Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość maga92
Agnieszka31 : ja jeszcze nie mam aparatu na dolną szczękę. Moja orto powiedziała mi ze mam wieksza wade do góry i najpierw bede miala aparat na górna szczeke a w styczniu bede miala na dolną ;DD A ty ile masz juz aparat?? pozdro;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem uczulona na nikiel. Jestem już po zdjęciach, teraz czekam na wizytę, którą mam za tydzień. Moje pytanie brzmi: jak wygląda sprawa z antyalergicznymi aparatami, czy są dużo droższe i czy czas leczenia się przez taki aparat nie wydłuża? Proszę odpowiedzcie, bo nie wiem czy mnie stać w tym momencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maga92: jam mam aparat dopiero od 10 dni.Tez mam na gornej szczęce i przypuszczam ze na dolnej bede miala zakladany tez dopiero w styczniu dlatego ze mam na dole jednego zęba leczonego kanalowo i Pani ortodontka chce odczekac.Zresztą na gorze tez chyba za szybko zalozylam aparat bo tez maialam 2 ząbki kanalowo leczone i odczuwam je najgorzej pomimo ze są dobrze przeleczoe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc! mam zamiar zalozyc sobie aparacik, moj dentysta proponuje mi aparat na stale za 3000 zl lub zdejmowany, noszony przez 12 godz. dziennie za 700 zl! Nie stac mnie na staly wiec chce ten tanszy, mowi ze czas leczenia czyli ok 2 lat jest taki sam w obu przypadkach, czy to jest mozliwe? bardzo prosze o odpowiedz. Dodam ze moja wada jest szpara pomiedzy jedynkami u gory> Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mollly
nie jest to duza wada, wiec ruchomym sadze da sie "to" naprawic. tylko musisz wytrwale nosic. ja mam zakladany aparacik dopiero 8 listopada (gora + hyrax), a w miedzy czasie musze zrobic porządek z dołem tzn usunąc 4 zęby (szostki i ósemki chirurgicznie). u góry szóstek już nie mam, więc w sumie stracę aż 6 zębów... trochę szkoda, no ale co zrobić. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariolas
Wczoraj zdjełam Hyrax nic mnie nie bolało załozone mam gumki a dzisiaj jade załozyc pierscienie a w poniedzialek aparat POZDRAWIAM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DORISEK
JA TEŻ BĘDĘ MIEC APARAT! To moje marzenie od wielu lat. Wczoraj mialam pantomogram i wyciski. Zalożyla mi również gumeczki , które zrobią miejsce na aparat i 9 listopada będę mieć aparat!!!! Strasznie sie cieszę , chociaz wiem jak wiele mnie czeka ...... ale i tak HURA !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaa24
mnie założenie aparatu trochę przytłacza..ale wiem że warto.. Agnieszka31 popieram że marzenie to proste ząbki :) Ale mam pytanko: czy zawsze zakłada się jakies gumeczki, czy coś innego pomiędzy zęby zanim założą aparat? I jak co wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zanim założą aparat zakładają pomiędzy zęby na których będą pierścienie gumki. Mają one odseparować te zęby od innych żeby było miejsce na założenie pierścienia. Nie zakłada się ich jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, ale to sporadyczne przypadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia401
A na jak długo sie je zakłada, bo mnie to czeka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zakłada się je na tydzien moze troszke dluzej przed zalozeniem aparatu,nie boli to wogole, tylko potem czujesz lekkie rozpieranie,i ja np mialałam zęby potem nadwrazliwe,ale niektorzy nic nie czują to zalezy od osoby.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Mam pytanie czy ktoś jest z Krakowa i może mi polecić dobrego ortodontę-oczywiście w przystępnej cenie. Byłam już na wizycie u ortodonty powiedział że nie ma problemu mogę mieć aparat ale ceny mnie trochę wystraszyły bo ceramiczny aparat kosztuje 2400zł a zwykły 1600zł uważam ze to trochę za drogo -zna ktoś tańszego ortodontę???? Jeszcze nie wiem na jaki aparat się zdecyduję- ceramiczny czy zwykły. Słyszałam, ze ten ceramiczny to po jakimś czasie zmienia kolor (po wypiciu kawy czy herbaty i po jakimś czasie nie jest już przezroczysty).Nie wiem czy to prawdą, czy ktoś może coś powiedzieć na ten temat .Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carolina
OTONATA : moja kolezanka ma przezroczysty i to prawda po jakims czasie zmienia sie kolor na taki kremowy moze to tylko u niej tak ale ja taz slyszalam o tym co muwilas!! pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DORISEK
Zgadzam się, macie racje, że najważniejszym celem są proste zęby, a nie aparat, ale dla mnie sam aparat stanowi wyzwanie finansowe, dlatego tak bardzo się z niego cieszę i to wlasnie on wyprostuje moje krzywuski ;) wiem że będzie boleć , bo sama separacja gumkami powoduje u mnie niezamykanie się szczęki , takie się zrobily wrażliwe!CZy wy też dostawalyście fisia przed i po zalożeniu aparatu na punkcie wielokrotnego mycia zębów , hihi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia.snk
Ja od jakichś trzech godzin mam założone separatory. Nie boli, ale czuję się jakbym miała paznokcie między zębami :D. Za tydzien będę miała zakładany łuk na podniebienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzysia
Witam! Ponad trzy lata noszę to cholerstwo i już mam tego dosyć. Co miesiąc wydaje po 70zł u lek. na kontrole i jego podkręcanie. Mam takie nieodparte wrażenie ze jestem naciągana na kasę. Mam dwie szczeliny które nie chcą się zejść. Lekarka kombinuje jak koń pod górę. Zakłada mi jakieś dodatkowe gumki albo jakieś sprężynki. Boli mnie potem szczęka jak diabli. Ale daje rade i wytrzymuje bo w końcu ruszyć te wszystkie zęby bez bólu to by efektu nie było. No ale tak długo? Jak się pytam czemu te zęby się nie przesuwają to mi mówi ze nie ma pojęcia. Koleżanka gdzieś słyszała ze jak są szczeliny a przednie zęby są już proste to stosuje się sztuczne wstawki (wypełnienia) Najgorsze jest to ze długie noszenie aparatu niszczy zęby już jest wiadomo ze po odklejeniu aparatu będę miała brązowe kropki na szkliwie. Proszę o jakieś porady i sugestię a przede wszystkim o polecenie jakiegoś dobrego specjalisty w Katowicach lub okolicy. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupka-leń
witam... już niedługo dołączę do grona Aparatek i Aparatów:D Dziś wyrywają mi pierwszego zęba ... jeszcze drugi i potem już tylko Druciczki;) mam pytanko do tych co już TO noszą. czy po każdym posiłku co ja mówie po czymkolwiek co zjecie myjecie ząbki... jak to wyglada jak w szkole zjem coś i w publicznej toalecie mam myć ząbki?? a wogole to czy jak się ma aparacik to można rzuć gumy??? P.S. do tych którzy się boją: NIE MA SIE CZEGO BAĆ NIE JESTEŚCIE JEDNYNĄ OSOBA KTÓRA JEST LUB BEDZIE ZADRUTOWANA!!! a jak dla mnie to ja sie ciesze Aparat dodaje uroku:) ... ale jeszcze napisze jak to bedzie z Nim:) pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzysia
Do Agnieszka31 - szczeliny mam w miejscach wyrwanych 4. Wszystkie zęby są już proste i jest ok. Tylko te szczeliny. Jak zdejmę aparat to wszystko przez te luki może się poprzestawiać. Proszę o specjalistę z Katowic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maszatasza
A gdzie do tej pory się leczyłaś (jeżeli mogę zapytać)? Też jestem z Katowic, przede mną zakładanie aparatu 07.11.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzysia ja nie mam czworki z jedenj strony w sumie nie byla ona wyrwana do aparatu tylko poprostu ząb byl nie do uratowania,no i moja ortodontka przesunie mi tą luke skoro i tak mam aparat,ale wiem ze wspominala mi ze moze byc malutka szczelina ale ze to nie przeszkadza to ja juz nic nie rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga92 DDD
witam ;DDD mam aparat około miesiąca i zastanawiam sie czy po tak krótkim czasie mogę być widoczne zmiany.. mogą?? mam równierz dylemat jakie gumki sobie załozyć nastepnym razem.. w jednolitym kolorze a moze kolorwe? ;> ;DD pozdro!!! ;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żanetka
Do maga92 DDD ... przy mojej wadzie, a miałam ją nie duża, bo tylko dwójki nachodziły na jedynki, widać było już po miesiącu lekką poprawę... Sama byłam bardzo zaskoczona skutkiem leczenia w tak krótkim czasie. Aparat noszę już prawie 3 lata i za dwa tygodnie mam zdejmowany. Jestem niesamowicie podniecona :D Jeśli chodzi o kolor gumek... to radzę wybierać kolorowe ;) wtedy aparat wygląda bardziej jak ozdoba... niż tylko żelazne druty na zębach. Ja często brałam turkusowe gumeczki bo mam niebieskie oczka... koleżanki twierdziły, że wyglądam w nich niesamowicie ładnie. Radzę dobierać sobie różne kolory... ja w końcowym etapie nie miałam już gumek tylko tak zwane "krewetki" żałowałam , że nie mogę już zaszaleć z kolorem w buźce... Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Jeżeli ktoś zna dobrego ortodonte z Krakowa -godnego polecenia.To bardzo proszę o dokładny adres wraz z telefonem kontaktowym.Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariolas
Hey a ja ma zdjęty hyrax i założone pierścienie i powiem szczerze ze mnie nic nie boli nawet pierscienie nie przeszkadzaja moja orto powiedziała ze prawdziwy dentysta nie wyrywa zdrowych zębów tylko próbuje robić wszystko zeby one zostały czyli stosuje metodę rozszerzania podniebienia ja jestem z niej baardzo zadowolona jest naprawdę dobra w tym co robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie. Czy ktoś z Was ma aparat kosmetyczny porcelanowy? Jak sie go nosi, jak efekty? Ile za niego zapłaciliście? Ja mam mieć właśnie założony taki aparat ze wzgledu na moja alergię na nikiel. Boję się trochę, bo słyszałam, że taki aparat ma więcej wad niż zalet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×