Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

hejka laseczki nie pisze.bo nie mam czasu.......... odezwę się pozdrawiam wszystkie nowe i stare pcowiczki ps zawieszam starania na dwa miechy gdyż nastąpiły pewne komplikacje nie zależne ode mnie .........do napisania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ullenka
szczerze to ja juz nie wiem co mam robic i nie wiem jakie testy mam robic zwiedziłam juz kilku lekarzy zaden nie zaczął mnie jeszcze leczyc ta ostatnia gin. była chyba najbardziej kompetentna ale ja sie nie znam wogóle jestem zalamana bo ponad rok czasu sie staramy a tu nic mam juz chyba lekką obsesje bo w połowie cyklu jak sie kochamy to ja lece po test i zawsze negatywny :( nie wiem jak zacząc leczyc sie gin. dała mi skierowanie na 3-7 dc FSH 12-15 E2 25-27 progester. i tak przez trzy cykle a to tyle czasu juz myslalam zeby zrobic odrazu laparoskopie ale czy tak mozna? boje sie ze leczenie mi nic nie pomoze a to będzie tylko strata czasu :( kazała mi sie nie martwic ale ja nie potrafie najgorsze jest to ze bardzo mocno ostatnio przytyłam miałam nieregularne miesiączki ale nie mam owłosienia i pryszczy ;/ poradzcie cos bo sie psychicznie wykoncze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ullenka
a jeszcze jak patrze na zdjęcie usg to mnie obrzdzają te cysty :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie🌻 ullenka.....badania hormonalne są bardzo, bardzo potrzebne! Trzeba monitorować cykle (2-3 najczęściej), czasem ginkowi wystrczy 1 cykl. Możliwości leczenia są ogromne! Po co od razu metody inwazyjne?! Mnie pomogła .... metformina i CLO :-) Oraz oczywiście zgubienie paru kg!!! A wyniki raz wychodzą lepsze..raz gorsze. Pcos to nie wyrok!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martwie sie o ja biedna... Mam nadziję , ze nic sie nie stało??? Matko, żeby tylko...pssss..ani słowa więcej!:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kochane , bylam u lekarza i przepisal mi Duphaston !!!!!!! mialyscie z nim stycznosc?? mam krotkie cykle, pco no i wszystkie badania hormonalne wskazaly na pco -podwyzszony testosteron , i charakterystyczny poziom LH fsh i progesteron. mam pytanko- jakie ma dzialanie duphaston skoro mam miesiaczki co miesiac tylko do konca nie regularnie, i krotkie cykle?? LEKARZ KAZAŁ MI BRAC PRZEZ 2 MIESIACE NIEUSTANNIE 1X TABLETKE DZIENNIE . ALE DAŁ JEDNĄ RECEPTE A W JEDNYM PUDEŁKU JEST 20 TABLETEK. O CO CHODZI ? CZY PO SKONCZENIU PUDELKA MUSZE OD RAZU WYKUPIC DRUGIE ? CZY W TRAKCIE ZAZYWANIA TEGO BEDE MIEC MIESIACZKE CZY DOPIERO GDY ODSTAWIE ? kazal dzis je wziasc w 16 dniu cyklu.pomozcie prosze. czy ten lek pomaga na pco?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaalicjaaaaa
okres mi sie spoznia 11 dni .mam pco,ale sie nie lecze temp od 26-32 dc okolo 36,6 stopni (plodny sluz) temp od 33-36 dc okolo 36,8 temp od 37-41 dc okolo 37 (mocne klucie w jajnikach) mozecie cos z tego wywnioskowac ?czy ja mam teraz owulacje skoro sluz nieplodny ale temp wyzsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paullla22
CZESC KOBIETY mam kur... dosc tego pco, zygac mi sie juz chce ta chorobą nie mam juz sil na nia dlaczego ja? dlaczego my? dzisiaj mam dzien załamania nie daje juz rady... wszystko mnie przerasta te objawy i obawy o to co dalej ...;(;( nic tylko sie .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaalicjaaaaaaaaaa......jak masz PCOS i się nie leczysz to wszystkie metody naturalne są do niczego! Cykle nalezy monitorować hormonalnie a nie tylko na podstawie temp czy śluzu! Jak wiesz...a mam nadzieje , że wiesz na temp mają wpływ różne czynniki! Pomiar temp nie jest dobrym wskaźnikiem płodności...wystarczy najmniejszy stan zapalny i juz temp skacze! A śluz płodny może być w tak małej ilości...a to pewno wiesz...że czasem mozna go nawet...nie dostrzec na zewnatrz. Nie zanudzaj nas proszę...raczej pomyśl o solidnym leczeniu się zanim potem wynikną z tego spore kłopoty! Tylko solidne monitorowanie cyklu pls domowe testy na owulacje pomagają w takich schorzeniach jak PCOS (gł jak Ci zalezy na dziecku!) paullla22...spokojnie:-) Bedzie ok!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paullla22
Kiedy?:( narazie widze tylko cysty na twarzy, smutne dni brak checi do zycia ....kurcze jak mi zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paullla...Ty jesteś jeszcze taka młoda....ja jestem najstarsza w naszym gronie...i ...ciągle marze i wierzę że mogę być matką!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paullla22
ja tez wierze tzn. ale przychodza mi czasem takie chwile badz dni zalamania i braku sensu czegokolwiek,nie macie tak ?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulla...jasn, że mam gorsze dni...Wiesz w zasadzie wszystkie moje kolżanki mają dzieci:-( Tylko ja nie :-( Widzę, że czasem nie pasuje do nich bo...nie rozmawiam o pieluszkach kupkach itd. Znajomi \"delikatnie\" w żartach pytają o potomka...a ja z trudem powstrzymuje łzy...:-( Udaje , że jest ok bo co mam im powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paullla22
;(;( teraz to juz calkiem sie rozkleilam. nie no musimi wierzyc tylko ta wiara nas jakos umocni, tylko tak ciezko jest . Powiem Ci ze my wszystkie tu piszace pco-wiczki jestesmy bardzo silnymi kobietami znoszac to i caly czas sie starając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oh moje kochane... te glupie pco :/ tylko do depresji prowadzi. ja mam 21 lat i lekarz kaze mi sie z dziecmi spieszyc - delikatnie to zaznaczyl :s czytam o tym duphastonie i jedyne co wiem to ze w moim przypadku ma wyregulowac okres A CO Z PCO, TO CHYBA NIE LEK NA PCO:/ //// LEKARZ POWIEDZIAL ZE Z GENOW TEGO MI NIE WYGONI :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, proszę mi się tu nie dołować...Wszystko jest do przejścia. Jesteśmy silne, więc damy radę pokonać to głupie PCO oraz mieć śliczne i zdrowe dzieci :)Tylko musimy być bardziej cierpliwe niż inne - zdrowe dziewcyzny... Ja biedna może faktycznie jest na obserwacji w szpitalu??? - tak jak sugerowała Pierniczek... A mnie dalej bolą jajniki - cholerniki kłują i bolą...mam brzuch jak bańka...Niedawno byłam u wróżki:) Pocieszyła mnie, powiedziała że mogę mieć problemy podczas ciąży, ale jak będę słuchała lekarzy to będzie OK - a skubana rozmawiała ze mną jakby mnie znała od lat... Chyba zacznę wierzyć, że są prawdziwe wróżki...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paullla...spokojnie bo i ja się popłacze :-( A stres nam nie pomaga bo...rośnie prolaktyna i uruchamia się reakcja stresowa...kortyzol w nadnerczach rośnie...czyli mamy wzrost męskich hormonów a to rozwala nam cykl! Zatem uszy do góry!!! Poziomkowy....czytałąś te linki co Ci podałam???? Poczytaj:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ankra...ja we wrózki nie wierzę:-D Ale tak czy owak mam nadzieję , że nam się uda!!!!!!:-D Też się martwię o ja biedna :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poziomkowy...ale przecież znasz objawy PCOS???? Zatem łatwo powiazać jedno z drugim....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To na przypomnienie:-D Objawy i diagnostyka czyli czy ja to mam? Główne objawy kliniczne PCOS to: • brak jajeczkowania i związane z tym zaburzenia miesiączkowania (zwykle rzadkie, skąpe miesiączki lub brak miesiączki, choć cykle mogą być też regularne mimo braku owulacji) oraz niepłodność. U kobiet z PCOS mogą też występować cykle owulacyjne – średnio 10-40% – przy czym z czasem trwania zaburzeń częstość cykli bezowulacyjnych rośnie. Owulacja może pojawiać się nawet bardzo późno – po 20 dniu cyklu i później • hiperandrogenizm (czyli nadmiar „męskich” hormonów – androgenów) pochodzenia jajnikowego i związane z nim objawy: hirsutyzm (nadmierne owłosienie typu męskiego u kobiet), trądzik, łojotok, łysienie. Uwaga! Hirsutyzm dotyczy owłosienia ostatecznego, czyli sztywnych, długich, mocno pigmentowanych włosków – a nie np. meszku. Ponadto pojedyncze włosy ostateczne wokół brodawki sutkowej i na linii łączącej pępek ze wzgórkiem łonowym (kresa biała) nie są patologią – w przeciwieństwie do włosów na plecach, ramionach czy mostku. Ponadto hirsutyzm nie musi wcale świadczyć o podwyższonym poziomie androgenów. Wrażliwość mieszków włosowych na androgeny jest bardzo zróżnicowana i przy dużej wrażliwości nieprawidłowe owłosienie może pojawić się również przy prawidłowym poziomie hormonów • otyłość (dotyczy 50-70% kobiet z PCOS) • obraz USG jajników zazwyczaj jest charakterystyczny: jajniki są powiększone, wielotorbielowate (stąd nazwa zespołu), czyli na obwodzie jajnika widać 8 lub więcej niewielkich (2-8mm) pęcherzyków, przy czym brak pęcherzyka dominującego. Ponadto pogrubiona jest osłonka jajnika. Sam obraz jajnika w USG nie może być podstawą diagnozy PCOS – policystyczne jajniki widać w obrazie USG u 20-30% kobiet, a tylko ok. 5-10% ma PCOS. Natomiast 80-100% kobiet z PCOS ma nieprawidłowy obraz USG jajników. Mogą się też pojawić nieprawidłowości w badaniach laboratoryjnych: • podwyższony poziom LH przy prawidłowym poziomie FSH. Badanie wykonuje się na początku (2-4 dzień) cyklu, stosunek LH:FSH jak 2:1 lub większy wskazuje na PCOS. Uwaga! Podwyższony poziom LH może (nie musi) zmniejszać wiarygodność testów owulacyjnych opartych właśnie o pomiar poziomu LH • podwyższony poziom androgenów (jednego lub kilku): testosteronu całkowitego i/lub wolnego, androstendionu, siarczanu dehydroepiandrosteronu (DHEAS). W PCOS poziom androgenów jest zwykle nieznacznie podwyższony lub w górnych granicach normy. Znaczny wzrost poziomu androgenów (np. testosteronu powyżej 200ng/dl, DHEAS powyżej 700ng/dl) może świadczyć o nowotworze kory nadnerczy • obniżony poziom globuliny wiążącej hormony płciowe (SHBG). Białko to jest nośnikiem hormonów płciowych. Przy obniżonym poziomie może dojść do sytuacji, gdy stężenie całkowitego testosteronu jest w normie, zaś podwyższony jest poziom testosteronu wolnego, który odpowiada za działanie biologiczne • podwyższony poziom insuliny (świadczący o insulinoodpor - ności) i nieprawidłowa tolerancja glukozy. Badanie przeprowadza się na czczo (po co najmniej 8, ale nie więcej niż 16 godzinach postu) albo podobnie do doustnego testu obciążenia glukozą – po wypiciu określonej ilości glukozy bada się po pewnym czasie (najczęściej po 1 i 2 godzinach) poziom glukozy i insuliny • podwyższony poziom prolaktyny – obserwuje się u 10-15% kobiet z PCOS • nieprawidłowe stężenia lipidów i cholesterolu: podwyższone stężenie LDL, trójglicerydów, cholesterolu, obniżony poziom HDL – odpowiadają za późniejsze powikłania PCOS – miażdżycę, chorobę wieńcową, zwiększone ryzyko zawału serca • hormony tarczycy: w pierwszym rzędzie TSH, jeśli badanie wykaże nieprawidłowości, to także T3 i T4. PCOS i choroby tarczycy nie są ze sobą w żaden sposób powiązane. Są jednak stosunkowo częste, a niektóre objawy PCOS i niedoczynności tarczycy się pokrywają. Może okazać się, że objawy przypisywane PCOS są skutkiem właśnie niedoczynności tarczycy. Możliwe jest też jednoczesne występowanie obu schorzeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaalicjaaaaa
droga astat nie wiem czym cie zanudzam jedno pytanie zadalam a ty taka przykra dla mnie jestes!!! i bardzo dobrze ze nie mozesz miec dziecka bo do tego trzeba miec cierpliwosc ktorej tobie najwidoczniej brakuje ! poza tym ja mam pco nie pcos wiec co mam niby leczyc? sam lekarz mi nie kazal nic w tym kierunku robic tylko metoda objawowo termiczna kazal celowac w dni plodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poziomkowy, ja bralam duphaston przez 3 lata po to by wogole miec @. Ale skoro ty masz za krotka faze lutealna to jest on podany po to by wlasnie ja wydluzyc i wsomoc niedomoge lutealna. Alicja, chyba przegielas w tej wypowiedzi...\" i bardzo dobrze ze nie mozesz miec dziecka \"... Nie zycz drugiemu co tobie nie mile :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaalicjaaaaa
pco to tylko jajniki policystyczne ,pcos to caly syndrom czyli nadwaga, wlosy tam gdzie nie trzeba za duzy testosteron itp. ja mam regularne cykle tylko te jajniki takie z koralami-a to jest pco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poziomkowy, pcos to caly zespol policystycznych jajnikow lacznie z objawami zewnetrznymi ( niekoniecznie wszystkimi), a pco to tylko policystyczny obraz jajnikow. A co sie wtedy leczy?..no te cysty na jajnikach, bo przy nich tez moze byc zaburzone miesiaczkowanie i owulacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×