Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Martaaa88 - irygator służy do wypłukiwania resztek jedzenia za pomocą strumienia wody, masuje również dziąsła. A jeśli chodzi o zamianę hassa po 1 miesiącu na inny to nic takiego nie słyszałam. Po tych 4 miesiącach będziesz nosiła dopiero taki aparat na podtrzymanie efektów. Nie mogłam się doczekać zdjęcia hassa,ale jak mi orto założyła ten ekspander, to bardzo chciałam mieć go z powrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZębyBoląXD
Hej, wcześniej pisałam pod innym nickiem, ale mniejsza. Już wiem ile czasu zakłada się separatory. U mnie trwało to minutę, ale podobno bywa u niektórych, że trwa dużo dłużej. Indywidualna sprawa :) Ale ból niesamowity, ja nie mogę wytrzymać z tymi gumkami między trzonowcami. Z chęcią bym je wyjęła, ale wiem, że nie mogę, bo potem będzie bardziej bolało i trudniej się wkładało prawdziwy aparacik. Przeciwbólowe nie działają (Wzięłam wczoraj Apap- nic, dziś Apap EXTRA i też nic) OMG! Jutro już będę miała metalowy uśmiech (górna część)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewwwaem
Padłam ofiarą bardzo niefachowej obsługi kliniki dentystycznej w Warszawie. Ceny jak najbardziej ''fachowe'' i ''ogólny wygląd'' sugerujący, że trafiłam w niebyle jakie miejsce. Znów sprawdza się przysłowie, iż POZORY MYLĄ. Zacznę odpoczątku. Noszę aparat stały, zęy górne były proste, pomimo tego coś mi tam nawyjaśniali, że też muszę tu załozyc łuk za 1500zł, i na dól za kolejne 1500. (Ponic trzeba na oba, w to akurat wierzę) Góra z racji ogromnego nieskomplikowania - trzyma się. Dól zalozono mi 2 tygodnie temu, i się zaczeło (gore ok. 2 miesiace temu). Zakladanie dołu wyglądalo strasznie. Po 1 nieuprzedzono mnie o tym, że nie ma na miejscu Pani asystentki od ortodonty, była jakas Pani ktora NIC NIE WIEDZIAŁA. Zorientowalam sie jak juz na całego grzebali mi w buzi i bylo ''w trakcie''. Za plecami slyszałam: "chwile bo jatowidzę pierwszyraz na oczy.... dobre? nie? ojjjj to znow chwilke..." "a ile tego kleju na zamki? aha tyle okej" (nakładamy zamek- odpadł. ortodonta: "za duzo kleju pani kladzie", za chwile znowu to samo, i znowu, i znowu - zamki nie przyklejały się do zębów, ale wpadały do buzi i byly wyjmowane, do skutku az JAKOŚ cudem się "trzymały") Juz chcialam wyjsc... ale zostalam(blad) ufajac w kompetencje ortodonty. Niecałe 2dni pozniej, podejrzanie wykonane klejenie poprostu poszło- 3 zamki odpadły. Poszlam do kliniki, z prośbą - NAPRAWCIE MI TO. "Dobrze, za tydzien, kolega pana ortodonty bedzie pani kleil zamki, a jesli cos bedzie zle, to pan ortodonta poprawi to za miesiac, bedzie u nas 3go wrzesnia). Przyszlam, juz chcac zwrotu pieniedzy, bo nie mialam chęci czekac tydzien, z polową aparatu w postaci samego gołego drutu. Oni na to, ze zamki odpadaja i to normalne wrecz smieszne (wiem, odpadaja, ale ja biore pod uwage KLEJENIE ZAMKOW jak ono wygladalo) Mowie -ok no to poprawcie. UWAGA! Oni na to, ze pan CHIRURG STOMATOLOG przyklei to zeby sie "trzymalo'' a ortodonty to oni nie maja na miejscu. I wyszlo szydlo z worka. Raz- czemu nikt mnie nie uprzedził ZANIM zalozylam aparat, ze u nich ortodonta obecny jest jeden dzien w miesiacu, a jak mi cos odpadnie to bede czekac i czekac NA LEKARZA CHIRURGA ktory nic nie ma do mojego aparatu stałego!!! robi plomby!!! (ponoc ''nakleic'' to "se moze kazdy...." no to niech bedzie sprzataczka, po co wogole dentysta?!?!?!?!). Czyli kompleksowosc uslug mocno podejrzana! ORTODONTA RAZ W MIESIACU nawet mi to do glowy nie przyszlo (W PIĘCIU KLINIKACH DOOKOŁA SĄ NA MIEJSCU 4-5DNI W TYGODNIU!), skoro robie aparat to niech sie mna zajmuje SPECJALISTA od a do z, nawet w sprawie zamków!!!! płace za to duża kase! To chyba nielegalne, aby wciskać mi taki kit i nie uprzedzić, ze tak NAPRAWDE to niemają ortodonty?!) Jak pytalam o aparat uslyszalam: super! wlasnie zatrudnilismy nowego ortodonte, bardzo dobrego! (wprowadzili mnie w blad) Dwa- nagle okazalo sie ze musze jechac NA ZACISZE (daleko! a mam malutenkie dziecko i to dla mnie gigantyczne obciązenie!!!) zeby wyrwac kase od doktora, bo im to nic do tego, on jest tylko podwykonawcą, oni mi mogą gora 30% oddac bo tyle wzieli, to ich dola, a reszta- załatwiaj sobie sama. Musze sie rozbijac miedzy dwie osoby, A PLACILAM JEDNEJ, W KASIE W KLINICE!!!!! a nie troche tu troche do dr. w łape!!! co mnie ich wewnetrzne rozliczenia!!! Czy moge rzadac zwrotu pieniedzy za usluge doktorai kliniki minus koszt drutów itp(200zł), zuwagi na to że mnie neipoinformowali o istotnych sprawach a ich praca pozostawiawiele do zyczenia....?! BLAGAM RATUNKU!!!!!! Nie stac mnie na to, aby 1500zl poszlo w bloto!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZębyBoląXD
Hmm... Współczuję, ale nie sądze, żeby ktoś umiał stąd Ci pomóc. W większości piszą tu nastolatki. Tak mi się wydaje. Powinnaś zasięgnąć fachowej pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limonka 2009
noszę aparat od 2tyg i jak najbardziej polecem ten porcelanowy. chciałabym obalić kilka mitów, które tu na forum stale są podtrzymywane 1) aparat porcelanowy ma IDENTYCZNĄ trwałość jak aparat metalowy 2) leczenie trwa TYLE SAMO!, materiał z jakiego jest wykonany aparat nie ma na to żadnego wpływu Kochani pamietajcie (na każdej wizycie podkresla to moja Ortod.) że zębów nie wyprosuje sam aparat, a lekarz który kieruje się indywidualnie sporządzonym planem leczenia samo założenie aparatu to tylko połowa sukcesy- zwracajcie uwagę kto was leczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamalamalazla
ewo oczywiscie ze mozesz zrobic awanture i prosic o zwrot pieniedzy. Praca została wykonana beznadziejnie, takze sie nie zastanawiaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tusssia
cześć. z tego co slyszalam nie opłaca się zakładać aparatu tylko na górna bądź dolna czesc szczeki, ale t mało ważne. potrzebowałabym fachowca w okolicach śląska. dobry. siostra jeździ do Katowic do tych gwiazdkowych bloków, ale atm sporo ludzi się przyjmuje, a ja to w sumie tak trochę na wariata bym go założyła. im szybciej tym lepiej.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dj_kasia
Pszepraszam mam pytanie będe niedługo nosiła aparat i poszukuje jakiegoś ortodonty z warszawy wmiare teniego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankam
najtaniej jest chyba w klinice św.apolonii na wolskiej. jeden łuk samoligaturujący 1600, tradycyjny 1200. ja tam byłam na konsultacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparatka123
Zapraszam na forum dyskusyjne o stałych aparatach http://www.stalyparat.fora.pl/ Poruszane są między innymi tematy: - Higiena - problem czy błahostka? - Jaka jest reakcja ludzi na aparat ? - Dykcja - Ligatury, gumki - Koszt jednej wizyty - Dłuższy wyjazd a aparat - Implanty i mikroimplanty w leczeniu!!!??? - Metalowy a estetyczny - Zdjęcie aparatu na kilka dni (ślub) - Jak to jest z tym wyrywaniem przy Damonie ? - Aparat a ciąża - Aparat ortodontyczny a kolczyk w języku - Prawdy i mity o aparatach - Pierwsze wrażenia i pierwsze godziny z aparatem - Zabiegi stomatologiczne w trakcie leczenia ortodontycznego - Aparat mieszany / łączony / kosmetyczno-metalowy - Aparat stały a usta (wielkość, wysychanie, pękanie, zajady) - Antenki przy zamkach / Wyciągi zew. i wew. / Maska twarzowa Dodatkowo: - Przebieg leczenia ortodontycznego - Aktualności / Ciekawostki / Nowości w ortodoncji - Aparatkowa kuchnia - Symulator ligaturowy - Filmiki * Zakładanie aparatu stałego * Zdejmowanie aparatu stałego * Rozkręcania hyraxa * Wyciągi zewnętrzne * Łańcuszki elastyczne i metalowe * Postępy leczenia - filmowa galeria "nieznanych" Zapraszam do dyskusji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dj_kasia
dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arikkd: da sie da:) wczoraj zalozylam hassa. wizyte zaczelam wlasnie od tego pytania.moja ortodontka powiedziala ,ze owsze jest taka mozliwosc..po 267 przekreceniach (czyli 31 sierpnia) zdejmiemi tego hassa i przy sciaganiu ta plastikowa nakladka moze sie zlamac lub nie. jesli sie nie zlaie to ja (bez sruby) mam wkladac na noc i na kilka h dziennie a jesli peknie (co sie zdarza wg niej w 50%przypadkow) to za 250 zl dostaje inny aparat tez do wkladania..taka plytke i tak samo- na noc i czasem w ciagu dnia, kiedy chce. i to jest przez 3 miesiące a potem zadnego ekspandera tylko juz staly porcelanowy na gore od razu. wiec nie trzeba sie meczyc z hassem cale 4 miesiace!:D pytajcie swoich ortodontow, warto:) a co do hassa to ok, jest on niewygodny i trohe sie sepleni ale w porownaniu z tym czego sie tu i na innychforach naczytalam to w ogole niewspolmierne:) nie taki diabel straszny..tzn jeszcze nie wiem co zjem na sniadanie;D chyba jogurt:P ale zeby mnie narazie w ogole nie bola..pewnie po kilku przekreceniach beda bolaly o wiele bardziej ale wszyscy pisali z,e ich od razu bolaly a mnie wcale:P tzn na pwno jest to o wele lzejsze wszystko w perspektywnie zdjecia juz za 26 dni:D pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o to super! nie będziesz się tak męczyć:) myślę, że to zależy od wady, może ja mam większą albo jestem starsza i trudniej przebiega leczenie, i taki wyjmowany aparat nic by mi nie dał, ale na pewno zaptam orto o to na następnej wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lili_89
Moja sytuacja wygląda tak, że mam 20 lat, od 4 sierpnia jestem 'nosicielką' metalu na dolnej szczęce i hassa na podniebieniu. Po 4 m-cach kiedy to Orto zdejmie mi hassa od razu zainstaluje porcelanę na górze. Jedyny ból jaki odczuwam to otarcia policzków i większa wrażliwość zębów (np. przy myciu). Pożegnałam się również z moją dykcją -na jakiś czas. Mówię dość wyraźnie, ale to nie to co było. A jak Wy się czujecie z aparatami?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość specu
No to jesteśmy z podobnym wieku, ja mam 21 lat i nosze aparat rozszerzający od kilku miesięcy ale nie wiem jak się nazywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lili_89
specu, a czy ten Twój aparat rozszerzający codziennie podkręcasz takim kluczykiem? czy nic z nim nie robisz? jeśli podkręcasz to prawdopodobnie jest to HASS:) masz gdzieś zamontowany aparat stały?;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparatka123
Zapraszam na forum dyskusyjne o stałych aparatach http://www.stalyparat.fora.pl/ Poruszane są między innymi tematy: - Higiena - problem czy błahostka? - Jaka jest reakcja ludzi na aparat ? - Dykcja - Ligatury, gumki - Koszt jednej wizyty - Dłuższy wyjazd a aparat - Implanty i mikroimplanty w leczeniu!!!??? - Metalowy a estetyczny - Zdjęcie aparatu na kilka dni (ślub) - Jak to jest z tym wyrywaniem przy Damonie ? - Aparat a ciąża - Aparat ortodontyczny a kolczyk w języku - Prawdy i mity o aparatach - Pierwsze wrażenia i pierwsze godziny z aparatem - Zabiegi stomatologiczne w trakcie leczenia ortodontycznego - Aparat mieszany / łączony / kosmetyczno-metalowy - Aparat stały a usta (wielkość, wysychanie, pękanie, zajady) - Antenki przy zamkach / Wyciągi zew. i wew. / Maska twarzowa Dodatkowo: - Przebieg leczenia ortodontycznego - Aktualności / Ciekawostki / Nowości w ortodoncji - Aparatkowa kuchnia - Symulator ligaturowy - Filmiki * Zakładanie aparatu stałego * Zdejmowanie aparatu stałego * Rozkręcania hyraxa * Wyciągi zewnętrzne * Łańcuszki elastyczne i metalowe * Postępy leczenia - filmowa galeria "nieznanych" Zapraszam do dyskusji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula222
Mam pytanie do osob ktore mialy hyraxa: czy mozliwe jest to ze od niego bola kosci nosa??czy hyrax i nos maja ze soba cos wspolnego czy niepotrezbnie doszukuje sie zwiazku?;D...mam chyraxa dopiero od 11 dni i musze przyznac ze po tym co sie naczytalam na roznego rodzaju forach bylam nastawiona na duzo gorsze przezycia,naprawde nie jest zle i mowie juz coraz wyrazniej;) najwiekszy problem mam z wymowieniem koncówki "ki" albo "gi",ogolnie litera "i" jest dosc problematyczna;Dmam 19 lat i maja ortodontka mowi ze czeka mnie noszenie go 6 miesiecy;/no ale dam rade:)pozdrawiam wszystkich z utradniaczami zycia na podniebieniach:D;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lili_89
Paula222, tak, moja Orto uprzedzała mnie, że mogę odczuwać ból kości nosa i głowy, więc nie martw się -to normalne;) noszę go dopiero 4,5 dnia i na razie jest całkiem dobrze, jedynie przy rozkręcaniu co wieczór boli przez jakieś 40 minut, ale później jest już ok. A mam go nosić 4 miechy. Z mówieniem u mnie bardzo podobnie, ale nie martw się Premier też sepleni;p pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość specu
lili_89, muszę go podkręcać ale co kilka dni. A aparatu stałego nie mam narazie, bo dopiero jak ruchomy zrobi swoje, to przyjdzie czas na stały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaaa..p
Hejkaa dziś miałam zakładany ekspander ... nie miłe uczuciee;dd Maamm małe pytankoo czyy jak mam na górze nałaożone te drutyy to moge dotykać jezykiem czy nie za bardzo boo gdy przełykam sline staram sie nie dotykać ale język mi tam leci;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparatka123
Zapraszam na forum dyskusyjne o stałych aparatach http://www.stalyparat.fora.pl/ Poruszane są między innymi tematy: - Higiena - problem czy błahostka? - Jaka jest reakcja ludzi na aparat ? - Dykcja - Ligatury, gumki - Koszt jednej wizyty - Dłuższy wyjazd a aparat - Implanty i mikroimplanty w leczeniu!!!??? - Metalowy a estetyczny - Zdjęcie aparatu na kilka dni (ślub) - Jak to jest z tym wyrywaniem przy Damonie ? - Aparat a ciąża - Aparat ortodontyczny a kolczyk w języku - Prawdy i mity o aparatach - Pierwsze wrażenia i pierwsze godziny z aparatem - Zabiegi stomatologiczne w trakcie leczenia ortodontycznego - Aparat mieszany / łączony / kosmetyczno-metalowy - Aparat stały a usta (wielkość, wysychanie, pękanie, zajady) - Antenki przy zamkach / Wyciągi zew. i wew. / Maska twarzowa Dodatkowo: - Przebieg leczenia ortodontycznego - Aktualności / Ciekawostki / Nowości w ortodoncji - Aparatkowa kuchnia - Symulator ligaturowy - Filmiki * Zakładanie aparatu stałego * Zdejmowanie aparatu stałego * Rozkręcania hyraxa * Wyciągi zewnętrzne * Łańcuszki elastyczne i metalowe * Postępy leczenia - filmowa galeria "nieznanych" :) Zapraszam do dyskusji! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betsy77
Hej, mam 32 lata. Od 3 miesięcy mam aparat na górnej szczęce ( orto w Kaliszu, aparat 1400pln, pierwsze podkręcenie 50pln, druga wizyta ze zmianą drutu na grubszy+jakiś łańcuszek na 3 zębach 100pln). Następna wizyta dopiero w październiku. Jestem zachwycona efektami. Niestety ból po drugiej wizycie jest b.uciążliwy, jestem non stop na tabletkach, zęby bolą mnie nawet jak dotknę językiem..nie mówiąc już o jedzeniu.. najbardziej bolą 4,5 i 6! Czy u Was jest tak samo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia7
Cześć besty77:) Ja tez się lecze u orto w Kaliszu. Do jakiej otrodontki chodzisz? (podaj mi imię i nazwisko). Jak ja miałam zakładany aparat też mnie bolały zęby(przez tydzień) potem już przestały. Czasami jak pani mi zmienia gumki to potem zęby mnie bolą ( ale tylko 1 dzień albo parę godzin) potem mi przechodzi. Ja tez tyle samo płaciłam za aparat ja mam metalowy. Za wizytę płacę 50 zł to zależy jak mi zmienia drut to płace 100zł. Czy orto ci mowiła jak długo będziesz nosić aparat?? bo mi nie mówiła:((( będę wdzięczna za odpowiedź:)) A ty jak długo nosisz aparat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betsy77
heh, pewnie chodzimy do tej samej ;) dr Andrzejewska. Po zmianie drutu pobolało, pobolało i przestało. A w ogóle jak często zmienia się drut??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betsy77
A, i nie mówiła jak długo będe nosić, narazie nie powiedziała mi nawet kiedy założymy dół. Co do gumek, to niestety ma mały wybór, ostatnio ledwo wygrzebałyśmy jasny roż, większość gumek ma w ciemnych kolorach :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy komus jak nosil haas NIE zrobila sie diastema? bo podobno sie robi..a ja dzisiajmialam juz 16 przekrecenie (ma byc wszystkich 27) i alej zadnej przerwy. to znazy z,e juz jej nie bedzie wcale czy mzoe byc jeszcze teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam 28 przekręceń a szparka pjawiła się bardzo późno,bo pod koniec rozkręcania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×