Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Gość mama Samiego
Cześć dziewczyny, Kitka - ja nigdy nie leciałam samolotem, ale będąc w ciąży i to mocno zaawansowanej (19 tydzien) weszłam i zeszłam z Kasprowego. Ale po prostu nie wiedziałam ze jestem w ciąży, bo normalnie bym się nie odważyła. Histeryczka jestem. Wczoraj spotkałam się ze znajomymi - dziewczyny w ciąży (piątej i trzeciej) i to starsze ode mnie. Na szczęście pogoda nastastraja optymistycznej - wiosna się robi, jak bociany przylecą to może i nam przyniosą. Na razie cykl stracony - leczę grzybicę, za tydzień znowu idę na wymaz z pochwy znowu tydzień czekania na wynik i jeśli będzie dobrze to się można umawiać na zabieg a jak nie ......... eh może będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Samiego
A co do laserowego usuwania włosków - byłam kiedyś na usuwaniu wąsika dwa razy, ale żadnego efektu nie zauważyłam - odrosły zaraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwa30
Witam o poranku.Też leczę pco,staram się o dzidzię.Biorę bromergon,metformin a od 5dc clo.Z nadmiernym owłosieniem równiez mam problem:(Jakoś musimy sobie radzić.Wszystkim starającym się o dzidzę życzę szczęścia a tym co się udało gratuluję.:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika8511
do Marta 1983 ja je robilam dosc dawno i to bylo w lodzi nie pamietam nazwy tego salonu pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaadzziiiaaaa
markotka!!!! ide do lekarza moze w ta srode ...powiem ze odstawiam tabsy :)i chce badania .... kurde i tak chodz do lekarzy....szok. ja ogolnie nie bylam za braniem tabsown , nie chcialam ale skoro mowiono mi ze to jedyny sposob...coz...bralam tak mija orawie 3 lata...koszmar jezeli sie dostane w srode do gin...napisze co i jak...pozdrawiam i bardzo dziekuje...to dla mnie bardzo wazne ...opinia innych....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikiO
mama Samiego...........o matko!! 19 tydzien i nie wiedzialas ze jestes w ciąży? hmmm dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Samiego
mikiO - wiesz jeżeli jesteś pesymistką i zakladasz ze nie zajdziesz w ciążę bez długiego leczenia (lekarz z tytułami ci tak powie), miesiączek nie masz z reguły po poł roku od odstawienia hormonów, żadnych dolegliwości to się zorientujesz dopiero po za ciasnych ubraniach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co dziewczyny najgorsze jest w PCO? Czekanie na okres, ja mam tak nieregularne że nie wiem kiedy mam owulacje nawet przy mierzeniu temperatury bo tempka tak skacze jak głupia że raz mam wysoką raz niską i można oszaleć... Acha i teraz przy staraniach jak mam wiedzieć kiedy mogę zrobić test ciążowy jak nie wiem kiedy dostanę @ :) z regóły czekało się do terminu @ i robiło test.. hihi to mnie troszkę śmieszy, ale co zrobić chyba zakupię jeden i w ciąu tego tygodnia zrobię test a może poczekam do niedzieli :>... Prawy jajnik mnie bolał dwa dni temu, wczoraj poszłam na rolki pojeździć bo jestem osobą która lubi ruch i jak mnie zaczął boleć to musiałam do domku wracać :(. I od wczoraj w podbrzuszu mnie kłuje.. Zobaczymy narazie się nie nastawiam ani nie próbuje wmawiać pozdrawiam was dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankra50
Cześć dziewczyny! U mnie stwierdzono PCO na podstawie USG - pęcherzyki... Na początku brałam Luteinę przez 2 m-ce - nie pomogła a lekarka nie przepisała mi potem żadnego leku...Na własną ręke zrobiłam badania FSH i LH... Oba hormony sa podwyższone a ich stosunek wynosi 2,7:0. Ponownie poszłam do mojej Pani ginekolog - stwierdziła ze to typowe przy PCO i przepisała mi DIANĘ. Po Dianie mam chcicę na słodyczę i trochę przytyłam...Biorę także LETROX na guzek tarczycy (ale hormony tarczycy mam w normie...). Chciałabym sie Was zapytać, czy któraś z Was brała mieszankę : DIANA , LETROX i METFORMAX(lub SIOFOR- czy coś takiego...)? Chciałbym brac metformax na ograniczenie przeogromnej ochoty na węglowodany - wiem że ich nie powinno sie jadać przy PCO... Nie mam podwyższonego cukru na czczo ale słyszałam, że metformine można brac także przy braku cukrzycy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sagem
jestem pierwszy raz na tym forum i z coraz większym niepokojem czytam o PCO. Trzy miesiące temu byłam na swoim pierwszym badaniu ginekologicznym ,. Poszłam z polecenia dermatologa leczącego moje trądzikowe problemy. Pani ginekolog wypisała mi skierowanie na USG dopochwowe z adnotacją "podejrzenie PCO". Zbyt przejęta samą wizytą nie zapytałam co to jest a i sama pani ginekolog nie wyjaśniła nic na ten temat. Na badanie nie poszłam z dwóch powodów - pierwsza wizyta była koszmarna, zero delikatności + bolesne badanie na cytologię ( a miało takie nie być), krwawienie po. Poza tym nie kryję obaw przed dopochwowym USG Jestem dziewicą. Nie chce kolejnego bolesnego badania. może są jakieś inne sposoby na zdiagnozowanie PCO, mniej stresujące? nie wystarczy samo badanie hormonalne? a może to w ogóle nie jest PCO? miesiączki mam regularne, żadnych problemów z nadwagą, tylko te zmiany skórne na twarzy i problemy z owłosieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta1983 hej mam ten sam problem czekanie na okres to jest najgorsza maskara jaka można sobie wyobrazić, zwłaszcza ze jestem po resekcji jajników ( dokładnie miałam operacje 12 grudnia 2007 roku . po operacji okres pojawił sie jak w zegarku na 30 dzień ale potem cisza i nic do tej pory zero . i znowu muszę jechać na badania........ dodam ze lecze sie w poznaniu wiadomo prywatnie kazdy wie o co chodzi....ta operacja byla dla mnie nadzieja a tuz znowu cos nie tak..... dobrze ze jest forum czy któraś z was miała już operacje i ma podobne doświadczenia ??? no i co najważniejsze ma dziecko???z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta1983 hej mam ten sam problem czekanie na okres to jest najgorsza maskara jaka można sobie wyobrazić, zwłaszcza ze jestem po resekcji jajników ( dokładnie miałam operacje 12 grudnia 2007 roku . po operacji okres pojawił sie jak w zegarku na 30 dzień ale potem cisza i nic do tej pory zero . i znowu muszę jechać na badania........ dodam ze lecze sie w poznaniu wiadomo prywatnie kazdy wie o co chodzi....ta operacja byla dla mnie nadzieja a tuz znowu cos nie tak..... dobrze ze jest forum czy któraś z was miała już operacje i ma podobne doświadczenia ??? no i co najważniejsze ma dziecko???z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta1983 hej mam ten sam problem czekanie na okres to jest najgorsza maskara jaka można sobie wyobrazić, zwłaszcza ze jestem po resekcji jajników ( dokładnie miałam operacje 12 grudnia 2007 roku . po operacji okres pojawił sie jak w zegarku na 30 dzień ale potem cisza i nic do tej pory zero . i znowu muszę jechać na badania........ dodam ze lecze sie w poznaniu wiadomo prywatnie kazdy wie o co chodzi....ta operacja byla dla mnie nadzieja a tuz znowu cos nie tak..... dobrze ze jest forum czy któraś z was miała już operacje i ma podobne doświadczenia ??? no i co najważniejsze ma dziecko???z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patiana może zaszłaś? :) Życzę szybkiego zafasolkowania. Ja jeszcze się staram wszystko przede mną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marta no właśnie nic z tego zrobiłam sobie teścik i tez nadal walcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KRAFCIA
Cześć dziewczynki !! Nie miałam niedawno nawet pojęcia , że mój trądzik, lekka nadwaga, mogą być objawem czegoś tak poważnego jak PCO, staramy sie o fasolkę, ginekolog powiedział mi ze daje mi na pobudzenie jajników clo i duphaston, 2 cykle brałam, i nic, dziś dostałam okres ;( Podejrzewa u mnie dopiero PCo, ale czuje ze tona prawdę to i jestem przerażona, w przyszłym tygodniu jadę na badania :( powiem szczerze jestem przerażona.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krafcia nie stresuj sie tak bardzo nie wiadomo jak u ciebie to będzie przebiegało. spokojnie bez nerwowo narazie nie masz co panikować dowiesz sie wszystkiego od swojego endo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach bym zapomniała ja tez bralam duphaston i do tego estrofem mite , to ze nie dostalas okresu moze byc wynikiem tego ze po prostu gin ci podal inna dawke leku niz tobie potrzeba . ja tez tak mialam dopiero moja pani profesor mi ustalila takie dawki ze dostawalam po tabach okresik co miesiac tyle ze poddalam sie resekcji poniewaz mialam jajka tak duze ze moglabym obdarować nimi 4 kobiety (cytuje slowa mojego lekarza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest dziewczynki szansa, że biorąc siofor można zajść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie było mnie tu dość długo. piszę do was żeby się poradzić. 7 marca idę na kolejną wizytę w sprawie moich jajników. do tej pory brałam cyprest, bo moja gin. stwierdziła że mam trochę podniesiony męski hormon, wąsik itp. więc trzeba zastosować ten lek. z tego co przeczytałam na ulotce to zwykłe tabletki anty z tym tylko że dla kobiet z wyższym hormonem męskim. nijak ma się to do PCO! skończyłam właśnie 4 opakowanie a rezultaty marne, poza tym że piersi mnie bolą na okrągło cały m-c wąsik delikatnie przybladł a na wadze 3 kilo więcej ( a wcześniej było już i tak dużo!) nie wiem czy powiedzieć jej żeby zaczęła robić coś w kierunku pco czy po prostu zmienić gin. mamjuz swoje latka w sierpniu mam ślub no i pasowałoby mieć dzidzi przed 30 (mam już 27) pomóżcie bardzo was proszę i z góry dzięki. pozdrawiam was wszystkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KRAFCIA
Dzięki patina, tylko tak trudno nie panikować, ale widze że sporo z nas kobitek ma ten problem, a przeciez dzieci rodzą więc trzeba mieć nadzieję, w prztyszłym tygodniu sie dowiem więcej to dam znać, trzymam kciuki za Wszystkie i za Wasze Fasolki, ehhhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Samiego
Cześć dziewczyny, KAFCIA, spokojnie (mówi ci to głowny histeryk kraju ;)). Ta choroba jest nieprzewidywalna i nikt nie powiedział ze kobieta z PCOS nie będzie miała dzieci. Często jest tak że dziewczyny się leczą leczą a jak robią sobie przerwę w leczeniu to zachodzą. patina - resekcja? o mamo nie bałaś się? Ja mam iść na kauteryzacje jak wyleczę grzybicę, ale to na NFZ. Zabieg miałaś prywatnie? Ile kosztował? Zgadzam się to bardzo denerwujące - zrób test w dniu przewidywanej miesiączki - jak się nie ma pojęcia kiedy może wystąpić. Do tego jak dochodzi przeziębienie (mnie dopada zawsze w drugiej polowie niby cyklu) to nie wiadomo co brać bo a nuż się zaszkodzi fasolce. Eh, Ta choroba jest nieprzewidywalna i tak naprawdę nie wiadomo czym spowodowana czyli jedna wielka niewiadoma. g26 - Większość dziewczyn na tym forum odradzi ci branie antyków. Ja przez dianę straciłam sporo czasu i mój synek ciągle nie ma rodzeństwa. Tylko się pogarsza sprawę a nie leczy. Pozdrawiam wszystkie Dziołszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankra50
Dziewczyny pomóżcie...:) Biorę LETROX (na gózek tarczycy)i DIANĘ (+ parę innych leków na coś innego:)) Trochę mi sie tyje... a na tym punkcie jestem bardzo przewrażliwiona...- niedługo mam wesele :) Jak sobie radzicie z nadwagą? Myślałam o metforminie, natomiast lekarka mi go odradziła... poleciła mi meridię - ale nie moge jej brać póki biorę leki z nią kolidujące. Próbuję diety niskowęglowodanowej ale brakuje mi sił... :( Narazie mam do zrzucenia ok. 6-7 kg ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama Samiego hej zabieg mialam niby normalnie w szpitalu ale i tak muysialam dac w kopercie 1500zl zal nie?pewnie balam sie starsznie ale jakos przezylam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Malo sie udzielam bo chorobsko mnie dorwalo :o Patiana, z tego co mi wiadomo zabieg resekcji jajnikow to ostatecznosc, ale skoro jestes juz po trzeba miec nadzieje, ze wkrotce sie wszystko unormuje i wroci owulacjia..a tak poza tematem..ciekawe czemu ci lekarze jeszcze strajkuja. Moja tesciowa miala lyzeczkowanie macicy i tez niby na nfz a gin normalnie sobie zazyczyl 600 zl. Czy nie lepiej byloby gdyby te pieniadze wplywaly na konto szpitala a nie prosto do kieszeni lekarza? Szok co sie wyprawia w tych szpialach. Ankra, a dlaczego odradzila metformine ? FSH wyszedl ci podwyzszony? Robilas na poczatku cyklu te badania? Krafcia, no wlasnie bez paniki. Nawet jesli to to, to jeszcze zaden powod do rozpaczy. Naprawde nam sie udaje miec dzieci, czasem dluzej to trwa ale sie udaje :) Sonia, juz pisalam nie raz o metforminie ( sioforze), ze czesci kobiet wraca owulacja na samym tym leku (optymistyczne statystki twierdza ze u ok. 50 % kobiet po roku na metforminie) . Jak jest owu to i jest szansa na ciaze taka sama jak u zdrowej kobiety. Ale najwazniejsze jest to ze stymulacja na metforminie jest skuteczniejsza i lek ten ma dzialanie zmniejszajace ryzyko poronienia. Sagem, nie wiem, jak sie bada usg w przypadku gdy kobieta jest dziewca. A ile masz lat jesli mozna wiedziec ? Moze u ciebie tylko testosteron jest podwyzszony. Pozdrawiam 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też się mało udzielam, ale to z powodu nawalu pracy i alergii. Ledwo żyję - tak mnie męczy. A za wszelką cenę nie chce zażywać sterydów. Boje się o swoje oskrzela - jeszcze mi astmy kurde brakuje do szczęścia :O Moje jajniki są 2 razy za duże (wieeelkie jak doktór określił), ale nie proponował resekcji klinowej. Poza tym balabym się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieniczek83 nie ma sie czego bac trzeba to przezyc i tyle nie bylo tak zle pierwsze dwa tygodnie sie cierpi po opercaji... no dobra najgorsza jest lewatywa ja dostałam a z 3!:) ale pozniej jest juz coraz lepiej a co do tego ze resekscja to ostaecznosc to nie bylabym taka pewna poprostu u mnie jajniki osiagnely taka wielkosc i byly tak oblepione tym cholerstem ze musialam ja miec zrobiona i tyle . zreszta mam 24 lata i czas mysslec o dziecku i zrobilam to po to by jak najszybciej sie udalo a tu klops 3 marca jade na te badania do szpitala zobaczymy co to będzie . depresja mnie łapie ale trzeba zyc dalej.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankra50
Do Surfitki i innych dziewczyn znających się na PCO :) Ja jestem zielona! Badanie miałam w 11-12 dniu cyklu: FSH 12,8 - norma w fazie folikularnej - 2,8 - 11,3 LH 31,5 - norma w f. folik. 1,1-11,6 prolaktyna 11,2 czyli OK TSH 1,19 - norma 0,4-4,0 FT4 1,16 - norma 0,8-1,9 - OK Hormony tarczycy wyszły mi OK a i tak endokryn. dał mi Letrox - bo mam guzek LH/FSH = 2,46 Od ginekolożki dostałam Dianę Metformaxu nie chciała mi przepisać, ponieważ stwierdziła, że boi się, że mi się cukier rozleguluje... przy Dianie metformax mija się z celem i przy tarczycy ten lek nie jest wskazany... Ale wydaje mi się że Meridia jest bardziej szkodliwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankra, moze zaczne od tego ze hormony LH i FSH powinno sie badac z poczatku cyklu i tylko wtedy jest sens liczyc ich stosunek. LH w 11 dc ma prawo byc wysokie, bo to hormon ktory odpowiada za ostatnia faze dojrzewania i pekania pecherzyka. FSH jest za wysokie wogole. Nikt nie powiedzial, ze w 11 dc jest na bank faza folikularna, bo moze to byc juz owulacja, zwlaszcza ze LH jest pewnie typowe dla fazy owulacyjnej. A jak testorsteron? A inne objawy? Bo jak wiesz samo usg do stwierdzenia pco nie wystarcza. Od metforminy cukier ci sie nie rozleguluje, ale coz - lekarzem nie jestem :) Wiem tylko ,ze sama bralam ten lek i moze dzieki temu mam pod sercem dzidzie :) A cukier i przed i w trakcie brania mialam w normie. Patiana, widzisz nam nie chodzi o bol operacyjny , ale ewentulane konsekwencje tego zabiegu. Wiem, ze juz musztarda po obiedzie i w Polsce ciagle lekarze go wykonuja, na zachodzie 10 razy sie zastanowia zanim zrobia laparoskopie, a o resekcji modnej dawno temu juz nawet nikt nie wspomina. W koncu to operacja na jajnikach. Ale druga strona medalu jest taka, ze bardzo duzo kobietom zabieg ten pomogl zajsc w ciaze i sadze, ze u ciebie tez tak bedzie :) Glowa do gory, pewnie wkrotce napiszesz nam ze bedziesz mama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankra50
Hm... To, że powinnam zbadać hormony w 3 dn. cyklu dowiedziałam się dopiero na formum. Wcześniej endokrynolog stwierdził, że mam się zbadać po 10 dniu cyklu - więc czekałam...Wyniki pokazałam ginekolozce, powiedziałam że to był 11 dzień cyklu i stwierdziła,że w połaczeniu z kilkoma torbielami przy jajnikach to musi byc PCO. Żadnego poziomu testosteronu i innych hormonów nie kazano mi robić, więc nie robiłam... Inne moje objawy to np. przytycie w ciągu 2-3 lat 8-9 kg - przy trzymaniu diety i chodzeniu na siłownię i aerobik... Dopiero teraz nie mam siły wytrzymać żadnej diety i ogólnie mam lekkiego doła.Poza tym włoski - niewiele,ale są... Jeszcze mam do wybrania 2 opakowania Diany - potem chyba zgłoszę się do innego lekarza - endo.-gin. bo może ja wcale nie mam PCO, skoro nie miałam wszystkich badań zrobionych i może jestem leczona w ciemno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×