Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość Carolina
CZY SIE SEPLENI?? I CZY MOZNA W TYM SPIEWAC?:):):):) I CZY PO ZDJECIU APARATU SIE SEPLENI BO BRAT MOJEJ KOLEZANKI SEPLENIL NA POCZATKU CHYBA PRZEZ TYDZIEN ALBO WIECEJ I PO ZDJECIU BARDZO MNIE TO NIEPOKOI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Szukałem strony,kiedyś dwa razy się na nią natknąłem.Na razie nie mam.Teraz wracając do tematu:bezbarwne ligatury mniej widać,perłowe są fajne tak ja to widzę.Drut-powlekany ma trochę wieksze tarcie a co za tym idzie teoretycznie leczenie idzie ciut wolniej>moja uwaga powlekanie potrafi się ścierać i niezbyt ładnie to wygląda.Ciekawostka- są zamki i druty powlekane złotem,osobiście zamków nie polecam ale sam drut wygląda oryginalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carolina
fajnie by bylo gdybys znalazl stronke o ktorej mowiles gdybys znalazl to napisz na gapca@hotmail.fr albo teraz jesli znajdziesz :):) wiem ze cie mecze z tymi pytaniami ale za jakis czas bede miala aparat i sie troche boje i chce miec duzo informacji na jego temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaa24
a ten drut powlekany złotem to nie jest jakis droższy? w sumie ciekawie musi wyglądać:) A i jeszcze jedno: te druciki się zmienia co wizytę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carolina
czy jestes jeszcze ROMEK????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Aparat generalnie założony jest od stronny policzków i warg więc po zdjęciu raczej jest wygodniej,niż odwrotnie.Poz założeniu odradzam np jabłek i innych twardych rzeczy które mogą spowodować odcementowanie zamków,Złote druty oczywiście są droższe a jak wyglądają to już każdy sam musi ocenić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Zwykle w trakcie leczenia są 2 druty ten pierwszy i drugi po okolo 3miesiacach i ten dopiero proponuję złotyDobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carolina
dobranoc czy mozesz przyslac mi na maila gapca@hotmail.fr ta strnke o ktorej mowiles (jesli znajdziesz ) albo gdzie moge szukac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaa24
dzieki Romek za odpowiedzi:) mysle że ze złotym drutem szaleć nie bede.. Pomysle nad białym jednak.. Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co to
Po cO jeSt luK pOdniEbieNNy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparat-ka
aparat noszę prawie 2 lata, w lurym będę miała zdejmowany... mam pytanie- co można zrobić, żeby rano nie mieć "trampka" w ustach?:( dodam, ze zęby staram się myć bardzo dokładnie, a rano oprócz niesmaku, brzydkiego zapachu- mam jeszcze ślinę zabarwiną na delikatny brąz... czy to moze być oznaka problemów z dziąsłami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Dodatkowe plombki.Rozumiem że na ząb założono dodatkowe wypełnienie żeby podnieść zgryz robi się to m.in. wtedy, gdy mamy tzw. zgryz krzyżowy tzn. górne i dolne zęby odwrotnie na siebie zachodzą i wtedy własnie na czas w jakim powrócą do właściwej pozycji zakłąda się te wypełnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carolina
panie romku czy znalazl pan moze ta fajna strone?:) dziekuje z gory za info:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mollly
zauwazylam na moim rtg z wielkim niepokojem, ze moje "ósemki" na dole idą normalnie centralnie w poprzek, tzn poziomo sobie rosną. aż się boje pomyslec ze bede je musiala usunac. jeszcze nikt tych zdjec fachowym okiem nie ogladal, a ja juz sie CYKAM! a wizyta dopiero pojutrze.moze ktos z Was tez mial takie dziwactwo???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia401
Ja miałam zupełnie tak samo. Jak zobaczyłam swoje RTG to prawie padłam;/ Dałam te zdjęcieortodontce i po kilku dniach miałam wizytę z planem leczenia, ósemki oczywiście do wyrwania. Tylko serio mówiąc nie wyobrażam sobie jak można wyrwać zęba, który mi sie jeszcze nie wyrżnął...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mollly
kasia401 - tez ci tak idą sobie poziomo? i co na to ortodontka? tylko że do wyrwania? ale że niby jak? sorki ze tak pytam, ale troche to niepokojace dla mnie zjawisko! to jakis zabieg chyba bedzie, bo tak normalnie to sie tego cholerstwa przecież nie usunie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga92
Witam ^^ No ja na szczęście jeszcze mam aparat xD Do pani orto idę dopiero 3 listopada. I prawdę mówiąc trochę się boję x/ Czy bedzie mnie mocno bolało gdy bedzie mi przykręcała śrubki i wymieniała gumki??? odp ^^ pozdro!! xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga92
Witam ^^ No ja na szczęście jeszcze mam aparat xD Do pani orto idę dopiero 3 listopada. I prawdę mówiąc trochę się boję x/ Czy bedzie mnie mocno bolało gdy bedzie mi przykręcała śrubki i wymieniała gumki??? odp ^^ pozdro!! xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga92
Witam ^^ No ja na szczęście jeszcze mam aparat xD Do pani orto idę dopiero 3 listopada. I prawdę mówiąc trochę się boję x/ Czy bedzie mnie mocno bolało gdy bedzie mi przykręcała śrubki i wymieniała gumki??? odp ^^ pozdro!! xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia401
Nic dokładniej o tych 8 się nie dowiedziałam. U mnie one idą tak na skos, ale bardziej poziomo niż pionowo (ale się pogubiłam;P). Mollly nie przejmuj się tak bardzo, przecież ortodonta się zna i coś ci na to poradzi. Serio mówiąc też jestem ciekawa, jak mi te zęby wyrwą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Temat ósemki.Pewnie wszyscy słyszli o dłutowaniu i okropnie się go boją.Prawda jest taka,że dobry chirurg stomatolog tak usunie Wam 8, że będzie to mniejszy uraz niż przy normalnym "wyrywaniu". Jedyny minus to to,że prawie zawsze występuje dosyć duży obrzęk.Pozdrawiam. PS dziękuję za adres strony,ja co prawda znalazłem inną,ale jej jakość była podobna a nawet niższa więc tym bardziej dziękuję. Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carolina
ROMEK a masz ten adres czy miales wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mollly
dzieki Romek za pocieszenie, ale sam wyraz "dłutowanie" pewnie nie tylko mnie przeraża.no i jak tu znaleźć dobrego chirurga? już raz byłam u takiego "specjalisty, który mi usuwał szóstkę, w wyniku czego dwa tygodnie chodziłam opuchnięta lecząc zapalenie zębodołu.a cudowny Pan Dr stwierdził że to od fajek (dodam na marginesie ze nie PALĘ)! no ale damy rade przecież! kasiu 401- ja dzisiaj po pracy pędzę do orto wiec na pewno cos sie dowiem ciekawego, no i napisze. pozdrawiam wszystkich...!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panie Romku nosze aparat od tygodnia w zasadzie nic mnie nie bolaly zęby moze troche przy gryzieniu,dzisiaj jednak jedna z szostek na ktrorej mam pierscien zaczęla mnie pobolewac przy ucisku i mam lekko zaczerwienione pod pierscieniem.Co moze byc przyczyną,bylam oczywiscie u swojej dentystki ona nie widzi tam zmiany poza tym zaczerwienieniem.Martwie się bo ten ząb byl leczony kanalowo ale jak dotąd nie mialam z nim problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrysia
masz downa!!!hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×