Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość xxxxxxxl
sorry za błędy, ale po 2-krotnym przeczytaniu na pewno zrozumiecie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uleńka123
he! wczoraj założono mi separatory, boli jak cholera, nie wiem jak wytrzymam, ale otuchy dodają mi te wszystkie wypowiedzi w których piszecie, że to mija po kilku dniach, wiem, że te wszystkie dolegliwości zależą od zębów i przestrzeni między nimi, ale mimo to i tak strasznie mi niewygodnie i ciągle myślę tylko o moich gumkach. A aparat już 31 maja. Od tego dnia moje zęby zostaną za kratkami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariolas
XXXXL pocieszę Cię i powiem że nie słyszałam o tym że orto odmówił a aparat ma to do tego że ząb obrócić może o 180 stopni także zaufaj i odwagi idz i załóż sobie ten aparat naprawdę dobra sprawa trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxxl
Mariolas dzięki, dzisiaj pójdę na zwiady, ale powiedz mi czy 1 wizyta orientacyjna jest płatna? Jak to wygląda? aha i czy trzeba mieć jakieś skierowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariolas
To jest tak powiem Ci na moim przykładzie ja pierwszy raz jak pojechałam to skierowała mnie żebym zrobiła zdjęcia rendgenowskie (ok.100 zł),czyli układu zębów potem zrobiła mi odcisk taką tam masę wlepiła mi w zęby i one się odciskają za to 50 zł i pózniej stwierdzi czy będziesz musiał usunąć ósemki czy czwórki zależy od układu zębów to zależy od osoby bo nie wszyscy mają to samo także powiem Ci jedno masz pieniądze to działaj :) bo one się tylko tu liczą i odwaga:) oczywiście wszystkie zęby muszą być zdrowe ,kamień usunąć też musisz pozdrawiam i napisz jak będziesz po pierwszej wizycie HEY :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariolas
aha lepiej zrób wywiad który orto jest w tym dobry i zadzwoń bo tak od ręki nie jestem pewna(ja też zrobiłam wywiad i jak narazie nie żałuję):)POWODZONKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kumka
A ja jestem po rwaniu 4 i 5 z górnego łuku, przedemną jeszcze dwie 4 z dolnego. Za tydzień zakładam separatory, za dwa aparat metalowy. Najgorsze jest to że ortdontka upiera się abym usunęła jeszcze wszystkie ósemki:((( Mam bardzo duże ząbki i podobno ósemki nie mają szans na wyrżnięcie a mogą powodować dalsze stłoczenie i wykrzywianie zębów. Czy to nie za dużo cieprienia? Może są jakieś sposoby aby te ósemki zachować. Trochę mnie podłamała:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxxl
Kumka współczuje :( coś czuje że w polsce jest jakaś dziwna technika zakładania tych aparatów i że wcale nie trzeba do niego usuwać zębów, ale to tylko takie moje przemyślenie po odwiedzeniu paru zagranicznych stron z przykładami aparatów stałych, mogę się mylić. Ja jestem po wizycie u dentystki i też się podłamałem, bo mam pare ząbków do podleczenia. Na górze mam dwie czwórki i małe miejsce z kamieniem. Cena leczenia 50zł, usuwanie kamienia 60zł. No już po tym się załamałem. A na dole też mam coś do podleczenia. U dentystki nie byłem ponad pół roku, a wcześniej chodziłem i leczyłem - 45zł od sztuki. Słowem moje zęby są do niczego. Chyba nie stać mnie na to wszystko. I jeszcze myśle o tym że jak moje zęby w ciągu pół roku tak się podniszczyły że wymagane jest leczenie, to co będzie po roku noszenia aparatu? Jak na razie jestem umówiony na leczenie 1 czerwca. Zobaczymy... Aha, do ortodonty nie trzeba skierowania. Wszystko robi się prywatnie. Chyba że jest się dzieckiem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kumka
Tak cos w tym jest, szkoda mi tych zdrowych zębów a i rekonwalescenja moja dosyć męcząca. Co do leczenia to zawsze zakładanie aparatu jest dobrym pretekstem żeby wszystko wyleczyć. Jeżeli masz obawy przed ubytkami w trakcie leczenia orto to może trezba by popytać lekarza czy tych zabków nie można jakoś zabezpieczyć? Np. Lakowanie zrobić może pomoże. Musimy sie trzymać wierzę że warto:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kviatuszek - 16 l.
> Do Kumki: wspólczuje ci z tymi ósemkami... to troszke nieprzyjemne i jakis czas dochodzi sie do siebie po czyms takim, wiem bo to przezylam... ale nie jest tak zle :) A ja dzis bylam na I wizycie u ortodonki ;) i bylo calkiem w porzadku, mam malutkie obawy jak bedzie dalej ale narazie spoko... I pytanko male: czy cena za 2 łuki za aparat temtalowy tzn 2300 zł to duzo czy malo, dodam jeszcze ze mieszkam w Wawie: ? Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kumka
Kwiatuszek - to nie jest dużo, ja w Wawie zapłacę za jeden metalowy 1200 i to wydawało mi się niską ceną. Masz 100 zł taniej:))Gratulacje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kviatuszek - 16 l.
No cale 100 zl :D:D:D tylko ortodontka mi mowila ze zanim zalozy mi aparat bede cos wczesniej nosila ale nie wiem co:/ wie ktos moze;]?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kumka
Przed aparatem nosi się gumki celem separacji zębów na których będzie się trzymał pierścień (raczej 6stki) :) Tydzień się je nosi:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Belliiitkaaa
Mam pytanko Nosze aparat na górze krystaliczny na dole metalowy... kwestia tylko ceny jaka za nie dalam, co o nich myslicie ??(mieszkam w wawie) góra - 3000 dól- 1200 a kazda wizyta 200... czy przeplacilam mocno?? dodam ze jestem bardzo zadowolona (no nie uwzgledniajac tej ceny ;) ) mam juz go rok i juz sa ogromne efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kumka
Ja miałam taki zakładać ale uznałam że szkoda mi tyle kasy więc zakładam metal góra- dół. Za kryształ chcieli u mnie 2500 - każda wizyta też 200. Przychodnia prywatna na jednym z Warszaskich osiedli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jrene
Czesc Od wczoraj mam aparat Zakładanie nie bolało, nie seplenię, nic mnie nie boli Dzisiaj próbowałam zjeść śniadanie.. Masakra Skończyło się na jednym serku danone.. Z niektórych wypowiedzi wynika, że to tylko przez pierwsze dni. Czy potem już będę mogła jeść w miare normalnie? W najbliższym czasie jestem zaproszona na kilka wesel gdzie nie mam zamiaru siedzieć o pustym żołądku :) A ten alkohol, piwko to można w końcu pić? I czy po nim też trzeba zaraz myć zęby? Aha, i jeszcze jak ktoś by mi mógł powiedzieć o co chodzi z tym separatorem? Ja nic takiego nie miałam tylko od razu wczoraj założono mi pierścienie. Pozdrawiam serdecznie, będę wdzięczna za udzielone odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jrene
Czesc Od wczoraj mam aparat Zakładanie nie bolało, nie seplenię, nic mnie nie boli Dzisiaj próbowałam zjeść śniadanie.. Masakra Skończyło się na jednym serku danone.. Z niektórych wypowiedzi wynika, że to tylko przez pierwsze dni. Czy potem już będę mogła jeść w miare normalnie? W najbliższym czasie jestem zaproszona na kilka wesel gdzie nie mam zamiaru siedzieć o pustym żołądku :) A ten alkohol, piwko to można w końcu pić? I czy po nim też trzeba zaraz myć zęby? Aha, i jeszcze jak ktoś by mi mógł powiedzieć o co chodzi z tym separatorem? Ja nic takiego nie miałam tylko od razu wczoraj założono mi pierścienie. Pozdrawiam serdecznie, będę wdzięczna za udzielone odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwgol
P O Z D R O dla wszystkich aparatek i aparatowców dzięks MARIOLAS . Niedługo czeka mnie usuwanko i z ostatniej rozmowy z orto wynika ze az czterech ząbków stałych ale myślę że warto i nie mogę już się doczekać kiedy mi założą to małe żelastwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwgol
BELLIIITKAAA myślę że można to było trochę taniej ale w gruncie rzeczy zdrowie jest najważniejsze i cena nie gra roli a do tego jesteś zadowolona z postępow i to jest najważniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kumka
JRENE może nie zakładali separatorów bo nie masz takich ścisłych zębów. Ja mam i wiem że te gumki nosi sie kilka dni po to żeby swododnie te pierścienie załozyć na ząbki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w ostatnim czasie na Kafe pojawiało się sporo tematów dot. aparatów ortodontycznych, ja ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć tyle, że decyzja o jego założeniu była jedną z lepszych w moim życiu ;) nosiłam ponad 2 lata, i było warto!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kviatuszek - 16 l.
Dzieki Kumka za doinformowanie mnie :) A mi w sroge ortodontka przedstawi plan leczenia... jejku, jak ja chcialabym noszenie aparatu miec juz za soba, a jeszcze miesiac zanim mi go zaloza... :( P.s. a ja nadal nie wiem jak mojemu chlopakowi to powiedziec...:P niesety Pozdro...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxxl
a co tam napisze: orientujecie się może czy w Sosnowcu jest jakiś dobry ort.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kumka
Ja nie mogę sie doczekać założenia, strasznie ciekawa jestem:) Dwa lata - szybko zleci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość retruzjaaa
jaki aparat zakłada sie żeby leczyć retruxje i tyłozgryz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kviatuszek - 16 l.
Ja tak samo :D Che juz to miec za soba, choc boje sie troszke... :P Mam pytanko: czy oprocz jedzenia, czasem mowienia itp jakas czynnosc jest utrudniona w aparacie? (nie pytam o calowanie :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dżasta
Witam wszystkich!!!!! Ma, 22 lata i niedługo chcę sobie założyć aparat na zęby, mój problem polega na tym że nie jestem pewna gdzie dokładnie mam to zrobić. Proszę niech mi ktoś pomorze i doradzi gdzie w WARSZAWIE znajduje się DOBRA i TANIA przychodnia ortodontyczna. Oto moje GG: 1891372

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość schafferek
hejka!ja mam pytanko: po jakim czasie od założenia aparatu można już cokolwiek zjeść (chociaż papke :P) albo sie napić?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anul-ka
witam wszytkich. jesli chodzi o mnie to ja zupy jadłam juz na drugi dzień od założenia paratu. owszem nie jadłam nic twardego;p teraz mija drugi tydzien od noszenia aparaciku i jem dosłownie wszystko. myslalam , że to wszystko bedzie gorzej wygladało i bolało a wcale tak nie jest... kto ma jeszcze jakieś wątpliwości niech sie nie zastanawia bo warto isc i zrobic ze swoimi zabkami porzadek. sciskam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yashica
Witam. Jazwyczaic mam aparat od poniedziałku. Na razie tylko na górę ale nie mogę się przyzwyczaić. Jak mówię, to tak, żeby go nie było widać choć z przodu jest iały, a dopero od czwórek srebrny. Taki dziwny. Ale o jedzeniu twardszych potraw niestety muszę zapomnieć. Ile to może potrwać? Ktoś wie? Tak to nic ie boli, tylko z tym jedzeniem jest ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×