Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość kinia303
Joahimka..zobaczysz ze jeszzce bedziesz sie cieszyc swym usmiechem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparatka123
Zapraszam na forum dyskusyjne o stałych aparatach stalyparat.fora.pl Poruszane są między innymi tematy: - Higiena - problem czy błahostka? - Jaka jest reakcja ludzi na aparat ? - Dykcja - Ligatury, gumki - Koszt jednej wizyty - Dłuższy wyjazd a aparat - Implanty i mikroimplanty w leczeniu!!!??? - Metalowy a estetyczny - Zdjęcie aparatu na kilka dni (ślub) - Jak to jest z tym wyrywaniem przy Damonie ? - Aparat a ciąża - Aparat ortodontyczny a kolczyk w języku - Prawdy i mity o aparatach - Pierwsze wrażenia i pierwsze godziny z aparatem - Zabiegi stomatologiczne w trakcie leczenia ortodontycznego - Aparat mieszany / łączony / kosmetyczno-metalowy - Aparat stały a usta (wielkość, wysychanie, pękanie, zajady) - Antenki przy zamkach / Wyciągi zew. i wew. / Maska twarzowa Dodatkowo: - Przebieg leczenia ortodontycznego - Aktualności / Ciekawostki / Nowości w ortodoncji - Aparatkowa kuchnia - Symulator ligaturowy - Filmiki * Zakładanie aparatu stałego * Zdejmowanie aparatu stałego * Rozkręcania hyraxa * Wyciągi zewnętrzne * Łańcuszki elastyczne i metalowe * Postępy leczenia - filmowa galeria "nieznanych" Zapraszam do dyskusji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparatka123
Zapraszam na forum dyskusyjne o stałych aparatach stalyparat.fora.pl Poruszane są między innymi tematy: - Higiena - problem czy błahostka? - Jaka jest reakcja ludzi na aparat ? - Dykcja - Ligatury, gumki - Koszt jednej wizyty - Dłuższy wyjazd a aparat - Implanty i mikroimplanty w leczeniu!!!??? - Metalowy a estetyczny - Zdjęcie aparatu na kilka dni (ślub) - Jak to jest z tym wyrywaniem przy Damonie ? - Aparat a ciąża - Aparat ortodontyczny a kolczyk w języku - Prawdy i mity o aparatach - Pierwsze wrażenia i pierwsze godziny z aparatem - Zabiegi stomatologiczne w trakcie leczenia ortodontycznego - Aparat mieszany / łączony / kosmetyczno-metalowy - Aparat stały a usta (wielkość, wysychanie, pękanie, zajady) - Antenki przy zamkach / Wyciągi zew. i wew. / Maska twarzowa Dodatkowo: - Przebieg leczenia ortodontycznego - Aktualności / Ciekawostki / Nowości w ortodoncji - Aparatkowa kuchnia - Symulator ligaturowy - Filmiki * Zakładanie aparatu stałego * Zdejmowanie aparatu stałego * Rozkręcania hyraxa * Wyciągi zewnętrzne * Łańcuszki elastyczne i metalowe * Postępy leczenia - filmowa galeria "nieznanych" Zapraszam do dyskusji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula95
trochę mnie przestraszyły wypowiedzi niektórych... 8 października mam zakładane gumki na 6 a 13 październiika aparat.... mam 14 lat i naprawde boję się... może mi ktoś wytłumaczyć jak wyglada założenie takiego aparatu...?? z góry dziekuje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia5b
Mam takie pytanie, jeśli przed leczeniem ortodontycznym nie zdecydowałam się na ekstrakcję dwóch czwórek na górze. Jednakże po około 3 miesiącach noszenia stałego aparatu na górze dla uzyskania większych efektów leczenia podjęłam decyzję o ich usunięciu, to czy istnieje taka możliwośc aby wyrwać te dwie czwórki mając stały aparat na zębach? Czy można zdjąc tylko drut a zostawić tylko zamki na zębach, aby móc wyrwać te zęby? Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia5b
Mam takie pytanie, jeśli przed leczeniem ortodontycznym nie zdecydowałam się na ekstrakcję dwóch czwórek na górze. Jednakże po około 3 miesiącach noszenia stałego aparatu na górze dla uzyskania większych efektów leczenia podjęłam decyzję o ich usunięciu, to czy istnieje taka możliwośc aby wyrwać te dwie czwórki mając stały aparat na zębach? Czy można zdjąc tylko drut a zostawić tylko zamki na zębach, aby móc wyrwać te zęby? Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia303
szkoda że się na to nie zdecydowałaś prędzej. Ja wyrwałam czwórki przed założeniem aparatu, więc nie wiem jak to jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka2020
Hej :) Ja mam takie pytanie. Mam już skończone 18lat i dość dużą wade zgryzu. Dwie górne jedynki nachodzą na siebie i trójka jest taka jak u wampira ;o strasznie mi się to nie podoba i dopiero teraz zdecydowałam się na stały aparat. Prosiłabym jakieś osoby z Sosnowca i niedalekich okolic o konkretne namiary do dobrego i niedrogiego ortodonty. I jeszcze jedno pytanie, tak na wasze oko ok. ile lat będe musiała nosić te druciki na zębach ? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwucha
Ja jestem zadowolony z leczenia u Dr Krochmalskiej przyjmuje w Radomiu- leczy fachowo i szybko!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia303
ja miałam wadę 3 jak w twoim przypadku, jednak nie miałam na szczescie problemów z jedynkami. Osobiście-aparat noszę 5 rok. ale się nie zniechęcaj. to trwa po prostu dłużej, aby nie poprzerywać nerwów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia303
ja miałam wadę 3 jak w twoim przypadku, jednak nie miałam na szczescie problemów z jedynkami. Osobiście-aparat noszę 5 rok. ale się nie zniechęcaj. to trwa po prostu dłużej, aby nie poprzerywać nerwów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katia 777
Hej ! Witam wszystkie dziewczyny , ja miał wczoraj wyrywane 3 zęby do aparatu.. nic nie bolało ,ale jak puściło znieczulenie.. do teraz jak to pisze jest tragedia..straszny ból.,cały czas ,nie mogę nic jeść..krew się lała 24 godziny ,chyba mam słabą krzepliwość,najgorsze jest to ,ze nie mogę nic zjeść.. mam nadzieje ze po założeniu aparatu nie będzie gorzej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angggie
Witam wszytkich w sumie po kilkumiesięcznej neiobecności:) zleciało ...wczora sciągnęłam hyraxa...po 5 miesiącach... od miesiaca mam zameczki na dole i za 3 dni zakadam góre;] mam pytanie zwłaszcza do osób po hyraxie;] po ściągnięciu zęby górne i dolne nie stykają mi si eze soba...rozumiem pewnie przez to ze poszerzyła mi sie ta szczeka...cięzko jesc bo gryze praktycznie tylko ósemkami...jeszcze mnei bolą w dodatku...orto powiediząła z estały aparat wszytko naprawi...ciekawe tylko kiedy ..ehhpoki co nie moge złozyc zębów przez co gryzc jesc ... miał ktos podobnie pozdrawiam :* i dziękuję za odpowiedz;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aafrosia
aaaaaa a ja mam od dzsiaj porcelana druciaka... boli jak pierun.... wychodze od ortodonty zadowolona i usmiechnieta,nic nie boli,nie seplenie,ladnie wyglada,nawet mnie babica zupka nakarmila...wszystko gites gra gitara i wgl lalala minely 4 h i co?? i cholernie boli...i sie seplenie i jestem zła... wiem tak ma byc..przejdzie mi to.. i wgl...mialam juz aparat ale teraz jedyne na co mam ochote to wziasc obcenki wyrwac te je...druty ,zawiasy nawet z zębami mam to w du...wyrzucic w kosmos... powiedziec bye bye ,juz wole miec krzywy ryj ,za 3 dni wstawic zabki porcelana i bedzie zajebiscie... aaaaaaa taki margines mam -16 lat . ehhh buuu bee ba..ble ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia303
Twój post poprawił mi humor... :):)))) bleee bla ble

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula95
Mam aparat od 1 dnia... nie jest tak żle... myślałam ze bedzie gorzj. Nie zabardzo moge jesc bo mnie zeby bola niesamowicie ale wcinam jogurty serki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia303
też żyłam przez dłuzszy czas na samych jogurtach i biszkoptach... i schudłam ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość destiny80
Hej wszystkim zadrutowanyn:)Mam pytanie czy moze ktos leczyl sie badz leczy u doktor Joanny krajewskiej z Warszawy?Z tego co wiem to ona jest stomatologiem,ale chyba ma tez specjalizacje z ortodoncji.Bede wdzieczna za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katte 25
mam prośbę, bardzo prosze o informacje na temat dobrych ortodontów w Warszawie w okolicy Śródmieścia Woli. Z góry dziękuje za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej.od roku mam zdjęty aparat stały,jednak nie jestem zadowolona z efektów,gdyż mimo retencji,którą noszę do dziś zęby cofnęły mi się(może nie do takiego stopnia jak przed założeniem,ale jednak widać różnicę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej.od roku mam zdjęty aparat stały,jednak nie jestem zadowolona z efektów,gdyż mimo retencji,którą noszę do dziś zęby cofnęły mi się(może nie do takiego stopnia jak przed założeniem,ale jednak widać różnicę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia7
Jak długo nosiłaś aparat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia303
to byćmoze za krotko? korzenie nie przesunely sie na wlasciwe miejsce, a aparat zostal zdjety? tylko przypuszczam, nie twierdze. JA SWÓJ APARAT NOSZE JUŻ 5 ROK .... ;/ ale jutro ide do innego specjalisty na konsultację. myślę, że ty też powinnaś!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może i masz rację że za krótko,ale to ortodonta zadecydował,że można zdjąć.Ja byłam nawet za tym żeby dłużej nosić!Moja radość z prostych zębów trwała nie długo!gdy zauważyłam że coś zaczyna się dziać od razu zgłosiłam ten fakt mojej lekarce,ale wg.niej wszystko było ok.Jedynie co zrobiła to zgodziła się ,żeby mi zrobić mocniejszą retencję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izabelka23
ludzie nie wyrywajcie zębów do aparatów!!!!!!! Ja zrobiłam ten błąd :( jeśli orto mówi ze inaczej sie nie da-to poszukajcie innego orto-bo wyrywanie to pójście na łatwizne....wszystko się da naprawic nie wyrywając!!!!! Mam nadzieje ze mój post uratuje komuś czwóreczki (bo te najczęściej są wyrywane) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia303
na dole mam problem... ortodontka wykluczyła wyrwanie zębów. za to poleciła tzw.STRIGING. polega to na spiłowaniu zębów o 0,25 mm -zupełnie bezpiecznie. ciekawa tylko jestem ile kosztuje takie coś... ;O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia303
na dole mam problem... ortodontka wykluczyła wyrwanie zębów. za to poleciła tzw.STRIGING. polega to na spiłowaniu zębów o 0,25 mm -zupełnie bezpiecznie. ciekawa tylko jestem ile kosztuje takie coś... ;O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×