Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Surfitka z ta krotsza szyjka to ja chodze ponad miesiac . Mała tez napiera od ponad miesiaca . Z tych powodow musialam tez lezec , zeby porod nie nastapil za szybko. Gin mi dzis powiedziala , ze z pewnoscia urodze w przeciagu 2 tyg , bo juz jestem gotowa. W koncu to ona jest lekarzem i chyba wie co mowi :) Ja bym tylko chciala , zeby jej "przepowiednia" sie sprawdzila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cały dzień walczę z poukładaniem wszystkich rzeczy w nowej szafie i pawlaczach... mam już 4 worki 120 l do wyrzucenia :) robię selekcję... wyrzucam wszystko czego nie założyliśmy odkąd tu mieszkamy czyli półtora roku :) padnięta już jestem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kitka, moj gin mowil przez mieiac ze moze byc w kazdej chwili :P neitety nikt nie zna dnia ani godziny kiedy dzidzia zechce przyjc na ten swiat :) Niesia na topiku jest tu jakas staraczka o tej porze sa dwie dziewczyny po ivf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sarah 28
Hello Lasencje:) Do AGAGREG: U mnie pogoda dzis super, caly dzien sloneczko, jutro ma byc jeszcze cieplej wiec pewnie zrobimy jakas wycieczke z moim synalkiem i mezusiem. Wiecie co?? Jestem w szoku! Dzis zrobilam sobie termin do mojej ginekolozki w Polsce bo 1 pazdziernika bede w Polsce i jestem zaszokowana! 80 zl wizyta!!!!! Nie mam wyjscia bo musze kartoteke sobie od niej zabrac wiec musze te wizyte miec ale szczerze wspolczuje wszystkim kobietom, ktore chodza prywatnie w Polsce do lekarya... bo z naszymi schorzniami jesli staramy sie o dziecko wizyty sa dosc czeste, wiec koszty chyba kolosalne. Niech wreszcie zmieni sie ta polska polityka bo jak tak dalej pojdzie to nie wiem.... To smutne:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poprosze by sie odezwaly, podaj maila, wiem, ze jedna z nich ma juz gotowa pomoc odnosnie ivf :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Repetytorium, 1. Linijne edometrium - W błonie śluzowej można wyróżnić dwie warstwy, które są dobrze widoczne w fazie lutealnej. Są to warstwy podstawna i czynnościowa. Warstwa czynnościowa złuszcza się w końcowej fazie lutealnej cyklu miesiączkowego. Warstwa podstawowa stanowi materiał zapasowy, z którego odbudowuje się warstwa czynnościowa na początku cyklu miesięcznego. 2. Te pęcherzyki to moim zdaniem są torbielki. I możliwe, że teraz są tylko na jednym. Ja miałam w cholerę na obu,a ostatnio miałam czyste. PCOS jest nieprzewidywalne. 3. \"(...) przydatki obustronnie palpacyjnie badalne, prawidlowe.\" - chodzi o to, że są wyczuwalne przez powłoki brzuszne przy badaniu dwuręcznym. Ze są prawidłowej wielkości i struktury/konsystencji. Bez oznak bólowych czy objawów otrzewnowych. Brak płynu w zatoce Douglasa może świadczyć o braku owulki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niesia, poprosze ta dziewczyne by ci przeslala info, bo domyslam sie ze o to ci chodzi. Nadmienie, ze ona juz tuli corcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surfitka wysłałam już posta mniej więcej o co mi chodzi,ale cholera niedoszedł.Dzięki wielkie za pomoc,bo zadałam takie samo pytanie na boćku i tam cicho sza,niewiem ale one tak się nieudzielają tak jak my tutaj,a mają taki sam problem jak my :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komitka
nadmierne owłosienie zaczęło się pojawiać u mnie już daaaaaaaaawno ... ale tak się wstydziłam iść do lekarza, że teraz oprócz włosów niestety na całym ciele mam bardzo nieregularne i słabe miesiączki, wypadają mi włosy i sama nie wiem co jeszcze z pasujących objawów... nadwagi nie mam. w końcu się przełamałam i idę do endokrynologa we wtorek-prywatnie ;/ ale podobno na NFZ się bardzo długo czeka... na następna środę mam wizytę u gin(NFZ)... a może wystarczyłoby iść tylko do gin?? bo potem będę znowu musiała się wstydzić i drugiemu lekarzowi opowiadać między innymi o tych strasznych włosach :( mam 20 lat, boje się porozmawiać o tym problemie z mamą dlatego zamierzam wydać swoje zarobione przez wakacje pieniądze na leczenie... zwłaszcza ze gdy to wszystko się kilka lat temu zaczynało-zaczęły się pojawiać włosy na piersiach-usłyszałam, że to normalne i żebym dała spokój... potem tak się zaczęłam tego wstydzić że nie było mowy o jakimś lekarzu..... aha, żeby iść do tego gin muszę zdobyć od mamy jakieś zaświadczenie, że jestem ubezpieczona i nie wiem jak skoro mówić jej o leczeniu nie chce.... ehhh..., wyjęczałam się, trochę pomogło, a jeśli znajdzie się ktoś komu będzie się to chciało przeczytać to już w ogóle będzie szczęście... naczytałam się ostatnio tyle o różnych schorzeniach, że ja już wszystko u siebie widzę... mam nadzieję, że trafię na dobrych lekarzy i, że tak naprawdę szybko dadzą sobie z tym radę-chociaż co do włosów to one już chyba zostaną tam gdzie są ;/ ... pewnie czeka mnie dożywotnia depilacja piersi... może nawet brzucha ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
nie mam czasu poklikać, ale pozdrawiam wszystkie dziewczynki :) nie zapomniałam o Was ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sarah 28
Do Komitki: Witaj na forum. Przeczytalam Twoj post bardzo uwaznie. Uwazam, ze wizyta u endokrynologa jest konieczna. Wiem, co mowie i rozumiem tez Twoje obawy i wstyd. Sama przez to przechodzilam. Nie musisz nikomu spowiadac sie ze swych owlosionych piersi, ale przed lekarzem nie mozesz czuc wstydu. Zaufaj mu, dla niego to nie jest nic dziwnego. Wiele z nas tu na forum, ma ten problem. I jestes w bledzie jesli myslisz ze to owlosienie bedziesz miala zawsze. potrzebujesz leczenia hormonami i za kilka miesiecy wszystko wroci do normy. Ja tez zwlekalam z tym wszystkim ale jak juz opowiedzialam wszystko SZCZERZE lekarce i po zrobieniu dokladnych badan podjelam kuracje lekami hormonalnymi, zauwazylam ze problem maleje. A potem jeszcze musialam zaufac kosmetyczce i pokazac jej moj problem. I po kilku zabiegach jest OK!!!! Znow czuje sie jak kobieta! I wreszcie na wlasne oczy widze ze nia jestem! :) Glowa do gory! Pisz o swoich problemach, pomozemy Ci! Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baniaczek
pozdrawiam wszystkich na początek a ja niestety mam daleko do poznania do szpitala wybieram sie do wrocławia jestem z okolic legnicy woj.dolnośląskie a tu dobrych lekarzy i szpitali jak na lekarstwo niestety, dziękuje ślicznie za słowa otuchy mam nadzieje ze bedzie dobrze... a lat mam 21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komitka
dziękuję bardzo za odpowiedź... już na ten wt mam umówioną wizytę u endokrynologa i nie mam pojęcia jak ja z siebie to wszystko wyduszę ;((( ... ale bardzo chciałabym już mieć te wszystkie potrzebne badania za sobą i zacząć leczenie :( .... zwłaszcza, że od pewnego czasu jestem z kimś, a przecież nie mogę go ciągle zwodzić, że nie chce żeby doszło między nami do czegoś więcej, a te włosiska mi przecież na to nie pozwalają ;/ mam jeszcze jedno pytanie... bo jeśli mówisz, że można sobie z nimi dać radę dzięki lekarstwom, to czy jeśli zaczęłabym je usuwać już teraz to czy wtedy leki dalej będą je mogły zwalczyć ?? czy wtedy to już błędne koło i one sobie będą ciągle odrastały tam gdzie są?? a tak na marginesie, to jak dobrze, że jest coś takiego jak fora... bo pożalić się na coś takiego to krępuje się nawet najlepszej przyjaciółce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitko pozyjemy zobaczymy :) ja jednak mam nadzieje , ze slowa mojej gin sie sprawdza Miłej niedzieli dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Selte
Witajcie. Mam 27 lat i stwierdzono u mnie pco. Możecie mi polecić jakiegoś dobrego endo z wawy lub okolic???????????????????????????????? Nie mam już siły na szukanie nowego lekarza. Jestem po wizytach u dr. Góżdźa i nie polecam. Proszę o jakieś namiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sarah 28
Komitko: Witam Cie:) Nie wstydz sie porozmawiac z lekarzem, sama sie przekonasz ze potem juz bedzie Ci latwiej. Ja o swoim problemie powiedzialam mamie jak mialam 18 lat i od razu umowila mnie do lekarza. Pod zadnym pozorem nie wolno tych wloskow golic!!!!! Bo beda odrastac coraz grubsze i bedzie ich szybko przybywac!!! Moj ginekolog zaproponowal mi wizyte u kosmetyczki i pomimo okropnego wszydu zdecydowalam sie bo mialam dosc zwodzenia mojego chlopaka!! On do dzis o niczym nie wie!! A juz jest moim mezem od ladnych paru lat:):):) Leki unormuja Twoja gospodarke hormonalna a zabiegi u kosmetyczki pomoga w pozbyciu sie owlosienia ktore samo nie zniknie, niestety, trzeba mu w tym pomoc. Depilacja nie jest przyjemna ale coz... warto bo efekty sa cudowne! Po jednym zabiegu u kosmetyczki wyszlam bez wloskow i mialam spokoj kilka tygodni. Potem troche odroslo i zaopatrzylam sie w depilator. i tak do dzis... jesli cos odrasta, zaraz depiluje. Nic mnie to juz nie boli a efekty sa super. Nie daj sie i pamietaj, ze jestes bardzo mloda i nalezy Ci sie w pelni z tej mlodosci korzystac! Wiec biegnij do lekarza i nie pozwol aby glupie wloski nie pozwolily Ci sie cieszyc zyciem teraz, a problemy hormonalne utrudnily Ci zajscie w ciaze w przyszlosci... Pozdrawiam Cie serdecznie:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sarah 28
Hejka KoBiTkI!!! Kolejny cieply i sloneczny dzionek! A ja sie wkurzam bo kafeteria chyba strajkuje! Czy administratorzy nie widza co sie dzieje??? I wkurzam sie tez bo juz 8 dni spoznia mi sie @ ,,, Kurcze sutki bola mnie od kilku dni a @ wciaz nie mam. Juz nie wiem, co sie ze mna dzieje. Z nerwow juz mam zgage co wczesniej nigdy mi sie nie zdarzalo. Wszystko pewnie ze stresu i z obsesji ciazowej. Mam jedno pytanie. Czy uwazacie ze jest mozliwe, aby test robiony w drugim dniu po terminie @ mogl wyjsc negatywnie pomimo obecnosci ciazy????? Powiedzcie jak myslicie Kochane bo ja juz trace zmysly... Buziaki dla Was drogie babeczki:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuszka
MAM ZESPOŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKOW :(( Cztery tygodnie temu poszłam do ginekologa przbadac sie poniewaz od bardzo długiego czasu miałam nieregularne miesiaczki... zawsze wydawało mi sie ze to wszystko sie unormuje! Zreszta zawsze mama upewniała mnie w tym poniewaz sama miała bardzo nieregularny okres i dopiero po urodzeniu dziecka wszystko sie unormowałao "co do godzinki" nie odczuwałam innych objawow tak dosadnie... tzn miałam zawsze mały wasik i czesto problemy z utrzymaniem wgi... lecz ostatnio troche schudłam... mialam zrobione usg janikow i badania z krwi! okazało sie ze nie jest do konca wszystko jasne i sa jakies podejrzenia co do moich jajnikow... ze wygladaj na policystyczne- ja nie wiedziałam na czym to polega zreszta to nie było nic pewnego poniewaz dostałam skierowanie do endokrynologa i tam wszystko stało sie dla mnie jasne...:((( z badan z krwi i z usg wyszło bardzo dokłanie! -mam policystyczne jajniki!:( i wiem wszystko na czym to polega... jestem załamana bo mam 19 lat! zawsze marzyłam aby miec 3 dzieci... a teraz kazuje sie ze bede miec bardzo duzy problem aby miec 1:(( teraz dostałam tabletki na wywolanie okreu i od pierwszego dnia miesiaczki bede brała antykoncepcje i dodatkowo mam tabletki osłonowe... ale to narazie pierwszy tydzien i jesli bedzie wszystko oki z moim organizmem to na tych tabletkach zostane! jestem podłamana ale bardzo pomaga mi w tym mama i moj kochany chłopak:) jestem dodatkowo narazona poniewaz moja mama miała raka piersi... ale głowa do gory!!! i podstawa to miec nadzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komitka
sarah 28, bardzo ci dziękuję za to co napisałaś. dużo lepiej mi po tym co przeczytałam, i teraz nie mogę się doczekać zrobienia potrzebnych badań i rozpoczęcia leczenia... chociaż boje się, że minie mi entuzjazm do wtorku;/ smutno mi tylko trochę, że nie mam oparcia w chociażby mamie tak jak ty miałaś. ale mam nadzieję, że obejdzie się bez mówienia jej co i jak... chciałabym ci bardzo doradzić w tym o co pytałaś, ale nie mam o tym zielonego pojęcia... >>>mam jeszcze PYTANIE do wszystkich forumowiczek z KRAKOWA. co prawda mam umówiona wizytę do endokryn. ale znalazłam na nią namiary w internecie, i nawet nie udało mi się wyszukać jakichś opinii na jej temat... skusiło mnie to, że krótko czekałam na wizytę. ale może któraś z was zna dobrego lekarza w krk na wizytę do którego też nie czeka się miesiąca?? i nie jest też przeraźliwie drogi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agagreg
hey kobietki!!!!!!!!!! sarah 28 mnie lekarz kiedys powiedzial ze najlepiej zrobic test po tygodniu od terminu miesiaczki,bo wczesniej moze nie wykazac ciazy. A moze ty jednak mamuska bedziesz???Pedz do gina!!!!!!! pozdrawiam was wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naf naf
Hej. Chyba mam ten sam problem co wy... Nie mam żadnych problemów z miesiączką, jednak moim problemem jest nadmierne owłosienie.. To straszne, ale muszę golić całe ciało... Mam włoski na nogach, rękach, policzkach, brodzie, brzuchu i pośladkach. Po prostu horror. Wyjście na plażę poprzedza godzina spędzona na usuwaniu włosków a i tak na drugi dzień już są wyczuwalne. Jestem w totalnej rozpaczy. Robiłam badania na hormony tarczycy i wyszły w normie. Mam w rodzinie endokrynologa i ten powiedział mi, zeby zrobić usg u gina. Ale tak się wstydzę mojego problemu, że nie wyobrażam sobie tego badania (choć wmawiam sobie, ze gin nie tylko takie rzeczy widział). Ostatnio mój narzeczony nie wiedział jak zacząć temat. Powiedział, ze nie wie jak to poruszyć, zeby nie zrobiło mi się przykro i że to nie ma nic do rzeczy bo on i tak mnie kocha i chce się ze mną ożenić, pragnie tylko mojego szczęścia a widzi, ze się z tym sama męczę i chce mi pomóc. W efekcie rozpłakałam się bo to fantastycznie mieć kogoś takiego przy sobie a z drugiej strony zrobiło mi się niesamowicie wstyd. Oswajam się z myślą, ze muszę stawić czoła temu wszystkiemu i zjawić się na wizytę do lekarza jesli chcę miec zdrowe dzieci ale to tak niesamowita blokada psychiczna, ze szok.. dobrze się wygadac chociaż tu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sarah 28
Kobietki OWLOSIONE!!! Za zadne skarby i pod zadnym pozorem nie wolno tych wloskow golic!!! To tylko pogarsza sytuacje! jesli juz chcecie sie ich pozbyc, w gre wchodzi tylko depilacja bo w innym wypadku beda odrastac mocniejsze, ciemniejsze i bedzie ich coraz wiecej!!! Wiem, co mowie, tez mialam straszny klopot z tym. Leki hornonalne ktore zaleci lekarz po badaniach sprawia ze unormuje sie cala gospodarka hormonalna i po depilacji klopot z owlosieniem bedzie malal... az zniknie. Nie wstydzcie sie przed lekarzem tego problemu, zobaczycie, bedziecie zadowolone i dumne z siebie jak juz bedzie po wszystkim. trzymam kciuki za Was!!!! :):):) Agagreg: No mam ciagle gdzies w sobie cicha nadzieje ze to ciaza ale obawiam sie ze tylko sie nakrecam. Wizyta u Gina w czwartek, w Polsce:) I wiesz jestem w szoku bo musze za wizyte prywatna zaplacic 80 zl! To ponad dwa razy wiecej niz tu co 3 miesiace placimy na skladke... Pozdrawiam cale forum starych i nowych forumowiczek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Komitka, ja się leczę w Krakowie. U gin.-poł., który niedawno zrobił speckę z endokrynologii. Dość młody i ceny jak na Krk ma znośne. Jak będziesz zainteresowana to daj znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agagreg
sarah 28 ja ostatni raz jak w polsce u gina bylam to placilam 60zl ale to bylo prawie rok temu.60zl za wizyte i 40 osobno za USG.sie zyczom coraz lepiej!!!! no lepiej sie nie nakrecac z ciaza,ja sie przez prawie rok co miesiac nakrecalam i psinco z tego wyszlo,ale zawsze taka mala nadzieja zostaje,ja ide teraz we czwartek do gina na badanie krwi,chyba chca mi sprawdzic czy jestem w ciazy po tym zaszczyku. Trzymam za ciebie kciuki!!!! I prosze o to samo pozdrawiam wszystkie kobietki z forum!!!!!!!!!!!!! :****************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agagreg, sarah 28 Trzymamy kciuki!!!!!!!! ja płacę u swojej gin. 150, ale wizyta trwa ok. 2h, i nie wypuszcza mnie dopóki wszystkiego nie wyjaśni :) poza tym na każdej prawie wizycie jest usg, do tego pani doktor jest non stop pod telefonem, więc jak mam tylko jakiś kłopot to do niej dzwonię no i nie czekam ani na wizyty, ani w kolejce przed gabinetem, co dla mnie jest baaaaardzo ważne, bo troche zalatana jestem :) a jak tam nasze ciężarówki?? Buziaki dla zaciążonych, nie zaciążonych, tych co się starają i tych co nie :) 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×