Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Gość dorocia8
Kurcze dziewczyny to ja nie wiem. Czytałam opinie o tej lekarce w necie i nie spotkałam się z negatywną. Pani doktor rzeczywiście jest rzeczowa i konkretna. Wyraźnie mówiła o braniu tego już teraz i to wszystkiego :/ Tzn. antyki gdzieś za 2 tyg. bo od 1 listopada kazała brać luteinę na wywołanie @. I teraz nie wiem co zrobić - z tego co mówicie powinnam część z tych leków odłożyć na półkę,czyli olać zalecenia lekarki :( Wy piszecie z własnego doświadczenia, ale lekarce też ufam, więc kogo mam posłuchać? :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamccia83
Witam wszystkich!!!ja dowiedziałam się że ma PCOS jakieś 2 tygodnie temu.nigdy bym nie przypuszczała że taka choroba istnieje.Stralaiśmy się z mężem o dziudzisia rok czasu i jakoś nam nie wychodziło i postanowiłam sie przebadać.lekarka po zrobieniu usg i badań hormonalnych(mam lekko podwyższone LH) stwierdziła że mam tą chorobą.wcześniej miałam tylko nieregularne cykle miesiączkowe i żadnych innych objawów. Nie mam pojęcia co robić!!!jaka mogłaby przyczyna tego że mam tą choroba i jak ją leczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorcia, absolutnie sluchaj lekarza, ale tak jak pisze Pierniczek dopytaj czy to konieczne wszystko :) Kamciaa...nikt do konca nie wie skad ta choroba sie bierze. Najprawdopodobniej przyczyny genetyczne :o No i z leczeniem to dosc ciezka sprawa, niestety. Ale nie beznadziejna :) Bedzie dobrze, glowa do gory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich w ten mglisty poranek Pierniczku - ja też sie dziwie że mnie bolą a raczej martwie się w szczególności że jakoś one rano mnie bolą, może znów jakieś pęcherzyki sie robią. Ejmi - idź za głosem serca a wszytsko sie ułoży. Ja wierzę że to Bóg nas tak kieruje a on wie co dla nas najlepsze. Dla pozostałych ogromne buziaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia.mm
dzień dobry rozpisałyście sie dziewuszki bardzo popołudniu wczoraj byłam a prawie stronkę musiałam nadrobić przed chwilą A_psik pewnie jest szczęśliwa z tego powodu :).hahaha ja jutro do gina z wszystkimi wynikami i zobaczymy co dalej:) tymczasem miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorocia8
Dzięki dziewczyny :) No to od dziś zaczynam faszerowanie się lakami... A za 3 miesiące jak pójdę do lekarki to zobaczymy - może to tylko na teraz, a potem już coś odpadnie... Mam nadzieję! Poza tym Androcur tylko 10 dni mam brać, na początku cyklu a potem już nie więc może nie będzie tak źle! Oby mi się poprawiło tylko wszystko - od samopoczucia poczynając :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorocia8
No pusto pusto... Dziś starałam się ograniczać węglowodany choć nie najlepiej mi to wyszło, ale i tak zjadłam gdzieś połowę tego co zwykle więc nie jest źle :) Póki co tyko metformax brałam, na noc Bromergon wezmę i zobaczymy co będzie. Ale tak sobie myślę, że zwykle się podobno bierze 2-3 tabl. na dobę, a ja mam tylko 1/2 tabletki więc może nie będzie to tak dużo i dlatego mogę brać razem z antykiem. Bo powiem szczerze przeczytałam ulotkę a tam jak byk że nie wolno stosować z antykami :/ No zobaczymy. A jutro rano jeszcze Authyrox - jestem ciekawa jak się będę czuła. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny!!! Wiecie co??? UDAŁO SIĘ!!!!!!!!!! Jestem w trzecim tygodniu w ciąży!!! Informacja jest pewna, bo miałam badanie krwi beta hCG, wynik 68,97. Jestem przeszczęśliwa!!! Dobrej nocy dla Wszystkich i pozdrowienia od najszczęśliwszej kobiety na świecie :) Let

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Let GRATULUJE !!!!!!!!!!!! Kochana trzymaj sie cieplutko 🌼 kolejna do kompletu, dziewczyny zakładac tabelke :) Let czy Ty aby napewno masz PCOS ??? I standardowe pytanie czym sie leczyłas :P ??? !!!!!!!!!!!!!!!! JUpi, JUpi !!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_psik, dziekuje :) Mam PCOS, nawet lekarz w szpitalu powiedzial mi, ze w moim przypadku o zadnej stymulacji jajnikow nie ma mowy, bo na nich zaden pecherzyk nie urosnie. A to sie zdziwi, bo pojde do niego i udowodnie, ze sie mylil i mam nadzieje, ze takich bzdur juz nie bedzie opowiadal zadnej pacjentce. Całe szczęscie mam naprawdę fantastyczną lekarkę! Ona jest niesamowita. Więc tak: w zeszłym roku we wrześniu odstawiłam tabletki anty (Yasmin) i tak sobie czekałam. Dostałam okres samoistnie, miałam nawet owulację, wiem, bo mierzyłam temperaturę. Ale nie staraliśmy sie wtedy o dzidzię, bo ja glupia czekalam na umowe o prace na stale. Mialam dostać umowe na stale w marcu, a zrobili mnie w bambuko i dali mi znowu na rok. I wowczas zdecydowalismy, ze juz nie czekamy, tylko działamy. No i zaczęły sie schody. Poszłam do szpitala na badania hormonów. Okazalo sie, ze testosteron mam 0,9 (czyli za dużo) i hiperprolaktynemia czynnosciowa. I tak minal maj i czerwiec. Caly czas bez zadnych lekow. Dopiero w lipcu mialam pierwsza stymulacje z clo. Po 1 tabletce dziennie. Niestety zero rekacji. Potem moja lekarka byla na urlopie i miałam mała przerwę. I teraz dała mi clo po 2 tabletki dziennie. I tak się udało. W sumie to moge nawet powiedziec, ze za pierwszym razem :) bo urosl mi piekny pecherzyk na lewym jajniku i owulacja byla potwierdzona USG. Teraz mam brac po 1 tabletce duphaston i za 10 dni mam isc na USG. Tak bardzo sie ciesze :) I wierze, ze wszystko bedzie dobrze. Na pewno bedzie :) Kazda z Was bedzie przezywala to, co ja teraz. Jestem tego pewna :) Pozdrawiam cieplutko, Let

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny LET- GRATULACJE. Wszystkie Ci zazdrościmy i trzymamy kciuki. Podrzuc nam troche tych fluidków. U mnie właśnie koleżance urodził się wnuk i jest teraz rozmowa ciągle o nim, a nawet nie wiedzą jak ja się czuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia.mm
LET a pomyśleć ze jeszcze parę dni temu rozmawiałyśmy na temat stymulacji clo:) a teraz ty już masz swoje szczęście!!!!!!!!!!!!!! bardzo się cieszę:):):) mam nadzieję, że wszytko będzie ok z tobą i maleństwem no i ze w pracy sie poukłada gratuluję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorocia8
Let gratulacje!!!! :D Aż się wzruszyłam czytając Twój post i teraz ryczę, ale to ze szczęścia!! Cieszę się że Ci sie udało i że może się udać i w ogóle jestem szczęśliwa!! :D Powiedz jak mężuś zareagował i rodzinka :) Kurcze naprawdę się cieszę (ciekawe co będzie jak ja zajdę :P ) P.S. Nie wiem czy to kwestia niższej insuliny, mniejszej ilośći węglowodanów czy tych tabletek na tarczycę, ale tak dobrze już dawno się nie czułam! Mam energię i tak świetny humor jakbym była na haju. Mam ochotę skakać, tańczyć i w ogóle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Let, serdeczne gratulacje !!!!!!! uwazaj na siebie i malenstwo . Bardzo sie ciesze z tego wysypu ciaz u kobiet z pco :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biore od 6 dni Luteine ale ostatnio pobolewają mnie jajniki tzn. kłują. Nie wiem co sie dzieje. Czy sie cieszyć że pracują czy sie martwić. Dziewczyny zaciążone - miałyście jakiś objawy wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzia, ja nie mialam takich objawow. 6 dni po owulacji to za wczesnie na jakiekolwiek objawy. Mnie jajniki zaczely kluc okolo 6-7 tyg ciazy :) Trzymam kciuki za ciebie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mierzyłam tempki, więc nie wiem czy wogóle miałam owulke, bo wydaje mi sie że nawet śluzu takiego nie miałam. Tak tylko pytałam, bo na 100 % nie jestem w ciąży bo to nie możliwe chociaż z męzem się ostatnio dośc dużo przytulaliśmy. Tylko te jajniki bolące i kłujące mnie matwią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALICJA18
hej wam : ) dzisiaj właśnie skończyłam brać luteine bo miałam ją brać przez 10 dni po dwie dziennie , jednak do tej pory nie dostałam miesiączki : ( a lekarz mówił że w ciągu tych 10 dni mam dostać okres i zrobic wtedy badania hormonalne : ( nie wiem co mam teraz robic czy dalej czekac czy znowu jechac do tego lekarza do Gdyni ? W tym czasie jak brała tylko jeden raz zakuły i bolały mnie jajniki . Wcześniej jak brałam luteine to dostawałam okres po 3 dniach a teraz cisza. już Niewiem czy mojej jajniki już całkiem przestały działać ?? troche się tym martwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alicja18- ja też biore luteine ale okres powinno sie dostac po odstawieniu luteiny w ciągu 14 dni od ostatniej tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia.mm
cześć dziewcznki no nietet nie mam dobrych wieści okazuje się ze wyniki męża nie sa tkie dobre jak myślałam kap ma jakieś bakterie w nasieniu i musi zrobić badania :( a później dopiero leczenie na razie bez stymulcaji jetem ,bo lekarze powiedział ,że szkoda by było mnie męczyć hormonami jeżeli wyniki męża są tak sobie znowu czekam:( i znowu miesiąc albo więcej w plecy szkoda:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny, bardzo Wam dziękuję za wsparcie :) Odkąd odkryłam to forum naprawdę często tu zagladam, może nie zawsze mam czas aby coś napisać, ale bardzo sie cieszę, ze mogę podzielić sie z Wami moim szczęsciem :) surfitko, jak sie czujesz? masz juz jakies typowe objawy? Mnie bardzo bolą piersi, mam bardzo wyczulony węch (mój mąż się śmieje, ze mogłabym pracowac na poczcie i obwąchiwać paczki hehe) a od wczoraj nie mam apetytu. Za to piję mnóstwo wody. zuzia 13, mnie bolaly jajniki tuż po owulacji. Nie bolaly tak mocno jak przed owulacją, ale czułam, ze cos sie tam dzieje :) Wydaje mi sie, ze to dobry objaw :) basiu mm, wyniki nasienia mojego meza były ok, moja lekarka powiedziala, ze nie sa najlepsze, ale i nie najgorsze. Takie standardowe :) Na pewno wszystko będzie ok, ale wiem, jak to jest, jak trzeba czekac... Ale na pewno niedługo nadejdzie właściwy moment :) Pozdrawiam cieplutko i oczywiscie przesyłam pozytywne fluidki :) Let

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia.mm
Let dzięki wiem , że kiedyś się doczekamy ale jakoś tak nam ciągle pod górkę:( jak mi się juz polepszyło to z mężem kiepsko wiem ,że powinnam się cieszyć że w ogóle jest tak a nie gorzej biorąc pod uwagę to jak po chemioterapii mogło być źle ale wiesz jak to jest jak już się już coś ma to chce się wiecej poczekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamina C
Hej. ja nie wiem czy mam PCO, mam natomiast za dużo wlosków w niektórych miejscach.. nie wiem moze to przez PCO. Mam do Was prośbę Polećcie mi dobrego lekarza endo-gin z Krakowa lub okolic. Może to rzeczywiście jest PCO. ostatnio mialam bardzo krótką miesiaczke 1,5dnia. mam trądzik z różnym nasileniem mam 24lata ale gin mnie jeszcze nie widział. wiem że musze iść, ale chciałabym trafić od razu do dobrego lekarza. myślałam o tej sendkrakowskiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki po kilkudniowej nieobecności :) Co tam u Was słychać? Przepraszam, ale nie nadrobiłam jeszcze zaległości. Ja się cieszę, bo chyba wreszcie skończyły mi się te krótkie cykle :) Wygląda na to, że ten będzie normalnej długości :) Jak sądzicie, czy przyczyną tych krótkich cykli mogła być zbyt duża dawka Verospironu? Czy on może zaburzać cykl? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markotka, ja mysle, ze mogl zaburzac Ci tak cykl. Mi spironol zaburzal cykl tak, ze wogole nie moglam dostac @. Po odstawieniu jako dziwnym trafem wszystko wrocilo do normy..a moze to tylko przypadek? :) Let, nie wiem czy to co czuje to typowe czy nie, ale nadal bola mnie piersi. czasem mnie troszke nudzi, szczegolnie wyczulona jestem na zapachy i chce mi sie spac. A ty jak sie czujesz? Tak wogole to ktory to tydzien lub dzien ciazy? basia, nie martw sie, ja jestem pewna ze sie doczekasz malenstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorocia8
Hej dziewczyny! trzeci dzień biorę te leki i nie czuję się najlepiej, wczoraj od rana strasznie mnie bolała głowa i niestety dorzuciłam sobie jeszcze 2 tabletki przeciwbólowe, ale bez nich to bym chyba w ogóle z łóżka nie wstała :/ Za to drugi dzień jest mi źle na żołądku - tzn. tak jakoś ciężko i trochę niedobrze. Czy to może być po bromergonie? Czy raczej metformax? ja stawiam na to pierwsze (po przeczytaniu ulotki). Mam nadzieję, że szybko przejdzie. Schudłam już jakieś 2-3 kg więc jest nieźle. Ale czuję się taka... z d...y wysrana :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorocia8
Hej dziewczyny! trzeci dzień biorę te leki i nie czuję się najlepiej, wczoraj od rana strasznie mnie bolała głowa i niestety dorzuciłam sobie jeszcze 2 tabletki przeciwbólowe, ale bez nich to bym chyba w ogóle z łóżka nie wstała :/ Za to drugi dzień jest mi źle na żołądku - tzn. tak jakoś ciężko i trochę niedobrze. Czy to może być po bromergonie? Czy raczej metformax? ja stawiam na to pierwsze (po przeczytaniu ulotki). Mam nadzieję, że szybko przejdzie. Schudłam już jakieś 2-3 kg więc jest nieźle. Ale czuję się taka... z d...y wysrana :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorocia8
Hej dziewczyny! trzeci dzień biorę te leki i nie czuję się najlepiej, wczoraj od rana strasznie mnie bolała głowa i niestety dorzuciłam sobie jeszcze 2 tabletki przeciwbólowe, ale bez nich to bym chyba w ogóle z łóżka nie wstała :/ Za to drugi dzień jest mi źle na żołądku - tzn. tak jakoś ciężko i trochę niedobrze. Czy to może być po bromergonie? Czy raczej metformax? ja stawiam na to pierwsze (po przeczytaniu ulotki). Mam nadzieję, że szybko przejdzie. Schudłam już jakieś 2-3 kg więc jest nieźle. Ale czuję się taka... z d...y wysrana :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×