Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość Tucha
O maskara;/ od 3 dni mam te gumki separacyjne włożone i aż mam ochote się ich pozbyć;/ boli mnie cala szczęka.Czy to normlane?Kiedy przejdzie?i kiedy bede mogla normalnie gryzc?Bo jak narazie to staram sie troszke przednimi zębami (moja rodzinka ma przy tym widoku duzo śmiechu). A aparat bede miala zakladany dopiero 29kwietnia.Zaraz są świeta i chcialabym normlanie sobie zjesc i nie czuc bolu.Dodam,ze co 3 godz biore tabletke przeciwbolowa i daje mi to ulge lecz jak przestaje dzialac to jest tragedia:/.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raindrops
z gumeczkami separacyjnymi nie jest tak źle jakos przeżyjesz po paru dniach sie przyzwyczaisz najgozej jest na poczatku. Mam pytanie do osób króre nosza aparat hasa. Musze nosic maske twarzową jest ona przyczepiana do hasa i sostanio chyba odkleił mi sie ten has czy co i mnie bardzo boli jak zakładam maske i nie wiem co mam zrobic ??!! cos tak czuje ze sie jakby poluzował nie wiem jak mozna to okreslic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raindrops
Nie mart sie po paru dniach sie przyzwyczaich do gumeczek separacyjnch. Najgorsze sa zawsze początki. Ja juz jestem dawno po gumeczkach separacyjnych i nosze juz 2 miesiące hasa i jeszcze do tego maske twarzową. Masakra ale da sie przyzwyczaic!!! Mam problem bo ostatnio cos sie stało z moim hasem. Pytam te osoby co juz nosiły hasa i moze benda wiedzieć. Poluzowała mi sie jedna strona tak czuje i jest to bardzo mocny ból jak zakładam maske i nie wiem co mam zrobic. Mam hasa takiego zabudowanego na całe zęby górne i nie chciała bym drógi raz go zakładac.!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raindrops
Nie mart sie po paru dniach sie przyzwyczaich do gumeczek separacyjnch. Najgorsze sa zawsze początki. Ja juz jestem dawno po gumeczkach separacyjnych i nosze juz 2 miesiące hasa i jeszcze do tego maske twarzową. Masakra ale da sie przyzwyczaic!!! Mam problem bo ostatnio cos sie stało z moim hasem. Pytam te osoby co juz nosiły hasa i moze benda wiedzieć. Poluzowała mi sie jedna strona tak czuje i jest to bardzo mocny ból jak zakładam maske i nie wiem co mam zrobic. Mam hasa takiego zabudowanego na całe zęby górne i nie chciała bym drógi raz go zakładac.!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igorek
od 9 miesięcy mam aparat. Na ostatniej wizycie orto założył mi gumki ściskające górną i dolną szczękę. Masakra, ból niesamowity, nie można mówić, otwierać buzi, nic. Mogę tylko ściągać do jedzenia. Czy ktoś nosił coś takiego? Jak długo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sebsa7
ludzie mam takie pytanie,rośnie mi 8 i strasznie tłoczy mi dół takze chyba będę musiał wyrwac.Czy zamiast tej 8 nie mogę wyrwac mocno zniszczonej kanałowo leczonej 6, czy 7 i 8 zastąpią dziurę po 6?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie aparatki :) dzisiaj założyłam sobie aparacik na górne zęby. Fajne uczucie ;) Mam pytanie , jak to jest z zębami pod pierścieniami? Nie ma do nich za bardzo dojścia, więc nie zepsują się z braku odpowiedniej higieny? Jak to wygląda proszę napiszcie. W ogóle jak dbacie o zęby w aparacie? z góry dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
Witam , dawno mnie nie było. Mam pytanko. mam teraz założony jakiś przezroczysty łańcuszek który mi zbliża zęby do siebie , czyli zarasta mi dziura po wyrwaniu zęba, na ten łacuszek mam kolorowe gumki. Na jednym zębie była słabo zachaczona przez ten łańcuszek , ale orto. mówiła żebym się nie przejmowała , teraz myłam zęby i ona mi spadła ;/. czy coś się dzieje gdy spadnie ta gumka , czy moge chodzić tak do następnej wizyty?. Prosze o odpowiedz. Z góry dzięki i pozdrawiam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomponka40
witam!! ktoś wcześniej pytał się o dobrego ortodontę we Wrocławiu.Więc ja leczę się od 7 miesięcy u dr.Malinowskiego na Inżynierskiej17.Polecam:) a o cenach można dowiedzieć się na jego stronce.wystarczy wpisać w google Malinowski Wrocław i na pewno wyjdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś czyściłam zęby tak jak zwykle i jakoś tak wyszło ,że rusza mi się trochę moja jedynka. Czy też miewaliście takie niby chwianie się zębów? Aha i jeszcze jedno pytanie : czy komuś cofnęla się wada po zdjęciu aparatu? Moja orto powiedziała ,że zęby potrafią się cofać czasem i nawet po retencji może to nastąpić. Proszę niech ktoś odpowie :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolina111
Olus->nie przejmuj sie. mi czesto spada. dostaniesz nowa. tamta wyrzuc,bo jest pewnie zafajdana cala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora999
Witam! mam pytanie na temat mikro implantów Sruby jakiej co niby ma byc zaczepieniem aparatu czy jest to bolesne i czy zakłada sie to razem z aparatem??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia=asiunia
do sebsa7 Ja miałam parę lat temu usuwaną prawą dolną szóstkę. Dolne zęby miałam bardzo ciasno. A teraz nie ma śladu po dziurze, nawet szparki - siódemka i ósemka przesunęły sie na miejsce szóstki. Dodam, że wtedy te zęby przesunęły się same, bez aparatu, gdyż rosnąca ósemka pchnęła siódemkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość narta
własnie jestem po sciagnieciu retainera po 4 lata czuje sie jakos nie swojsko tak bez żadnego metalu w buzi:D mialem wyrywane wszystkie 8. wszystko da sie przezyć a efekt sprawia że szybko sie o cierpieniu zapomina. Pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim trzymajcie sie dacie rade:D Tylko cierpliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia7
mam pytanie kto ściągał aparat. Jak ortodonta ściąga aparat to czasami zostają ubytki to ortodonta to usuwa??? I czy to prawda że orto wybiela zęby po zdjęciu aparatu??? I czy za zdjęcie aparatu stałego się płaci??? Proszę odpowiedźcie na moje pytania bo to dla mnie bardzo ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia7
Mam pytanie ile najkrócej można nosić aparat i ile najdłużej????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia7
Ja jeszcze słyszałam jak sie nosi aparat stały bez ligaturek czy coś takiego bez tych kolorowych gumek to czy można krócej nosic aparat????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia7
Jak czyatłam różne wypowiedzi to cały czas się pytaja czy się pleni czy gadaniu. Przy gadaniu można plenić kiedy jest aparat ruchomy czy i cos takiego do rozszerzania szczęki ale jak ma się aprat stały to sie nie pleni no i na początku jak ma sie założony aparat to bolą zęby:( Mnie bolały przez tydzień ale da się wytrzymać. Teraz mam gumeczki w kolorze fioletowym super wyglada na zębach różowy i jasno zielony też:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia7
Jeżeli ktoś sie zastanawia na aparat stały to niech nie czeka. Ja wcale nie żałuje że założyłam.Po co dawać kasę na aparat porcelanowy czy jakiś inny. Metalowy jest fajniejszy można zmieniac gumeczki na jaki sie chce kolor i super frajda jest:))) Co z tego że jest widoczny??? Inni zazdroszczą bo ciebie stać na aparat a na jego nie:))) A najlepsze jest to że będziesz miec prose ładne zęby:))) Dlatego nie wstydźcie sie aparatów metalowych to powinna być dla was przyjemność nosić takie cudo na zębach:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia7
Jeśli ktoś ma aparat metalowy to niech nie bierze gumek ciemnoniebieskich lub pomarańczowych orto mi mówiła że te gumki szarzeją po jakimś czasie;((( I mam pytanie jak wy macie aprarat stały to myjęcie go specjalnymi szczotkami???:/// Bo mi orto mówiła żebym nie używała tych szczoteczek międzyzębowych lub nici bo one tylko psują aparat tak mi powiedziała orto i mówiła mi że miała wielu pacjętów którzy psuja aparat przez te szczoteczki:( I orto mi powiedziala żebym czyściła zęby tylko normalną szczoteczką:)) Nie wiem czy to dobrze że czyszcze tylko tym:(( Powiedziała że jak nie używam tamtych rzeczy to żebym chodziaż dokładnie każdego zęba umyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muuni
no ja nosze aparat juz 2,5, ale tylko przez czeste wyjazdy zagraniczne... uzywam zwyklej szczoteczki, najlepiej zeby byla miekka, to jednoczesnie umyjesz nia dziasla, ktore jak wiadomo wymagaja rowniez higieny. osobiscie musze powiedziec ze najwiekszy dyskomfort czuje na tylnich zebach 6,7 gdyz czasem jedzenie sie osadza za pierscieniem, ale jak wiadomo 2,5 roku to juz mozna sie przyzwyczaic i nawet do tego.... ostatnio z kolei pojawil sie nowy problem po 2 ;atach noszenia zaczely mi sie wyzynac zeby madrosci 8mki, co stanowi nie lada problem jak dla mnie... mam do usuniecia chirurgicznego az 3 zeby, nie wyobrazam sobie tego, ortodontka polecila mi zaczekac jeszcze chwile, az znajde czas ok 1 msc zeby byc w Polsce i wtedy je usunac gdyz czasem moga sie zrobic woreczki ropne z takiego zabiegu.... ogolnie mam juz dosyc noszenia aparatu, ale dobre doswiadczenie i efekty powalajace na nogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia7
Dzięki za odpowiedź:))) Ja jak miałam zakładany aparat to mi nie usuwała zębów:))) ale niestety to zależy od wady :((. Jak jak byłam u pierwszego ortodonty to ona chciała mi usunąć aż 4 Zęby:///// To poszłam do drugiego ortodonty i naszczęście nie usuwała mi zębów:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muuni
dobrze zrobilas, warto sie skonsultowac z nawet kilkoma ordodontami!! i to polecalabym kazdemu kto chce zalozyc aparat! to bardzo wazne, zeby miec porownanie i opinie kilku specjalistow.... co do mojego przypadku, nie skonsultowalam sie z wieloma bo tylko z jednym.... wiem ze popelnilam blad, mimo wszystko daje dobra rade, zeby zasiegnac opini u wiekszej ilosci ortodontow niz ja :D jezeli macie jakies pytania z checia odpowiem jako kolezanka z dluzszym stazem noszenia tzw 'bizuteri' na zebnej :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia7
Lepiej nie żałować że się wyrywało zęby:)) teraz najważniejsze jest to żeby wyleczyć swój sgryz i mnieć pieknę zdrowe zęby:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ebunia
muuni Ja noszę aparat 1,7 moja ortodontka już by mi go zdjęła, ale niestety tak jak Tobie zaczęła mi 8 rosnąć na szczęście jedna bo 3 pozostałe wyrosły przed założeniem aparatu ;) I tylko pozostaje mi czekać aż się wyżnie do końca i zdejmuje aparacik ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muuni
no widzisz, mialas to szczescie ze tylko jedna :) ja ogolnie to mam przechlapane 3 mi rosna w momencie w ktorym moje noszenie dobiega finishu , po 2,5 roku meczarni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margetta
czesc wszystkim jestem tu nowa mam 23 lata chce w przyszlym roku ( ze wzgledow finansowych)załoozyc staly aparat cyz nei jestem za stara ?? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onikkk89
Wiele osób pisze, że wstydzi się aparatu, że inne osoby będą wyśmiewać itp. I wiecie co? Te osoby, które się właśnie wyśmiewają są prymitywne i śmieszne. Ja nosiłam aparat 2 lata i teraz tęsknie zanim ;) To,że nosicie aparat stały świadczy o tym, że dbacie o siebie i nie może być żadnym powodem do wstydu :) Powinniście być dumni z tego, że macie takie cudo :) Pozdrawiam wszystkich posiadaczy aparacików :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia=asiunia
do margetta Ja w czerwcu skończę 30 lat - jak ten czas szybko leci :( We wtorek idę na założenie aparatu stałego, który będę nosić ok.2,5 roku. Ty mając 23 lata na pewno nie jesteś za stara na założenie aparatu. Też miałam obiekcje, że taka "stara baba" będzie nosić aparat, ale chyba warto pomęczyć się parę lat, aby potem olśniewać wszystkich pięknym uśmiechem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muuni
absolutnie nie jest za pozno! przez 2,5 roku podczas wizyt spotkalam mnustwo ludzi, wiadomo roznorodosc, jeden z Panow mial 38lat, a Pani M., ma 32, takze jak na tych dwoch przykladach nie powinnas sie wahac!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×