Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość luck
No ja tez za około 2 tygodnie ściągam hyrax i zakładam na dół, wiec troche odwrotnie, ciekawe czemu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megkris
Demorela i inni mam problem Nie mam u gory 6 więc mam na druciku taka plastikowa rureczka i widze teraz ze ta rureczka która jedt połączona z 5 przesuwa sie aż do zęba nr 4 jskby wyszedł mi ten druci z zamka bo ta rureczka jest za długa i co ja mam teraz zrobic Mieszkam w uk a ortodonta teraz będzie za dwa tyg:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megkris
Help:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale czujesz,że wyszedł Ci ten drut?że jest luźniejszy? Jeśli masz namiar do swego orto to zadzwoń do niego albo napisz sms.Ja tak robie jak mam jakiś problem,gdy jestem akurat za granicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megkris
Juz jest ok pomogła mi asystentka ortodonty bo rzeczywiście wyszedł skróciła mi trochę te rureczke i wysunęła spowrotemm drucik do zamka. U mnie jest inna sytuacja bo ja mieszkam za granica a ortodonta dolatuje:)pozdrawiam indziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie, do 13.08 muszę podjąć decyzję czy założyć aparaty... Mam 36lat i nie wim co mam robić, czy jest ktoś kto żałuje swojej decyzji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megkris
Do gosc Czesc ja mam 37 lat i założyłam aparat tydzień temu narazie mam górę i nie jest złe jak to wyprostuje mi zeby to bede szczęśliwa bo nie moge na nie patrzeć czasami ja mam dół bardzo krzywy i zgryz . Dół mam zapadniety do środka Myśle ze powinnas spróbować i założyć jedt to kosztowne bo ja sa granica płace wiecej niż w Polsce nawet u polskiego ortodonty :) pozdrawiam i daj znać o decyzji Ja zwlekalam wiele lat chyba z 10 ale tylko dlatego ze 2 ortodonte chciało wyrwać mi dwa zeby na dole ale jakiś nie chciałam tak wyrwać sobie dwa zeby :) i znalazłam orto co nie wyrywa :) tylko mam nadzieje ze efekt będzie super:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
Megkris, mnie nie dziwi że płacisz więcej za granicą dlatego że napisałaś o dolatywaniu orto :) nie wiem czy dolatuje tlko na Twoją wizyte czy już tam ma gabinet, bo jesli ma gabinet to weźmie tyle ile od innych leczących się w jego gabinecie, ja też bym tyle brał bez względu czy to Polak czy Rusek czy Francuz :) hehe. ja założyłem aparat prawie 5 miesiecy temui efekt jest bardzo fajny, a byłem tylko na jednej wizycie od założenia czyli 2 już zaliczone i czekam na 3 :) . Ja polecam założenie mimo Waszego wieku, ja jestem troche młodszy ale jednak teraz nie wstydze się uśmiechać nawet z metalem w buzi :D :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja aparat zakładałam u nich http://www.viscardi.com.pl/ i jestem zadowolona. Moim zdaniem warto się do nich wybrać, mają naprawdę świetnych lekarzy. Doświadczonych i bardzo delikatnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wampirzy_uśmiech
Witam wszystkie Aparatki :) Może któraś z Was mi podpowie co robić. Mam 23 lata i nienawidzę swoich zębów. W wieku 9 lat zatrzymały mi się mleczne, górne dwójki, więc stałe wyrosły mi na podniebieniu bo po prostu nie było dla nich miejsca w łuku. Z wiekiem zęby się przesuwały i aktualnie prawa górna dwójka znalazła się w łuku, ale lewa niestety pozostała na podniebieniu. I tu mam pytanie: czy nie jestem za stara na to by korygować tak poważną wadę aparatem stałym? Czy jest szansa aby ząb wszedł do łuku? I ile mniej więcej czasu nosi się stały aparat? Zaznaczam że pomiędzy górną jedynką a trójką nie mam żadnej przerwy. Dodatkowo nie chciałabym usuwać żadnego zęba. Skonsultowałam się na razie ze stomatologiem, który strasznie namawia mnie na aparat bo jak twierdzi widział gorsze przypadki i zęby wróciły na swoje miejsce. Aktualnie jestem na etapie leczenia zębów bo słyszałam że przed wizytą u ortodonty powinny być zdrowe. Ktoś miał może podobną wadę i mógłby się podzielić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megkris
Lekarz ma tu gabinet więc nie prxylatuje tylko do mnie luck ale i do innych :) Pozatym aż tak wielka różnica w kosztach nie jest bo w cenie jest wliczone wszystko więc .... Pozdrwiam apartki P.s tez nie żałuje narazie ze założyłam zobaczę za miesiąc jak bede mieć dół :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megkris
Właśnie zaczęła mi sie trójka ruszać :( boje sie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megkris to jest norma,więc głowa do góry,mi cały czas ruszają sie na przemian dolne dwójki i trójki:)to znak,że aparat robi swoje.... x Wampirzy -uśmiech jasne,że jest wszystko do zrobienia i nie masz sie nad czym zastanawiać,popatrz sobie na necie z jakimi przypadkami ludzie mieli problemy a jak wygląda ich usmiech po leczeniu x gość 2014.08.02 ja tez mam 36l i nie zaluje swej decyzji,jedyne to moge zalowac ze tak pozno zdecydowalam sie na ten krok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
otym ruszaniu zębów to się nie przejmujcie :) ja czasem ruszam sobie zeby to też mi latają :D i się nimi bawie :) nie wypadną bo zamek je trzyma :D tak jak napisała Demorela że właśnie aparat robi swoje ;) ja wizyte mam za 3 tygodnie ale zadzwonie chyba zeby było wczesniej :) u mnie np. po 3 tygodniach zawsze wydaje mi się ze aparat już nie pracuje nic, dlatego teraz bede chciał wizyty częsciej i moze uda się szybciej go zdjąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję Wszystkim za komentarze, coraz bardziej jestem za.... ale mam jeszcze jedno pytanie, czy wyrywanie ósemek jest musem? Pozdrawiam Iza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza są tacy ortodonci którzy leczą bez wyrywania zębów,ale zależy na jakiego sie trafi.... x Luck a opłaca Ci sie tak podróżować specjalnie na wizyty? Hmmm nie wiem czy to coś przyspieszy,lepiej mieć zrobione leczenie w terminie i niech te zęby ustabilizują sie niż potem masz być rozczarowany..... x A mnie dziś boli czwórka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
Demorela, teraz zjezdzam na dłuzszy czas wczesniej byłem na 3dni z czego cała dzien podrózy, opłacać się nie opłaca bo mnie to kosztuje koło 800zł w jedną stronę czyli wizyta mnie wychodzi srednio koło 1900zł :D Mnie teraz denerwuje tylko ta cofnieta jedynka po odklejeniu zamka :d ja bym się nie zastanawiał nad założeniem i sam żałuje ze tyle się z tym zmagałem :D mi tam on nie przeszkadza czasem są chwile w którym sobie mysle ze mogłoby go nie być, ale przewaznie zapoinam ze go mam, zdejmę hyrax'a to będzie lżej :) a taka rada ode mnie- założ i nie zastanawiaj się dłużej, załować nie będziesz, a po półtora miesiąca noszenia napiszesz ze było warto i jest super :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megkris
Iza Ja byłam u dwóch ortodontow i każdy wygrywać dwa na dole bo największe stłuczenie zębów jest na dolnej szczęce Znalazłam pana który przylatuje do przychodni z polski i powiedział ze zeby ma sie raz na całe zycie i ich nie wyrywa :) wiec nawet sie nie zastanawiałam z założeniem aparatu:) dół ide zakładać w wrześniu:) jeżeli mieszkasz w trojmiescie dam ci namiary do pana doktora:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megkris ja też z Trójmiasta,można wiedzieć u kogo leczysz ząbki? Ja u dr.Lewandowskiego i jestem bardzo zadowolona. Moja dentystka powiedziala mi takie zdanie,że jeśli wizyta u dentysty czy orto rozpoczyna sie od rwania zdrowych zębów to nalezy takie miejsce omijać szerokim łukiem,bo to prawda,że zęba ma sie na całe życie. x Luck to niezła sumka:(ale czego nie robi człowiek dla ladnego uśmiechu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poli78
Szukam orto który zakłada aparaty lingwalne . językowe w kujawsko pomorskim lub pomorskim. jaki jest koszt takiego aparatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
Demorelka no tak to już jest :) wiadomo trochę mnie wyniesie ten uśmiech ale ważne że będę z niego korzystał :D :D teraz nie mogę się doczekać kolejnej wizyty :) tak to zawsze bałem się chodzić w takie miejsca związane z leczeniem zębów a teraz ...hmmm :D :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megkris
Luck lecze sie u dr korcala gdanska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luck nic nie mów,bo przeszłąm taką traume,że masakra:( !!! Dopiero jakieś 4 lata temu trafiłam na super dentystke i od tego czasu już nie mam schiz,ale czasami łapie sie na tym,że jak kłade sie na fotel u orto to jestem cała spięta i kurczowo trzymam sie boków i w myślach ganie się za to hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megkris
Sorry demorela to miało byc do ciebie nie do luck:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megkris
Luck a skąd ty tak latasz do polski do ortodonty? Za granica tez sa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megkris
Do gość Nie wiem czy wyrywanie ósmek jedt musem ale ja na osemkach nie mam zamków i nawet zapomnialam sie spytać dr spytam sie za tydzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
Megkris, przebywam w Norwegii ale nie na stałe, tutaj nie potrzebuje chodzić, bo raz to bardzo daleko musze jechać, a dwa orto zmieni plan leczenia i 3 koszty też będą spore, tak wiec lecze sie tam gdzie lecze i tak musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Jest może ktoś na forum z Łańcuta lub okolic, kto chodził do ortodonty w Łańcucie lub Rzeszowie? Mam spory problem z wyborem lekarza. Wiadomo, jedni zajmują się tylko i wyłącznie ortodoncją, nie zaś usuwaniem zębów czy ich leczeniem i trzeba ,,biegać" do stomatologów różnych specjalności...Przerażają mnie też informacje na innych forach, że ortodonci rejestrują małą liczbę pacjentów w miesiącu oraz to, że nie dopasowują się do pacjentów, tylko niestety pacjenci muszą wpasować się w nieodpowiadające im terminy wizyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×