Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość czarovvnica
A słyszeliście o przezroczystym aparacie ortodontycznym Invisalign? Ten gabinet go oferuje http://www.dentaria.com.pl . Powiem szczerze, że zastanawiam się nad takim rozwiązaniem, ale najpierw chciałabym posłuchać waszych opinii o tym rozwiązaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćniewazne
Szkoda że większość wypowiedzi to reklamy :( Mam ponad 35 lat i też dentysta od zachowawczego upiera się, żebym przeleczyła się ortodontycznie. Mam niewielką wadę i może dzięki temu, będzie krócej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 39 lat... I całe życie z kompleksem krzywych ząbków :/ Teraz z kolei za staro się czuję na noszenie drucików... Mam wrażenie, że to jeszcze większą uwagę przykuje do mojej wady. Dlatego ten aparat lingwalny mi się marzy, bo w końcu go nie widać http://aparat-lingwalny.pl/niewidoczne-rozwiazanie/ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
problemy ortodontyczne mogą zdarzyć się w każdym wieku. Sama mam aparat mając 30 lat. Założyłam go u www.ortodontawroclaw.com.pl/ . Szybko mi się wyprostowały zęby i jeszcze tylko kilka miesięcy i zdejmujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chodzę do dra Sromko, który przyjmuje w klinice Froe Szczecinie, super zarówno specjalista jak i człowiek, czasem mam już dość noszenia tego aparatu, ale dr potrafi dobrym słowem zmotywować, a zostało mi jeszcze pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćapara
Zdecydowałam się na aparat. 37,5 wiosenek. Przerażona jestem, że leczenie może trwać ok. 3 lat. Nie mam wyraźnie krzywych zębów, ale wszyscy ortodonci , dentyści mówią, że jest duża wada, mimo że niewidoczna dla laika. I po latach jednak się zdecydowałam. Zdjęcia porobione. Muszę podjąć decyzję, który. Metal.-łuk 1700, jakiś niby mniej widoczny ponad 2000 I co brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja właśnie niedawno miałam zdjęty aparat. Jestem zachwycona efektem. Co prawda trochę mnie to wszystko kosztowało, ale czego się nie robi dla pięknego uśmiechu :D Leczyłam zęby u dr gnach-olejniczak we wrocławiu. I powiem szczerze, że warto było, mimo , że musiałam dojezdzac kawałek do wrocławia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodzę do dr. Marii Stenki, to świetna stomatolog i ortodontka. mam 37 lat, od pół roku noszę aparat. Wcale nie jest tak źle, jak mnie straszono. ;-) Na początku było trochę niewygodnie, musiałam się przyzwyczaić. Najgorsze jest to, że po każdym posiłku muszę dokładnie wszystko myć, no ale to jest nieuniknione. Za to za jakiś czas będę miała wreszcie proste zęby.. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dużo reklam widzę, sama chodzę do ortodonty w Warszawie. Klinika nazywa się Artodonto - znajdźcie sobie sami stronę, nie będę reklamować ;) Ortodonta wyjaśnił mi cały plan leczenia, przestawił dlaczego musi założyć aparat na podniebienie - nie byłam zachwycona, ale wiem że było to konieczne. Obecnie jestem w trakcie leczenia, mija 8 miesiąc. Widzę dużą poprawę i jestem bardzo zadowolona. Z powodu krzywych zębów zawsze byłam mocno zdeterminowana, aby założyć aparat, dlatego nie wspominam o bólu, który mi towarzyszy, ale wiem, że inaczej nie może się to odbyć. Noszę zwykły aparat, gdyż zwyczajnie był tańszy i nie żałuję :) Kwestia finansów, gdybym miała i mogła sobie pozwolić pewnie założyłabym inny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już sama nie wiem co mam robić! za tydzień mam mieć zakładany stały aparat ortodontyczny na dolną szczękę w wieku - o zgrozo!!! 50 lat!!!. Nie wiem czy dobrze robię, moje zęby nie są idealne, są leczone całe życie każdy łatany po kilka razy, czy one to wytrzymają??? Po za tym martwi mnie to, że ortodontka nie zaleciła zrobienia zdjęcia rentgenowskiego szczęki, a naczytałam się w internecie, że od tego powinno się zacząć. co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiek w przypadku założenia aparatu ortodontycznego nie ma znaczenia. Najlepiej jeśli zgłosisz się bezpośrednio do lekarza i wpsólnie z nim ustalisz szczegóły leczenia. W Warszawie, mogę polecić www.stadent.pl, czyli gabinet stomatologiczny, w którym ja jakiś czas temu miałam robione zęby. Myślę, że warto jest się tam zgłosić nawet na samą konsultacje i zapoznanie się z tematem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niewazne w jakim jestes wieku jesli masz zeby stale mozna zalozyc aparat. Nie ma zadnych przeciwskazan. Udaj sie do www.ortodontawroclaw.com.pl na konsultacje. Pani doktor obejrzy Twoje zeby i dostosuje odpowiednia metode leczenia. powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak czytam niektórych przygody to cieszę się, że u mnie jest tak spokojnie i wszystko w porządku z ortodontą. Lecze się w http://www.soli-dent.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja noszę aparat już szósty rok i nie wiem kiedy będzie koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O rany! Ile? A ile to kosztowało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dużo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja112233
Autorko (mimo, że już dawno:) oraz pozostali: Warto! Ja zdecydowałam się na aparat w wieku 35 lat i wreszcie jestem zadowolona z własnych zębów. I moim zdaniem dodaje on uroku:) Szczególnie polecam moją Panią ortodontę, z Wrocławia, dr Iwonę Gnach-Olejniczak. Podchodzi do klienta w sposób indywidualny. Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Krzywe zęby od zawsze były moim problemem i tak naprawdę nikomu o tym nie mówiłam, wstydziłam się strasznie... Moich rodziców nie było stać na aparat dla mnie, oprócz tego miałam rodzeństwo itp. Gdy tylko uzbieralam pieniądze od razu zdecydowałam się na aparat. Miałam wtedy 20 lat. Na początku nosiłam aparat poszerzający szczękę (miałam za wąską), później aparat stały na górę i dół. Noszę już 1.5 roku i jestem bardzo zadowolona :) też myślałam, że już nie ma sensu i w ogóle, ale nie żałuję tej decyzji. Nie wstydzę się uśmiechać i robię to bardzo często :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy któraś z Was nosi aparat lingwalny? Dokładnie harmony? Zachęca mnie fakt, że jest to rozwiązanie niewidoczne i z tego co patrzę na te filmiki http://aparat-lingwalny.pl/jak-to-dziala/ - skuteczne... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skrzypek
Czy lepiej założyć aparat odrazu na dwa łuki i jednorazowo nastawić sie na ból, czy nałożyć na górę, a po miesiącu na dół. Pani doktor dała mi wolną rękę. Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba lepiej jednorazowo ale ja nie dałam rady, robiłam we wrocku i musiałam się jednak rozłożyć na parę wizyt ale jak się da jednorazowo to tak chyba lepiej. Ps. jak jesteś we Wrocławiu to polecę Ci Omnident z Krzyków, zrobili mi piękne równe ząbki a potem jeszcze wybielili, efekt jest naprawdę super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nosze aparat od pół roku, już się przyzwyczaiłam, na początku trochę bolały mnie zęby, ale to jest zupełnie normalne, moja ortodontka dr Stenka mówiła, że tak może być. Mam 40 lat i nikomu w pracy nie przeszkadza, że noszę aparat. Teraz to jest normalne i dość powszechne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o_pom
Ja mam aparat lingwalny (https://zdziennikaaparatnika.wordpress.com/ - moja nieszczesna przygoda) i polecam Ci nie zakladać jesli naprawde nie music a jak już musisz to nie lingwalny pod żadnym pozorem tylko zwykly, dla własnego zdrowia radzę, jak bym wiedziała co wiem teraz 3 miesiące temu to bym była dalej szcześliwa posiadaczką krzywych zębów a tak usuneli mi 3 zeby i zabili mi jedynke.... po prostu cudownie. Mysle ze ortodonci sie nie znaja bo po prostu ten aparat jest nie dla polakow - po ang to moze sie jeszcze da mówic ale po polsku masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie...Mój 12 letni syn będzie miał zakładany aparat stały wraz z zakotwiczeniem ortodontycznym. Czy ktoś z was miał takowe? czy jest bardzo niewygodne? Podzielcie się spostrzeżeniami. Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola_94
POMOCY Plan leczenia: Wada tyłozgryz, aparat góra+dół i wyrwanie górnych piątek, dostałam od razu skierowanie na wyrwanie zębów i tu zaczynają sie schody. Poszłam do mojej dentystki zeby wyrwac te zeby, ale ona stwierdziła ze mi ich nie wyrwie bo obok zdrowych 5, sa szóstki leczone kanałowo ktore lepiej sie nadają do wyrwania. Dla pewności dentystka postanowiła to skonsultować ze swoją koleżanką ortodontką. Dentystka po konsultacji z inna orto potwierdziła ze nie ma sensu wyrywać zdrowych 5 i zasugerowała zmiane ortodontki.Jak myślicie powinnam się przenieść gdzieś indziej, czy mam to wytłumaczyć mojej ortodontce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a mnie aparat zalozyla dr Marzena Stepkowska z gabinetu www.ortodontawroclaw.com.pl/ zadowolona jestem bo widze juz efekty, poza tym ta pani ma naprawde dobre efekty pracy, widzialam zdjecia i czas w jaki sie prostowaly zeby jej pacjentow, kosmos!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3gośćć
@karola_94, przejdź się lepiej do innej ortodontki... Może ta nie była świadoma, że szóstki masz po kanałowym? Jeśli, tfu tfu odpukać, po usunięciu piątek po jakimś czasie te przeleczone szóstki się odezwały i trzeba by było je usunąć (bo np powtórne leczenie kanałowe nie byłoby już możliwe albo by się nie udało) to miałabyś spory problem z brakiem tylu trzonowców :( Ewentualnie wróć do tej orto i poproś o wyjaśnienie, dlaczego to piątki muszą być usunięte, a nie szóstki. Może jest to konieczne z ortodontycznego punktu widzenia? Ale wiem, że pierścienie mogą być montowane i na piątkach, i na siódemkach, jeśli jest taka potrzeba. Chociaż standardowo robi się je na szóstkach, ale nie jest to jedyne wyjście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×