Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość Lidka xxx
Witam. Czy ktoś może podzielić się ze mną na temat pani ortodonty w Kole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka591
też wypełniłam ankiete :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olka591 dzięki również :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 13
witam serdecznie. mój młody(13 lat) ma mieć zakładany aparat na górę .ząbki miał(!) równe jak stół tyle że duże i nie mieściły sie w szczęce, na zdjęciu wyszło, poza tym górną szczękę ma wysuniętą bo dolna mało rozwinieta , ortodontka kazała usunąc dwie 4-ki(góra) oraz dwie 6-stki(dół) oczywiście zdrowe , powiedziała, że załozy aparat na górę, a na dole zobaczy z czasem jak się zęby same poustawiają , zęby usunięte i już widze na dole, że się kładą,...jestem załamana , zaczynam żałowac, że dałam wyrwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria85
nikola198734@tlen.pl troszkę mnie przeraziłaś ale trudno postanowiłam i muszę spróbować jak rozmawiałam z ortodontką to powiedziała ze czas leczenia zależy ode mnie jak będę przestrzegała noszenia aparatu ale mówiła coś ok 2 lat ja mam wystającą jedynkę nachodzi troszkę na dwójkę i muszę je rozsunąć i tylko jedną stronę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaquyiy____
Bardzo chciałabym założyć sobie aparat stały. Mój problem polega na tym, że mam jeden ząb (górna 5 ) martwy. Teraz mam problem z 6 górna po tej samej stronie i obawiam się, że czeka mnie kanałowe leczenie. Do dentysty idę w środę, a do ortodonty umówiłam się na 10.06, czy będą jakieś przeciwskazania co do aparatu z powodu dwóch marwtych zębów? 5 jest w bardzo dobrym stanie, a miałam ją robioną ok. 6 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaquyiy____
Chciałabym jeszcze zapytać czy musi minąć jakiś okres czasu od zrobienia 6 by załozyć aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobry dentysta
a ja chciałam wam powiedzieć ze bardzo dobrzy dentyści są w Dentart w Otrębusach, właśnie tam robiłam aparat i polecam wam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xhardkor
Katowice. Jeśli ktoś szuka dobrego ortodonty w Katowicach to polecam dra Stanisława Musiała. Jestem mega zadowolony. Leczenie trwało 1,5 roku mimo że wada była dość poważna. Zapłaciłem w sumie ok. 12000 zł. Nie żałuję ani grosza. Założę się, że mam najładniejsze zęby z Was wszystkich. :D Nosiłem wcześniej aparat stały tradycyjny za 1500 zł u innego ortodonty. Był on (zarówno aparat jak i ortodonta) beznadziejny. U dra Musiała poprosiłem o aparat DAMONa i różnica była nieziemska! Zero dyskomfortu, żadnych pierścieni, aparacik malutki, żadnych ligatur, żadnych nadmiarowych drucików, dużo mniej problemów przy jedzeniu i (podobno) szybsze korygowanie zgryzu. Nie bierzcie zwykłych aparatów! Warto dopłacić trochę i mieć DAMONa!!! Po więcej info piszcie do mnie na xhardkor@o2.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria85
czy ktoś wie ile czasu potrzeba na przesunięcie zębów aparatem ruchomym ponieważ mam usuniętą piątkę i muszę poprzesuwać 4,3,2 tak aby jedynka się wsunęła ile to może potrwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@tlen.pl
Daria bedziesz dlugo czekac :D ale co taaaam , kiedys sie naprostuja :D chyba ze pomosisz tak jak ja rok czasu i zdecydujesz sie na staly hehe ja tak mialam :D Coz trzeba byc cierpliwym ! trzymam kciuki ! :P :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te leczenie wymaga długiego czasu.. minimum 2,3 lata.. ale powiem że się opłaca chodź ja nigdy tego nie doświadczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria85
a po jakim czasie pierwsze efekty widać bo to zawsze człowieka mobilizuje ja nosze całą noc i prawie cały dzień aparat (staram sie go w pracy nie zdejmować jeżeli jest to możliwe) powiedzmy że w ciągu całego dnia tylko 3 h jestem bez aparatu) a stałego nie założę bo mnie na niego nie stać dlatego zdecydowałam się ta ruchomy ze względu na kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manijka
Witam:) W czwartek będe miała zakładany aparacik:)) Mam tylko dylemat i mam nadzieje, ze troche mi pomożecie. Moja orto zakłada aparaty AXIS, CARRIERE, DAMON. Nie wiem dlaczego ale polecała dla mnie axis lub carriere. Niestety jakos tak sie stało ze nie pokazała mi tych aparacików. Ja sie teraz zastanawiam i dziure w necie robie zeby znależć jakieś zdjecia tych zamków pewnie te firm mają kilka rodzajów tak jak damon. Zależy mi na najmniejszych zamkach, metalowych.Doradzcie mi które to sa albo moze linka ktoś ma do strony tych zamków?? dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@tlen.pl
miss..ss jakiego ? :P ja swoj nosze juz pol roku :D ciekawe ile jeszcze :D nawet do rotatorow sie przyzwyczailam :D jakos dam rade:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjk
chcialam sie zapytac czy ktos z Was wie cos moze o tych aparatach Clear Aligner, cos a'la invisalign amerykanski? czytalam niby same dobre opinie ale szukam dalej, bo to cos zbyt piekne jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 13
ufff... młody ma aparat od piątku, nie znam sie na markach , ale zaufałam lekarce która oznajmiła mi że to tylko kwestia estetyki , jestem zdziwiona bo zamki ma malutkie w porównaniu z aparatami u kolegów ,a sam aparat taki delikatny , młodego bolą zęby tylko gdy sie zapomni i cos nadgryzie, za miesiąc mamy wizytę, na razie młody w euforii , zęby szczerzy i lata je myć 20 razy dziennie haha (zobaczymy jak długo)lekarke wybrałam bardzo skrupulatnie sugerując sie wieloma pozytywnymi opiniami zarówno od pacjentów jak i od stomatologów, czeka go jeszcze założenie jakiejś płytki na dolna szczękę , wiecie możę co to jest??? ząbki ma równiutkie tylko dolna żuchwa mnie rozwinięta od górnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość menaaa
Hej ;) Dołanczam do was .. od miesiąca leczę się otodontycznie, mam hassa i zrrutowany dół z wyrwaną 4 i 5. Na początku było nie wesoło (najgorzej z jedzeniem gdyż to uwielbiam najbardziej ;) ale nauczyłam się nie podjadać i jem kilkarazy dziennie do syta, żeby co chwile nie biegać myć zębów ;D, mam szparę miedzy jedynkami - zaklejam ją woskiem, mówie normalnie, jem praktycznie wszystko - kwestia przyzwyczajenia. Pozdr aparatki ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
mam pytanie do zadrutowanych : czy pijecie kawe majac zalozony aparat ? bo wlasnie tak sie zastanawiam nad ograniczeniem , boje sie przebarwien :-/ ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paplina
Do nikola198734@o2.pl: Witaj, ja jestem kawową maniaczką :) i jedyne przebarwienia jakie u mnie wystąpiły to na gumkach białych i to dopiero po ok 10 dniach, na innych kolorach nic nie widać, a miałam już chyba wszystkie :) na zębach też nic nie widać :) więc jeśli nie chcesz to nie musisz się ograniczać :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
Paplina : Ja wlasnie tez uwielbiam kawe :P:D tylko zastanawiam sie czy te przebarwienia nie beda widoczne po zdjeciu aparatu ? ? ? jak myslisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paplina
Z tego co wiem większość osób po zdjęciu aparatu wybiela zęby żelem, także jakby się coś pojawiło to zniknie :) a ja raz na jakiś czas myję zęby pastą wybielającą więc też na pewno trochę niweluje to efekt picia kawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
Paplina Oki dzieki za odp :) a Ty dlugo juz nosisz aparat ? ja dol mam juz prawie 7 mcy a gore 2 mce z tym ze wczesniej mialam hassa a teraz mam tez rotatory , wkolko cos na podniebieniu , he he :D pozdr :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paplina
w lipcu będzie rok :) (tylko góra) ale noszę go dlatego że z lewej strony będę miała wstawiane 2 implanty bo dwa zęby mam mleczne (nie wyrosły mi zawiązki na stałe) i aparatem robimy miejsce na śrubki :D zabieg najprawdopodobniej będę miała w sierpniu tego roku :) trochę się boję ale co tam, najważniejszy jest efekt końcowy :) Domyślam się że u Ciebie też kiepsko z jedzeniem przez te żelastwa na podniebieniu :) ja z kolei nie gryzę wogóle lewą stroną bo te dwa mleczaki mam co 2 tygodnie usuwane aparatem i już się ledwo co trzymają :D a długo jeszcze masz nosić aparat? Widzisz poprawę? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
Paplina :O rany to u Ciebie tez to trochu skomplikowane :D Jesli chodzi o jedzenie to juz sie przyzwyczaiłam ,wiec jakos daje rade :D ile bede musiala jeszcze nosic oj pojecia nie mam na poczatku ortodontka powiedziala ze okolo 1,5 roku czyli jeszcze rok conajmniej :D mialam hassa na podniebieniu odliczalam dni do zjecia po czym zalozyla mi rotator znow zelastwo na podniebieniu ! Teraz odliczam dni do zdjecie rotatora i mam nadzieje ze nic mi tam juz nie bedzie zakladala :D:D ogolnie aparacik mi nie przeszkadza tylko to zelastwo na podniebieniu :P:P ale wszystko przetrwam, dla pieknego usmiechu :P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
poprawa tak troszeczke jest zauwazalna co jakis czas robie zdj i widze roznice :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
a u Ciebie jak poprawa ? zrobilo sie miejsce ? zabki sa rowniutkie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paplina
Miejsca jest i to dużo, mam między jedynką a dwójką szczelinę ponad 1 mm :) resztę zębów mi pani zestripowała i się wszystko elegancko zmieści :) także wilekimi krokami nadchodzi część implantologiczna. Co prawda przez ok 5 miesiecy po wszczepieniu implantow bede miala korony zastępcze ale czego sie nie robi dla pieknego usmiechu :) A swoj aparat uwielbiam, za kazdym razem mam inny kolor gumek i mimo ze mam pelno metalowych ligatur, mialam raz nawet 2 łuki na raz to i tak sie usmiecham pelną gębą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×