Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Gość Evelinka_86
Czekam na wyniki... Jak beda dam znac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomozcie plissss
surfitka ten pecherzyk tez byl tego samego dnia 24 dcjak te badania krwi. to wszystko sie jednego dnia wydarzylo ta wizyta u gina a potem badania krwi zrobilam.chcialm odczekac 3 msce od odstawienia pigulek na zajscie w ciaze, ale jestem tak przerazona ze zaczynam juz teraz starania :( serio okropnie wygladaly te jajniki cale obrosniete w korale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitko, tu nie chodzo o to, że ja nie chcę mieć dziecka/ci. Chcę i to nawet zaraz. Tylko do tanga trzeba dwojga, a ja jestem sama :( Do reszty postaram się ustsunkować jutro. Co do nadnerczy to chyba chodzi o test z dexamethazonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierniczku czy mogłabyś mi pomóc zinterpretować wyniki moich badań? Jeśli tak to bardzo Cię proszę o jakiegoś maila.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola K-P
Mam właśnie nadzieję że pco nie opóźni mojego maciezyństwa o kilka lat... tylko troszkę krócej...... a z ginem pogadam dlaczego nie dał mi skierowania na hormony.... bo to dziwne, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej babulce:) Wczoraj miałam wizytę u gina z usg dopochwowym wczoraj ostatnim takim,następnym razem tj 7maja usg już przez brzuszek:) Założył mi karte ciąży,wszystko ok jest jak narazie,słyszeliśmy serduszko:) Leki mam nadal brać i jak najwięcej odpoczywać. aj termin na połowe listopada:P Pierniczku coś mi Twoje fluidy podpowiadają jakieś stany poddepresyjne...mam rację??? wszystko się ułoży,główka do góry,cyc do przodu i myśl pozytywnie;) ;) ;) 👄 A co z basią mm???????????????????????? odezwij się !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxx_
Dziękuję pierniczku za pomoc. Jesli możesz, to napisz mi jeszcze, czy przed tym badaniem rzeczywiście hormon, podaje się do żylnie, czy tylko w tabl.? I czy prz badaniu potrzebna jest obecność lekarza, bo tak coś słyszałam. Poczytałam sobie trochę w necie na temat wysokiego poziomu androstendionu i testosteronu wolnego i chyba nie potrzebnie, bo mam porty pełne strachu, czy nie mam jakiegoś guza nadnerczy. Moje wyniki, to androstendion 7,00 norma 3,40 testosteron wolny 5,7 norma 4,00. Patrząc na to, to nie wiem czy, te moje wyniki są bardzo zawyżone, czy w granicach normy. Bo przecież OB ma norme do 12, a znam ludzi którzy mają OB 40 lub wiecej i z tym żyją, więc może się nie mam co przejmować. Może zrobie sobie usg nadnerczy żeby się uspokoić. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia 25 cieszę się, że wszystko u Ciebie OK :) Oby tak dalej. Trzymam kciuki...Oczywiście za resztę \"zaciążonych\" również trzymam kciuki. Pierniczku, nie dawaj się dołom... Część z nas również przeżyła bolesne rozstania i myślała, że życie nie ma sensu bez tej \"ukochanej \"osoby. A za kilka miesięcy okazywało się że ta \"ukochana\" osoba była pomyłką...Wszystko się ułoży, tylko musisz znaleźć w sobie trochę optymizmu :)) Główka do góry! Ewelinka_86 mnie też ostatnio bolą jajniki podczas stosunku i nie tylko...a stanu zapalnego nie mam... Nie wiem czym to spowodowane. Miłego dzionka wszystkim zyczę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dunia 25 to bardzo sie wszystkie cieszymy ze wszystko jest ok u ciebie i wiadomo u dzieciątka;) strasznie sie ciesze że wam się dziewczynki udało zafasolkować;) u mnie 26d.c. jak narazie brak okresu..ale to u mnie norma... tylko strasznie mi tempka szaleje w granicach 37.0, 36,6 sie utrzymuje . testu nie robie bo sie boje...hmm ciekawe co to będzie....ech dziewczynki pewnie znowu rozczarowanie nie dość że brak okresu to sie na usg dowiem ze ciąża też nie;( kurcze nie ma co myśleć, będzie co będzie. miłego dzionka babeczki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola K-P
mam pytanko..... naiwne troszkę..... jak długo się średnio starałyście aby zafasolkować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patiana 3mamy kciuki;) za resztę staraj acych sie rónież :) A poza tym fajnie,że jesteście dziewuszki:D do Ola K-P każda z nas starała się lub stara z róznymi skutkami,jedni bardzo długo,inni dość długo,ja np coś ok 8miesięcy i nic by z tego nie było gdyby nie dobry lekarz i stymulowanie żeby się udało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duniu a jak wyglądała twoja temperaturka teraz w tym miesiącu?? i czy zauważyłaś u siebie jakieś objawy ciąży??? bo aj z tej mojej nic nie potrafię wyczytać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duniu jak wyglądała twoja temperaturka w tym miesiącu???i czy zauważyłaś u siebie jakieś objawy ciąży??ja z tej mojej tempki nic nie potrafię odczytać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Samiego
o pierwsze 0, o drugie juz 1,5 roku prawi i na razie bez rezultatów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duniu jak wyglądała twoja temperaturka w tym miesiącu???i czy zauważyłaś u siebie jakieś objawy ciąży??ja z tej mojej tempki nic nie potrafię odczytać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola K-P
a możecie polecić jakiegoś dobrego lekarza w wawrszawie lub legionowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ola k - p ja ci nie pomogę bo leczę sie w poznaniu ale marta 1983 jest w a wawy może ci polecić lekarza. cofnij się o kilka stron i poczytaj gdzieś pisała o swoim lekarzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patiana ja tempki nie mierzę ani nie mierzyłam,raz jak już pisałam pytałam o mierzenie temp. gina to wyśmiał że to przeżytek :P :D A dolegliwości to tylko senność i w dzień muszę się przespać:) czasami mnie mdli jak np dziś i jest mi trochę słabo ale nie zwracam jak niektórzy,jeszcze mi się nie zdarzyło:P no i jakieś duszności mnie męczą ciągle brak mi powietrza:O co by dodać największa zmora ciężarnych prxybieranie na wadze:O ale taka już natura :) po porodzie przyjdzie czas na gubienie pociążowych kg :D Ola ja lekarza nie polecę Ci tam bo nie jestem z tamtąd ale wg mnie w naszym przypadku najlepiej wybierać kliniki leczenia niepłodności tak jak ja na taką trafiłam i jestem stałą pacjentką aż do porodu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha pamiętam już że laski były zbulwersowane tym że ci nie kazał mierzyć;) a szkoda bo bym miała porównanie:) a co do wagi już ci rośnie??? heeh ja mam taki apetyt ze w tydzień przytyłam 4 kilo:) bozeee ale co zrobić:)teraz staram sie opanować ale mi nie wychodzi , takiego ataku na "żarcie" jeszcze nie miałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astat
Witam Was. Jestem tu nowa ale mam nadziję, że mogę się do WAs przyłaczyć? Jestem juz panią po 30tce ale ciągle mołoda duchem;-) Jakieś 4 lata temu powiedziano mi że mam PCOS i hiperprolaktynemie funkcjonalną. Oczywiscie brałam różne leki i przy okazji też trochę schudłam. Ale co mnie bardzo dziwi....Otóż zrobiłam najnowsze wyniki badań hormonalnych (1 faza) i wyszły idealnie! Miesiączki regularne...testy na owulację wychodzą też ok. Zatem jak to jest z tym moim PCOS i całą resztą..mam czy nie mam? Tylko tyle ze mam trochę tzw "nadprogramowych włosków"... Na USG nigdy nie wyszły mi jakieś zmienione jajniki... Nic już nie rozumiem... Jak to wszystko wyjaśnić??? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi! Pozdrwiam WAS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alex1313
hej kobietki.ja około rok temu dowiedzialam sie ze mam pco z poczatku sie tym nie przejelam .ale teraz...moim problemem sa te cholerne wlosy.juz nie mam sily.nie moge na siebie patrzec w lustrze.lekarz kazal mi brac diane nic nie pomoglo.przytylam niesamowicie.10kilo w rok.jestem zla bo wygladam okropnie.potem bralam yasmin bo niby tez ma dzialanie antyandrogenne niestety nic nie dalo.na szcescie te torbiele zniknely z moich jajnikow.jedyny plus.ale juz nie wiem jak sie leczyc na te wlosy.jaki lek jest skuteczny prosze o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Surfitka ! ! ! ! ja szukalam ale nie moglam znalesc normy testosteronu co do torbieli, to wczoraj wyniki testu krwi odebralam, a USG mialam w piatek, wiec dopiero za 2 tyg do ginekologa ide na jakiekolwiek dalsze leczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Samiego
Alex 1313 -większość dziewczyn na tym formum jest przeciwnych braniu talbletek anty. Tylko maskują problem a nie leczą, poza tym mogą sprawę pogorszyć. Leczenie pco zależy od tego czy i kiedy myślisz o dziecku. PCO wyleczyć się nie da przy obecnym stanie wiedzy, ale można leczyć objawy. Najważniejsze i chyba najtrudniejsze to znaleźć dobrego lekarza- najlepiej endokrynologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Astat, na jakiej podstawie wczesniej stwierdzono ci pcos ? Nasz zespol jest nieuleczalny, mozna doprowadzic sie do dobrego stanu i np. przez jakis czas miec naturalna owulke, ale zeby tak cudownie uzdrowiec jak u ciebie..chcialabym :D Alex mi na wloski pomogl sipronol. Ale nie ma tak, ze znikly, po prostu zrobily sie ciensze i wolniej rosly, po odstawieniu niestety problem wrocil i bujam sie z depilacja :( Patiana, 🌻 jeszcze kilka dni i bedzie wiadomo :) Dunia, ciesze sie, ze widzialas serduszko maluszka :D:D:D 7 maja to juz bedzie calkiem spore dziecko :) Let 🌻 Basia, co u ciebie? Apsik? Niezdecydowana napisz co ci powiedzial gin po wizycie. Ola K-P ja staralam sie ( moze za duze slowo raczej nie stosowalam antykoncepcji) przez 5 lat. W tym leczylam sie w sumie 2 lata zanim zaszlam w ciaze. Pierniczek, ja wiem, ze ty chcesz dzidzie. Ja cie rozumiem, ale chodzilo mi o to, ze niedlugo nadejdzie moment, kiedy bedziesz sie starac, bo spotkasz tego jedynego :) Nie martw sie, juz pisalam, ze jestes mloda, ladna dziewczyna i wkrotce pojawi sie prawdziwa milosc :) A teraz jestes tu potrzebna. Pozdrawiam was serdecznie 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola K-P
Zazdroszcze cierpliwości i wytrwałości.... 5 lat..... mam nadzieję że uda mi się tyle cierpliwości wykrzesać w sobie... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola, a jakie mialam wyjscie? Po prostu najpierw przez 2 lata nie bylo antykow i myslalam, ze sie uda. Potem zaczelam tulaczke bo ginach i nic ciekawego sie nie dzialo ( clo bez monitoringu, niepekajace pecherzyki itp.) , potem wyjechalam do usa i przerwalam leczenie na rok ze wzgledu na to, ze nie mialam ubezpieczenia. A jak zaczelam sie konkretnie tutaj leczyc zajelo mi dokladnie rok zajscie w ciaze :) I tak zlecialo 5 lat do wymarzonych dwoch kresek. A cierpliwosc...nieplodnosc napewno odbila sie na mojej psychice i juz zawsze bede staraczka :) Ale zawsze mialam nadzieje, ze sie uda i to pchalo mnie do dzialania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomóżcie mi plisss ... rzeczywiście, badania powinny być robione 3-5 d.c FSH, LH, estradiol, a progesteron po 20 d.c. Inne dowolnie. Resztę dopisała za mnie Surfitka. Nie wyglądają tak po antykach. Właśnie wtedy powinny być bez torbieli. A obraz sznura korali na jajnikach przy PCOS to normalne i typowe. Pati gratulacje !!! 🌼 XXX, znalazłam test hamowania z dexamethazonem. Bierze sie przez iles tam dni dexamethason i robi sie pozniej badanie krwi i sprawdza czy rzeczywiscie ten leek obniza androgeny,jesli nie to androgeny nie sa pochodzenia nadnerczowego. Twoje wyniki są podwyższone, ale bez tragedii :) Olka K-P, no sporo. Ja jestem z Krakowa, więc też lekarza nie mogę polecić :( A co do cen to zależy od laboratorium i od hormonów. Coś jeden hormon od 25-40 zł. Test obciążenia glukozą koło 20 zł. Twoje pragnienie dziecka nie jest mrzonką. Każda z nas teoretycznie może mieć takowe. Powiedziałabym, że to norma, że lekarze nie zlecają takich badań. Mnie 4 lata próbowali bez badań leczyć. Kasę liczą. Tzn., Twoje badania też są potrzebne, bo PCOS często towarzyszą zaburzenia gospodarki węglowodanowej i lipidowej. A wątrobę sprawdzić nie zaszkodzi. Sonia, a gdzie te wyniki ?????? Nie widzę. Maila mi wysłałaś? Niezdecydowana44, są różne normy. Zależy w jakich jednostkach no i oczywiście od laboratorium. Jeśli chodzi o nmol/l to ja mam normę 0.22-2.9. Astat, moim zdaniem to nie jest PCOS. Alex, dziewczyny brały spironol albo antyki antyandrogenne na nadmierne owłosienie. Dzięki za wsparcie dziewczynie :) Czasem mi po prostu ciężko i zazdrośnica się ze mnie robi :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Pierniuczku juz wczesniej dowiedzialam sie ze mam nadmiar testosteronu ale i tak dobrze wiedziec ze jest ktos do kogo mozna sie zwrocic ! ! pewnie z nadmiaru testosteronu wszelkie objawy, a szczegolnie uporczywe wlosy. jak sie okazuje moje PCOS to genetyczne, bo i mama i babcia maja wszystkie objawy. narazie jeszce nie lecze, bo niedawno sie dowiedzialam, pozatym jeszcze nie znam sie zbytnio w tej dziedzinie, pozatym ze troche w necie o tym czytalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evelinka_86
Witam wszystkie dziewuszki:) ale sie od wczoraj rozpisalyscie, jest co czytac:) Ja mam znow pytanko, taka ciekawska ze mnie osóbka. Czy możecie polecic jakiegos dobrego lekarza z Bydgoszczy?? Wiecie co tak sobie mysle ze musze zmusic jakiegos gina zeby dal mi skierowanie na wszystkie badania bo ja nie mam zadnych tylko usg... Wiec może to nie PCO?? ( chyba jestem fazie zaprzeczenia:P) Gratuluje wszystkim przyszłym mamusia:) ja tez kiedys nia bede :) oczywiscie jak przyjdzie czas:) ankara50 myslalam ze tylko ja mam te bole ale widze ze nie, wiec moze to jest u niektorych kobiet normalne. Buziaczki dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomozcie mi plissss
a moze one tak wygladaja jednak po tych tabletkach. tak sobie pomyslalam ze przeciez ciaze mnogie czesciej zdarzaja sie po odstawieniu tabletek. musi byc jakas przyczyna ze tak sie dzieje...moze to cos ma z tym wspolnego jednak.z drugiej strony jak pierniczek napisala ze po odstawieniu tabletek nie powinno byc tych pecherzykow a ja je wlasnie teraz mam, a dopiero tabletki odstawilam. czekam na testosteron i pojde do doktorki . za duzo mam pytan.pozdr i dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×