Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Basiu, jak tam Twoje pęcherzyki? Skończyłas brac już clo? Ja zaczynam jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszę się wyżalić-Ania
Soniu:) Też tak uważam przy tym co czytam, ale ten lekarz był zdecydowany. Umówiłam sie na wizytę z prywatną w piątek. Do ginekologa polecanego przez bratową. Te bóle są naprawdę silne i może warto poszukać czy to nie stan zapalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konsekwencja
ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anatella ja brałam w tym cyklu od 2 do 7 dnia 2 x dziennie później estrofem byłam wczoraj na usg pęcherzyk dominujący w 12 dc 13mm , endometrium 7 mm więc jeśli miałabym, dostać pregnyl to dopiero za kilka dni jak pęcherzyk będzie miał co najmniej 20 mm a endometrium 9mm takie sa zalecenia lekarza wiec muszę poczekać kilka dni i wtedy zobaczę co mi powie lekarz. buźka dla wszystkich Surfitko 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota75
witam was chciałam się zapytać czy wiecie jak pozbyć się owłosienia na twarzy?? ja też mam ten cho...rny zespół powiedzcie mi czy starczy mi luteina bo tylko to lekarz mi przepisał na wywołanie miesiączki zaznaczam że nie staram się o dieci gdyż mi się udało po długim staraniu 5 lat urodziłam córkę a za 11 miesięcy zaszłam w druga ciążę i urodziłam synka. dodam że mam 33 lata i leczę się już około 16 lat i dopiero niedawno lekarz ppowiedział mi że mam PCOS dał mi luteinę i tyle. chodzi mi głównie żeby pozbyć się owłosienia bo to że jestem gruba to już sie przyzwyczaiłam wogóle nauczyłam sie z tym żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia mm jak Ci się chce wróć się pare stron jak pisałam o moich pęcherzykach po clo i jak pammiętam to jeden był 14mm wyglądający jakby mial za chwilę pękać i dzień później nakazano się starać:P żadnego peryngelu czy czegoś takiego nie dostałam i się i bez tego udało zajść:D Aż tak to nie słuchaj gina a starania możecie już rozpoczynać:) i POOOOOWOOOODZENIA!!!!!!!!!!!!!!!:):):D Ja w poniedziałek do gina dokładnie w naszą roczniczkę:P Już kończę drugie opakowanie duphastonu ciekawe przez ile mies.jeszcze będę to brała?! A nospę forte którą też mam 2xdziennie odrzuciłam sama bo uważam,że skoro już nie mam takich silnych bóli nie muszę zatruwać się jeszcze tym:O Pozdrowionka dla wszystkich tutaj zgromadzonych:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny....wy tu wszystkie takie młode...moje 33 lata depresyjnie mnie dzisiaj nastawiają... może to kłopoty w pracy są tego przyczyną, może w końcu długo nie odczuwane napięcie przedmiesiączkowe (duphaston chyba działa bo non stop czuję, że mam jajniki)... w każdym razie wyć mi się dzisiaj chce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota75
dziewczyny czy wy macie wogóle problem z nadmiernym owłosieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na wczorajszym usg oprócz tych wieści o dominującym pęcherzyku i wymiarach endometrium (jak pisałam wyżej - dobrych jak na 12dc) wykryto coś w macicy no i kapa bo ginekolog i doktor od usg nie wiedzą co to jest opcje sa takie że albo wczesna ciąza albo polip pęcherzyk na przedniej ścianie endometrium ma 5x6 mm no i w związku z tym nie mogę teraz wziać pregnylu bo nie widomo co to jest zrobiłam betę i wyszła 7,6 IU/U sytuacja jest na tyle skomplikowana że jeśli jestem w ciąży to zaszłam w zeszłym cyklu ale na pewno niż w 20 dc bo wcześniej miałam robione usg po i przed pregnylem i nie było jeszcze pęknietych pęcherzyków , miały ok 20mm ale do 20dc nie pekły a później to już nie wiem:( później w 29dc miałam krwawienie - chyba zwyczajne ale bardzo krótkie-2,5 dnia i bolesne bardzo 1 dnia no i kapa polega na tym że miałabym ok 3 4 tygodnia norma dla hcg w 5 tygodniu jest 50 - 7000UI/U a ja mam 7,6 no i porażka bo raczej ciąża to nie jest ale nie wiadomo co może obumarła ciąża albo polip, nie daj Boże coś gorszego!!! bo mój mąż ma zawsze hcg robione przy kontrolnych markerach nowotworowych po przebytym nowotworze jąder- nie wiem czemu? czeski film nikt nic nie wie!!!! aha słyszałam ze hcg oznacza się też po podaniu pregnylu ale pregnyl miałam podany w 14 dc tamtego cyklu czyli 28 dni temu - moze to jego pozostałości???? pomóżcie surfitko dziękuje🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Laseczki , długo mnie nie było bo nowa praca i nie było czasu, pamiętacie jak mówiłam, żę mam małe późnienie .....teraz już jest trochę większe , już 46 dc, ale boje sie robic test :( i nawet sie nie nastawima bardzo ze może to fasolka, bo nie chce się rozczarować, ale gdzieś tam głęboko iskierka nadzieji jest :) Buziaki dla Was , ahhh i dobrze Was mieć ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia mm dziwne to wszystko i skomplikowane co piszesz!! :O A robiłaś wogóle test??????????? pisz koniecznie jak będziesz coś wiedziała i 3maj się dzielnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dunia nie robiłam testu z moczu tylko hcg ale zastanawiam się czy zrobic wcześniej niż za te dwa tygodnie jak mówi lekarz??????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne ja bym juz ze dwa testy leciała kupowac! co Ci szkodzi a swoją drogą to dziwne ze lekarz nie wie co to jest! może zmień lekarza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu, rzeczywiście bardzo to wszystko dziwne. Dziwna beta. I co dalej? Idziesz do kolejnego gina, żeby określił jaka jest przyczyna? A może zrób w sobotę betę, sprawdzić , czy przyrasta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszę się wyżalić-Ania
Ciągle szukam wiadomości na temat PCO i nie rozumiem czemu w moim USG jest napisane jajniki- budowa prawidłowa a lekarz powiedział wyraźnie, że mam PCO? I te bóle trwające ciągle praktycznie. I w dni krwawienia i poza nimi... Ja juz nie pamiętam kiedy mnie nie bolało:( I nie są to problemy z jelitami - wiem że czasem jelito drażliwe daje bóle, ale u mnie to wiąże się z bardzo częstymi miesiączkami co 18-19 dni. Problem musi więc mieć podłoże ginekologiczne. Jutro rano mam wizytę i nie wiem może poszukamy pod kątem stanu zapalnego, bo sama już nie wiem co dalej. Przy tym jak sie czuję i tej niepewności i stresie to o dziecku nie ma mowy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Ania, ja jak Pierniczek uwazam, ze raczej to nie sa policystyczne jajniki. Nie wiem, czemu niektorzy uwazaja, ze jak bola jajniki to pco..mnie nigdy nie bolaly, jedynie jak mialam stymulowana owulke lub urosl mi za duzy pecherzyk podczas tej stymulacji. Tak czeste @ tez nie potwierdzaja diagnozy..u nas raczej na odwrot, i bardzo neiregularnie. Chociaz to akurat nie regula. Co do wielkosci jajnikow - mi nigdy nikt nie powiedzial, ze mam za duze, ze owszem na brzegu jajnika mam sznur korali ;) ale nie sa powiekszone. Wiec w sumie diagnoza twojego gina nie do konca jest trafna jak dla mnie. Basia, nie masz po co robic sikanca - szkoda kasy. Jezeli koniecznie chcesz powtorz bete za 48h. Ja juz ci wszystko napisalam na maila . Trzymaj sie slonce 🌻 Markotka, jak przygotowania do slubu? Juz niedlugo w sumie ;) Pewnie sie nie mozesz doczekac tego czerwca jak ja ;) Wszystkie was serdecznie pozdrawiam i trzymam kciuki za was wszystkie :) U nas leci pomalu, cukrzyca w miare sie trzyma, na szczescie nie musze brac lekow, ani insuliny, poki co dieta wystarcza. Mala sie strasznie otatnio rozpycha, pewnie ma juz malo miejsca..w koncu za 2 dni zacyznamy 8-my miesiac :D Niby szybko, ale mi sie dluzy....A Ejmi pewnie sie ucieszy, bo zmienilismy zapatrywania co do imienia i chyba bedzie Nina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszę się wyżalić-Ania
Dziewczyny dzis o 8:30 była kolejkna wizyta u innej osoby oczywiście. Przyniosłam to poprzednie USG, pani doktór powiedziała, że te jajniki...nie są policystyczne (?) Dwoje lekarzy i dwie tak rózne opinie. Te objawy - bół przede wszystkim też jej nie pasowały do PCO, powiedziała, że kobiety z PCO żyją wiele lat często zanim jest wykryte i gdyby ból był tak ostry toby każda trafiała do lekarza w kilka dni. Ale badając brzuch (tkliwość) przy USG, które dzis robila sama jeszcze raz powiedziała, że niemożliwe żeby tam nie było stanu zapalnego i to on może dawać te bóle. Więc mam wyniki badań i ewentualny antybiogram za cztery-pięć dni. Żadnej Diane teraz nie. ULGA:) Chociaż trochę bo jeśli to stan zapalny to mam nadzieję że antybiotyk pomoże, chociciaż doktór, który "stwierdził" PCO miał 20 lat praktyki...Sama już nie wiem. Jak co kilka dni się słyszy co innego to człowiek głupieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Samiego
No widzisz Aniu - a nie mówiłyśmy. A co do niekompetentnych lekarz - chyba nikt na ten temat nie może powiedzieć tyle co my. Może mieć i 50 lat pracy i nie wiedzieć z czym się je PCO. Życzę szybkiego wyleczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszę się wyżalić-Ania
Ale to mimo wszystko okropne - tutaj chodzi o nadzieję na dziecko a taki lekarz...szkoda gadać. My mamy to szczęście, że akurat mieszkamy w duzym mieście, dostęp do wielu specjalistów, na tym jednym świat się nie kończy, ale są pewnie kobiety, które błędnie się diagnozuje. Bardzo dziękuję że mnie Tutaj pocieszałyście. W sumie zaraz kiedy się dowiedziałam trafiłam na Kafeterię. Wszystkim pragnącym Dzidziusia życże żeby zostały Mamami i Wszystkim dziękuję za wsparcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryczka-smutnabardzo87
kochane zalozylam temat ale nikt mi nie odpisał. wczoraj dowiedzialam sie ze mam pco. te wypowiedzi przeczytalam tu prawie wszystkie. ale nie doczytalam sie wyraznie jednej rzeczy. miaowicie jak wygladaja w usg jajniki policystyczne????? nie mm zrobionych wszystkich badan hormonalnych [ zostalo LH FSH i prolaktyna] tak wiem to te wazniejsze. lekarz powiedzial mi ze mam pCo na zasadzie obrazu z usg. jajniki malam lekko podluzne z pecherzykami porozkladanymi na obrzezach. gdzies wyczutalam ze policystyczne jajniki musza miec poukladane pecherzyki po CAŁYM a nie na obrzezach. napiszecie mi cos na ten temat prosze???? dodam ze miesiaczne mam normalnie co miesiac, jednak w krotkich 22-21 dniowych cyklach.... prosze doradzcie cos !!!!!! ak wyglada Wasz obraz z usg???????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamana na maksa
wczoraj bylam u lekarza,juz od dawna wiedzialam ze mam pco,, ten lekarz faszerowal mnie lekami a gdy poszlam do innego uspokoil mnie powiac ze bedzie cos sie robic jak bede planowala dziecko,,, los zrzadzil ze trafilam dalej do tamtego,potraktowal mnie po chamsku powiedzial wprost ze nie bede miala dziecka a leki moge brac ale to bez sensu... czulam sie tak zbrukana ze do tej pory nie moge sie opanowac.. tak mi zle...wzial za to 80 zl a mi sie swiat zawalil... moj chlopak jest za granica.. za rok planujemy slub a jak pomysle ze nie bede miec dziecka to mysle o samoboju,,,chce mi sie krzyczec,ten lekarz zniszczyl cala moja nadzieje mam 24 lata i zero powodu do usmiechu.... ratunku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane pcowiczki dziś mam 32dc i zrobiłam właśnie test hsg i sama nie mogę w to jeszcze uwierzyć ale są dwie czerwone linie ;) ;) ;). 7 miesięcy intensywnych starań (clo, pregnyl, monitorowanie cyklu, no i najważniejsze mąż) i wreszcie są efekty. Wiem że teraz co najmniej 3 najważniejsze miesiące w których może wydarzyć się wszystko, ale będę dbała o siebie jak nigdy dotąd. 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 Kina 86 w pełni cię rozumiem, że obawiasz się wyników testu. Ja miałam podobne odczucia i zwlekałam z dnia na dzień. Ale warto go zrobić tym bardziej, że wczoraj pisałaś że to już twój 46dc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pati, a nie mowilam :) GRATULACJE !!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D Zalamana, masz zywy przyklad w postaci pati, jakich bzdur nagadal ci ten lekarz, wiez go olej i tyle. I zapomnij ze wogole taki ktos istnieje..jakbym mogla odstrzelilabym takich konowalow, co pleta takie bzdury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati777 gratulacje WIEEEEEEEEEEEEELKIEEEEEEEEE baaaardzo się cieszę,że i po mnie i przede mną po kolei się zaciążamy jupiii:):):):) :D Gratuluje Ci z całego serca brawo:D trochę dłużej my się staraliśmy od Ciebie ale w sumie podobny czas;) Teraz lekarz i dbaj o siebie! :) 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patii777 GRATULACJE!!!!!!!!!!! to jest normalnie wysyp dzieci na na naszym topiku hehehe to mi sie podoba :) mam nadziej ze wkrótce tez będę mogla sie z wami podzielić radosna nowiną;) załamana na maksa weź sie w garść i przestań panikować , będzie dobrze , lekarz który cię przyjął powiem po prostu jest poj....any i nie bierz sobie jego słów do siebie . jak najszybciej szukaj dobrego endo gdzieś w swojej okolicy zamieszkania . głowa do góry i żadnych czarnych myśli. rozumiemy sie!!! będziesz miała jeszcze drużynę piłkarką tyle dzieci sobie narobicie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idka20
pati777 bardzo się cieszę i szczerze gratuluję!!! :) Jak czytam sobie to forum to rośnie we mnie nadzieja, że i ja niedługo będę mogła się z Wami podzielić tak cudownymi nowinami...całuski, dbaj o siebie i dużo wypoczywaj!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie dziękuję za gratulacje aby nie zapeszyć :) Z pewnością pomogły fluidy ciążowe przesyłane od tych którym się już udało. Ja z kolei przesyłam je wszystkim które się jeszcze starają. 👄 👄 Załamana ten twój lekarz to chyba postradał rozum. Wszystkie forumowiczki ci to powiedzą: PCO to nie koniec świata i z pewnością można mieć śliczne dziecko tylko trochę trzeba się podleczyć. A tak nawiasem mówiąc to mój lekarz też już zaczął mi ostatnio mówić o laparoskopi i bardzo drogiej terapi gonatropinami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×