Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość karola123456789
Ja dziś już mogę powiedzieć że jest o wiele lepiej :) Widzisz ty miałaś ten expander a ja nic z takich rzeczy nie miałam i dlatego dziwi mnie to jak te ząbki się wyprostują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola123456789
Oj sorka ty miałaś hyraxa :) mnie zęby już troszku tylko bolą i nie mogę gryźć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość (prawie)aparatka
Trochę odświeżę ten temat.Leczę się w Orto-Aidi.Ceny z biegiem czasu się zmieniły...zdrożały, jednak podobno warto;P Sama mam za niecały miesiąc zakładany aparat.Doktor bardzo miły.Omawia cały przebieg leczenia oraz informuje o ,,przyszłych latach''.Dzieli korekcję wady na etapy.To bardzo pomocne.Pomimo cen myślę,że warto leczyć się u niego... Nie wyciągają od ludzi pieniędzy specjalnie.Doktor poinformował mnie o rodzajach aparatów i OD RAZU dodał,że aparat metalowy POMIMO,ŻE JEST NAJTAŃSZY TO NAJSZYBCIEJ PROSTUJE.Wszyscy są bardzo mili i tworzy to naprawdę fajną atmosferę.Jednak wolę się nie spieszyć z opiniami,bo mój proces leczenia dopiero się zaczął więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mellisa
hej, ja może niedługo będę miała aparat, ale na razie nie mogę się zdecydować, czy już mam iść zrobić te wyciski itp. A mówicie jakoś inaczej z tym łukiem podniebiennym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 16 lat i dokładnie od 4 dni noszę aparat.Koleżanki ostrzegały mnie że klika godzin po założeniu aparatu zacznie się ogromny ból, mam już aparat 4 dzień i nie odczuwam żadnego bólu, z wyjątkiem tego że bolą mnie jedynki dwójki i trójki i nie mogę gryźć przednimi zębami, więc gryzę tylnymi chociaż też minimalnie bolą ale to minimalnie.Tydzień przed założeniem aparatu miałam założone GUMKI SEPARACYJNE które miały na celu zrobić miejcie na pierścień, bardzo bolało przez cały tydzień.Myślę że to właśnie te gumki w dużej mierze przyczyniły się do tego że nie odczuwam aż tak dużego ból podczas noszenia aparatu.MIAŁ KTOŚ TAKĄ SYTUACJE JAK JA? ŻE MIAŁ ZAŁOŻONE GUMKI SEPARACYJNE PRZED ZAKŁADANIEM APARATU I TEŻ NIE ODCZUWAŁ 'ŻADNEGO' BÓLU PODCZAS JEGO NOSZENIA ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola123456789
HEJKA :) chyba dobrze że mocno cię nie boli, mi pierw nakładano aparat, do 5, a dziś nałożono mi gumki separacyjne między 5 a 6 i 6 a 7, i już odczuwam straszny ból, po nałożeniu aparatu też cholernie bolało, brałam 3 ketonale dziennie. Za tydzień zdejmą mi te gumki i nałożą resztę aparatu :) ALE TO JEST NAPRAWDĘ MOCNY BÓL, ALE DLA PROSTYCH ZĘBÓW WARTO :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam dokładnie taka sytuacje jak ty gumki separacyjne aparat i zero bólu. Tylko ja wcześniej nosiłam hyraxa i on bolał bardzo, ale ten aparat zwykły nic. Pamiętam że na początku tez musiałam gryźć na tylnich zębach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Mellisa Na początku czułam się niekomfortowo z łukiem i sepleniłam :P Dziś mija 2 miechy i 2 dni z łukiem i nie seplenię. Oczywiście kiedy coś mówię język ociera o druty biegnące wzdłuż trzonowców. Nie martw się, do wszystkiego można się przyzwyczaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Mellisa Na początku czułam się niekomfortowo z łukiem i sepleniłam :P Dziś mija 2 miechy i 2 dni z łukiem i nie seplenię. Oczywiście kiedy coś mówię język ociera o druty biegnące wzdłuż trzonowców. Nie martw się, do wszystkiego można się przyzwyczaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola123456789
POMOCY !!! Byłam u dentysty i dowiedziałam się że mam 4 zęby na dole z próchnicą i są do leczenia, a co mam zrobić jak zdaje mi się że na górze też mam przynajmniej na 1 zębie , a w piątek mam mieć akurat tam zakładane pierścienie CO ROBIĆ????????? Iść znowu do dentysty żeby szybko wyleczył tego zęba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula088
Moim zdaniem nie ma wyjścia musisz śmigać do dentysty bo potem będzie cie bolało i będzie problem, a to orto ci nie powiedział że masz jakieś zęby do leczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola123456789
Byłam byłam u dentysty i okazało się że na górze zęby są zdrowe to są jakieś bruzdy, nawet zrobiła zdjęcia i mi pokazała, a na dole mam już zrobione 2 zęby, wiec jeszcze 2 mi zostały i będzie oki :) jutro idę na ściągnięcie gumek i założenie reszty aparaciku ;) Żyje już mi się z nim bardzo dobrze, ząbki delikatnie się przesuwają, już nie mogę się doczekać aż będą proste :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie najgorsze jest kilka dni po założeniu, wtedy ciężko cokolwiek ugryźć.... :/ czasami nawet muszę brać silne środki przeciwbólowe, bo nie idzie wytrzymać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola123456789
Ja też tak miałam, brałam ketanol bo to był straszny ból. A gdzie wy macie te pierścienie bo mi założyli dziś na 6, a co z 7?????? I chyba na dole zęba mam klej, bo jest tam coś białego i twardego i mnie to denerwuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam aparat estetyczny
Noszę aparat estetyczny od 4 miesięcy.Już po czterech dniach wyprostowały mi się dwa zęby.Same zakładanie nie boli ale przez cztery dni okropnie bolą zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie mam pytanie do tych co są już po leczeniu. Bo ortodonta zawsze przed założeniem aparatu robi odciski i po, chciałabym wiedzieć czy po leczeniu dostaliście je na pamiątkę:D Bo moja koleżanka zapytała orto czy jej to da a ona powiedziała jej że jak to chce to musi zapłacić 600zł. Jak chodziłam do mojej poprzedniej orto to dała mi to od razu bez mówienia. Jak wy mieliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mi$ka
Witam wszystkich , jak poszukuję ortodonty w Olsztynie ,bądź okolicach , który zaklada aparaty wewnętrzne , czy możecie mi kogoś polecić ? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Moja dentystka dała mi namiar na gabinet Top-ortodent (Warszawa przy metrze Stokłosy). Czy ktoś korzystał z ich usług? Jesteście zadowoleni? I jakie tam są ceny? Na stronie niestety nie znalazłam cennika :( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelaagu
Hej wszystkim:) więc tak... mam bardzo krzywe zęby, wprawdzie tylko dwa bo lewą 1 i 3 jest u góry, nie jak powinna. Byłam u ortodontki, a ona powiedziała, że muszę usunąć 4 zdrowie czwórki. Mam za mało miejsca i ledwo co zmieściły mi się 7, które wyrastają od wakacji. Bardzo mnie to przeraziło, bo panicznie boję się usuwania zębów. I do tego aparat na dole też jest niezbędny, chociaż krzywych zębów nie mam. Jakieś porady, pocieszenia? boli czy nie boli to usuwanie? Jak jest potem? Czy ktoś miał taki problem jak ja? (mam 14, prawie 15 lat) z góry dziękuję i dodam, że nie mogę się doczekać mojego holywood smile :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merkol
Czesc wszystkim , od niedawna nosze aparat metalowy mini. Moja wada polega na tym ,ze nie mam górenych dwójek ani ich zawiązkow :) Wg ortodony , szpary miedzy zebami nie sa jakies duze , wiec zamiast rozsuwania i robienia miejsca na implanty , będe mial po prostu "scisniete" jedynki z trojkami, a trojki zostana spilowane , ze optycznie dadza dwójke. Czy ktos z Was slyszal o czym takim i mzoe się jakos wypowiedziec ? :) z gory dzieki, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mam pytanko. Mam założony od pół roku aparat samoligaturujący. Zazwyczaj miałam wizyty co dwa mies. i płaciłam za każdą 150 zł. Czyli tak jak się umawiałam z ortodontą (zgodziłam się na droższy aparat samoligaturujący 2X1900 zł, ponieważ zachęcono mnie tym, że wizyty są co dwa mies. i będę płacić 150 zł za oba łuki a nie 200 zł za oba łuki co miesiąć jak w przypadku ligaturowego apratu). Dwa dni temu znowu miałam wizytę. Zostały wymienione oba łuki i założona jedna sprężynka. Zapłaciłam za to 250 zł. Ale dlaczego? Czy Wy też płacicie tak różnie? Ja już się boje, bo następne wizyty Pani Orto. stowierdziła, że mamy tyleeee do zrobienia i zapisała mnie na godzinę. Obawiam się, że tym razem będę musiała wybulić z pięć stówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zależy od orto, ja nie mam aparatu samoligaturującego ale też mam wizyty raz na miesiąc lub raz na 2 miesiące (np. ostatnią wizytę miałam 27.10 a kolejną mam 29.12), wizyta kosztuje mnie 50zł, jeśli mam zmieniany łuk lub coś innego płacę przeważnie 20zł więcej (za doklejanie zluzowanych pierścieni nie płaciłam nic a za nowy zamek, który odpadł, też 20zł więcej, więc wizyta wyniosła mnie 70zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do merkol. Miałam wyrywaną 4 jakiś tydzień temu. Była zdrowa no ale tak jak ty nie miałam miejsca. Dodam że mam już wszystkie czwórki usunięte tylko że tamte już kilka lat temu jak nosiłam aparat ruchomy. Nie masz się czego obawiać dostaniesz znieczulenie i nic nie boli. Na drugi dzień czujesz trochę dyskomfort przynajmniej ja tak miałam bo nosze aparat i do wyrwania nie miałam go zdjęte, trochę czułam jak mi się ściąga w to miejsce, ale na prawdę nie masz się czego obawiać. NIE BOLI!!! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paplina DO MERKOL
DO MERKOL: przeczytaj moja sytuacje :) (na dole strony 194). Nosze aparat od poczatku lipca. Powiedz czy bedziesz miec licowki na dwojkach, czy tylko zostana spilowane? Ja sie zastanawiam nad licowkami na jedynkach, ponieważ prawa jest lekko ukruszona (od incydentu z widelcem :)) no i jeszcze drugi powod, skoro one same zostana "naturalne" a kolor jest moim zdaniem nieladny to zaloze tez na nie i wszystkie zabki beda mialy ten sam rozmiar i kolor. Beda piekne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merkol do PAPLINA :]
Witam, dzieki za odpowiedz i dobrze wiedziec ,ze sam nie jestem w podobnej sytuacji :) No mi P. ortodontka o licowkach ani koronach nic nie wspominala , w sumie nie bylby to glupi pomysl. Poki co widze ,ze chyba nawet bez licowek/koron efekt powinien byc ok bo mam "zeby" i te trojki po spilowaniu faktycznie wygladaja optycznie jak dwojki, no ale zobaczymy. Co do czworek to nie wiem co z nimi . Aparat mam juz 3 tydzien, kolejna wizyte wyznaczono na 06.12 - zobaczymy co mi powie :) Juz chcialbym widziec efekty, ale wiadomo ze na wszystko trzeba czekac hehe Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelaagu
dzięki paulao8 trochę mnie pocieszyłaś. teraz nosisz aparat stały? jak wyglądało twoje leczenie po usunięciu 4? po jakim czasie mogłaś mieć stały? :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×