Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Gość Xenja
hej...ja potwierdziłam że mam PCO dziś. Z tego co mi lekarz powiedział jest to wada genetyczna jajników i nie ma żadnych przyczyn zewnętrznych jak zła dieta np. Ta choroba jest bardzo póżno wykrywana bo nasi lekarze lekceważą objawy. Już 5 lat temu lekarz podejrzewał u mnie tę chorobę ale żaden inny, aż do dziś nie potwierdził tej diagnozy. Często chorobie tej towarzyszy cukrzyca więc się przebadajcie. U mnie nie ma tragedi bo czasem mam owulację więc mam szanse na ciąże. Zobaczymy w praktyce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość YOOVITA
Mnie lekarka powiedziała, że zwykle chorują na PCOS kobiety, które żyją w ciągłym stresie...a to że lekarze lekceważą tą chorobę to doskonale wiem u mnie wykryli ją 6 lat temu ale żadnemu nie przyszło do głowy żeby mnie leczyć, faszerowali tylko tabetkami antykoncepcyjnymi, żeby sztucznie wywołać miesiączkę...jeden mi nawet powiedział że zajmą się mną dopiero jak będę miała problem z zajściem w ciążę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewuszki aniasz - trzymam kciuki i modle się zeby wszystko się udał a będą Ci robić tyko kauteryzacje czy też sprawdzą drożnosć jajowodów? mikiO - za ciebie też - powodzenia martika2428 - ja ekspertem nie jestem jak niektóre dziewczyny na tym forum, ale powiedz robiłaś badania LH i FSH w 2-5 dniu cyklu? - ile ci wyszło? Nie pisalam ostatnio zeby się nie nakręcac i dać sobie chwile na uspokojenie, ale ciągle was podczytuje.Otrząsnełam się troche z czarnych myśli i trochę uspokoiłam. Na razie odpuszczam obserwacje itd. A co do mojej ostatniej niechęci do przytulanek....... kupiłam sobie fajną koszulkę nocną :) od razu mi się humor poprawił i ochota się znalazła ;). Polecam wszystkim zestresowanym Pozdrawiam wszystkie i buźki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniasz_75
mama_samiego, u mnie to trochę bardziej skomplikowane, mam jeden jajnik w zroście z macicą, więc muszą go uwolnić, poza tym jest podejrzenie, że jest owinięty jajowodem, więc może być, że jajowód do śmieci..:( na drugim jajowodzie jest prawdopodobnie wodniak, więc może być, że i drugi do niczego...:( do tego to cholerne pco..... ale się nie nastawiam zbyt pesymistycznie..... mam nadzieję, że po otwarciu brzucha okaże się, że chociaż jeden jajowód jest sprawny i będę mogła liczyć na naturalne poczęcie, a nie tylko na in vitro. Nie dziękuję za wsparcie:) Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama samiego mialam robione badania fsh i lh i stosunek wyszedł 1,45 pozniej ok 1 i tak na zmiane. aktualnie czekam na @ zeby isc i teraz powtorzyc te badania. Czyli nie ma zadnych konkretów dotyczących tej chorob?? ja zyje w ciagłym stresie ale cukrzycy nie mam tylko mala niedoczynnosc tgarczycy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniasz_75 trzymam kciukaski za Ciebie trzymaj się mocno i bądź dzielna,wszystko musi się udać i być ok! jesteśmy z Tobą,będzie wszystko dobrze pamiętaj👄 Mamo Samiego a nie mówiłam że to była chwilowa słabość i zwątppienie?;) a z tą koszulką to świetny pomysł:):P ja też mam w planie już po porodzie i powrocie do formy kiedy bez wstydu będę mogła wszystko odsłonić zakupić taki komplecik wyuzdany z pończoszkami i tymi podwiązkami wszystkimi żeby odbudować swoje życie erotyczno intymne :P:D bo teraz jest mocno zachwiane jak i cała intymność bo wszystko ogranicza się do szybkich numerków jedynie ze względu na małżowinka się zmuszam:D jakoś w ciąży zwł.już teraz kiedy ostatki przed porodem zupełnie nie mam ochoty a seks mógłby dla mnie nie istnieć i sama w życiu bym nie pomyślała że w tym stanie tak może mi się wszystko odmienić :P :D my jutro zmykamy aż do poniedziałku na chmielaki święto piwa w Krasnymstawie,coroczna wieeeelka impreza,mnóstwo atrakcji,coś wspaniałego i mimo,że ja już nie bardzo mogę tak łazić ani popiwkować itp.to nie opuszczę za nic a że mam tam dziadków i rodzinkę mamy gdzie kimać do tego te okolice,stawy,lasy coś pięknego i zawsze będzie mnie tam ciągnąć tym bardziej że się tam wychowałam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka0212-81
martika2428 a gzdie ty sie leczysz w novum w warszawie czy gdzie, bo ja klikam z wawy i na temat novum słysze same pochlebne opinie nawet od lekarzy.Jadna taka pani powiedziała mi ze jej najlepsza przyjaciółka po 5 latach leczenia zdecydowała sie na in-vitro i za 1 razem sie udało. ja niestety nie mam na razie na to kasy ale i tez nie jestem jeszcze gotowa na to... słabo u mnie z głowa wiec kasa byłaby w błotko:( basiamm skad ty dziewczyno wiesz o tym clo? że tak włąsnie jest z tym braniem strasznie mnie tym przeraziłas ze tylko 8-9 razy ale kuracji tyle czy cylki bo to róznica?Ja biore juz 4 miesiac ale tylko połówke raz dziennie miedzy 5 a 10 dc. i za pierwszym razem była owulka bo miałam monitoring.Teraz niestety nie wiem bo nie robie usg lekarz nie kazał mi więc nie wiem co sie dzieje. taka dawke kazał mi brac prze 6 cykli i potem przyjsć jesli nie będzie ciazy. własnie jestem po 4 cyklu i czekam na okres lub na cud ale strasznie boje sie tego co bedzie dalej. Po wizycie u Agnieszki tej która 10 lat sie starała powiem wam tak PODZIWIAM PODZIWAIM I JESZCZE RAZ PODZIWIAM!!!!!!!!!!!!! Zaden lekarz nie robił jej specjalistycznych badan chocby na hormony tylko były ręczne macanki i komentarze pracowac pracować iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii aj cholera mnie bierze dopiero rok temu trafiła do lekarki która przepisała jej clo i dufaston ale juz nie zdazyła ich wziąc czekała na okres zeby zacąć barć i sie nie doczekała:) Dała mi wiele siły i nadziei, nie wiem skąd sie tyle jej w takich osobach bierze.Po wizycie wiele sie w moim rozumowaniu zmieniło... mysle ze na lepsze... wiele tez zrozumiałam, ale jeszcze wiecej musze zrobic sama. pierwsza rzeczą bbedzie pójscie na chrzciny do szwagra i pokazanie wszystkim ze potrafię, ale najbardziej pioswiecenie dla meża choc jeszcze w tej chwili na sama mysl o tym mam gęsia skórke ale musze to zrobic..... Agnieszka dała mi mistyczna relikwie św.Dominika z Savio to patron matek starajacych sie o dzieci, bedących w ciazy i łózeczek dziecięcych z cała ich zawartoscią. Modlitwe a raczej nowenne trzeba odmawiac w stanie łaski uswięcajacej, po skaramentach pouty i eucharystii, oraz nosic na tasiemce szkaplerż tzw relikwie materiału posiadajaca uzdrawiajaca moc.ona dostała to od zakonnicy i dała mnie żeby pomóc.ma sliczna 3 tygodniową Gabrysie bez leków tylko z wiary i modlitwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnieszka wiem to na pewno od swojej lekarki i nie tylko od niej to słyszałam bo od wczesniejszego gina tez i kilka dziewczyn na forum tez to potwierdzi i chodzi o cykle stymulowane (czyli miesięczne jak bierzesz clo na od 3-7 dnia cyklu to jest 1 cykl) no cóz przykro mi masz jeszcze troche szans przed soba:) ja już nie:( teraz mysle o laparoskopii lub gandotropinach ale to ponoć bardzo drogie :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dziś zaszalałam i zrobiłam sobie badania w 2 d.c. LH, FSH i estradiol. Chcę zobaczyć w jakiej formie jest moje PCOS. Mój T. się rozochocił. Ostatnio powiedział, że nie zarabia na nas tylko na małego/małą B. I, że koniecznie trzeba się pozbyć tych paskudnych miesiączek :P Idę więc z psiapsiółą na gina w paździeniku na badanka. Kupę kasy na to wyjdzie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
hejka! bylam wczoraj na usg i lekarz potwierdzil ze to chlopczyk!!! :) zrobil mi sliczniusie zdjatko jego raczki - normalnie tak wyglada jakby chcial mi przybic "pione"! normalnie czadzik!!!! :) maly wazy juz prawie 900 g, ja przytrylam znowu 1,5 kg od ostatniej wizyty... doszlam tez do wnoisku ze moj maly synek bedzie pijakiem!!! :) ... co jestem na wizycie to w czasie badania tak zawsze siorbnie duzo wod plodowych ze zoladeczek rozciaga sie na caly jego brzuszek :D mam niestety tez zle nowiny. mam problem z nerka - musze isc na usg za tydzien i z cisnieniem... prawdopodobnie lekarz bedzie nie faszerowal lekami od nastepnej wizyty... :( co poza tym? natknelam sie na wasze (dunia i mama_samiego) rozmowy erotyczno-intymne :) ...wiec i ja dorzuce swoje trzy grosze :) wiec odkad jestm w ciazy to u nas tez marniutko z tym wszystkim. moj biedny chlop jest teraz tak wyposzczony przez mnie ze az mi go szkoda! ... ;) nie mowie ze mi sie nie chce... chce mi sie ale tak "z oddali"... tzn.. jak ma cos do czegos dojsc to mi swaidomosc nie pozwala ze jednak mam Miłoszka w brczuchu no i co? ... mamy go "szturchac" w glowe czy brzuszek? bezsensu! zreszta moj menio tez sie teraz jakos nie napala :) ...ale to brzmi... loj!... ;) ...no i dobrze przynajmniej wiem ze ma rozum i serce tam gdzie powinien miec a nie w kroku :) ...no ale juz mi zapowiedzial ze porodzie bedziemy musieli nadgonic te straty :) kurde! az sie boje :) ...no ale na pewno nie tak od razu. dajcie spokoj! bede pewnie obolala, sflaczala, itp... najpierw sie musze doprowadzic do ladu... bo swiadomosc mojej nieatrakcyjnosci na pewno nie pozwoli mi czerpac z sexu przyjemnosci! ...no i jest jeszcze cos! nie wyobrazam sobe za bradzo jak ja (jako matka-karmiaca) mam "to" robic??? ... tu mi sie bedzie mleko lalo a ja mam sie kochac? ...no nie widze tego jakos :( ... teraz czego potrzebuje najbardziej w ciazy to jest przede wszystkim czulosc, przytulaski, pocalunki, ... musialam tez przeprogramowac mojego chlopa z tych wzgledow! na szczescie sie udalo! :) ... chociaz czasmi - nie powiem - chciałoby sie pobyc taka... wyuzdana :) ...no ale... nie moge ;) pozdrowionka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA BIEDNA TY TO JESTEŚ UDANA TE TWOJE TEKSTY MNIE ROZWALAJĄ HEHEEH GĘBA MI SIE SMIEJE JAK CZYTAM TE TWOJE WPISY TY CZUBKU;) BARDZO DOBRZE TEGO WŁAŚNIE POTRZEBA NA TYM FORUM A NIE SAME SMUTASY:) POZDRAWIAM I OBY S ZAWSZE TAK POZYTYWNIE I Z HUMOREM PODCHODZIŁA DO ŻYCIA:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka0212-81
ja-biedna to miłe poczytac takie rzeczy na takie tematy przynajmniej choc cześć z nas będzie wiedziała co moze nas czekac w takiej sytuacji:) Jak to rozwiazać albo jak podejsc do tego zyciowo tak jak Ty to zrobiłas. Mnie tez bardzo podniosło to na duszku i humorek sie pojawił bo mam znów gorszy moment.... aj.. ale Patiana ma w zupełnosci racje najczęsciej wszystkie wylewamy tylko smutek a śmiechu jest tu nadzwyczaj małooooooooo chciałoby sie to zmienic tylko cholerka jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cóż, łudziłam się, że będzie lepiej. Nie jest. W 2 dniu cyklu: * FSH 4,50 mIU/ml; * LH 8.08 mIU/ml; * E2 26,8 pg/ml. * LH/FSH = 1,8. Zajebiście. Estradiol OK. Tamte tez w normie. Tylko stosunek ch***wy. Testosteron robiony jakiś miesiąc temu też w normie. Przynajmniej tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulka1981 aniasz75 dziękuję za kciukasy,mam nadzieję że niezapeszę:) dziś byłam u dokt. sprawdzić czy pęcherzyk pęnął i go niema:) ZA DŁUGIE 16 DNI TESTUJE:) aniasz75 za ciebie ja też trzymam kciuki👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki, no moja koszulka to nie jest jakaś bardzo sexy. Kupłam w tchibo. Ale wygladam w niej dziewczęco i czuje się bardzo dobrze. I nie marznę jak w takich koszulkach na ramiączkach. http://www.tchibo.pl/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/pl/-/PLN/TdPlBrowseCatalog-Start;sid=1u5B1snRuAJB2oEZZtFLsspPhkUjuX7mQXQ=?CategoryName=phase_5 No i się podobam mężulkowi. Co do pożycia w ciąży. Miałam zupełnie inne odczucia niż wy i oboje mieliśmy wielką ochotę na intymność. Druga sprawa, że w siódmym miesiącu szyjka mi się mocno skróciła i lekarz wydał zakaz :(. Wiadomo po porodzie też trzeba odczekać co najmiej 6 tygodni w zależności od tego jak goi się krocze. Inna rzecz, ze zaszłam w ciąże zaraz po ślubie. Jak widzicie każda ciąża jest inna bo każda z nas jest inna. Faktycznie Pierniczku nie za dobrze to wygląda, ale na pocieszenie u mnie wygląda dobrze a i tak nici z tego, wiec wiesz..... wszystko sie może zdarzyć. Agnieszka - brawo!!! to za decyzję pójścia na chrzciny. To nie była łatwa decyzja. Z tego co piszesz to nie masz z nimi lekko, ale ten konflikt kładzie się cieniem na twoim związku a i na twojej psychice też bo w gruncie rzeczy mamy taki wewnętrzny nakaz zeby kochać rodzinę ale po takich wybrykach no to faktycznie sie nie da. Jesteś osobą religijną - próbowałaś sie za nich modlić? Ale wiesz nie o to zeby sie poprawili albo zeby nie byli złośliwi i probowali zrozumieć ciebie. Ale o to zeby im sie powodziło: zeby teściowej pole obrodziło, zeby szwagier dostał podwyżkę, żeby dziecko dało im pospać, żeby byli zdrowi i zadowoleni itd. Mnie to pomogło, choć na poczatku to trochę trudne i wbrew uczuciom. Spróbuj jeśli chcesz :) Duniu - dobrej zabawy :) Pozdrawiam was wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość YOOVITA
cześć dziewczyny! :) możecie mi powiedzieć o co chodzi z tą dietą nisko węglowodanową...że niby pomaga przy PCO, nie wiem czy mogę ją stosować bo nie mam generalnie kłopotów z wagą... pozdrawiam wszystkie PCOS-ki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikiO
no koleżanki ....... ja juz spakowana trzymajcie kciuki!!! o dziwo jestem jakaś spokojna, a zwykle histeryczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka0212-81
Witajcie Mamo samiego dzieki za dobre słowo, masz racje bardzo to dla mnie niełatwe ale mozliwe, postanowiłam na razie nie mówic o tym meżowi poczekam do ostatniej chwili z tym zobaczę jak on zareaguje....:) Yoovita! na temat tej diety słyszałam ze jak praktycznie nic nie pomaga, to mozna spróbować. Ja mam problemy z waga wazyłam jeszcze w grudniu 95kg a teraz ważę 70 i powiem Ci ze jestem pod opieką dietetyka.Moja lekarka powiedziała ze ta dieta nie jest zbyt dobra dla organizmu i zeby jej nie stosować.Ja zrezygnowałam , ale cóz mogę Ci doradzić bez kosultacji z lekarzem nie rób tego bo brak owulacji równiez objawia sie chudnieciem itd ja myślę ze przez to ze sie odchudzam tez mam z tym problem ale gin i dietretyk uznali ze ponad to muszę schudnąć. MikiO Zycze powodzenia i nie bó sie mam nadzieje ze uda Ci się osiagnąc po tym leczeniu swój cel a swoja droga ja za 2 miesiace tez kończe kuracje clo i jak nic sie nie uda to pewnie tez mnie to czeka bo inna lekarka niz mój gin prowadzący powiedziała mi ze ona po zakończeniu obecnej kuracji bez rezultatu ciąży skierowałaby mnie na laparo, a co zfrobi mój prowadzący to zobaczymy, jednakże zanim to nastapi mam jeszcze wizyte za 2 tyg u innej gin . namiar do niej dostałam od tej agnieszki co leczyła sie 10 lat u ona ja wyprowadziła....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikiO
dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miko trzymaj się nam a my trzymamy mocno za Ciebie kciukasy:) będzie dobrze wszystko i się nie denerwuj:) buziaki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pumpkin
witam was drogie panie! dzis byłam u lekarza po odbiór wyników badań kontrolnych(pozoim cukru alan aspat itepe itede).i wiecie jaki mam poziom cholesterolu?270!z takim poziomem moglabym mieć zawał w kazej chwili! jak to jest?ponoć z naszą chorobą podwyższony poziom to standard ale czy az tak?nie mam absolutnie problemów z nadwagą,jestem szczupła,a jezeli chodzi o dietę to jestem wegetarianką tak wiec o ile nie ma to bezposredniego wplywu na chorobe(bo mowi sie rozne reczy na temat w wege z pco) to na poziom cholesterolu nie wiem jak moze miec?oczywiscie jem jajka,masło,slodycze ale napewno nie zamiast miesa!jezeli juz cos jem zamiast to warzywa i owoce.............. na ile mam traktowac ten wynik jako wyrok smierci? pozdrawiam serdecznie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Czesc Dziewczyny:) mikiO: 3mamy kciukersy, oby wszystko bylo w jak najlepszym porzadku:) nie denerwuj sie i nie martw to tylko niemalze rutynowy zabieg:)🌻 Pierniczku: kurcze szkoda ze wyniki no oprocz testosteronu sie nie poprawily:O tez myslalam ze skoro juz tyle bierzesz metformine to LH Ci spadnie i bedzie LH/FSH jakos ok. 1.3, no ale taka nasza uroda:O najwazniejsze ze masz okres samoistnie regularnie a i podejrzenie owulki tez:) A jakie chcesz sobie robic badania? Takie juz fachowe przed poczeciem?:) pytam bo sama sie zastanawiam czy by sobie moze nie zrobic? mialam morfologie- ok i badanie moczu tez ok, no i cytologie tez ok- myslisz ze potrzeba jakis innych badan czy takie wystarcza? Mam nadzieje ze uda ci sie szybko zmajstrowac bobasa:) ja_biedna: No i super ze to na 100% Miloszek:)mam nadzieje ze z twoja nerka to nic powaznego!a skad to sie w ogole wzielo? od ciazy czy juz wczesniej mialas problemy?dbaj o siebie i bierz leki:) pampkin: ja niestety nie wiem co z pco i dieta wegetarianska! ale wydaje mi sie ze to niemozliwe zebys przez jedzenie miala tak wysoki pozim cholesterolu! Nie jesz tlusto przecez i jesz duzo warzyw i owocow a to bardzo wazne, moze jedz wiecej ryb kup sobie czosnek w kapsulkach lub takie taletki z kwasem omega 3- wplywaja na obnizenie cholestreolu we krwi! Moze jakis sport- aerobik czy cos?!? Olu K_P: co tam u ciebie?:) juz w ogole sie sama nie odzwyasz chyba ze sie upomnimy:P:) jak sie czujecie?:) A gdzie jest A_psik, Balbinka? Berciu jak tam urodzinki Wiktora?:) U mnie bez zmian, pije ziolka \"juz\" 9 dzien i na razie jest ok, tylko czasami bola mnie dosc mocno jajniki ale tak mam zawsze na poczatku cyklu,25 wrzesnia ide do lekarza mam nadzieje ze zrobi mi usg i zobacze w jakim sa stanie moje jajniczki- oby nie bylo duzo pecherzy!!!ODzis mialam duzo takiego sluzu- wydawalo mi sie ze jest nawet chyba plodny:P ale ja sie w sumie nie znam:) Dziewczyny co mi radzicie ide do nowego lekarza na NFZ bo te prywatne wizyty mnie wykoncza finansowo:O jest ponoc super ekstra babki inne go chwala pod niebiosa- jest to zwyly gin a nie endo- gin, czy mam mu mowic ze mam pco czy walic glupka i powiedziec ze chcialabym usg bo mnie bola jajniki chce zobaczyc czy cos sie nie dzieje a mam sklonnosc do torbielek?!?i zobaczyc co on mi powie i co zaproponuje oprocz antykow! Sama nie wiem ...ale ze mnie szelma przewrotna:P Pozdrwionka dla Wszystkich papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odzywam się repetytorium :) faktycznie ostatnio nie piszę, ale czytam na bieżąco. przygotowuję się do lekkiego remontu..... pracy mam mnóstwo więc jak wracam do domu to prawie padam jak mucha a w pracy nie mam za bardzo czasu na pisanie... a jak się czuję.... hmm.... poza tym że jestem zmęczona i śpiąca i moge właściwie nic nie jeść to ok.... ciśnienie jak mierzę w domu jest ok, a jak pójdę do lekarza to w gabinecie znowu za wysokie :/ sama nie wiem... jutro idę na kontrolę z ciśnieniem do internisty a w poniedziałek do ginka do przychodni (państwowo) zobaczymy co zadecydują, mam nadzieję że obędzie się bez leków..... poza tym wszystko w porządku :) w niedzielę wybieram się do ZOO :) pospacerujemy sobie w pięknym parku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
minikO powodzonka zycze!!! niesia 25 za Ciebie trzymam kciuki!!!! aniasz75 zeby wszystko poszlo po Twojej myśli!!! ola_k-p to widze ze mamy to samo z tym cisnieniem - jak mierze w domku to nawet spoko a jak wejde do gina na wizyte to on za glowe sie lapie widzac co moj organizm wyczynia. a które masz wysokie? to skurczowe czy rozkurczowe? ja to drugie... i on mowi ze to nie jest wina tego, że np. sie spieszylam i dostalam zadyszki itp bo takie objawy sa gdy to pierwsze jest wysokie a to rozkurczowe to w sumie nie wiadomo czemu i to jest podobno bardziej niebezpieczne. gdzies wyczytalam ze to moze prowadzic do "zatrucia ciazowego" i podobno (nie wiadomo dlaczego) dochodzi do tego u kobiet w ciazy ktore maja porody przewidziane na jesien i zime... zreszta ja jestem tego zywym przykladem. ja z pazdziernika jestem i moja mam tez miala zatrucie ciazowe :( repetytorium ja mam od dawna problemy z nerkami. mam kamice nerkowa. co prawda ona sie juz u mnie nie odzywala dluzszy czas ale widocznie teraz moje nerki musza pracowac za dwoje i nie daja sobie z tym rady. lekarz mi powiedzial ze to tez moze rzutowac na to moje cisnienie. co do zmiany lekarza i "nie mowieniu" mu o pco... to nie wiem! ja bym chyba jednak powiedziala bo moze sam nawet nie wpadnie na to zeby Ci usg zrobic ?? powiedz ze sie leczylas na to ale chcialas poznac opinie innego lekarza i tyle :) mama_samiego to fajnie widziec ze humorek Ci wrocil. jednak jestes baba z krwi i kosci :) ...zakupy, fajne ciuszki potrafia zdzialac cuda :) patiana / agnieszka0212-81 milo ze zauwazylyscie moj radosny nastroj :) ... a! lubie sobie czasami tak potrelowac u glupotkach :) no i jeszcze takich! ;) ...nie omieszkałabym! :) pozdrawiam wszystkie obecne i nieobecne w tej chwili na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka0212-81
lece juz do domku do juterka zimno starsznie w tej stolicy a ja w japonkach sie wybrałam do pracku a tu leje... ojejku:) bede marzła ze ho ho... buziaczki dla wszystkich pa:):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Repetytorium, no ja też myślałam, że LH/FSH będzie niższy. No, ale cieszę się z tego co jest. No bo jakby nie patrzeć, to poprawiły mi się wszystkie wyniki prócz tego stosunku. Lepszy jest testosteron, insulina no i obraz jajników (przynajmniej był). Były bez torbieli i spadły na objętości. No i nie wspominam o regularnych @. Podobno przy takich są owulacje. Zamierzam też sprawdzić sobie progesteron po 20 d.c. przy okazji zrobię kontrolną prolaktynę. I będę już wiedziała co z tą owulką. Mój szpital organizuje bezpłatne badania dla wszystkich kobiet pracujących w szpitalu w kierunku raka jajnika. I dla ich rodzin w drugiej kolejności. Mamy badania krwi na markery nowotworowe dla raka jajnika, USG waginalne i badanie ginekologiczne. Muszę sobie przy okazji zrobić cytologię. Więc jutro idę z koleżanką zapisać siebie i mamę :) Wiesz, ja słyszałam o takich badaniach dotyczących ciąży: - morfologia; - mocz ogólne; - cytologia; - czystość pochwy; - podstawowe badanie ginekologiczne; - USG waginalne; - przeciwciała toksoplazmozy i cytomegalii. Niektórzy proponują jeszcze profil hormonalny. Pampkin, tak z PCOS wiążą się zaburzenia gospodarki zarówno węglowodaneowej jak i lipidowej. W pierwszym odruchu zrobiłabym lipidogram (HDL, LDL, Trójdlicerydy). Co do diety wegetariańskiej i zepołu to sie nie wypowiadam bo się nie znam. Ja też miałam podwyższony cholesterol. Myślę, że powinnaś uprawiać sport - zasada 3x30x130, czyli 3 razy w tygodniu, co najmniej 30 min i tętno 130 uderzeń na min. Ale już sam spacer codziennie dużo pomaga. Jesli nie pomoże to zostają leki. Są naprawdę skuteczne. Acha, przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych nie sprzyja spadkowi cholesterolu. Ola K-P, jest coś takiego jak \"nadciśnienie białego fartucha\". Po prostu ciśnienie rośnie już na sam widok lekarza. To są fakty naukowe, a nie mój wymysł. Ja_biedna, ja i moje dwie kuzynki urodziłyśmy się zimą i jesienią, a nasze mamy znosiły ciążę super. Bez nadciśnień, zatruć, itd. Więc to nie od tego zależy. Wydaje mi się, że to przesąd. Skąd inąd nadciśnienie w ciąży jest stanem potencjalnie niebezpiecznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIerniczek, ja od lat to lekarzom tłumacze.... ale oni jak ściany.... ciągle by mnie faszerowali prochami po których ciśnienie mi spada poniżej normy.... może tym razem dadzą się przekonać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×