Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Gość ja tez sie dopisuje
do "klubu stuweczek pco",probowalam wielu sposobow leczenia i raz waga w dol a raz w gore,to chyba jak walka z wiatrakami..tez jestem zmeczona i to bardzo.Ale pokonalam niepłodność!!!!I to jako "stuweczka"!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje!!!Mnie sie tez to udało!!! Dziewczyny nie poddawajcie sie!Z dużą nadwagą i pco,tez mozna miec dzieci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia_21
ja jestem zalamana. jedna lekarka powiedziala mi ze mam policystyczne jejniki i ze natychmiast do szpitala.Poszlam do endokrynologa i ten zaczal leczenie, ale mam depreche. Chlopak mnie zostawil po 4 latach i wyje 5 miesiac w poduszke, chyba pomyslicie ze zglupialam ale mam dosc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anielka..
z tym chlopakiem nie wyj , nie ma za kim...najwazniejsze twoje zdrowie a nie jakis pajac! apropo wlosow ..wczoraj bylam u lekarza i siedzi dziewczyna z czarnym meszkiem pod nosem :-) od razu wiedzialam z jakim problememprzyszla ...bo ja mam takiego samego tylko jasnego wiec troche sie kamufluje , czlowiek poprzez internet oczytany chociaz sie zrobil...i objawy wszystkie zna ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia_21
Dziekuje Anielka.. ale to juz trwa 5 miesiecy, a ja dalej zachowuje sie jak by to bylo wczoraj. Nawet nie mam checi isc chodzic po tych lekarzach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anielka..
jestem troche starsza... wiec powtarzam nie jest tego wart ... im bardziej bedzie widzial twoje przygnebienie , wiekszy + dla niego... dobry fryzjer .. nowy facet .. tymbardziej ze masz 21lat!!!!!!!!!!! ufff co ja bym dala za ten wiek;-) no i zdrowie oczywiscie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia_21
No wlasnie jest tak jak mowisz, ale do tego chyba trzeba czasu, bo narazie to jeszcze bol....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kami32
oczywiście, że możesz sie ze mna skontaktować - mój mail: kam13@wp.pl Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, niestety nie wiem jakim laserem ta moja kumpela miala te wloski usuwane , z tym ze moze to byl kiepski laser i bylo to z pięć lat temu. I z tego co wiem ona wcale sie nie leczyla, więc mnie nie dziwi nieskuteczność. Kasia, anielka ma racje. Nie ma co plakac i musisz wyjsc z depresji. Jestes mloda, ulozysz sobie zycie a w z lym nastroju leczenie ktorego musisz sie podjąć może nie być tak skuteczne. Czas zacząć myśleć o sobie! Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam pytanie
cześć dziewczyny.... no i nie udało się w tym cylku-mimo, że nie powinnam mieć nadzieji, to jednak ją miałam :-( duphaston chyba skrócił mi cykl bo dziś zaczęłąm nowy; tamten miał 35 dni nowy cykl, nowa szansa-mam nadzieję, że może tym razem się uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magnolia_24
Dzięki Kami za informacje,niestety nie jestem z 3-miasta,tylko z Katowic,wiec nie skorzystam z usług Twojej koleżanki:-(z moim spaniem trochę już lepiej. Markotka,czy ten specyfik na obniżenie teststeronu jest na receptę?? Kasie nie przejmuje się,na pewno znajdzie się odpowiedni chłopak,który zrozumie pco i bedzie wszystko oki. Oki,idę się uczyć-w końcu sesja.Do usłyszenia,cześć P.S do ja też mam pytanie-w następnym cyklu na pewno będzie lepiej,trzeba mysleć pozytywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam pytanie
dzięki Magnolia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, szkoda, że znów nici w tym cyklu. Czemu piszesz, że nie powinnaś mieć nadzieji? Ja uważam, że włąsnie nigdy nie powinnśmy jej tracić, bo nigdy nic do końca nie wiadomo. A teraz cóż, weź głęboki oddech, uśmiechnij się i pomyśl, że może już w najbliższym czasie twoje życie się zmieni. Tego Ci życzę, oczywiście zmian na lepsze, dużego brzuszka i wiele radości :) Może te nowy lekarz ci pomoże, a napewno pomoże pogodny nastrój. Wiem, że łatwo mi się mówi, ale uwierz mi wiem jak się czujesz, mam tak samo jak przychodzi @. Pomyśl o czymś przyjemnym, niekoniecznie związanym z dzidziem i powinno pomóc. Jak sama piszesz, nowy cykl, nowa nadzieja ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam pytanie
dzięki dziewczyny ❤️ dzięki że jesteście :-) nawet mój mąż nie rozumie co czuję będzie dobrze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magnolia_24
Któż lepiej zrozumie problem,jeśli nie ktoś,kogo też on dotyczy?Nie martw się,wszystko bedzie oki.Ja wprawdzie jeszcze nie planuje dziecka,ale wiem,że też nie bedzie łatwo.Takie forum to naprawde potrzebny wynalazek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gonia-k9
Czesc 5 lat temu ginekolog powiedzial mi ze mam pco, nie wiedzialam co to jest i nie wierzylam byli kolejni lekarze ale ta sama diagnoza, byly badania, leczenie roznymi lekami,(DIANE, DUPHASTON, CLOSTHYLBEGYT). Leczylam sie ponad dwa lata, wpadlam w depresje przestalam wierzyc ze lykanie pigulek cos da. I dalo moj syn ma juz 2 lata i 3 miesiace. Dziewczyny nie poddawajcie sie z bujnym zarostem i setka na wadze tez mozna miec dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylek16
mam 16 lat, miałam długie przerwy w miesiączkach i u mnie również stwierdzono obecność jajników policystycznych. mam po 12 pęcherzyków na każdym jajniku i sa one troche zaduże (wiecie może jakie są normalne zdrowe wymiary? prosze napiszcie jezeli wiecie :( ). lekarz przepisał mi Cilest, własnie jestem po drugim opakowaniu i czekam na okres. nie wiem jak wy, wierze że mimo wszystko bede kiedyś miała dzieci, ale załamałam się totalnie... ma może któraś z was wspominaną cukrzycę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gonia-k9
DO MOTYLEK16 jak chcialam zajsc w ciaze i jezdzilam do lekarza to mowil mi zw 1.5 cm ale nie wiem czy o to samo u ciebie chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy to prawda ze kobiety z PCO maja mniejszy rozmiar biustu ..? A tak swoja droga to dajcie mi jakas rade na przytycie.. Wy chcecie zrzucic kilka kg, a ja nie potrafie przytyc ani 1 kg :(! to straszne... Widac, ze objawy PCO moga byc baaaaardzo rozlegle... O ile mam na pewno PCO choc okres spoznia mi sie juz od pazdziernika :(.. Ta choroba jest straszna ... :(!! PS... do tej 21-letniej dziewczyny. Chyba nie powiesz ze ten fagas zostawił Cie ze wzgledu na PCO po 4 latach?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak swoja droga moje obie siostry mialy podobny problem... Tyle ze jedna, jak sie okazalo miala torbiele na jajnikach, ktore z czasem wyleczyla tabletkami hormonalnymi... Starsza siostra, ktora teraz ma 30 lat juz prawie lezala na stole operacyjnym gdy w wieku 18 lat wykryto u niej PCO... Lekarz nie mial zielonego pojecia co to jest... Po tym jak wyjechala za granice i teraz juz okolo 8 lat mieszka w Niemczech leczyla sie tam i jak sie okazalo bez hormonalnow ...! Samo wszystko sie uregulowalo.. No ale niestety trudno tu mowic o tym czy moze zajsc w ciaze choc z mezem mowia ze na razie stawiaja na kariere, potem beda dzieci... Ale ciagle zastanawiam sie czy aby mowia tak tylko zeby ukryc prawdziwą przyczyne tego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga200
cześć dziewczyny tez am pco .JA wygrałam częsciowo walkę z tą chorobą bo zaszłam w ciążę i urodziłam dziecko .przeszłam operację resekcję jajników i po tej operacji zaszłam w ciążę mając 30 lat .pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga200 piszesz o resekcji jajników, czy miałaś resekcję klinową? Proszę napisz coś więcej o tej operacji, jak jest przeprowadzana (narkoza, blokada), czy faktycznie daje trwałe efekty, jakie zmiany zauważyłaś po operacji, ile czasu dochodziłaś do siebie? Strasznie duzo pytań, wiem, ale są dla mnie bardzo istotne :) To prawda z tymi piersiami, że my mamy mniejsze? Bo ja np mam małe B, a Wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mada78
ja tez mam ta ochydna chorobe przez rok starałam sie zajsc w ciaze bez skutku dopiero lekarz wykryl jaka jest przyczyna mialam zabieg laparoskopowy po zabiegu zaszlam w ciaze ...niestety moja coreczka zmarla w 7 miesiacu ciazy ale z innej przyczyny ...chce wam tylko powiedziec ze od zabiegu mineły 4 lata moja jajniki sa sprawne i z przyczyn ginekologicznych moge zachodzic w ciaze wiec glowa do gory i to nie jest taka straszna choroba pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka ja 25
Witajcie... Dziękuję za poruszenie tematu. Jeszcze nie wiem czy cierpię na zespół policystycznych jajników, ale 2,5 roku temu stwierdzono na lewym jajniku cystę, dosyć dużą.Po leczeniu hormonalnym - około roku brałam Cilest- torbiel zniknęła.Odstawiłam hormony, bo po co się truć chemią.Niestety objawy znów się powtórzyły.Tydzień temu byłam u nowej pani ginekolog, która mam nadzieję,że weźmie sprawę w swoje ręcę i postara się pomóc rozwiązać problem tej choroby- przede wszystkim zacznie od solidnych badań. Najgorsze w tym wszystkim jest to,że zanim człowiek dotrze do kogoś kompetentnego, kto nie patrzy na Ciebie jak na młodą osobę, której objawy teoretycznie pasują do burzy hormonów...do kogoś kto potraktuje Cię jak pacjentkę,która troszczy się o swoje zdrowie ...wtedy mija już sporo czasu, który mógłby z powodzeniem być przeznaczony na wczesną profilaktykę i leczenie.Chyba to jest najbardziej bulwersujące. Tymczasem na razie przepisano mi tabletki przeciwzapalne,żeby sprawdzić czy to nie jest stan zapalny.W czwartek idę na badanie kontrolne,choć czuję,że sprawa znów powróciła i to nie zapalenie,a torbiel:( Boję się ...Mam 25 lat, chciałabym mieć w przyszłości dzidziusia.Kiedy zaczynam drążyć myślami ten temat, czytać coraz to nowsze wypowiedzi, boję się,że może mi się to nigdy nie udać. Pozostaje wiara,że Bóg pozwoli mi się cieszyć macierzyństwem.Że pozwoli mi spełnić się w roli mamusi zdrowego Dzidziusia.Czego i Wam i sobie życzę z całego serca. Trzymajcie za mnie kciuki, odezwę się, gdy dowiem się czy choroba znów powróciła.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magnolia_24
Markotka,z tymi piersiami to chyba nie tak do końca,ja mam całkiem duże B,a dziewczyny pisały wcześniej,że mają nawet czym oddychać:-)więc to chyba nie u wszystkich,zresztą objawy pco nie są takie same u wszystkich dziewczyn. Markotka,czy ten specyfik na obniżenie testosteronu jest na receptę??-choć znając życie to pewnie tak.Pozdrawiam,cześć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka1988
Boże dziewczyny!! Musicie mi pomóc!! Chyba zawaliłam sprawe!! Miałam brać tebletki antykoncepcyjne LOGEST. . . Ale nie jako środek antykoncepcyjny tylko na jajniki No i brałam, ale 2 dni z rzędu zapomniałam . . . opuscilam tabletke piatkowa i sobotnia ta piatkowa wyrzucilam do smieci a sobotnia zazylam dzis rano, problem w tym ze chyba dostalam okres, ktory wczesniej dostawalam po skonczeniu Logestu!! Co mam robic, brac tabletki nadal czy je odstawic i czekac az okres sie skonczy . . . a moze to tylko takie krwawienie podczas brania tabletek ( zażywam drugie opakowanie) podczas brania pierwszego opadowania "krwawiłam" przez 3 tyg . . . Co robić?? Pomóżcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kami32
anulka, co robić? IŚĆ DO LEKARZA!!! Żadna z nas nic Ci nie doradzi, bo każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na rózne leki. Poza tym 3-tygodniowe krwawienia?! Dziewczyno, na co Ty czekasz? - do lekarza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka1988
ale w ulotce jest napisane ze takie krwawienia w ciagu pierwszych 3 miesiecy sa normalne. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najka231
hej dziewczyny! stosowała tóraś z was moze sitosterole na trądzik? tez mam PCOS i najbardziej niestety przeraża mnie ten tradzik i owłosienie. dziewczyny czy to moze nam pomoc np Poldanen? któraś z was stsowała lub stosuje? napiszcie prosze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jak sie dzisiaj macie ? Ja jakoś wyjątkowo dobry mam nastrój dzisiaj :) Jak czytam was dziewcsyny, że jednak z tym paskudztwem wam się udało wierzę, że mi też się uda, może nawet wkrótce :) Motylek, ja byłam na Cilescie 5 lat, było super dopóki go brałam, odstawiłam i dopiero wtedy zaczęła się jazda ( brak @, trądzik, tycie). Zaczęłam jak miałam 18,5 roku i uwazam, że był to ogromny błąd. Czy twój gin zbadał ci przed tym hormony? Masz 16 lat, jesteś jeszcze bardzo młoda ale zastanów się z tym Cilestem. On nie leczy, działa tylko doraźnie, np @ bedziesz miec regularnie ale nie rozwiązuje faktycznego problemu. Angela, chyba wiekośc biustu nie ma żadnego związku z PCO, ja mam miseczke D i zdecydowanie nie narezkam ;) Taka ja, niestety chyba najwięszym naszym problemem jest znalezienie dobrego gin. Mój pierwszy gin zamiast mnie leczyć przepisała mi Cilest i miała spokój ( ja tez) ale tylko do momentu jak zechciałam mieć dziecko. I wtedy wiedza jej sie skończyła :( Ale zanim się o tym dowiedziałam straciłam na nią dwa lata. A czas jest bardzo ważny. Do popiasnia , papa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×