Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

do soni ja miałam klinową resekcje jajników. moja endokrynolog twierdzi ze to daje większe szanse na ciąże , w moim wypadku sie pomyliła bo mi okres zanikł po operacji i lykam znowu taby. jezeli chodzi o laparo to poczytaj artykuły medyczne mysle ze to najbardziej wiarygodne zrodło. z tego co wiem laparo nie jest bolesne a największa szansa zajścia w ciąże to pol roku od operacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitko no ja też jestem ciekawa co powie Pani Profesor :) A jak tam Twoje maleństwo? Jak samopoczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markotka, przynajmniej FF Ci zaznacza owulkę. Mnie w tym cyklu nie zaznaczył, a mam bardzo regularne (praktycznie co do dnia) miesiączki. Więc owulka raczej być powinna. Sama już nie wiem. Jagódko, żeby zdiagnozować PCOS kluczowe są badania hormonalne. USG może tylko to potwierdzić, ale nie jest najważniejsze. PCOS nie da się na dzień dzisiejszy wyleczyć. Można zaleczyć i przynajmniej częściowo zniwelować objawy. Mamo Samiego, podziwiam Cię, że się nie możesz doczekać laparo. Ja bym się bała. W końcu jak nie operacja to co zostaje... Dla mnie to ostateczność. Duna, myślę, że akurat w tym cylku tak sie trafilo. Inne wcale nie muszą tak wyglądać. Hcg beta - to gonadotropina łożyskowa. Kobiecy hormon produkowany przez zarodek we wczesny okresie ciąży, a następnie przez łożysko. Na wykryciu jego metabolitów w moczu opiera się większość testów ciążowych. Patiana, nie na wszystko. Na owulkę Duphaston nie ma wpływu. Niepłodność wspomaga leczenie. Na podtrzymanie ciąży, na wywołanie miesiączki, uzupełnienie progesteronu. Sonia, jakie to były pytania? Zarzywaj tyle ile możesz. W ulotce pisze, nawet żeby spokojnie dawkować. Jak już się przyzwyczaisz to powoli można zwiększać dawkę aż znajdziesz optymalną dla Ciebie. Ja na początku - pierwsze pól roku brałam dodatkowo Duphaston na wywołanie. Teraz już go odstawiłam, bo mam swoje samoistne miesiączki. Zdaje się, że tylko Mama Samiego. Laparo to chyba ostateczność. Niby można go powtarzać, ale ...no właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja czuje sie bardzo dobrze i kazdej z was zyczylabym wlasnie takiej ciazy i tak skocznego malenstwa ;) Mala kopy sadzi , ze az brzuch skacze. Co do wielkosci brzuszka to poprosze meza to w weekend zrobi mi jakis zdjecia to wkleje do fotosika..ale wydaje mi sie, ze nie jest jakis duzy, razczej normalny. Dopiero na wadze mam ok. 5 kg dodatkowo, wiec nie przybieram drastycznie, czego bardzo sie balam. No i samopoczucie dobre, troszke zaczynaja puchnac mi nogi..no i piersi mi bardzo urosly i w sumie sa takie nadwrazliwe. Ale to raczej typowe..juz zaczynamy trzeci trymestr ciazy z czego niesamowicie sie ciesze :D:D:D Buziaki dla was 😘😘😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no witam gratuluje marta 1983 super a miało być długie leczenie a tu taka niespodzianka -szczęściaro 🌻 no mi się takie cuda nie zdarzają jestem na 11dc w środe jade na usg żeby potwierdzić jaką ma wielkość pęcherzyk i czy odpowiednią do podania pregn6ylu w czwartek czyli w 14 dc narazie zakończyłam clo bo brałam od 5 do 9 dc od wczoraj biore estrofen po pół tabletki do 13dc takze czekam do środy dunia brzuch jak najbardziej moze cię boleć po clo mnie teraz nawet tak nie boli ale jak ostatnio jadłam po 2 tabletki dzinnie to strasznie mnie kuły jajniki i miałam opuchnięty brzuch bardzop długo nie tylko podczas owulacji ale za parę dni powinno przejść Surfi pierniczek markotka ejmi mama samiego apsik jakoś rzadko tu jesteśmy ostatnio buźka 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierniczku z tym duphastonem to nawet nic mi nie mów.....ale niepłodnośc jest spowodowana brakiem owulki . czyli najbardziej rozchwytywany lek na rynku poniekąd tez ma na to wpyw a olać to;) mi i tak nie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patianko, kiedy walsnie duphaston nie ma zadnego wplywu na owulacje. Przyjmuje sie go juz po owulacji, lub domyslnie w drugiej fazie cyklu, jako uzupelnienie progesteronu. Wspomaga implantacje, i dziala przeciwporonnie. A na nieplodnosc jest podawany w celu wspomozenia fazy lutealnej i regulacji dlugosci cykli. Basia, a moze wlsanie to ten cykl i juz uroslo piekne, dorodne jajeczko ? A moze nawet dwa ;) Zycze z calego serca. 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wynik 1027,86 mlU/ml 4-5 tyg: 75-2 600 5-6tyg: 850 - 20 800 No to mam już pewność .. Teraz wam Kochane życzę szybkiego zafasolkowania :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surfitko ...... ja duphaston przyjmuje od dawna z przerwami czasem bylo tak ze nawet po nim nie dostawalam okresu ( zła dawka) Wiem ze jest na wywołanie okresu. i ze ma mi pomóc. Nie wiem jak u was jest dziewczyny ale lekarzom wydaje sie sie ze powinnysmy wszystko wiedziec i nic nam nie trzeba tlumaczyc.... surfitko przyjmuje jeszzce jeden lek estrofem mite a jak sie pojawi okres to mam brac clostylbegit czy jakos tak:) nie chce mi sie isc sprawdzic jak to sie poprawnie pisze;) ten clo jes tna na owulke przynajmniej tak jest napisane na ulotce:) Jezeli ktoras z was leczy sie w poznaniu dajcie znac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam !:) Dzieki za odezwe na mojego posta! no cóz chyba oszczednośc słyżby zdrowia wzieła góre bo dzis miałam wizyte po usg (wczoraj) i na jego podstawie dostałam leki Cyprest i Androcur (własnie połknełam ) Nie mam innego wyjscia tylko brac i czekac na efekty . mam nadzieje ze coś pomoze bo juz normalnie nie mam siły ...taka chodze zpryszczowana i obolała przez te syfki a na dodatek jeszcze te blizny!!! ze mnie cholera (sorki za wyrażenie) bierze zwłaszcza ze nikt w mojej rodzinie nie ma takiego problemu a nawet tez kolezanki nie ... Czuje sie jak ufolud posrod nich one piękne i gładkie a ja jak potwór z loch ness :) Ale sie rozpisałam ... a Wy tu macie wazniejsze problemy niz pryszcze.. więc trzymam kciuki i życze powodzenia w staraniach o maleństwa. zajrze tu napewno zobaczyc jak Wam idzie i powiedziec co sie u mnie podzieje .Pozdrawiam :)) Trzymajcie sie!! Bedzie dobrze napewno!! Przeciez musi być dobrze !! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i moze któras z Was miała taki zestaw bede wdzieczna za podzielanie sie Waszymi doświadczeniami To ja juz koncze Buziole :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta1983 jak Ty sama dałaś radę tak dokładnie co do dnia obliczyć ile dni w ciąży??4tyg i 5dni to już troszkę,dość późno się dowiedziałaś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paullla22
do jagodki 22 i KINI 86 -KOCHANE powiedzcie czy cos stosujeciezeby bylo choc troszke lepiej z wygladem buzkji? ja jestem, zalamana mam okropny tradzik :( niewien juz jak go leczyc;/( bylam na badaniu hormonow czekam nawyniki wszystko powoli idzie a ja bym juz chciala miecczysta buziebo wstyd mi i przykro lazic z tym swinstwem i straszyc:( tym bardziej zew pracy jestem jedyna kobieta z takim problemem ;(tak mi zlez tym zeszok. czekam na wyniki jestem po USG masm pecherzyki na jajnikach,jajniki niwesa duze, mam malsmacice i tylozgiecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia chodzi ci o mój suwaczek? Tak tam już jest jak podaje się dzień ostatniej miesiączki :) Dziś mi niedobrze.. Ble chyba podświadomość zaczyna działać. Wczoraj ogłosiłam nowinę całej rodzinie wszyscy zadowoleni teściowie rzucili mi się na szyję z gratulacjami. Jestem niebywale mile zaskoczona. Byłam dziś już na spacerze bo wstałam o 5 wrrr ale do 7 poleżałam szybki prysznic ubrałam się i wyszłam.. Wiecie co jak narazie dla mnie jest najgorsze? Nie mogę się wykąpać w gorącej wodzie a tak to uwielbiałam hihi.. Ale się poświęce:) Później co mnie przeraża to myśl że nie będę mogła się poopalać w wakacje:( Boli mnie lewa pierś jakby rosła puchła tak kłuje dziwnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Samiego
Cześć Odebrałam wczoraj po południu wyniki wymazu- no i kicha, nie znam się co prawda na wynikach ale są takie same jak poprzednio, przy których lekarz orzekł "grzybica aż furczy". pisze coś takiego: Trich . vag. nieobecny Candia albicans +++wz rost b. obfity Tego candia wcześniej nie było :( Na dodatek Sami powiedział mi wczoraj, że mnie nie lubi (bez przyczyny) i nie chciał się ze mną przywitać. Poryczałam się jak nie wiem. :( Przeprosił potem - to dobre dziecko. Ale i tak jestem przygnębiona. Nie stać mnie na leczenie w prywatnych klinikach. Oprócz kosztów wizyt dochodzą koszy badań, leków i dojazdów. W Częstochowie nic nie ma. Dzisiaj idziemy z mężem do lekarza - prywatnie ale tego samego co zawsze. Ciekawe co on powie. Pierniczku - niech cię to nie dziwi że chcę iść na laparo - chciałabym zajść w ciążę i to jak najszybciej - mam prawie 29 lat. Nie mogę czekać kilk Jeśli to nie pomoże to nie chcę czekać - zgłosimy się do ośrodka adopcyjnego. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo samiego a nie uważasz że lepiej na jakiś czas odstawić wszelkie leki i pomoce? Nie myśleć o tym i się po prostu kochać ja tak zrobilam i mi się udało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Samiego
Oj to już też probowałam, dobrze że Tobie się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co Dziewczyny.............. ja już nie mam siły :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kina 86 nie poddawaj się! musimy być twarde popatrz na Marte jej sie udało z nami też tak będzie.. kiedyś wierze w to:) ide poćwiczyć sobie i wypocić zbędny tłuszczyk bo wiosna idzie:) buziaki dla was kobietki:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierniczku ja też miałam swego czasu, całkiem niedawno bardzo regularne cykle i wtedy FF nie zaznaczał mi owulki, teraz nie są równej długości, jeden cykl jest krótszy inny dłuższy, a owulka jest zaznaczona, a co dla mnie najdziwniejsze, to to że druga faza cyklu nie jest 14-dniowa, tylko zazwyczaj krótsza. No, ale nawet sama bez wykresu bez trudu zauważam, że jest owu, bo tempka w drugiej fazie cyklu wyraźnie wzrasta. Surfitko no koniecznie podeślij jakieś fotki :) Trzeci trymestr? Ale ten czas szybko leci! :) Marta no wynik super, czyli będziesz miała już pewnie około 7-8 tygodnia? Jutro wizyta, zobaczymy co mi pani profesor powie. Do jutra, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki przepraszam, że znów o to pytam,ale to ważne dla mnie a Wy lepiej się orientujecie w tym wszystkim...pisałam już wcześniej na poprzedniej stronie pytając czy wg Was powinnam dołączyć jeszcze jakieś leki? Bardzo Was proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy Wy jeśli brałyście to co ja to dodatkowo coś jeszcze?Czy tylko siofor?Jak długo go brałyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkim Babeczko wszystkiego najlepszego w naszym dniu :* Nie zapomnijmy że jutro światowy dzień mężczyzn :) Jestem padnięta po całym dniu.:) z moim kochanym wybraliśmy się na długi spacerek porozmawialiśmy sobie. Obecnie jestem bezrobotna i szukam pracy, cięzko niestety coś znaleźć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, czy któraś z Was mogłaby mi pomóc w interpretacji wyników? Wizytę u lekarza mam dopiero za 10 dni ...W zeszłym tygodniu usg wykazało, że obydwa jajniki wykazują cechy jajników policystycznych Dziś odebralam wyniki na poziom hormonów i jakoś nie bardzo umiem je \"przeczytać\". Będę bardzo wdzięczna za pomoc Prolaktyna 20,5 ng/ml DHEA-SO4 155,0 ug/dl Estradiol 26,30 pg/ml Progesteron 0,37 ng/ml Testosteron 25,2 ng/ml FSH 7,49 mlU/ml LH 8,85 mlU/ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matra trzymam kciuki za zanlezienie pracy jedno szczęście juz ci się przydarzyło więc czas na następne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, czy któraś z Was mogłaby mi pomóc w interpretacji wyników? Wizytę u lekarza mam dopiero za 10 dni ...W zeszłym tygodniu usg wykazało, że obydwa jajniki wykazują cechy jajników policystycznych Dziś odebralam wyniki na poziom hormonów i jakoś nie bardzo umiem je "przeczytać". Będę bardzo wdzięczna za pomoc Prolaktyna 20,5 ng/ml DHEA-SO4 155,0 ug/dl Estradiol 26,30pg/ml Progesteron 0,37 ng/ml Testosteron 25,2 ng/ml FSH 7,49 mlU/ml LH 8,85 mlU/ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czemu mój post tu znowu wylądował? hahaha smieszne śmieszne.. Jutro dzwonię do USC i rezerwuje termin zaślubin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×