Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Gość dorocia8
Hej dziewczyny! trzeci dzień biorę te leki i nie czuję się najlepiej, wczoraj od rana strasznie mnie bolała głowa i niestety dorzuciłam sobie jeszcze 2 tabletki przeciwbólowe, ale bez nich to bym chyba w ogóle z łóżka nie wstała :/ Za to drugi dzień jest mi źle na żołądku - tzn. tak jakoś ciężko i trochę niedobrze. Czy to może być po bromergonie? Czy raczej metformax? ja stawiam na to pierwsze (po przeczytaniu ulotki). Mam nadzieję, że szybko przejdzie. Schudłam już jakieś 2-3 kg więc jest nieźle. Ale czuję się taka... z d...y wysrana :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorocia8
Hej dziewczyny! trzeci dzień biorę te leki i nie czuję się najlepiej, wczoraj od rana strasznie mnie bolała głowa i niestety dorzuciłam sobie jeszcze 2 tabletki przeciwbólowe, ale bez nich to bym chyba w ogóle z łóżka nie wstała :/ Za to drugi dzień jest mi źle na żołądku - tzn. tak jakoś ciężko i trochę niedobrze. Czy to może być po bromergonie? Czy raczej metformax? ja stawiam na to pierwsze (po przeczytaniu ulotki). Mam nadzieję, że szybko przejdzie. Schudłam już jakieś 2-3 kg więc jest nieźle. Ale czuję się taka... z d...y wysrana :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alicja, Zuzia ma rację co do progesteronu (Luteiny). Do 14 dni, ale po ODSTAWIENIU. Basia, przyrko mi z powodu infekcji Męża. Ale lepiej wiedzieć wcześniej i wyleczyć, żeby wszystko już bylo na cacy :) A mogę zapytać jak jest leczony? Let - GRATULACJE !!! :) Powodzenia ! Witaminka C - witaj ! Ginekolog nie widział - nigdy? :) No tak, dobry lekarz to podstawa. Ja jestem z Krakowa. O dr Sendrakowskiej różne opinie słyszałam. Pisze między innymi Susu na stronie 136 i 137 tego forum - ona się u niej leczyła, ale ją zmieniła i teraz mamy tego samego lekarza się okazało :) Markotko, nie znam tego leku (tzn. na własnej skórze), więc chyba nie powinnam się wypowiadać. Na ulotce nic nie ma?? Znalazłam tylko tyle, że jeśli chodzi o skutki uboczne to w przypadkach 1/100 występują zaburzenia miesiączkowania, ale nie pisze w jakiego charakteru. Zaskoczyło mnie też, że nie powinno się go podawać z metforminą, bo może mieć niebezpieczne dla życia skutki uboczne. Ale to taka dygresja na marginesie :) Dorocia - cieszę się, że się lepiej czujesz. Oby nie przyszły skutki uboczne tylu leków :O Ale trzeba wierzyć, że takowe się nie pojawią. Bardzo mnie te jajniki bolały i to oba - naprawdę się przestraszyłam. Od wczoraj mnie piesi bolą (dobry znak u mnie - będzie @ bez DF :) ) a dzisiaj jajniki już nie bolą ! Ale już miałam 1-dniową przewę w bólu a potem wszystko wróciło. Może już nie wróci...W każdym razie o tym incydencie i tak muszę wspomnieć lekarzowi, bo to było bardzo dziwne. Bałam sie, że to zapalenie przydatków albo jakaś wyrośnięta torbiel. No nic zobaczymy w ciągu najbliższych dni.. Pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorocia8
Pierniczek - no właśnie problem w tym że się lepiej nie czuję i zastanawiam się czy te skutki uboczne szybko miną ;) ale to tak... na marginesie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli Dorocia jednak wykrakałam :( Gdzieś czytałam, że jak się bierze 3 leki i więcej to nie ma bata - muszą wchodzić ze sobą w interakcje :O A ja bym stawiała na metforminę jeśli chodzi o dolegliwości żołądkowe. Przerabiałam to. I nie tylko ja. To bardzo powrzechne po tym leku. Super, że schudłaś. Ale może trochę za szybko. Z reguły jak sie tak szybciutko chudnie to traci się wodę a nie tłuszcz. Cóż, jak zawsze rozwalam optymizmem - wiem :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Metformina to OK tydzień przyzwyczajania się. Reszta nie nie wiem - nie brałam. Aaa, i jeśli już bierzesz antyki to może być też od tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorocia8
Co do chudnięcia to ja zawsze na diecie bardzo szybko chudłam. Ale teraz piję i piję bo ciągle mi się chce więc to chyba nie dlatego. Oby się utrzymało tak dalej bo przy wadze 105 kg i wzroście 180cm to jeszcze mi spooooro zostało :/ A szybko Ci przeszły te efekty metforminy? ja biorę w sumie 2 tabl. dziennie. Od jutra muszę jeszcze do zestawu dorzucić Luteinę na wywołanie @.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakiś tydzień mi zajęło przyzwyczajanie się do metforniny. Biorę 2 x 850 mg. To Twoje pragnienie jest dla mnie zastanawiające...nie wiem nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Samiego
Cześć dziewczyny Gratulacje dla nowych mam - Let i eweliny- trzymajcie się ciepło i dbajcie o siebie i maleństwa. Pozdrawiam Wszystie życzę powodzenia w starankach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny. Pierniczku - napisz mnie czy Ciebie bolały jajniki podczas brania luteiny?? Może to oznacza że zaczeły pracować (mam taka nadzieje). Ja po metforminie ani nie chudne ani nie tyje, ale obiecałam sobie że od dzisiaj bedę uważać co jem i ogranicze słodycze i napoje gazowane. troche martwie sie tymi \"kłującymi\" jajnikami bo to trwa juz z 4 dni. Ale dzisiaj ladna pogoda, może troch pochmurno ale słoneczko chce sie przebić, może będzie ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ejmi - Już dawno z Toba nie klikałam a tak chciałabym z Toba pogadać. Masz może nr GG. Jak będziesz mogła i chciała to odezwij się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorocia8
Przepraszam że tyle razy tamten post przeszedł, ale mi się nie chciało wyświetlać i myślałam, że nie wysłał, a on potem odbrobił sobie zaległości i wszystkie kliknięcia "odświerz" wziął za wysyłanie :/ Co do picie - ja zawsze miałam duże pragnienie :) mam wiecznego kaca :P nie no czasem mam dni że prawie nic nie piję bo nie mam ochoty, ale czasem to bym co chwilę piła :) a czasem normalnie ;) Dziś humorek lepszy, samopoczucie też, choć głowa coś ćmi i się boję że rozboli. Żołądek mógłby trochę lepiej się czuć, ale i tak jest lepiej niż wczoraj :) Tyle ciacha zostało z wczoraj że raczej węglowodanów dziś nie ograniczę ;) No wiecie - im szybciej się zje, tym szybciej przestanie kusić :P Więc to "czyn społeczny" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitko chyba faktycznie ten Verospiron zaburzał mi cykle, bo dzisiaj mam już 25dc i nie było żadnych plamień w trakcie :) Ale to też moja wina, bo przyznam się, że sama zwiększyłam sobie dawkę, bo miałam dosyć tych kłaczysków :o Teraz już biorę tyle, ile pani profeor mi kazała i wygląda na to, że będzie ok :) A jak Twoje samopoczucie? Jak maleństwo w brzuszku się miewa? Let serdecznie gratuluję :):):):):) Pierniczku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuziu - jasne że mam numer gg, ale używam go tylko jak jestem w domu w pracy nie mam możliwości wiec możesz mnie złapać głowie wieczorami. Mój numer to 2406321 jak masz ochote to pisz śmiało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny, to jakiś prawdziwy baby boom !!! :-D Let gratulacje ❤️ 🌻 Moja siostra też jest w ciąży skończyła 9 tydzień. Widziała już swoje maleństwo, słyszała serduszko. Jest strasznie wyczulona na zapachy. Jak gotuje zupę, to otwiera okno w kuchni , zamyka do nie j drzwi i ucieka do pokoju :-D ..... jak sobie to wyobrażam to strasznie chce mi się śmiać. My chyb a od najbliższego cyklu znowu zaczynamy staranka, zacznę mierzyć temperaturę i idę do ginekologa. Chcę go zapytać jaki ma plan mojego leczenia - muszę znać konkrety, muszę wiedzieć co robić .... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witaminka C
tak właśnie nigdy.. ale podejrzewam że mogę mieć to PCO.. chciałabym pójść wkońcu do tego lekarza.. i się przekonać to raz.. a dwa to w tym wieku by już pasowało. Możecie mi kogos polecić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dzieczyny! mam nadzieje ze cos mi podpowiecie,bo ja sama jestem strasznie zgubiona wsrod tego wszystkiego. Mam za soba juz kilku lekrzy i zaden tak na prawdre nie powiedzial mi co mi jest o leczeniu juz nie wspomne. Mam 22 lata i od zawsze nieregularne okresy,to znaczy czasem sa regularne co 28 dni np 3 miesiace ,czasem sa co 15 dni a czasem cykl trwa 50 dni. Mialam robione badania hormonalne -prolaktyna -ok -tsh-ok -testosteron-ok -dheaso4-ok -estradiol w 21 dc -ok -progesteron w 21 dc- 4,5 -lekarz powiedzial,ze jest w dolnej granicy wiec ok Jeden lekrz (ginekolog-endokrynolog)szukal przyczyny 6 miesiecy nie znalazl i nie pomog mi -okresy ciagle nieregularne.Poszlam wiec do innego,takiego swojego zaufanego ,ktory nie ma co prawda specjalnosci z enokrynologii ale coz. Zrobil mi usg -wynik jest takijajniki wielopecherzykowato zmienione. Powiedzial ,ze nieregularne okresy to taka moja uroda i ze od tego robia mi sie te pecherzyki.Nie mialam okesu juz miesiac wiec wypisal mi luteine na wywolanie ,powiedzial,ze jesli po 14 dniach od wziecia 1 tabletki mi sie nie pojawi okres to mam wziac bez okresu diane ,ktora mam brac 2 miesiace i mi wszystko wroci do normy. Dziewczyny!!CZy on moze mowic prawde?Watie troche ja jako laik ,ze w ciagu 2 miesiecy mi sie ureuluja okresy ,ktore mam takie 10 lat. Napiszcie co sadzicie o tym,bo jczuje sie strasznie zagubiona i nie moge na nikim polegac.... Wg mnie to raczej te pigulki musze tak z rok pobrac bo 2 miesiace to za malo i jescze bardziej mi sie wszystko powali jak odstawie po 2 miesiacach ,jak sadzicie?? I koljne pytanie bo nie chce brac tej diany ,wydaje mi sie ona za mocna ,czy po tych dwoch miesiacach(bo juz wykupilam 2 paczki) moge zmienic na np yasmin?? Jeszcze dodam tylko,ze nie mam zbednego owlosienia ani tradziku (pryszcz wyskakuje mi jakis raz na rok)i nie jestem otyla . Jesli ktos odpowie co o tym wszystkim mysli to serio bardzo dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia.mm
cześć dziewczynki u mnie nic od niedzieli luteina na wywołanie @ i tyle zero stymulacjki w tym cyklu do póki się nie wyjaśni skad te bakterie u męża pierniczku na razie nie jest leczony ma miec badanie z posiewu nasienia i cewki moczowej bo nie wiadomo z czego to jest moze być jakaś pierdoła ale moze to być coś poważniejszego więc moze się wybierze w przyszłym, tygodniu na badania i będę coś wiedziała pozdrawiam wszystkich i obyście miały lepsze wiadomości ode mnie bo ja ciągle coś nowego ...niestety nic dobrego :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaminko C - ja tylko z ciekawości pytam. A wręcz Ci zazdroszczę, że do tej pory nie miałaś takich problemów, żeby odwiedzać ginekologa. Ja szczerze - nie cierpię :) Ale cóż muszę od 17 roku życia. Ale dobry i delikatny lekarz + dobra diagnoza i leczenie to już bardzo bardzo dużo :) My z Susu leczymy się u dr Tomasza Milewicza. Jesteśmy bardzo zadowolone - jak będziesz chciała to dam Ci namiary :) Tylko jest dopiero od 17 listopada. Rybcia, no rzeczywiście ciężka sprawa. Właściwie wszystkie najważniejsze hormony związane z cyklem są w porządku. Nie wiem kiedy były robione te badania, ale może trzeba by było je powtórzyć. Obraz wielkotorbielowatych jajników w USG jest obecny 20% kobiet - i rzeczywiście taka ich uroda :O Są one wykrywane przypadkiem bo nie dają rzadnych objawów. Sam obraz policystycznych jajników nie jest wystarczający dla potwierdzenia diagnozy PCOS. Kluczowe są tu zaburzenia hormonalne i metaboliczne. No nie wiem - możliwe, że taka Twoja uroda. My kobietki z PCOSem nie przepadamy za antykami i staramy się ograniczyć branie ich do minimum. A najlepiej w ogóle. Tylko maskują objawy nie lecząc choroby. Łagodzą co prawda skutki wzostu testosteronu, ale tylko doraźnie. I lekki mamy zamęt po odstawieniu - jeśli w ogóle coś się dzieje :O Ale Ty chyba możesz brać - bo to na PCOS mi nie wygląda. Ale pamiętaj, żeby przed kuracją tabletkami antykoncepcyjnymi sprawdzić czy nie ma przeciwwskazań i zrobić badania (cytologia, krzepliwość, cukier, cholesterol, bilirubina). Basia - nie poddawaj się ! Głowa do góry, plis :) Spokojnie te 2-3 miesiące (w najgorszym razie recz jasna) to nie tragedia. Zleci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybcia - ja uważam, że w ogóle nie powinnaś brać tabletek a już na pewno nie wtedy kiedy po luteinie nie dostaniesz okresu. Powinnaś znaleźć innego lekarza który zleciłby Ci wszystkie badania hormonalne jeszcze raz bo takie rozregulowane miesiączki muszą mieć odbicie w hormonach - nic nie dzieje się bez przyczyny. Ale póki co lepsze będzie dla Ciebie branie progesteronu (luteiny, duphastonu) na regulacje cyklu niz antyki, po ktorych potem możesz mieć jeszcze większe problemy. zazwyczaj jest tak ze jeśli kobieta ma problemy z miesiączką od początku to po odstawieniu tabletek problem sie pogłębia - oczywiście nie jest to reguła, ale zdecydowana większość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamina C
przynam szczerze, że wolałabym iść do kobiety-ginekologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamina C
i wiesz, ja to raczej mam powód, ale się zebrać nie mogę - bo mam upławy, więc powinnam iść do ginekologa + moja miesiaczka coraz krótsza ostatnimi czasy... często mnie boli podbrzusze tak po środku cyklu.. noi jajnik najczęściej prawy (ale boli tak, że się nie mogę wyprostować), czasem lewy. Ponadto mam bolesne miesiączki.. biorę do 6 iburofenów dziennie pierwszego dnia - drugiego bywa już lepiej. noi trwają one do 3 dni, a ostatnia 1,5 - noi też mam skrzepy. więc raczej powinnam iść ginekologa + to nadmierne owłosienie gdzieniegdzie w miejscach w których takiego być nie powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaminka C, Cóż, ponoć w Krakowie jest wbrew pozorom nie ma wielu gin.-endo. :O To możesz spróbować u tej Pani doktor jak chcesz u kobiety. Ale tylko powiem - teraz wiem, że płeć lekarza nie ma tu znaczenia. Liczą się kompetencje i podejście do pacjenta. Ale rozumiem, ja też na początku chodziłam do kobiety :) P.S. Poza tym nie jestem w 100% pewna, że Pani dr jest super delikatna, ale to Twój wybór. Ejmi, może tak być, że miesiączki są nieregularne z natury. Taka uroda i tyle. Lekarz może mieć rację. Bo te badania horonalne były dość dokladne. Gdyby to było PCOS to by w nich wyszło. Tak sądzę... Ale jak pisałam - może trzeba by było je powtórzyć, Rybciu. Kiedy były robione jak można zapytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ja tez slyszalam o takich przypadkach co dziewczyny mialy @ bardzo nieregularnie, a jednak hormony w normie i urodzily zdrowe dzieci. Jedyny problem to ewentualnie wyczaic, kiedy bedzie owu :) Co do antykow, jestem przeciwna i mysle, ze na uregulowanie wystarczylby duphaston. Ja tak mialam przez kilka lat, a o tabsach nie chce slyszec. Witamina c, z wlasnego doswiadczenia, a bylam u X ginow i naprawde mam porownanie miedzy kobietami a mezczyznami to na 10 delikatnych facetow jest 1 fajna babka. Nigdy jak nie bede musiala nie pojde do kobiety. Rozumiem obawy, ale musisz zrozumiec, ze jestes dla niego pacjentka, taka sama jak kazda inna kobieta, i nie ma co sie wstydzic. Tez uwazam ze wazniejsze sa kompetencje niz plec lekarza. Oczywiscie sama zrobisz tak jak uwazasz za sluszne. U nas poki co dobrze. Dzidzia nie dokucza za wiele, jest tylko duzym spioszkiem i glodomorkiem :) ale tak poza tym wszystko chyba dobrze. W srode ide do nowego lekarza - poloznika. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro dziewczyny tak uważacie to może macie racje, ale antyki tutaj nie pomogą tylko ominą problem tak czy siak:O ahhh a ja się coś nie teges czuje:O obudziłam sie w nocy i co chwile było mi zimno i gorąco na przemian - zmierzyłam temp - 36.3 czyli niziutko, rano wstałam i od razu zakręciło mi sie w głowie i potem przez resztę dnia mialam zwolnioną reakcje:O Teraz jak sie polożyłam tez mi sie zakołowało:O Do tego w tym cyklu (jestem w 10 d.c) ciagle czuje podbrzusze i to taki dziwny nęcący ból - martwię się cholercia żeby z tego nie wyszło z tego jakieś cholerstwo. Zastanawiam sie czy to nie wina ciśnienia ja jestem straszna meteopatką - ale kurde żeby az tak? Ble:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badania robilam przez pol roku partiami(niestety tacy lekarze i skierowania od nich) najpier prolaktyna sama,potem progesteron,estradiol i tsh razem a potem testosteron i dheas. gin mi powiedzial ze po dziecku mi sie ureguluje i wczoraj wzielam pierwsza tabletke diany.LEkarz poiwiedzial,ze tak mozna tylko tyle ze nie dzialaja one antykoncepcyjnie przez ten pierwszy miesiac. Ale sadzicie ze brac 2 miesiace i odstawic bo ja to mysle ze tak z rok musze pobrac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Kochane :) U mnie masakra 29 dc tempka 36,4 :o zero bóli na okres nic kompletnie, nawet jak mialam cykl 50 dniowy to od 16 dc juz mnie tliło cos a teraz czuje sie taka pusta w srodku :( dzis wzielam DF na wywowlanie @ bo pewnie samoistna przyjdzie po 50 dniach i mam dzisiaj takie brunatne upławy , nie plamienia tylko upławy nawet gdyby to byla jakas infekcja to by mnie cosik bolało a tu nic :( ehh szkoda gadac Jest mi strasznie przykro ze w poprzednim cyklu jak bralam clo 1/2 tabletki miałam owulacje potwierdzona monitoringiem, testami, sluzem, okresem w czasie a nie mogłam sie starac ze wzgledu na wyjazd :( a wtym cyklu mimo ze wzielam zwiekszona dawke i były staranka nie miałam owulacji :( och przykre to przykre :( Pozdrowionka dla wszystkich, witam nowe kolezanki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorocia8
No to się wkurzyłam! :( Dziś dostałam @ więc od dzisiaj kolejne 2 tabletki mi dochodzą :/ Ledwo się przystosowałam do tamtych a tu już następne :(( Zobaczymy co będzie. Wczoraj sobie nieźle pofolgowałam z jedzeniem ale dziś czuję się lepiej na żołądku więc mam nadzieję, że przystosowanie do metformaxu mam za sobą. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamina C
a to, że mnie w połowie cyklu boli jajnik to oznacza, że mam owulacje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×