Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Gość Bercia28
dziewczyny chce Wam podziękować to dzięki Wam nie odpuściłam 👄 jak trafiłam na to forum i zobaczyłam ile dziewczyn walczy o dzidzie to aż było mi wstyd że sie tak poddałam dałyście mi siłę i wiarę ,że może się udać ... jesteście wspaniałe i kochane 👄👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratuluję :) ja do 16 tc brałam luteinę i cały czas biorę metformax :) który to tydzień? a na bete kiedy się wybierasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercia GRATULUJE!!!!! nie wiem czy mnie pamiętasz ale pytałam ci się kiedyś o twoją lekarke :) i za tydzień ide na wizyte :) mam nadzieje że mi pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercia super :) gratuluje !!! Ja do 18 tyg ciazy brałam duphaston i nospe . Potem juz nic i jakos dotrwałam do konca 8 miesiaca :) zostal jeszcze miesiac , Oby jak najszybciej minal , mimo strachu przed porodem :) Jeszcze raz gratki i trzymam kciuki za was dwoje :) Pozdrawiam wszystkie babeczki z forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bercia28
dzięki za gratulacje :-) mam nadzieje ze nie są zbyt wczesne i wszystko będzie okey❤️ ostatni okres miałam 9 sierpnia więc myślę że to chyba 5 tydzień dziś dzwonie do mojej gin umówić się na wizytę dziewczyny muszę robić tą bete? w pierwszej ciąży robiłam tylko test a potem już usg w 6tc strach i szczęście mieszają się dziś we mnie ale pewnie każda kobieta w ciąży tak ma :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
o jejciuuuu jejciuuuu!!!! coz to za nowina z samego rańca!!!!!!!!!!berciu złotko!!!! gratuuuuuluuuuujeeeee!!!!! :*** normalnie tak sie ciesze ze szok!!!! wiedzialam!!!! :) :) :) :D :D :D pytalas o leki na podtrzymanie ciazy - ja bralam ale tylko od momentu jak znalazlam sie w szpitalu z zagrozeniem poronienia. mialam zastrzyki z kaprogestu (fujjj!!! bola!!!) i luteine dopochwowo ale miejmy nadzieje ze nie bedziesz musiala :) tylko zaopatrz sie w kwas foliowy!!! :) ja co prawda nie lykalam ale podobno soe powinno i to od samego poczatku. surfitka, patiana - przepraszam za te okna ;) ...no ale tak powaznie to juz je umylam wiec spokoj juz mnie nie podkusi a co do wieszania firan to nie, nie absolutnie! ... nie jestem w stanie tego zrobic. bardzo mi sie w glowie zawsze kreci i boje sie stac na parapecie tak wysoko ;) ...od tych spraw mam swojego mezczyzne :) aniasz zdrowiej!!!! :* surfitka ja CI sie wcale nie dziwie ze rzadko tu teraz bywasz - praca, malenstwo . - jestes usprawiedliwiona :D co do mojej nerki to wporzadku. to nie o nia chodzi. mam ucisk kregoslupa i ogolnie lekarz mi sie kazal "próżniaczyć" :) wiecie co? moj facet jest niemozliwy - juz mi cos przebakuje o nastepnym dziecku! jednego jeszcze nie urodzilam! dobry jest :) ...no ale nie mniej jednak miło mi to słyszec :) ...juz mi imionka dla dziewczynek obmysla :D hahahahaha :) a! mam kolejnych dwoch uczniow na korepetycje! ciesze sie :) troche kasy wpadnie - przyda sie :) ... no ale lipa z moimi studiami - chyba mi nie utworza wymarzonego mojego kierunku bo za malo chetnych.. chyba bede musiala poszukac czegos innego zastepczego bo jakies studia podjac musze bo mi ta rente zabiora :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercia oczywiscie że nie musisz jak jutro czy pojutrze zrobisz jeszcze jeden test i beda dwie krechy to juz pewne i rzeczywiscie umów sie do lekarki ależ ja Ci zazdroszczę-ale tak pozytywnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emiememilka
ja_biedna: Widzisz, ostatnio łapię okropnego doła. A do tego mój mężczyzna... Czuję się taka nieokreślona. Postanowiłąm, że w piątek zerwę z sobą.. Nie to nie samobójstwo, choć dawniej bym to tak nazwała. Ale ścinam włosy, zapuściłam je za pas. Teraz ostre cięcie chyb pójdzie do uszu. I może jakiś kolczyk (choć wydawało mi się, że z kolczyków dawno wyrosłam). Potzreba zmiany jest tak silna. Nie potrafię normalnie żyć. W zasadzie te doły i doliny mnie zabijają. Wiecie jaka jest największa depresja na świecie? To nie morze martwe, to emilka ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
bercia! ja mysle ze powinnas zrobic ta bete. dzieki niej wiadomo czy na 100% jestes w ciazy. utwierdzisz sie w tym. poza tym to jest znak dla lekarza czy Ci hormony odpowiednio szybko rosna i takie tam. lepiej zrob. zreszta mysle ze Twoja gin da Ci sama skierowanie... poza tym co sie tak "cyksz" - jedno male "kuj" i po wszystkim a jaki komfort psychiczny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
emiememilka nie scinaj wlosow!!! dlugie wlosy sa takie kobiece!... zreszta jak chcesz...no ale zastanow sie! zebys nie zalowala... dolek minie a Ty co? chcesz sie na "chlopczyce" zrobic? po co? co to da? badz soba! wyjdz gdzies na jakies dicho, zabaw sie z przyjaciolmi, oderwij sie od glupich mysli i bedzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emiememilka główka do góry czasami nowa fryzura albo ciuszek czynią cuda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bercia28
ja_biedna no dobra zrobię skoro piszesz ze to ważne jest:-) a trzeba być nad czczo (chyba tak to się opisze hihih) może to głupie pytanie ale nie wiem ..👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
ja na czczo nie bylam. pojechalam prosto z usg - po poludniu. poza tym to sa hormonki wiec co im nasza dieta do tego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idka20
Bercia ogromne gratulacje!!!!! bardzo się cieszę, że doczekałaś się tych upragnionych 2 kreseczek !!! :) 👄 👄 🌼 ja się dawno nie odzywałam, bo w sumie nic takiego się nie dzieje... w tym cyklu brak pęcherzyka, czekam w poniedziałek na @ i kolejny cykl z clo, tym razem 2x1. Psychicznie nadal czuję się bdb i staram się nie dołować...może tym razem się uda??? Buziaczki dla wszystkich dziewczynek!! 👄 👄 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercia :D 🌼GRATULAAAACJEEEEE!!!!🌼a nie mówiłam że Cię zapyliło:P ??? hura ale fajnie że kolejna zaciążyła hiphip hura!:D super nowina w taki wredny poranek i dzionek wogóle:) co do leków w ciąży to łykaj kwas foliowy skoro go nie brałaś choć te 3mies.już wcześniej ale zacznij teraz,ja brałam na podtrzymanie do 6mies.duphaston,nospę którą biorę do dziś jak i zelazo i magnez:) a ja dziś do Lublina jadę wreszcie wizyta i dopytam wszystko swojego gina o tego paciorkowca skoro on nie raczył mi nawet powiedzieć co to wogóle,może żeby nie martwić?! nie wiem sama,w sumie wiem wszystko na ten temat ale potrzebne mi szczegóły odnośnie tylko mnie w takiej sytuacji jak się odbywa podczas porodu i co z tym podaniem tego antybiotyku jeśli np.poród złapie mnie w domu i muszę dojechać te 50km do Lublina...poza tym liczę na usg bo ost.było w lipcu kiedy dzidzek mi ważył 500g jeszcze no i jadę z wynikami dlatego ciekawam czy jakaś ta cukrzyca ciążowa się mnie nie czepiła... napiszę po powrocie a że wizyta na 15potem chcę do luxmedu zajechać co do echa serca bo muszę jeszcze zrobić to wieczorkiem się odezwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki słyszałyscie o czymś takim: \"Pompa GnRH Głównym wskazaniem do stymulacji owulacji przy użyciu pompy uwalniającej pulsacyjnie GnRH jest niewydolność układu podwzgórzowego przy zachowaniu wrażliwości przysadki na GnRH. Na stałe podłączona pompa uwalnia pulsacyjnie GnRH z częstotliwością co 60-90 minut. Dawka podskórna wynosi 10-40 μg/puls, dożylna 5-10μg/puls. Ten sposób leczenia samoistnie wyzwala pik LH. Ze względu na małe ryzyko wystąpienia zespołu hiperstymulacyjnego nie jest konieczne monitorowanie stymulacji. Kontrola ewentualnego efektu powinna być prowadzona przy użyciu badania ultrasonograficznego i stężenia estradiolu w surowicy krwi. Ten sposób leczenia pozwala na uzyskanie owulacji w ok. 80 % cykli. Odsetek ciąż wynosi ok. 20 %\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
ja nic o tym nie wiedzialam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercia, GRATULACJE !!! :D Na pewno wszystko będzie OK. Bety nie trzeba robić na czczo. Akurat na ten hormon jedzenie nie ma wpływu (tak jak na np. prolaktynę). Ja_biedna dobrze, że to nie nerka. Ale dziwi mnie, że doktor zalecił na kręgosłup -nicnierobienie-. Z racji zawodu widuję chore kręgosłupy i wiem, że nie ma dla nich nic gorszego od nicnierobienia lub nadmiernego przeciążania. Ja tam nie wytrzymuję. Jak się nie ruszam dużo to wtedy mnie zaczyna boleć. Dunia, myślę, że wszystko będzie OK. Dostaniesz antybiotyk i będzie dobrze. A co do lekarzy...uwierzcie, że wiele z nich robi wszystko po najmniejszej linii oporu i jak najmniejszym dla siebie wysiłkiem. Ja mam jakiegoś dołka..po prostu nie wierzę, że zajdę w ciążę. Normalnie nie wierzę. I zdziwiłabym się gdyby się udało. W dodatku nawet mną to nie poruszyło. Jestem w stanie totalnego tumiwisizmu. I jeszcze jedno (wiem, że posypią się na mnie gromy)...Dziewczyny, nie usprawiedliwiajcie każdego wybryku ciążą. Rozumiem, że to odmienny stan, i że hormony szaleją, ale to nie znaczy, że wszyscy muszą wam ustępować i nadskakiwać. Ciąża to nie choroba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha, Aniasz to rzeczywiście niefajne wieści. Ale się nie załamuj. Jesteśmy z Tobą :) Emilka, a ja Cie poprę. Sama obcięłam długie włosy i jestem bardzo zadowolona :) Jak potrzebuję jakiejś zmiany to robię coś z wlosami. To dobrze robi na psychikę :) Poza tym włosy rzecz nabyta - przecież odrosną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, tak sobie dzisiaj myślałam, że dawno nie było nowego zaciążenia a tu proszę :). Bercia - gratulacje najszczersze. Strasznie się cieszę i śpieszę pocieszać emilke - bardzo dobry pomysł z włosami, jeszcze lepiej to idź na zakupy i kup jakiś fajny ciuch albo dwa :) - zadziwiająco dobrze działa na psychikę. Pierniczku - doskonale cię rozumiem ja też juz nie wierzę ze zajdę w ciążę. Na szczęście człowiek sie może mylić - życzę Tobie i sobie dużego zaskoczenia w tej dziedzinie. Berciu, dzisiaj mnie przekonałaś do swojej doktórki - na pewno się do niej wybiorę - może pod koniec roku albo jeszcze późnej. Bo na razie nie mam ochoty znowu przechodzić przez kolejne nadzieje i rozczarowania. Pozdrowienia i całuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka0212-81
Dawno mnie tu nie było a tu takie nowiny!!!!! Berciu nawet nie wiesz jak ci zazdroszczę............ ale tez i gratuluje.... chociaz nastepnej sie udało:) Mnie jak widac humor raczej nie dopisuje z mezem znowu kicha, ale tym razem ja nic sie nie odzywajac dostałam pare gromów.....:( i jest tzw cisza... po słowach Repetytorium postanowiłam pójsc za ciosem i zapisac sie do Novum i tu uwaga na wizyte czeka sie miesią....... załamałam sie i płakałam w pracy w łazience z godzine...... jestem po 4 cyklu z clo zostało mi 2 wiem ze nie mozna brac go wiecej niz 9 razy nie wiem co robic przerwac to bo to na darmo.... nic sie nie dzieje a jak zmarnuje te 2 cykle to niewiele zostanie mi na ewentualna przyszłość.M oj gin prowadzacy dał recepty i kazał przyjscza pół roku tylko co z tego.. leki nie działaja nie ma efektu czas leci a ja trace swoje szanse nie mam kompletu badań ani lh ani fsh ani estradiol nic takiego mi nie robił i nie wiem co mam myslec krzywa cukrowa zrobiłam sama... ale wyszła dobrze mysle ze diagnoza nie została do końca postawiona dobrze.... czegos jest brak.....nawet prl i progesteronu nie sprawdził po lekach czy cos sie zmieniło...., bromek biore 5 miesiac a clo 4 czekam na @ bedzie wsobote i wszystko wskazuje ze znów lipa nie mam juz siły.... jeszcze te pieprzone chrzciny... mam juz dosc najchetniej bym umarłaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:( najbardziej przeraża to ze takie sa kolejki w novum i ze tyle osób wogóle jest chorych... nigdy nie przypuszczałam ze trzeba mi bedzie czekac do 9 października.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka0212-81
jedyne tylko pocieszenie ze para młoda pieknie podziekowała za kosz z kwiatami... choc jedno mnie rozpromieniło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercia - GRATULACJE !!!!! Ogromnie sie ciesze :D:D:D:D Ja bralam tylko metformine do 8 tc, podobno potem nie ma sensu jej juz brac. I witaminki :) Zadnego progesteronu nie przyjmowalam. Buziaczki dla was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bercia28
dunia ,pierniczek,mamo_samiego,agnieszko,surfinko i w ogóle wszystkie dzięki 👄 dziewczyny byłam zrobić bete poszłam o 16 a o 17 miałam wynik jestem w ciąży pani mi powiedziała ze to 2-3 tydzień ale chodziło jej o wiek dziecka chyba bo ciąże liczy się od 1 dnia @ dlatego trwa 40 tyg mój wynik to 1500.00mUI/ml myślicie ze dobry to który to tydzień ciązy? pozdrawiam papapapapapap👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berciu a jednak juz potwierdzone :) raz jeszcze gratuluję i napisz konkretnie jak w końcu na takie wieści mężo zareagował bo pisałaś aby jak się zdziwił na Twój wybuch płaczu a co poza tym?;) ja po wizycie usg nie robione,za miesiąc buu a tak chcialam z tym paciorkowcem mnie uspokoił lekarz,że nie masz się aż tak co przejmować bo są też i różne rodzaje i odmiany,oczywiście dał mi ten pie**olnik to wymazu i na dniach mam zanieść do laboratorium spr.czy te ost. globulki pomogły bo powiedział że dał jedne z najsilniejszych już które zwykle wszystko leczą już a jeśli nadal coś będzie za miesiąc mam dostać jakiś zastrzyk i będzie wszystko dobrze dostałam już lek na receptę jakiś z żelazem bo dotychczasowy nie działa i hemoglobina mi spadła juz do11 poza tym cukrzycy nie ma ale problem co do wagi,za dużo przybieram i mam odstawić wszelką sól bo jej sporo używam,ma być zupełnie bezsolnie bo takie nagromadzenie wody grozi mi zatruciem ciążowym i zero soli od dziś ale mogę jeść owoce i słodycze,tylko że ja słodyczy nie jem,raz na jakiś czas zjem aby baunty batona bo tylko kokosowo lubię ale to rzadkość,nigsy nie byłam za słodyczami co wg mnie jest plusem.Może i fakt przesadne solenie z mojej strony powoduje to zbieranie wody a stąd te moje opuchnięcia głównie w kostkach tz.nie widać już ich.Żreć nie żrę bo nie mam bardzo apetytu a mój żołądek jest ściśnięty gdzieś wysoko i zaraz czuję się pełna już po 1 kanapce.. te moje ost.silne bóle i twardnienie świadczą o przedwczesnych skurczach i mam znów tylko leżeć jak nie chcę znowu do szpitala i muszę wytrzymać jeszcze 4tygodnie dziwne to było bo u mnie jest 30tydzień ciąży to skoro w 34 miałabym urodzić to wg mnie za wcześnie a on na to że wtedy przynajmniej obędzie się już bez inkubatora itp hmm dziwne no ale co z lekarzem mam się sprzeczać?? dlatego od jutra znów tylko leżenie ech ale już nie długo to jakoś wytrzymam nast.wizyta 8sierpnia :) muszę dla dzidzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karaluszek_060
dziewczyny pomozcie... od lutego mam torbiel na jajniku 3.5 cm na lewym..a raczej miałam ... przez ten czas bralam reuglon . 1 pazdziernika mialam miec zabieg laparoskopii . Dzis jednak bylam na kontroli przed zabiegiem i okazalo sie ze torbiel ta zmniejszyla sie do 14 mm i lekarz powiedzial ze w takim wypadku bez sensu wykonywac zabieg laserowy... Lecz nie pokoi mnie inna rzeczy przy badaniu usg dopochwowym powiedzial ze mam male pecherzyki na lewym i prawym jajniku....... gdy zapytalam czy to cos powaznego to powiedzial ze nie ze to oznaka ze bede mogla miec w przyszlosci dzieci itp ze wszystko jest w pozadku. Zdjecie mam w domu te pecherzyki sa malutkie i sa skupione na samej gorze zdjecie tak wszystkie razem... Po powrocie do domu wpisalam w goglach haslo pecherzyki na jajniku i byly same negatywne opienie ze to zespol polictystycznych jajnikow itp itd......... Czy to mozliwe zeby lekarz zle stwierdzil ???????????? czy mam powod do zmartwien ????? Podkreslam ze jestem 3 dni po miesiaczce..... Moze stad te pecherzyki. Jak 2 msc temu mialam robione usg to nie widzialam zadnych pecherzykow i lekarz tez nic nie mowil ale nie pamietam w jakim dniu cyklu to robilam. Ale czy mozna mowic o jakim kolwiek cyklu biorac tabletki anty???? Prosze o fachowa odpowiedz... Umieram ze strachu ze to PCO choc lekarz zapewnil mnie ze to oznaka ze nie bede miala problemow z ciaza... ???????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emiememilka
No wiecie.. teraz to się sama zaczynam zastanawiać co zrobić. Ale tak naprawdę zastanawiać. Dyskoteka - odpada. Kampania wrzesniowa.. w poniedziałek dwa egzaminy ;( nauka... no i chora ;( Ale damy radę, czemu nie :) Właśnie napastuję naszą klasę :D dziękuję za wsparcie :*:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emiememilka
Jej... Ja gratuluje... Małe bobo małe bobo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emiememilka
karaluszek.. a co my z PCOS gorsze? ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×