Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Może zadzwoń i zapytaj? ;p Mi sie zaczął dosłownie wrzynać w podniebienie drut od expandera, masakra. I pierścień dalej lata, ale czekam do następnej wizyty (25.09). Pójdę wcześniej jeśli podniebienie nie przestanie puchnąć... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej;] Mam 15 lat, a aparat noszę już aż 5,5 roku (z półtoraroczną przerwą). Ostatnio się okazało, że muszę przejść zabieg odsłonięcia zęba, ponieważ trójka u góry mi jeszcze nie wyszła (powinna już być 4 lata temu), a wchodzi na dwójkę i jedynkę. Ortodątka powiedziała mi, że chirurg rozetnie mi dziąsło i odsłoni tego zęba, a ona jeszcze na znieczuleniu przyklei mi zamek. Proszę was o pomoc, pinieważ bardzo się boję tego zabiegu. Droga Nino882! Chodzę do jednej z najlepszych ortodątek w województwie (niestety przekłada się to też na koszty). Przyjmuje ona w Zabrzu na ul. Grunwaldzkiej 14 tel. do rejestracji: 32 273 32 31. Polecam i proszę o szybką odpowiedż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwoniłam orto powiedziała że jak coś się dzieje to mam wpadać bez żadnego dzwonienia i kazała mi przyjść od razu jak będzie przyjmować. Wiesz co nie wiem za bardzo co to exander, ale myślę że jak masz z tym czymś problem to idź do orto po co ma gorzej boleć. Dzięki za odpowiedzi lubię pisać z ludźmi którzy wiedzą co to znaczy mieć metal w buzi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Expander to takie cos co szczękę poszerza (metalowy drut na podniebieniu i 2 krótsze, biegnące po wewnętrznej stronie trzonowców). I chyba pójdę, tylko nie wiem jeszcze kiedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No masz racje hyrax nie jest wygodny najlepiej bym go wyrwała, ale już za 13 dni będę miałą zdjęty:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yoda79
Czy możliwa jest konieczność wyrwania dolnego zęba żeby założyć aparat na górne zęby? Takie coś dzisiaj u ortodonty usłyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sfn1985
Witam! Mam do sprzedania maske ortodontyczna (MASKA DELAIRE'A) Nosilem ja pol roku i jest mi juz niepotrzebna Po co przeplacac u urtodonty Koszt takiej maski jest duzy Sam na nia wydalem 750zł Zapraszam na link mojej oferty : http://allegro.pl/maska-ortodontyczna-maska-twarzowa-najtatniej-i1219000008.html Wiecej szczegolow moge takze opisac w email, prosze pisac i zadawac pytania sfn@interia.eu ZAPRASZAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Za 2 tygodnie nakładam stały aparat..to moje drugie podejście. Aktualnie mam 26 lat, mój pierwszy aparat założyłam w wieku 18 lat, był porcelanowy, ale że wówczas doświadczenie ortodontów z zakresu stałych aparatów estetycznych było niewielkie zakończyło się wyrzuconymi pieniędzmi w błoto. Miałam nałożone zamki na 6 górnych zębów, trójki, dwójki i jedynki..dlaczego tak.. do dziś nie wiem, mimo, że mam tylko lekko cofnięte jedynki a cały łuk prosty niedawno dowiedziałam się, że takie leczenie rzadko przynosi efekt na dłużej niż 2-3 lata. Faktycznie po 8 miesiącach zdjęto mi aparat, zęby były idealne..na chwile, już po roku wada wróciła. by ratować sytuację dostałam aparat ruchomy nakładany na noc, efekt był marny i po roku poddałam się i przestałam go nakładać. Po 3 latach wyrosły mi ósemki i wada pogłębiła się. Zmieniłam miasto i ortodontę ;) zdecydowałam się spróbować po raz drugi, tym razem wybrałam aparat szafirowy, będzie założony na cały łuk. Na szczęście obyło się bez rwania zębów, na co i tak się bym nie zgodziłam. Należę do osób z bardzo głęboki zgryzem, według mojej ortodontki oznacza to, że wręcz nie wolno wyrywać mi zębów, po naprostowaniu łuku czeka mnie wyciąganie żuchwy do przodu za pomocą gumek (choć jeszcze nie wiem o co chodzi ;) ). Jeśli ktoś w moim wieku chce nałożyć aparat i ma pytania, może pomogę :) mam już niezłe doświadczenie. Aparat nakładam w Poznaniu. Mam nadzieję, że tym razem mi się uda..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisia1994
Od dwóch dni mam założony aparat stały na górnych zębach. Nie mam pierścieni tylko rurki na 6 i 7. Na 3, 4 i 5 po obu stronach mam zamki z haczykami. Może mi ktoś powiedzieć do czego one służą? Bo na razie to tylko drażnią mi skórę, a bez powodu ortodontka by mi ich nie zakładała. Poza tym martwi mnie to, że po tak krótkim czasie widać, że przerwa między moimi jedynkami się trochę powiększyła, a przecież powinno być chyba na odwrót. Mam nadzieję, że to tylko tymczasowo, bo lekarka mówiła, że mam za małe łuki zębowe i przez to mam wysunięte do przodu dwójki. Poza tym mam lekki tyłozgryz. Czy to dlatego tak się dzieje z moimi zębami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisia1994
Od dwóch dni mam założony aparat stały na górnych zębach. Nie mam pierścieni tylko rurki na 6 i 7. Na 3, 4 i 5 po obu stronach mam zamki z haczykami. Może mi ktoś powiedzieć do czego one służą? Bo na razie to tylko drażnią mi skórę, a bez powodu ortodontka by mi ich nie zakładała. Poza tym martwi mnie to, że po tak krótkim czasie widać, że przerwa między moimi jedynkami się trochę powiększyła, a przecież powinno być chyba na odwrót. Mam nadzieję, że to tylko tymczasowo, bo lekarka mówiła, że mam za małe łuki zębowe i przez to mam wysunięte do przodu dwójki. Poza tym mam lekki tyłozgryz. Czy to dlatego tak się dzieje z moimi zębami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparat stały pytanie
Hej. Od dwóch dni mam założony aparat stały, na górę. Pierścień bardzo obciera mi język.. Jest na to jakiś sposób?. Bo najbardziej mnie ten język boli przy mówieniu.. I strasznie mnie to drażni. Pozdrawiam i proszę o szybka odp. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co możesz nałożyć trochę wosku na ten pierścień a to po 3-4 dniach mija:-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zozolka < 3
Chciałabym zapytać czy znacie dobrego ortodontę w Łomży??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie to uważam, że zawsze jeśli chodzi o tego typu zabiegi to warto zapoznać się z kilkoma opiniami a przede wszystkim poczytać o referencjach i doświadczeniu kliniki. Często kierujemy się ceną a tak na prawdę liczy się zdrowie. Ja natomiast polecam klinike www.candeo.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparat stały pytanie
dzięki za odp. a nie wiecie możne gdzie można kupić taki wosk w okolicach Jastrzębia Zdroju? Bo dostałam od ortodontki, ale jest on jakiś dziwny zanim go nałożę kazała mi go trochę roztopić czy coś, i nie trzyma się dobrze zęba.. Z góry wielkie dzięki za odp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata94
zapytaj w aptece, w niektórych mają takie preparaty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola123456789
Hejka :) dziś byłam na 1 wizycie i powiem tak: mam dziwne uczucia hehe, ortodonta zobaczył zdjęcie i powiedział że zaraz zrobi mi wyciski, po chwili powiedział że jednak zrobi ma jakieś tam zdjęcie,a później że na razie nic nie będzie robił, i wziął ode mnie mój numer i za 2 dni ma do mnie zadzwonić i powiedzieć kiedy mam przyjść, i wtedy się dowiem czy mam usuwać zęby, czy nie. Co chwilę zmieniał zdanie, a i powiedział że oczywiście mogę mieć aparat na dół za rok,a teraz na górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola123456789
HEJ a do mnie orto miał zadzwonić ale nie zadzwonił więc dziś zaszłam do niego, przekazał pani sekretarce że mam nie wyrywać zębów, dziwne bo mam mocno krzywe, a żeby nałożyć aparat muszę mieć robione te wyciski, bo on mi nie robił? Czekam jeszcze na tel od niego co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolka144
hejka wam :) ja mam bardzo trudną decyzje.. bo czytam wasze odpowiedzi i niektórzy piszą , że boli niektórzy że nie boli.. ;p ale to już mniejsza z tym. czy taki aparat bardzo widać? czy gdy ma się zamkniętą buzię czy wargi odstają itp.? robi się taki dziubek? ważne to dla mnie troszkę ;d i takie nietypowe pytanie czy można się całować z aparatem stałym ? z góry dziękuje ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ból to sprawa indywidualna dla każdego, jednego boli mniej innego bardziej. Ja np. po miesiącu nie mogłam nadal gryźć twardych rzeczy bo zęby bolały ale początki złe nie byly :) Tydzień od założenia aparatu (a w dzień założenia expandera) zjadłam całego kebaba :*:* Dziubka nie mam ale buzię bardziej trójkątną (wrr :/ ) bo mi się zęby przez cement nie domykają. A o całowaniu się nie wypowiem gdyź iż ponieważ nie mam faceta ;-p Nie żałuję, jeszcze rok czy więcej i piękne zęby :-D Po sześciu tygodniach kumpela powiedziała, że mam już ładne ząbki. Fakt, też zauważyłam dużą poprawę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich, mam problem, otóż od dzieciństwa mam źle ułożone górne ząbki od dwójki do dwójki. Rodzice niestety nie zdecydowali się kilka lat wcześniej założyć mi aparat, więc teraz w ciągu najbliższych 2-3 miecięcy chciałbym założyć sobie aparat. 1. Czy możecie polecić jakiegoś dobrego ortodontę, który mi pomoże a nie dodatkowo oszpeci? Zrobiłem sobie wstępną czarną i białą listę po przeszukaniu kilku miejsc w internevie. 2. Czy mój problem będzie wiązał się z założeniem łuku od 3 do 3 u góry (dodam, że reszta zębów wygląda elegancko, mam problem "z ułożeniem" jedynek i dwójek u góry)? Wyczytałem również, że przy zakłądaniu łuku u góry jest konieczność łuku u dołu, ale czy zawsze? I czy nie jest to czasami zdzierstwo pw. kosztów? 3. Jak się ma różnica cenowa łuku metalowego i porcelanowego? Wyczytałem że sam produkt to koszt do 500-600 zł, a ceny jakie żądają ortodonci stanowią już cenę włącznie z wizytami, wybielaniem itp? 4. Jak długo trzeba nosić aparat? Tutaj chyba zależy wszystko od zaawansowania, co nie? Pozdrawiam i dziękuję wszystkim dobrym duszom, którę poświęcą trochę czasu na odpowiedź na wszystkie lub wybrane pytania. Damian, student 21 lat, Poznań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małe pytanie czy myślicie że normalne jest że ortodontka chce mi wyrywać ząb jak już noszę aparat szczerze to dla mnie trochę dziwne bo rozumiem za nim mam założony to ok ale teraz? Jak myślicie? Powinnam się zgodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola123456789
HEJKA :) GDZIEŚ CZYTAŁAM ŻE MOŻNA WYRWAĆ JAK MA SIĘ APARAT, ALE DLA MNIE JEST TO DZIWNE, JAK TO ŻE JA TEŻ MAM MIEĆ APARAT, A ORTODONTA NIE KAZAŁ MI USUWAĆ, MIMO ŻE MAM BARDZO MOCNO KRZYWE :/ CZY ONI NA PEWNO WIEDZĄ CO ROBIĄ, SKORO NAWET NIE ZROBIŁ MI WYCISKÓW, I POWIEDZIAŁ TO NA PODSTAWIE ZDJĘĆ???? NA ZDJĘCIACH WIDAĆ 8 A JA JESZCZE ICH NIE CZUJĘ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem Ci że ja czasami sama wątpię w to że wiedzą co robią. Nawet jeżeli wiedzą jak można pomóc pacjentowi to powinni to wyjaśniać jak po co i dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm, wyciski to chyba podstawa co... ale ja nie wiem. I też mam ósemki a ich nie czuję ;p Dziś mam urodziny a nie dość, że dostałam pierwszą jedynkę w szkole to spadł mi zamek z piątki :D Ale ściągłąm go bo to akurat ostatni zamek w łuku. W sobotę mi go przykleją na nowo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×