Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

surfitka - faktycznie z tym fsh to nie powinnam mieć wysokiego, bo to rzeczywiście była by obnizona rezerwa, a to chyba rzadko sie zdaża, wiem że kobitki w menopauzie tak mają, no ale to wtedy naturalny proces .Zobacze co pokazą wyniki i dam znać :) monixa86_86o2.pl u mnie podejżewali jakąś chorobe nadnerczy, ale wycofali się chyba z tego, a w jaki sposób diagnozuje się taki przerost ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anettka walcze przede wszystkim z objawami. Wiec depilacja wloskow, nadwaga - dieta ;) ( ale to ciazko idzie). Biore leki - glucophage, duphaston na regulacje cyklu, no i po ciazy pogorszyl sie stan tarczycy, wiec biore euthyrox. W krotce planuje rozpoczecie staran o drugie dziecko, wiec pewnie zaczne ze stymulacja owulacji. Powtorka z rozrywki :) Trzeba pamietac jeszcze o chorobach ktore moga rozwinac sie z pcos jak cukrzyca, maizdzyca, nadcisnienie. Trzeba sie kontrolowac pod tym katem. Ja mam lekko podniesiony cholesterol i trojglicerydy, ale wedlug mojego gina endo to przez to, ze bralam przez rok po ciazy tabletki antykoncepcyjne. Kontrole lipidow mam za 2 miesiace, wiec zobaczymy. Co do nadnerczy ja nie pomoge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki i co z tym gin-endo w okolicach Katowic??? Pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aasskkaaa
Dlaczego nikt nie chce mi pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anettak
aasskkaaa nie wszyscy sie znaja na wynikach badan, ja np sie nie znam. najlepiej chyba lekarz Ci wszystko objasni. jestem troche w dolku. walcze z nadwaga, stosuje diete bo pani dr powiedziala mi ze to ulatwi zajscie w ciaze i leczenie skutkow pco. boje sie ze zawsze juz bede musiala z tym walczyc ale z tego co tu przeczytalam widze ze chyba tak. zawsze mialam miesiaczki, nie bylo miesiaca zebym jej nie dostala jeszcze przed braniem tabletek anty, ale nie wiem czy byla owulacja bo zaden z lekarzy u ktorych sie leczylam przez tyle lat nie pofatygowal sie zeby to sprawdzic. jestem zalamana bo ta choroba jest bardzo uciazliwa jesli chodzi o strone kosmetyczna jaki i zdrowotna, ale zalamuje mnie tez to ze ci wszyscy lekarze to konowaly (przynajmniej w moim miescie) dopiero teraz trafilam na lekarke w miare (choć nie chce zapeszyc bo bylam u niej tylko raz) nie wiem jak Wy wszystkie z tym zyjecie, ja naprawde bardzo bardzo sie boje;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annettak, zyjemy bo wyjscia nie ma :P A tak na serio to trzeba brac byka za rogi i nie dac sie. Assiak, a normy jakies masz ? Podaj. Kto kazal ci robic badanie w 7 dc? Troche pozno, z reguly robi sie 2-4 dc. Wtedy LH powinno byc mniej wiecej takie jak FSH, a teraz to trudno powiedziec, czy juz zblizasz sie do owulki i LH rosnie, czy to klasyczny objaw PCOS i stosunek LH/FSH wynosi ok. 2. Sprobuje bez norm. Tarczyca dobrze. Prolaktyna wysoka. Testosteron w normie, ale tez nie za niski. Napisz swoje normy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milaak
Lekarz powiedział mi coś w tym stylu ( mogę poprzekręcać )" Błona na jajnikach jest zbyt gruba i to blokuje przyjście miesiączki" W ogole męcze się z takimi różnymi swędzeniami, pieczeniem, leczyłam się już na grzybice, bakteryjne zapalenie i ciągle mi się wydaje, że zaden lekarz nie może dobrze stwierdzić co to jest. I jeszcze sprawa z tymi jajnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milaak
Lekarz powiedział mi coś w tym stylu ( mogę poprzekręcać )" Błona na jajnikach jest zbyt gruba i to blokuje przyjście miesiączki" W ogole męcze się z takimi różnymi swędzeniami, pieczeniem, leczyłam się już na grzybice, bakteryjne zapalenie i ciągle mi się wydaje, że zaden lekarz nie może dobrze stwierdzić co to jest. I jeszcze sprawa z tymi jajnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milaak
Moj lekarz powiedział coś takiego ( mogę przekręcić) " Błona na jajnikach jest troche za gruba i to blokuje miesiączke" W ogóle już bardzo długo męczę się z takimi różnymi swędzeniami i pieczeniem. Leczyłam się bezskutecznie na grzybice i bakteryjne zapalenie (o ile w ogole to było to ) Czasami mam problemy z oddawaniem moczu, strasznie mnie piecze i boli. Często czuje że nie oddałam moczu do końca. Dlatego też miałam badania moczu, w których nic nie wyszło. Badali mi krew, również "czysto". Podejrzewali chalmydie, okazało się ze to jednak nie to. Mam tego samego chłopaka od kilku lat, on był moim pierwszym jeżeli chodzi o te sprawy, ja też byłam pierwsza dla niego. Żaden lekarz nie potrafi znaleźć przyczyny. I jeszcze teraz te jajniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dowiedziałam się po ostatniej wizycie u ginekologa,że mam podejrzenie policystycznych jajników, na podstawie obrazu usg. Zlecono mi zrobienie testów. Testosteron jest podwyzszony oraz prolaktyna po obciązeniu bardzo wysoka. Cale zycie borykalam sie z lojotokiem skory,tradzikiem. Leczylam sie u dermatologów i nic nie pomagalo. Teraz mam 31 lat, zaczelam myslec o dziecku i odstawiłam tabletki antykoncepcyjne(a brałam z przerwami 10 lat) i taka niespodzianka. Jak to mozliwe,ze tyle lat nikt niczego u mnie nie wykrył? do ginekologa chodzilam bardzo regularnie,przynajmniej 2 razy w roku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manisia89
ef-ef wiesz co ja jestem troche młodsa od ciebie ale.. tak samo mam problem z przetłuszczajaca sie skórą podyzszony testosteron i wogole.... nie jest dobrze przez cały czas chodziłam do jednej lekarki która mi prepisywała tylko luteine na nie regularne miesiaczki wkoncu po 2 lata od kad sie staram z męzem o dziecko poszłam do innego lekarza który stwierdził u mnie policystyczne jajniki.Tamta wczesniejsza lekarka robiła mi usg dopochwowe i nic nie widziała niby,jak sie pózniej okazało na zdjeciu z usg widac bardzo dobrze pecherze na jajnikach ale.. ona tego nie zauwazyła niestety sory za błeby podrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepsze jest to,ze nigdy nie mialam problemow z okresem,byl regularny. nie wiem,moze dlatego,ze bralam tabletki anty prawie caly czas wspolzycia,ech. Nie planowalam dzieci, a ostatnio zdecydowalam sie,ze jednak chcialabym, a tu problemy straszne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepsze jest to,ze nigdy nie mialam problemow z okresem,byl regularny. nie wiem,moze dlatego,ze bralam tabletki anty prawie caly czas wspolzycia,ech. Nie planowalam dzieci, a ostatnio zdecydowalam sie,ze jednak chcialabym, a tu problemy straszne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez brała przez długi czas tabletki wiec wtedy miałam regularne miesiaczki nie byłam swiadoma tego ze mam PCO niestety teraz od kad wiem staram sie w jakis sposób to leczyc niestety nie jest łato tym bardziej ze teraz mieszkamy za granica i musze od nowa robic wszystkie badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie,ze bede sie leczyc. Ide jutro z wynikami do ginekologa,zobaczymy co powie. Przy ostatniej wizycie naciskala na jak najszybsza ciaze. A ja nie jestem jeszcze przekonana do konca... A tak na marginesie,to przeczytalam,ze jednym ze skutków ubocznych jest otylosc. Ja bylam bardzo szczupla zawsze. Po odstawieniu tabletek przytylam 5,6 kilo. teraz waze 56 przy wzroscie 160 i mam straszliwy celulit. czy to ma jakis zwiazek ze schorzeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze miec chodz nie musi ja niestety przez to schozenie tyje bardzo i mam niestety nadmiar owłosienia co mi bardzo przeszkada ale... co moge zrobic musze sie leczyc tak jak wszystkie inne kobiety jesli chce miec dziecko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niestety mam podobnie jak Ty:( po dlugiej przerwie jakiejś bezradności i gniewie wróciłam tu i zaczełam szukac jakiegos dobrego specjalisty. Lezałam w szpitalu na Ligocie, tam mnie zdiagnozowano bo wcześniej lekarka tez przez ok 2-3 lata nic nie zauwazyla:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalalaa
ja ma PCO i w tym cyklu będę biorę CLO , już się nie mogę doczekać dnia kiedy będę mogła wykonać test...tak długo się staramy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa82
Sonia81, dr Jochemczyk-Banek przyjmuje teraz dalej w Katowicach na Powstańców, ale piętro niżej niż do tej pory - jest to Poradnia Ginekologiczna na II piętrze, tel. do tej Por.Gin.: (32) 603 25 57. Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaakasia
dziewczyny, znacie jakiegoś dobrego ginekologa w Łodzi specjalizującego się w PCO??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa82
Sonia81, dopiero od niedawna, więc ciężko mi oceniać, ale jak na razie jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaakasia
dziewczyny, znacie jakiegoś dobrego ginekologa w Łodzi specjalizującego się w PCO??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, pisałam wcześniej, o tym że mam podejżenie PCOS, odebrałam wyniki badań i sa w normie dla fazy lutealnej, kolejne mam mieć na początku cyklu. Mam pytanie czy te obliczanie stosunku LH do FSH który wskazuje na PCOS lub przysadkę stosuje się tylko w tych badaniach z 3 dc ? Testosteron też mam w normie, czekam teraz na kolejne badania i na wizytę. Chciałam zapytać czy ktoś wie co oznacza podwyższony dheas? Czy któraś z Was tak miała ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evoonya
Dziewczyny,glowa do gory,ja mam stwierdzone PCOS,mam hipoglikemie,przeszlam dwie cesarki,jedna laparoskopie,operacje przepukliny brzucha,nastepna mam za 2 tygodnie,bo nadal mam rozejscie miesni i jak wczesniej pisalam mialam dwie cesarki wiec mam dwoje dzieci,zdrowiutkich!!!!!!!!!glowa do gory,ta choroba to nie wyrok,mam 29 lat i uwierzcie mi sa potworniejsze perzypadki,trzy dni temu wrocilam ze szpitala z oddzialu endokrynologii,tragedia,serio z Nami nie jest tak zle! Pozdrawiam Was wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evoonya
Podwyzszony DHEAS swiadczy o tym,ze trzeba bardziej zbadac nadnercza,mi w jednym badaniu wyszedl podwyzszony a w drugim nie,ale ciekawostka,to jest hormon ,ktory odpowiada za to,iz kobiecie nadmierny tluszcz gromadzi sie w czesci centralnej,tj. na brzuchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evoonya wielkie dzięki za odpowiedź, ja mam właśnie problem z otyłością brzuszną, mimo że, bardzo schudłam po odstawieniu tabletek anty które brałam na torbiele :( A czy ktoś sie orientuje jak jest z tym liczeniem LH : FSH ? Wydaje mi się na 90 %, że to się wylicza w 3 dc ale pewna nie jestem, teraz mi wyszło LH dwa razy większe od FSH( mimo że oba w normie) ale nie wiem czy ma to jakieś znaczenie teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LH /FSH powinno sie liczyc z badan zrobionych w 2-4 dc, pozniejsze porownywanie nie ma sensu gdyz LH wzrasta w miare zblizania sie do owulacji, no i wiadomo, ze przed owulka ten stosunek moze byc i 5 ;) Podniesiony DHEAS moze swiadczyc o problemach nadnerczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×