Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

W sumie ja to sie staram od czterech lat, ale leczenie podejmowalam tylko raz przez pol roku i teraz drugi raz od pazdziernika ( trzeci cykl). Tak wiec moje staranka sa takie troche dziwne bo z przerwami i pierwsze leczenie na pewno juz sie nie liczy bo bylo dwa lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola31
surfitka! glowa do gory napewno sie udalo , a swoja drogą to testy nie zawsze wykrywają ciąże , a u Ciebie plusem jest wysoka temp, napisz jakie leki bralas do tej pory , czy bylaś czymś stymuklowana? moze w końcu i nam kiedyś się uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola, jak dotad tylko metformine i spironolactone. W drugim cyklu juz mialam wszystkie hormony w normie :) Owulacje mialam wspomagana clomidem (polski clostilbegyt) i z moich obserwacji wynika, ze byla, tylko dosyc poźno (ok 25 d.c) (gin potwierdzil). A i schudlam w ciagu tej kuracji 9 kg, znikl mi tradzik i wloski zaczely wolniej odrastac. Nie mialam zadnego progesteronu, a @ dostawalam normalnie w stosunku do owulacji, tzn. faza lutealna trwala 14-16 dni. Caly czas jestem na metforminie i spironolactonie. Na poczatku, przez pierszy miesiac bylo mi caly czas niedobrze, ale teraz mysle, że warto było. Jeśli nie dla ciąży to chociaż dla tych kilogramów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foczi78
Sufitka pisałam o pesymizmie, bo zrozumiałam że widziałaś 2 kreseczki, chociaż blade. kurka.... chyba że coś źle przeczytałam; luknę jeszcez raz :-) nie martw się..... wiem sama dobrze jak człowiek się nakręca a później przychodzi rozczarowanie, ale u Ciebie tym razem mam nadzieję że będzie wszystko w porządku; że napiszesz nam, że jesteś szczęśliwą przyszłą mamusią :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylek16
-do gonia: nie wiem jakie dokładnie mam te jajniki, ale wiem ze duze. -do Surfitka: ginekolog kazał mi wczesniej zbadac LH i FSH i testosteron. stosunek LH do FSH był nieprawidłowy a testosteron za wysoki. wiem, ze sie babka wahała czy dac cilest, ale powiedziała ze po trzech miechach zobaczymy czy jest lepiej. osobiscie to jestem zadowolona z poprawy cery (moze nie jakas znaczna ale zawsze cos), z tego ze biust mi urósł, bo miałam nieduze B, troche jakos ładniej wygladam, mam okres wreszcie, tylko nie wiem czy nie mam troche wiecej włosów i czy nie dzieje sie cos złego bo na poczatku bardzo mnie bolał brzuch i czesto nie moge spac. ale najgorsze jest to ze przytyłam i nawet przy diecie nie moge tego zrzucic... hormony to jednak hormony, juz chyba wole miec to swoje małe B ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foczi78
sufitka daj znać czy masz jakieś dobre wieści :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foczi, nie mam zadnych wiesci. Moj gin na urlopie ( pewnie d..pcie na Florydzie opala) a ja wciąż w niepewności. Pójdę do niego dopiero w przyszłym tygodniu tzn. na następny wtorek. Właśnie przeczytałam na jednym z topików, że dziewczyna mimo, że była w ciąży nie miała potwierdzenia w testach. Dopiero testy wykryły szósty tydzień, u mnie jakby nie było to wciąż za wcześnie w porównaniu z nią. Ale dobrą wieścią jest to że się bardzo dobrze czuję, jestem w pełni wyluzowana czego i tobie życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kobietki ja wlasnie po pol roku cudem mialam wywolana owulacje i glupia sie ludzilam ze moglam zajsc juz nawet czulam objawy ciazy!!!!!!! juz nawet weszlam na forum pierwszych objawow ciazy (o naiwnosci ludzka) @ mialam dostac jutro a przyszla dzis przeryczalam godzinke i doszlam jakos do siebie juz trace nadzieje nie wiem kiedy znow bede miala owu beznadziejna sprawa..... pozdrawiam wszystkie kobietki ktore tu pisza!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zastanawiam sie jeszcze nad jedna sprawa moj gin nie wyslal mnie na badanie hormonow stwierdzil pco na podstawie usg oraz braku miesiaczki jak mialam miec pecherzyk to poszlam do innego gina i ten stwierdzil ze u mnie pco nie widzi!!!!!! zastanawiam sie tez ze jak sie raz udalo wywolac owu (a to byla trzecia proba po najwiekszej dawce hormonu plus dufaston potem to juz mialam miec laparoskopie) to czy teraz juz bedzie latwiej czy nadal tak trudno prosze napiszcie co o tym myslicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foczi78
witaj Marto, każda z nas na tym forumk przeżyła takie chwile jak Ty; nie jedna z nas "miała" objawy ciąży a później przychodziła ta znienawidzona @. Nie załamuj się wszystko będzie ok. Z tego co czytałam, czego się dowiedziałam, to nie ma żadnych praktycznie zasad w naszej chorobie, bo nie zawsze jest nagwaga, histucyzm itd. Moje wyniki hormonów wyszły całkiem nie źle a usg wskazywało na liczne pęcherzyki. Myślę że jednak warto zrobić badania hormonów. Dziwi mnie zawsze że lekarz podejmuje się leczenia bez wykonywania badań. Na jakiej podstawie leczy?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
foczi 78 dzieki za slowa otuchy leczy na podstawie obrazu jajnika z pecherzykami (usg dopochwowe) i stwierdzil ze jajnik jest znacznie powiekszony poza tym okres trzeba bylo wywolywac hormonalnie zadnych badan mi nie kazal robic rano niby dostalam okres a okazuje sie ze to jest jakies dziwne plamienie moze pozniej sie \"rozkreci\" pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kami32
marta, doskonale Cie rozumiem, sama byłam przekonana jeszcze tydzień temu, że mi sie udało "zaskoczyć" ;-) Wydrukowałam sobie z netu 3 kartki na temat prawdopodobnych objawów wczesnej ciąży, raczej pewnych i super pewnych. Im więcej o tym czytałam - tym bardziej te objawy odczuwałam. No niestety - okazało sie, że owszem czułam sie dziwnie - ale przed @ . Tez miałam chwile załamania, ale dziewczyny na formum podniosły mnie na duchu i dalej uparcie bede próbować.. Surfitka, cały czas trzymamy mocno kicuki - daj nam koniecznie znać, przyda sie nam światełko w tunelu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kami 32 wydaje mi sie ze problem lezy w naszym podejsciu do sprawy to ciagle myslenie zamartwianie sie wczuwanie sie w swoje objawy...to ma znamiona jakiegos obledu!!!czasami mysle sobie ze najlepiej wrzucic na luz odpuscic sobie olac te nerwy i pozwolic by natura sama zadzialala....pisze tak dlatego ze juz mam wszystkiego dosc tego ciaglego zamartwiania juz mi zaczyna brakowac sil tak bardzo chcialabym sie od tych problemow oderwac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surfitka glowa do gory kreska nawet najbardziej rozowa jest przeciez kreska!!!!!! zobaczysz wszystko bedzie ok!!!!! trzymam kciuki!!!daj znac jak poszlo!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Marta, pewnie masz rację. Ale w naszym schorzeniu nie dasz całkiem rady puścić na luz. Żeby zajść w większości przypadków musimy sobie pomóc lekami, które z kolei trzeba zażywać w danym dniu cyklu i jak tu nie liczyć? Lekarze chcą znać skuteczność leczenia wobec czego każą nam robić wykresy lub robią monitoring. No i gonimy do gina kilka razy w miesiącu. Taki zamknięty krąg. Ja dawałam sobie na luz kilkanaście razy i nigdy nie przyniosło to żadnego efektu. A moją receptą jest raczej pozytywne myślenie. Optymizm i uśmiech. W szczęśliwym ciele szybciej zamieszka maleństwo :) W sumie mój gin za każdym razem wlewa we mnie optymizm. Wiem, że on we mnie wierzy. Widzę, jak cieszy się z wyników badań. Ostatnio też był taki szczęśliwy z tego mojego wykresiku :) No i jak widzisz, że ktoś wierzy, że się uda ty też zaczynasz. Więc dziewczyny więcej uśmiechu na co dzień i może mniej użalania się nad sobą. Niestety mamy choróbkę z którą musimy walczyć, a psychicznie przede wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesć. Czy jest ktoś w wielkopolski? poszukuję specjalisty z Poznania. Pozdrawiam i dziękuję za ewentulane namiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sufitka zazdroszcze ci takiego gina ja jak chodzilam do jednego to mnie wysmial jak zadawalam pytania wiec go zmienilam ale tez nie jestem zadowolona mam problem rano pisalam ze przeryczalam godz bo dostalam@ to bylo takie delikatne brazowe plamienie i myslalam ze @ sie rozkreci teraz nie ma sladu @ przez caly dzien nic w ciazy tez pewnie nie jestem bo temp mi spadla i piersi nie bola oraz takie pecherzyki co byly na sutkach jakby zaschly napiszcie prosze co o tym myslicie bo sie bardzo martwie dodam ze owo plamienie pojawilo sie po porannym przytulaniu z mezusiem nie wiem juz sama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sophiaG
cześć dziewczyny ! widzę że u Was dużo się dzieje :) przynajmniej na plus :) chcialabym sie dowiedziec jak Diane dziala na organizm. czy warto to brac. lekarz mi przepisał te tabletki na obnizenie testosteronu. wlasciwie to moja inicjatywa bo wg niego testosteron mam w normie, ale jak mu pokazałam moje włoski na ciele to powiedzial ze warto sprobowac. czy daje wam cos ten lek, jezeli chodzi o mniejsze owlosienie, moze jakas poprawa stanu wlosow na glowie, utrata wagi ? bardzo by mnie to interesowalo bo nie wiem co robic, czy zaczynac to brać czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magnolia_24
sophia,jeśli chodzi o Diane to brałam to kilka lat temu przez pół roku.Faktycznie włoski były słabsze,po depilacji wolniej rosły.Ale tak fatalnie jak sie czułam po tym leku,to po żadnym innym.Moja waga strasznie wzrosłam,miałam napady gorąca,w ogóle czułam sie jak kobieta z menopauzą:)Ale w tej chorobie każdy reaguje inaczej nawet na te same leki.Skoro lekarz Ci je przepisał,to moze warto sprobować?Mam nadzieję,że Ty nie bedziesz miała takich objawów jak ja.Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maagie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maagie
ja też to mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwa tygodnie temu dowiedziałam się, że mamZPJ, od roku staram się zajść w ciążę i nic, dlatego postanowiłam się zbadać dokładniej. Lekarz stwierdził, że to właśnie ZPJ, jednak ja nie mam takich objawów jak opisujecie. Nie występuje u mnie dodatkowe owłosienie, wręcz mam go mało, miesiączka jeśli się spóźnia, to do miesiąca, jestem szczupła, nie mam problemu z otyłością, racze jem dużo i kiedy chcę. Miesiączka jest bolesna, ale tylko pierwsze chwile. Ginekolog stwierdził że należy zrobić laparoskopię, jeśli chcę mieć dziecko w najbliższym czasie, ponieważ leczenie hormonalne jest długotrwałe (zreszta, ja brałam hormony 4lata, od dwoch lat nie biorę). Myślę, że pójdę jeszcze do innego ginekologa, na wszelki wypadek upewnić się co do diagnozy, mimo to chciałam spytać, czy któraś z was miała przeprowadzany ten zabieg i czy potem zaszła w ciążę? Proszę o odpowiedź i radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magnolia_24
olkaa,napisałaś kiedys o dr Wieczorku z katowic,mogłabyś mi powiedzieć coś wiecej na jego temat? Dziewczyny,mam pytanie,skoro ostatni raz @miałam od 29.01-02.02 i jestem na sioforze,a wczesniej @miałam w sierpniu to raczej nie mozna stwierdzic kiedy bedzie-o ile w ogóle-bedzie owulka prawda?Chciałabym sie u was upewnic,bo wiecie o pco o wiele wiecej nic ja:)z gory dziekuje za odpowiedź,to dla mnie bardzo wazne.Pozdrawiam. sufritka,mam nadzieje ze wszystko po Twojej myśli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc, Magnolia, moze dobrze byloby zebys robila wykres temperatur. Wiedzialabys, czy masz owulacje. A masz clostilbegyt na stymulacje? U mnie jak na razie bez zadnych zmian. Temka wysoka (37,1-37.2), @ brak. Ale za to czuje sie swietnie. Dawno tak sie nie czulam. :) maaagie, diagnoza u drugiego lekarza nie zaszkodzi. Nieregularny okres, nawet do miesiaca to nie takie nic. W sumie ja tez nie mam tak zle z @, a mimo to w ciaze jest mi bardzo trudno zajsc. Nadwaga sie zrobila stosunkowo niedawno, a mysle ze pco mialam juz od okresu dojrzewania. Zreszta wloski zaczely mi rosnac dopiero po odstawieniu tabsow. A jakie hormony bierzesz? I przy tych hormonach @ spoznia ci sie nawet miesiac? Z tego co ja wiem to laparoskopia to ostatecznosc w leczeniu PCO. Poki co ja sie na to nie pisze. Pozdrawiam i do pogadania. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka24
czesc mam pytanko czy ktos brak takie tabletki jak diane 500 jak sie czuliscie po tym leku nie przytyliscie nie dobrze wam bylo ] prosze pomuzcie mi czekam na czyjas kolwiek odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewkanna
Surfitka - od ilu dni masz podwyższoną temperaturę? W czasie ciąży - około planowanej miesiączki ma prawo boleć cię brzuszek( o ile pamiętam tak u Ciebie było) oraz nieznacznie podskakuje temperatura o kreskę, dwie - ale widać na wykresie skok. Kiedy wraca Twój doktor może warto wybrać się do innego? Pozdrawiam wszystkie dziewczyny, które mają jeszcze nadzieję :) ja już czasem nie mam siły:( jestem na metformaksie, 24 d.c. i ani śladu owulacji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foczi78
cześć, Sufitka mam dla Ciebie diagnozę :-) CIĄŻA :-D te wszystkie twoje objawy wskazują na ciążę: -podwyższona temp., -dwie kreseczki (mimo, że duga słaba) -brak @ mówię Ci - wszystko OK, coś czuję, że niedługo będziemy Ci gratulowały :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×