Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość Sylwcia_Adv
Witaj! Zakładanie aparatu nic a nic nie boli, boli jedynie zakładanie pierścieni na yzw. "szóstki"(da sie wytrzymac) Boli jedynie regulowanie (naciąganie) łuków, lecz nie bardzo. Po założeniu aparatu jest sie trudno przyzwyczaic do wymawiania niektorych trudnuch wyrazow, ale po pewnym czasie sie przyzwyczajasz i umiesz.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carolina
BARDZO DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ ALE MAM JESZCZE JEDNO ALBO PARE PYTAN -CZY BOL PO ZMIENIANIU GUMEK JEST STRASZNY CZY SPOX? -JAKIE MIELISCIE DO WYBORU KOORY GUMEK? -CZY MACIE MI DO ZAPROPONOWANIA JAKIS ODLOTOWY KOLOR KTORY PODOBA SIE LUDZIOM? POZDRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carolina
(Sylwcia_Adv) CO TO ZNACZY "PO PEWNYM CZASIE " CZY BEDE MOGLA W TYM SPIEWAC ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carolina
prosze odpowiedzcie mi jak najszybciej bo boje sie zakladania aparaciku:( czy ktos mnie wesprze??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lepart
Cześć,czy ktoś mógłby polecić mi dobrego ortodontę w Bydgoszczy?Przepraszam jeśli była o tym mowa.Przeszukałam ten topic,ale niestety nie znalazłam takiej informacji-być może przegapiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka____16
Mi wyrwali dwie górne czwórki żyłam z aparatem dwa miesiące w nadzieji ze wszystko sie uda bez wyrywania ale niestety musiałam w poniedziałek wyrwałam jedną a wczoraj drugą.....ale mam nadzieje ze wszystko ładnie sie ułoży...a na dole nie wyrywam nic bo wszystko sie pomieści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaa24
Olka_16, a mocno Ci widać szpary miedzy ząbkami jak wyrwałaś te czwórki i czy po wyrwaniu bolą Cie dziąsła..? boję się tego wyrywania..A jeszcze gorsze jest to czekanie.. mam miec zakładany aparat dopiero w połowie listopada:( a ja bym chciała już od razu i żeby cos sie działo:) a tak to chodze i macam się jezykiem po zebach i cały czas mysle co bede mogła jesc a czego nie, jak to bedzie wygladalo itp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carolina
Czy ktos mi wreszcie odpowie na moje pytania:( PLEASE :) ROMEK WIDZIALAM ZE PISALES ZE UDZIELISZ ODPOWIEDZI CZY MOZESZ MI ODPOWIEDZIEC NA MOJE PYTANKA ALE CO DO GUMECZEK TO NIE WIEM BO JESTES CHLOPAKIEM I MASZ INNY GUST:) POZDRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carolina
Czy moze ktos z was Ortodontke ; pania Górnicką Jest ona na ulicy Saskiej 105 (SaskaKępa) Czy jest dobra ortodontka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka____169
szpary hmmm z jednej strony prawie wcale nie widać a z drugiej widać.. ale nie ma sie co załamywać i użalać nad swoim wyglądem bo to tylko okres przejściowy bo orto mi powiedziała ze za jakieś 2 lub 3 miesiące po szparach nie będzie śladu :) dziąsła mnie nie bolały i nie bolą tylko teraz jej takie dziwne uczucie braku zebów no i rany są ale wsztstko jest do przeżycia:) też sie bardzo bałam i trzęsłam przed wyrwaniem ale nie ma czego dostaniesz znieczulenie i wszystko bedzie dobrze...a co do jedzenia to tylko nie moge jeść twardych rzeczy przez pierwsze dni 4 dni po wizytach a później to już jem wszystko bez ograniczeń więc nie masz sie czego bać bedzie dobrze... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka____16
szpary hmmm z jednej strony prawie wcale nie widać a z drugiej widać.. ale nie ma sie co załamywać i użalać nad swoim wyglądem bo to tylko okres przejściowy bo orto mi powiedziała ze za jakieś 2 lub 3 miesiące po szparach nie będzie śladu :) dziąsła mnie nie bolały i nie bolą tylko teraz jej takie dziwne uczucie braku zebów no i rany są ale wsztstko jest do przeżycia:) też sie bardzo bałam i trzęsłam przed wyrwaniem ale nie ma czego dostaniesz znieczulenie i wszystko bedzie dobrze...a co do jedzenia to tylko nie moge jeść twardych rzeczy przez pierwsze dni 4 dni po wizytach a później to już jem wszystko bez ograniczeń więc nie masz sie czego bać bedzie dobrze... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka____16
przepraszam ale wpisałam zły nik dlatego dwa razy wysłałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja 2 tyg temu zdjełam aparacik, ale mam teraz sliczne ząbki. Pozdrawiam wszystkich z drucianym uśmiechem :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Caroloina po zmianie gumek czuje się pewne napięcie i tyle-mówimy o gumkach czyli ligaturach na zamkach w przeciwieńsywie do gumek zakładanych przed założeniem pierścieni.Jeżeli równocześnie był zmieniany drut na grubszy lub sztywniejszy to możesz czuć większy dyskomfort a nawet niewielki ból.Co do kolorów to u mnie nastoloatki ostatnio lubią różowe,dorośli bezbarwne lub -to niby nowość -tak podają firmy sprzedające - perłowe te też się podobają,sam raczej nie sugeruję innych poza bezbarwnymi aby pacjenci mi nic nie zarzucili bo sa różne gusta,ale mam ok15-20 kolorów do wyboru i to już leży w gestii pacjentów i tutaj internauci CI pomogą Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carolina
JAKI JEST NAJFAJNIESZY KOLOR GUMECZEK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
widze że jesteś na bierząco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carolina
ROMEK DZIEKI ZA ODPOWIEDZ I JESZCZE PYTANKO: CZY BOLI PRZY ZAKLADANIU APARATU? POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carolina
O KIM MOWISZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Tutaj jedna uwaga czasem jeżeli pacjent wyrazi zgodę to na 5tki których nie widać zakładam inny kolor żeby pacjent mógł sobie na niego popatrzeć i ewentualnie następnym razem założyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carolina
FAJNIE A CZY ZAKLADAJA SOBIE CZASAMI PARE KOLOROW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carolina
A GDZIE SIE ZNAJDUJESZ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Ocywiście o Carolinie,Odp-zakładanie nie boli!!!Nieprzyjemne jest zakładanie pierścieni,natomiast jeżeli chodzi o zamki to jedyny dykomfort to czas 1-2h,Ja zaczynam od cienkich delikatnych drutów,jeżeli zęby nie są jakoś bardzo,bardzo "poprzestawiane"to w zasadzie wszystko przebiega z małym dyskomfortem i w zasadzie nic więcej,czasem zamki podrażniają policzki ale na to można zasosować wosk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Jestem z Trojmiasta,czasami zakładają rózne kolory,ale raczej co drugi ząb lub inne góra i dół,lub po połowie łuku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carolina
SZKODA ZE TAK DALEKO :( W KTORYM WYPADKU NAJFAJNIEJ TO WYGLADA I W JAKIM WIEKU NAJCZESCIEJ SIE NA TO DECYDUJA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaa24
dzieki za odp:) mysle ze tez jakos to wszystko przeżyje, ale dobrze jest usłyszec kilka słow jak to wszystko wygląda w praktyce.. Wtedy łatwiej o pozytywne myślenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
wiecie co kiedyś zetknąłem się ze stroną na której można było sobie właśnie zakładać takie gumki wedle uznania na różnych zębach jak się na nią natkne to podrzuce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carolina
DZIEKI A CO MOZNA JESC? A CZEGO NIE? WSZYSCY STRASZA ZE "NIC" !!:( CZY TO PRAWDA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaa24
hehe, smiesznie tak kolorowe zęby :)) pyt do Romka: te bezbarwne bardziej widać czy perłowe? I mam jeszcze pytanko: czy nie ma problemu jesli chodzi o założenie białego drutu zamiast metalowego? tzn czy to sie niczym oprócz koloru nie rózni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×