Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość OsOs
Krzywamania Ja miałam usuniete 6 na dole tak aby na ich miejsce mogły wejsc 7 i zrobic miejsce na 8 .... tak jest to mozliwe ... :) u mnie juz efakty widac ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam usuwaną szóstkę, żeby było miesjce dla trójki ;). Leczenie będzie trwało trochę dłużej, ale wolałam usunąć zęba z tyłu niż z przodu. Miejsce zrobiło się bardzo szybko, teraz będzie zsuwać się szparkę. Wszystko jest możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparacik
Mam 22 lata aparat zalozylam na zeby wieku 19 lat.Bez tego żelastwa chodze juz prawie dwa miesiace.Nie moglam sie doczekac kiedy go sciągne ale gdy nadszedl ten dzien to wcale taka szczesliwa nie bylam.Oczywiscie nie liczac tych million piecset zebow do leczenia , przebarwionych plomb i peknietego szkliwa to bylo calkiem niezle hehe.No ale juz wszystko jako tako zaleczylam , sporo mnie to kosztowalo ale co tam wolalam to niz patrzec w lustro i ryczec.Wiec jak juz musicie zakladac aparat to naprawde dbajcie o zeby w trakcie jego noszenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola13_13
OsOs - moja wada jest taka - jak swierdziła moja orto - tyłozgryz i licznie nieprawidłowości w górnym łuku zębów ... hih,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martuś aŁć
Słuchajcie, mam pytanie do tych, którzy są zagrożeni chirurgicznym odsłanianiem zęba, lub tym, którzy już to przeszli. Jaką macie / mieliście sytuacje? Ja miesiąc temu założyłam aparat ( teraz, po zmianie gumek znów mnie boli) ale kieł na górze po lewej nie wychodzi... na zdjęciu panoramicznym najpierw szedł nad 1 ale się przesunął po pół roku nad 2. Czy mogę mieć nadzieję że uniknę operacji? Bo nie rośnie mi, a orto była dość zdenerwowana jak mi o tym mówiła. A wizytę wcześniej mówiła, że powinien wyjść. HELP!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tDent
dobry lekarz gdy nie ma pewności powinien odesłać na konsultacje do lepiej znającego takie przypadki lekarza. skoro ta ortodontka tego nie robi lepiej przejmij inicjatywe i skontaktuj sie z inną lub idz do stom. chirurga poniewaz nie wolno zaniedbywac takiej sytuacji. o konsekwencjach niewiele moge Ci powiedziec poniewaz jestem techn a nie stomatologiem. zastosowanie sie do mojej rady nie zaszkodzi, wiem poniewaz moja znajoma jest ortodontka od 25 lat i opowiadała mi o podobnych przypadkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tDent
do Tulipek! z tego co mi wiadomo wszelkie ekstrakcje wykonuje się PRZED leczeniem ortodontycznym, nie rozumiem decyzji tej lekarki i uwazam ze jest kretynska i nie poparta zadnymi argumentami zwlaszcza ze te 8ki nie pozostaja bez wplywu na reszte uzebienia i na pewno nie pomoga. oczywiscie moje stwierdzenie jest czysto teoretyczne (nie widzialem-nie wiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TDent, kretynska decyzja? Przeczytaj jeszcze raz tę wypowiedz: \"Dziwila mnie decyzja ortodonty o nie wyrywaniu 8 mek donych ktore rosna w strrone siodemek pod dziaslami\". koniecznie trzeba wydłutowac takie krzywo rosnące osemki bo bez sensu naciskaja na pozostale zęby i moga je krzywic/utrudniac prostowanie. Moim zdaniem im szybciej, tym lepiej. A ekstrakcje mozna tez robic po zalozeniu aparatu, szczegolnie, jesli chodzi wlasnie o osemki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malami80
KRAKÓW - polecacie jakiś lekarzy-kliniki??? ja znalazłam ze: 1.dr Michnę z Americandent przy Placu szczepańskim 2.Panią dr Annę Zalewską przyjmuje w Ortopraxis na ul. Benedykta Specjalistyczne Centrum Diagnostyki i Leczenia Wad Zgryzu "ORTOPRAXIS", ul. Benedykta 10. 3. dr. Buczko na Urzędniczej 4.doktora Stós ul. sw.sebastiana 22 5. dr. Kral przyjmuje w Eurodenciena pl. biskupim i 6.dr Piotr Kapera ,Bieżanówi w w Instutucie na Montelupich i chyba tyle ktoś poleca kogoś-potwierdza tą czołówke co zebrałam?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tDent
w takim przypadku 8ki nalezy usunac a czesto bywa to zabieg baaardzo skomplikowany więc jak myslisz lepiej to zrobić przed rozpoczęciem leczenia aparatem czy w trakcie? chirurg musi zalozyc dzwignie a aparat staly tego nie ulatwi i bedzie tylko dodatkowym elementem utrudniajacym zadanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malami80
ja jestem właśnie PO usuwaniu óśemki NIWYOBRAZAM SOBIE Z APARATEM miałam dolną.- z czteroma korzeniami w tym dwoma pod siódemką..wszytskie ząbki zruszane.. bolało po strasznie szycie-antybiotyki... teraz odczekałam 3 miesiace..i zabieram sie za drugą ósemkę..ale w miedzy czasie musze juz robic wszystko POD APARAT wiec : polecacie w Krakowie kogoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tDent
niestety orientuje się tylko w opolu a co do 8mek to muszę zaznaczyc cos istotnego! wszystkie przypadki roznia sie od siebie więc nie ma zadnych reguł. należy ufać lekarzowi (chyba ze leczenie odbywa się w przychodzni państwowej-tego nalezy unkac) w przypadkach prywatnych zakładów lekarz jest odpowiedzialny za leczenie i wszelkie konsekwencje, ma świadomość i nie powinno się kwestionować jego decyzji a tym bardziej martwić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TDent, cytuje fragment, ktorego sama nie przeczytalam ze zrozumieniem ;) przepraszam, myslalam, ze chodzi Ci o to, ze decyzja o wyrwaniu jest kretyńska!!! Tez mialam dlutowane dwie dolne ósemki, ale u mnie nie byl to skomplikowany zabieg, nie bylo zadnej dzwigni (zreszta nie slyszalam nigdy o czyms takim) ani korzeni pod innym zębem :o juz gorzej bylo z górną ósemką, ktora wyrosła a która musialam wyrwac, a nie wydłutowac... Tulipku - ja bym na Twoim miejscu poszla prywatnie do chirurga i wydlutowala te poziomo rosnące ósemki a zakładanie aparatu przesuneła na pózniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez robilam wszystkie te zabiegi prywatnie, mialam poleconego chirura i rzeczywiscie byl swietny ;) tez rozwiercil mi te osemki na kawalki i wyciagnal ale wszystko razem zajelo mu moze 2 minuty, nawet sie nie zorientowalam, ze juz jest po wszystkim :) tylko potem tydzien siedzialam spuchnieta w domu a po kilku dniach zrobil mi sie z siniak na twarzy :o wiadomo, ze wygodniej robic to jak jest sie bez aparatu ale czasem po prostu trzeba rwac lub dłutowac jak juz sie ma aparat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OsOs
Ola13_13 he he Thx :* No moja wada jest calkiem inna ... Bo mam stloczenie szczeki :D i właśnie nie wiem jak długo leczy sie to wade moja ortodontka powiedziała mi ze do 2 lat :( eh ... juz ponad miesiadz z moim metelikiem:D Kofam Go :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrekkl
Witam wszystkich.Od 2 tygodni mam założony górny łuk.Od tygodnia boli mnie jedynka tylko przy nagryzaniu i wypychaniu językiem do przodu.Wszyscy mówią że ból po tygodniu mija a u mnie już 2 tygodnie i ta nieszczęsna jedynka.Dzwoniłem do ortodontki i powiedziała,że może boleć tylko jestem ciekaw ile/Może ktoś miał tak długie dolegliwości przy nagryzaniu szczególnie przednich górnych jedynek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlosnica85
witam wszystkie aparatki i te z was które jeszcze nimi nie są ale będą :-) muszę zweryfikować wasze poglądy na temat wyrywania 8. Ja też mam taką sytuację ze 8 rosną mi pod 7 ale mimo to orto powiedziala że nie ma to wplywu na moje zeby dlatego na razie nie będziemy usuwać bo jest to dosyć poważny zabieg... Dlatego jak już któraś z was zauważyła jest to sprawa indywidualna czy się wyrywa czy nie. poza tym zęby można spokojnie wyrywać już po założeniu aparatu i tu raczej nie ma żadnej różnicy. Ja miałam do wyrwania dwie górne 4 i mogłam wybrać czy wyrywam przed założeniem aparatu czy po. Wybrałam przed i reszcie też tak radzę bo chodzi tu głównie o higienę. Łatwiej jest zadbać o ranę (przenajmniej dla mnie) jeśli się nie ma żelastwa na zębach) :) Jutro o 10 zakładam aparat: -) Trzymajcie za mnie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 53b6
ja tez nosze aparat i.. zdejmuje go cale szczescie juz na dniach. sam aparat nie jest problemem... problemem bylo przygotowanie do noszenia go.. czyli wyzej wspomniane chirurgiczne (auć) usuwanie dwóch dolnych osemek ktore jakby nie patrzec nie mialy gdzie wyrosnać bo mam dosc waska szczeke a spychaly inne zeby przez co caly przod mialam stloczony. osemki wchodzily pod siodemki wiec byla to ostatnia chwila na taki zabieg. sama nie wiedzialam czego sie spodziewac, starszy brat mial usuwane wszystkie cztery ale byly one juz prawie wyrosniete. moja pierwsza osemka- hm... rach ciach i jakos poszlo ok 30 min. fakt ze walila mi jakims dlutem aby sie przebic przez kosc do zeba... nie trzymal mi nikt zuchwy tak ze przez pol roku mialam problemy z tym stawem.. straszny bol przy ziewaniu, jedzieniu. zszyla mnie tez okropnie ze nie moglam przelykac. byly wakacje wiec alergia a kichanie na porzadku dziennym. a jaki bol przy tym... do tego szczekoscisk i trauma do konca zycia druga osemka... zaprowadzona z placzem do chirurga. trzeslam sie jak nie iwem co. na fotelu dostawalam drgawek, jedna lekarka trzymala mnie za rece, druga trzymala nogi gdyz caly czas podkulalam je pod siebie, trzecia zuchwe( poprosilam o to po ostatniej akcji) i dwoch chirurgow przy wyrywaniu bo nie mogli se poradzic. na klatce piersiowej porozkladane mialam wszystkie mozliwe narzedzia i nijak nie mogli jej wyciagniąc, caly zabieg trwal 2,5 godziny. musieli odwolac wszystie rwania po mnie. znieczulenie raz mi zeszlo a jak poczylam ten bol to myslalam ze sie tam zesram... ale zszycie dobre i jakos to poszlo. przekletego zeba dostalam do domu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martuś aŁć
Matko...piszecie tu taki rzeczy, że skóra mi cierpnie i mam łzy w oczach... badzo się boje, co do tej mojej trójki, bo to jednak z przodu, a szpara mi się coraz większa robi, czyli ma coraz więcej miejsca i uparta siedzi nad dwójką;/ sytuacja przedstawia się tak, ze jestem ZAŁAMANA . Juz mi się śniło parę razy, że wszystko za mną...pozdro dla tych, krórym fotel dentysty kojarzy się z bólem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radas
Cześć, jestem obecnie w Anglii i przyjeżdżam na 10 dni do Polski. Mam pytanie: Czy możliwe jest założenie aparatu w tak krótkim czasie? Ile wizyt jest potrzebnych i jak sie przygotować do pierwszej wizyty. Jeszcze jedno gdyby ktoś mógł mi podać namiar na dobrego ortodonte w Toruniu, byłbym bardzo wdzięczny.P.S. Tutaj w Anglii aparat kosztuje bardzo dużo - 2-3 tysiące funtów.Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radas
Cześć, jestem obecnie w Anglii i przyjeżdżam na 10 dni do Polski. Mam pytanie: Czy możliwe jest założenie aparatu w tak krótkim czasie? Ile wizyt jest potrzebnych i jak sie przygotować do pierwszej wizyty. Jeszcze jedno gdyby ktoś mógł mi podać namiar na dobrego ortodonte w Toruniu, byłbym bardzo wdzięczny.P.S. Tutaj w Anglii aparat kosztuje bardzo dużo - 2-3 tysiące funtów.Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlosnica85
jeśli masz przeleczone wszystkie zęby to założenie aparatu jest kwestią kilku chwil. Ja miałam zęby w strasznym stanie dlatego przez kilka miesięcy musiałam je leczyć a dokładnie tydzień temu poszłam do orto i już dzisiaj mam mieć zakładany aparat :-) Dodam jeszcze że po drodze miałam wyrwane 2 zęby. Nie wiem jak wygląda sytuacja kiedy ma się do wyrwania np wszystkie 4 bo wtedy na raz ci tego nie zrobią ale nie ma innego wyjścia jak pójść i się spytać... Wtedy dowiesz się wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soocharek
hmm ja mam pytanko znaciemoze jakis dobry gabinet ortodontyczny w Czechach?;> Jak tak to bardzo bym prosila o jakis adres wyslany na maila. Z gory wielkie dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radas może interesują Cię namiary na dobrego orto w Bydgoszczy? W sumie to niedaleko! Co do szybkiego założenia aparatu tak jak ktos wcześniej napisał kwestia tego czy masz zdrowe zęby no i czy nic do wyrwania?! Mi już wybiło pół roku jak mam aparat a jeszcze niedawno opisywałam Wam moje przeżycia związanie z założeniem go jeju jak ten czas leci! Za nim sie obejrze miną 2 latka a juz za 2 tygodnie kolejne doświadczenie- zakładam metalowy na dół i już się tak nie boję i nie mogę sie doczekać! Serdecznie wszystkich pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola13_13
malami80 - ja znam fajną orto w krakowie, zna sie na rzeczy, wie co i jak... nie naciąga, jest super , prywatna, profesjonalistka, ale nie zdziera tak strasznie kasy. Ma gabinet w Krakowie na Karmelickiej, ale nie pamietam jak się nazywa. jutro do niej jade. OsOs - ja nie będe się mogła rozstać z moim złomkiem, zwłaszcza że jutro wymyśliłam sobie fajne kolory gumeczek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OsOs
Ola13_13 he he ja w poniedziałem ide na wizyte :D nie moge sie doczekac co powie Moja ortodontka :D i tego ze zdejma mi juz rozpychacza z gory i zaloza normalny :D eh aparaciki sa super ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia84
a czy ktoś wie czy gumka od takiego stałego aparatu moze odpaść??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola13_13
Odpaść na pewno nie może, co najwyżej cię odwiązać lub zerwać, ale to też jest niemożliwe. Przecierz te gimki zą zalożenoe i na zamku i na trucie i mają to za zadanie łączyć, więc raczej nie odplączą się ani nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlosnica85
oczywiście że gumka może odpaść. jedna z aparatek jadła kiedyś chipsy (a wiadomo że one bywają czasem zaostrzone na końcach aż się skaleczyć można) no i właśnie takim chipsem przecięła sobie gumkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×