Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Gość Ola K-P
Bleh, poczytałam tylko kawałek... najbardziej mnie wkurza takie słownictwo, bo to co ona chce zrobic to jedno ale to jak isę inni na formum do tego odnosza to porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam WAS :-) Wpadłam się tylko przywitac...hm...znowu tyle fajowych rzeczy do poczytania...atylko tyle, że nie mam kiedy :-( U mnie nic nowego....CZekam teraz na 21 dc aby zrobic progesteron. Mam nadzieję, ze będzi ok...bo to byłby dowód, że w ogóle była owulka:-). No a wtedy...hm...już tylko czekać do dnia planowanej @ i... trzymać kciuki żeby jej jednak nie było :-) :-D. No ateraz zmykam:-) Pozdrawiam WAS PS tekstu nie czytałąm...ale widać...niektórzy nie doceniają daru jakim jest możliwość bycia mamą ...a to już przykre i tragiczne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUCCYNA
Ola K-P przeczytaj ostatni wpis o tej dziewczynie ktora zdecydowala zabic swoje dziecko ...nie te przeklenstwa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antenka81
czesc mam testosteron 1,66 norma 0,06-0,82 jak go zwalczyc? nie moge brac tabletek anty, bo chce zajsc w ciaze w najblizyszm czasie. do lekarza ide pod koniec maja dopiero bo musze zrobic lh i fsh a okresu nie ma :( nie mam nadmiernego owlosienie czym sie pocieszam ale czy ten testosteron jest bardzo wysoki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola K-P
przejmujace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antenka...sam testosteron nie mówi o niczym...musisz zrobić komplet badań! 3dc (lub 2 lub 4): LH i FSH, oraz testosteron i koniecznie DHEAS(!!!) a oprócz tego estradiol i prolaktynę oraz TSH i fT4 (to związane z tarczycą; sam TSH nic nie daje!!!) hehehe...i jak tu pracować;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hihi:D buhahaha a mnie to rozśmieszyło bo to prowokacja napewno jakich wiele no i te teksty do tej małollaty zniewalające:D aż mi się humor poprawił ... \" ty pzdo skurwiała \" był chyba najlepszym tekstem :D ale i wiele innych mnie rośmieszyło no i ona wali się po brzuchu codziennie też mocne:D no i propozycja kogoś żeby zanurkowała w kąpieli o 100stopniach C bo napewno poskutkuje :D:D:D jeny ale pustaki chodzą po tym świecie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antenka81
ja wiem czekam an okres aby te inne badania zrobic. tylko czy ten testosteron jest az tak wysoki? a jesli inne badania beda ok to co z nim? czy da sie zajsc w ciaze przy takim testosteronie. jak was czytalam to jego sie leczy diana lub innymi antykami a ja chce w ciaze zajsc wiec odpada .ale nie chce aby mi wlosy rosly wszedzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiadomo czy masz ten testosteron pochodzenia jajnikowego czy nadnerczycowego. Jeżeli masz nadwagę (ale mówie o nadwadze a nie o wymysłach że chcesz być modelką) to również powoduje podniesienie tostosteronu. Mnie sam spadł jak schudłam :-) Ginko powiedział ,że Diana to wielkie G i najpierw drogą naturalna obniżyć a potem dopiero leki:-) Tak czy owak waże są gł prolaktyna i stosunek LH do FSH!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
JESTEM W CIĄŻY !!! właśnie zrobiłam test! jestem szczęśliwa i przerażona za razem!!!! tylko plssss - żadnych komentarzy na n-k !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOW super! Ale kisdy robiłaś test? W jakim terminie? Z sikacza czy z krwi? Bo teraz ważny będzie progesteron aby ciaże utrzymać! A w ogóle to gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
z sikacza... tzn co z tym progesteronem?? bo nie wiem. dziekuje!:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola K-P
gratuluje i zazdroszczę niesamowicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
dzieki Olu! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko zalezy kiedy robiłaś test. Najwiarygodniejszy jest z krwi.Zbadaj koniecznie beta HCG. Jeżeli wyjdzie więcej niz 1 czasem niektórzy mówią więcej niż 5 (lub nawet 25mlU/ml) to ciąża. I jak masz już wynik z krwi to migiem do ginka. Bo tak na przwdę to dopiero ciąża 6 tygodniow jest ta wiarygodną ciążą. Często przed tym 6 tygodniem dochodzi do poronienia. Tu ważny jest ten progesteron. Progesteron jest produkowany przez powstałe z pęcherzyka jajnikowego ciałko żółte, przez łożysko w ciąży oraz w śladowych ilościach przez nadnercza. Odpowiada za właściwe przygotowanie śluzówki na przyjęcie zarodka, utrzymuje ciążę, a spadek jego stężenia przy odpowiednio przygotowanym endometrium wywołuje miesiączkę. Stężenie progesteronu w pierwszej fazie cyklu jest bardzo niskie. Nieznaczny wzrost obserwuje się na ok. półtora doby przed owulacją. Potem ilość progesteronu produkowanego przez powstające ciałko żółte wzrasta osiągając szczyt w 7, 8 dniu po owulacji. Jeśli nie doszło do ciąży ciałko żółte zanika, w innym przypadku jego czynność zostaje podtrzymana przez rosnące stężenia gonadotropiny kosmówkowej. Wraz z wiekiem ciąży następuje stopniowe przejęcie produkcji progesteronu przez łożysko. Między 8 a 10 tygodniem ciąży ciałko żółte zanika, a łożysko staje się jedynym źródłem progesteronu w organizmie. Badanie progesteronu wykonuje się w celu oceny funkcji ciałka żółtego i (czasami) monitorowania wczesnej ciąży. Oprócz podstawowych funkcji progesteron pełni także inne ważne role - działa rozkurczowo oraz wysokie stężenia progesteronu hamują reakcję immunologiczną skierowaną przeciwko zarodkowi na wczesnych etapach ciąży. Wykrywane w badaniu laboratoryjnym stężenia progesteronu ulegają podwyższeniu jeśli kobieta używa doustnie leki na bazie naturalnego progesteronu (czasem bada się poziom progesteronu właśnie w celu określenia czy dawka leku została odpowiednio dobrana). Laboratoryjne zestawy nie wykrywają natomiast sztucznego progestagenu np. zawartego w Duphastonie, pomimo, że w organizmie działa on identycznie. Stosowanie środków działających miejscowo np. żeli czy globulek dopochwowych z progesteronem podnosi jego poziom ogólny w stopniu mniejszym niżby to wynikało z zastosowanej dawki (stężenie miejscowe jest wyższe niż we krwi). Nie ma takiego stężenia progesteronu, które wskazywałoby na ciążę przed terminem miesiączki. Progesteron wzrasta stopniowo w ciąży. Średnio w terminie miesiączki osiąga stężenie 20 ng/ml wzrastając do 40 ng/ml w końcu pierwszego trymestru. Wyższy progesteron zazwyczaj wiąże się z większym bezpieczeństwem ciąży, ale nie ma takich stężeń na podstawie których można by wyrokować co do jej dalszego przebiegu. Zdarza się, że nawet przy bardzo niskich stężeniach progesteronu ciąża rozwija się zupełnie prawidłowo. Stężenia progesteronu w ciąży mnogiej są wyższe niż w pojedynczej. Prawidłowa długość drogiej fazy cyklu wynosi przynajmniej 12 dni. Krótsza sugeruje niewydolność fazy lutealnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
astat dziekuje za info:) postarałaś się żeby mni doiformowac:) basiamm Tobie dziekuje za gratulacje i ... kwaiatuszka:) ...ale wiecie co? moja mama mnie dołuje... że po studiach to sobie powinnam odpoczac, znalesc prace... a ja w nowe obowiazki... naprawde mnie zdołowała:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobieto...ciesz się swoim szczęściem!!! Zapewniam Cię, że wiele z nas oddałoby swoje "kariery" a by w końcu być mamą! I jak Ci wszystkie gratulujemy i cieszymy się tak...te które jeszcze nie są mamami.... bardzo Ci zazdroszą! Więc uszy do góry! Teraz dbaj o siebie i maleństwo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja_biedna z całym szacunkiem dla Twojej mamy ,ale w naszej sytuacji zajście w ciąze i utrzymanie jej jest wiekszym cudem niż zwykle:) więc ciesz się dziewczyno i mama na bank się też już za niedługo przyzwyczai , jesteś młoda ale wiesz później będziesz tak jak ja!!!! kiedyś sie zabezpieczałam i modliłam się zeby "nie wpaść" a dzisiaj modle się o dzidziusia:):):) głowa do góry ile Tyt w ogóle masz lat ?24?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antenka81
dzieki za info. mam nadwage ok 5-10 kg ale jakos mnie to nigdy nie dolowalo. ale zaczne sie odchudzac jesli to pomoze zrzucic ten testosteron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
no 24 latak mi stuknie w pażdzierniku... a dzidek prawdopodobnie urodzi sie w grudniu...jesli donosze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko mówimy o nadwadze a nie próbach bycia modelką...Ja to podkreślam bo czesto ludzie źle rozumieją nadwagę. Tu masz linka dt wagi: http://www.zdrowydzien.info/index-kalkulator.html Umiarkowanie podwyższony poziom testosteronu może występować u kobiet otyłych. Redukcja wagi w takim przypadku prowadzi do normalizacji jego poziomu. Wysokie stężenia prolaktyny podwyższają stężenia nadnerczowych androgenów. Podwyższony poziom DHEA lub DHEAS wskazuje na nadnerczowe, a samego testosteronu (zwłaszcza w połączeniu z wysokim stosunkiem LH:FSH) na jajnikowe źródło nadmiaru testosteronu. Dodatkowo można zbadać również stężenie 17-OH progesteronu w pierwszej fazie cyklu. 17-OH progesteron w pierwszej fazie cyklu jest produkowany wyłącznie przez nadnercza (a w drugiej fazie również przez ciałko żółte). Pod wpływem enzymów 17-OH progesteron przekształca się do gikosteroidów i wysokie jego stężenie może sygnalizować brak jednego z takich enzymów. Jest to objawem późno ujawniającego się zespołu nadnerczowo-płciowego. Podwyższony androstendion występuje zarówno w PCOS jak i w dysfunkcji nadnerczy z tym, że w drugim przypadku jego stężenie jest przeważnie znacznie bardziej podwyższone niż w pierwszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUCCYNA
O rety! Dziewczyny ale mnie podnioslyscie na duchu piszac ,ze to prowokacja ...a ja głupia to tak przezyłam ..stuk puk w głowke ja_biedna- nic nowego nie usłyszysz jak tylko: Gratulacje Gratulacje Gratulacje :):):):):) Astat -daj link na n-k bo strasznie chciałabym miec wyobrazenie jak wyglada babaka z taka wiedza:) Moj mąz juz zaczyna tu zagladac zaniepokojony co ja tu tyle spedzam czasu czy aby nie klikam w ramach amorow:):) hahaa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smutniaczek
Witam Was dziewczyny ja z problemem, może Wy mi pomożecie będę wdzięczna :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smutniaczek
Nie miałam oznak jajeczkowania...Jeśli możecie mnie uświadomić, to tak się zdarza? Wróciłam od lekarza smutna! Chcemy mieć dzidziusia z mężem i poszłam się przebadać, bo próbujemy może z 3-4 miesiące , ale przeszkadzała mi grzybica i pomyślałam , że jak się z niej wyleczę to możemy spokojnie się starać.Poprosiłam o USG a tu nic nie było śladu po jajeczku? A to był 15-ty dzień cyklu, po minie tego lekarza było widać , że to dziwna sprawa! Poradźcie mi coś kochane, bo czuję sie okropnie . Przepisał mi leki na grzybicę i jeszcze Clostilbegyt " mam go żarzyć w 5-tym dniu cyklu przez 5 dni! I tak zrobię tylko nie wiem, czy ja nigdy nie maziałam jajeczkowania czy to tylko teraz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja_biedna gratuluję i trzymam kciuki, aby wszystko było OK - i z Tobą i z fasolką;)) A mama pewnie była zaskoczona i stąd ta reakcja:)) Tak więc nie dołuj się, tylko ciesz się, że Ci się udało i... marsz do lekarza :))) A poza tym zawsze jest \"niedogodny\" termin na ciążę... jak nie szkoła, to nowa praca, której nie chciało by się stracić, brak kasy itd.itp. A później kobietka ma grubo ponad trzydziechę i stwierdza, że nie ma tego o czym naprawdę merzyła - dziecka... Tak np. jest z moją siostrą... :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antenka81
dzieki astat:) sprobuje zrzucic ten testosteron wraz z nadwaga. 5 kg to nie duzo a moze mi to pomoze, a czy wyzszy cholesterol moze wplywac na testosteron? bo tez mam podwyzszony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luccyna....i inne kobietki...rozczaruje WAS..., ale nie lubie N-K :-( Tak więc póki co...pozostane w cieniu ślicznych dam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×