Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

alicjaaaaaa......nie sądziłam, że nie rozumiesz aluzji :-D A sparwy nieleczone kończa się bardzo źle...Zamiast na ślepo wierzyć lekarzowi...zacznij czytać wiadomości medyczne! Samo strzelanie jak to cudnie ujęłąś nie wystrczy bez solidnej wiedzy. A \"zanudzasz\" bo...zamiast trochę sama poszukac na necie to 2 razy zadajesz to samo pytanie na tym samym forum.... Zwyczajnie skopiowałaś post... I wiesz co...również nie sądziłam, że kobieta może być tak podła aby cieszyć się z nieszczęścia innej kobiety! Wstyd mi za Ciebie... Nawet nie jest mi przykro...Ja nigdy bym się nie ucieszyłabym się z nieszczęscia drugiej osoby...I nie znasz mnie więc nie osądzaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaalicjaaaaa
sorry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surfitka, dziekuje za ta odpowiedz :* mam krotkie cykle, miesiaczke mam co 21 dni, takze masz racje.... czy moja krotka faza lutealna ma duze znaczenie w plodnosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaalicjaaa.....spoko:-D...jak ja trafiłam na pierwszego genialnego lekarza to brał tylko ode mnie kase i wielkie G mi pomógł! Też mi opowiadał "nie trzeba nic z tym robić"...A zapewniam Cię że byłam na "razsowej" Poliklinice:-( Wiem, ze starciłąm cenny czas... Ja nie mam obrazu jajników typowego dla PCOS...tylko hormony. Dzięki zmianie lekarza mam juz normalne cykle...jest owulka i...hormony są ok! Objawy sie zmiejszyły! Dlatego wierze w leczenie!!! Mam nadzieję, że Tobie się uda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozimkowy, tak bardzo duze. Po owulacji wytwarza sie cialko zolte, ktore produkuje progesteron, hormon niezbedny do przygotowania macicy na przyjecie zarodka, zmiecza endometrium, ze implantacja staje sie mozliwa, jednoczesnie hormon ten utrzymuje ciaze. Na poczatku ciazy tylko progesteron z cialka zoltego ja utrzymuje. Teraz przy braku tego hormonu, najczesciej wogole nie dochodzi do implantacji zarodka, mozesz miec owulke, ale @ przychodzi za szybko, endometrium sie zluszcza albo zarodek nie ma gdzie sie zaimplantowac, bo wysciolka nie jest odpowiednia. Niski poziom progesteronu objawia sie plamieniami, albo zbyt krotkimi cyklami. A duphaston ma za zadanie podreperowac poziom progesteronu, poprawic endometrium i wspomoc implantacje zarodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surfitka, swietnie mi to wytlumaczylas. nie wiem jak Ci dziekowac.. kurcze Wy to skarbnica wiedzy... zostaje jeszcze problem bezowulacyjnych cyklow.. bo nawet jak duphastom mi pomoze to co z bezowulacyjnymi cyklami... bo przeciez przy pco to czeste :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno, ile nas tu jest tyle postaci pco czy pcos. Kazda z nas ma inne objawy, inne reacje na dany lek czy hormon. Jedne zachodza samoistnie w ciaze, drugie walcza latami. Co do tempek, sama je mierzylam i Astat ma calkowita racje, u mnie wykresiki pieknie rosly w drugiej fazie..a owulki nie bylo :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poziomkowy, mysle, ze twoj gin chce zobaczyc co bedzie za te dwa cykle. Jak nie bedzie owu czy ciazy ( bo domyslam sie ze chcesz zajsc w ciaze) , to pewnie dostaniesz lek na stymulacje owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochana surfitko, staranka chce zaczac wkrotce ale nie teraz jeszcze... chce natomiast wyregulowac ten cykl i zaczac cos z tym robic. tak napewno ginekolog chce zobaczyc jak to wszystko bedzie wygladac po 1 opakowaniu duphastomu... nie chce czekac na czas kiedy powiem sobie " od dzis chce sie starac o dzidzie" bo wiesz jak to bywa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poziomkowy.....ważna tez jest prawidłowa waga. Nie wiem ile ważysz...ale chodzi o to , ze tkanka tłuszczowa sprzyja wzrostowi testosteronu....:-( Czasem schudnięcie pomaga aby obnizyć ten poziom....co może też wpłynac na powrót owulacji:-) Ja dostałam tylko Metforminę i Clo (któtko go brałam) plus schudłam i teraz mam wyniki ok :-) i jest powrót owulki. Ja też kiedyś mierzyłam...nawet robiłam testy na LH (takie domowe)...tempka była ok...teściki ok...a owulki zero! Potem dopiero zrozumiałąm że ważne jest monitorowanie hormonów w cyklu...No ale to juz sparwa doczytania i...zmiany ginka:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surfitko dziekuje za ta pomoc... w wyjasnieniu mi co nieco :* dobrze miec takie zrodla wiedzy :) a ja ide poprawic sobie nastroj bo zawsze jak mocno o tym rozmyslam troche mnie smutek dopada :( milego wieczorku kochane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania31
Dobry Wieczór dziewczynki.Mam do Was takie małe pytanie, czym można zbić testosteron oprócz antyków i czym zbijałyście jeśli miałyście z testo problemy? Czy któraś z Was miała może podobnie jak jak taki poziom testosteronu całk. i wolnego. Przepraszam że tak Wam tu truje ale nie mam za bardzo o tym z kim porozmawiać. Nikt ze znajomych i w rodzinie nie ma tego typu problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poziomkowy, no to zycze powodzenia {kiss] Ania, ja zbijalam spironolactonem. Ale tego nie wolno robic jak sie starasz o malenstwo. Po prostu trzeba wybrac czy malenstow czy prawidlowy poziom testosteronu. Astat, dobry lekarz to bardzo wazne. testy owu tez mi wychodzily dodatnie ajakos tej ciazy nie bylo widac..no i @ sie nie pojawiala :O Zazdroszcze tym co maja regularne @, bo mi tak wlasciwie najbardziej to pzeszkadzalo wpco. Bo jak sie starac o maluszka, jak ma sie 4 cykle w roku. A teraz sie zegnam bo pedze podgladnac Ninke :) Ciekawe czy cos przytyla od tamtego tygodnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomkowy-sorbet ehhhh 2 kg !! u mnie 25 :/ nie dołujcie się Dziewczyny, wystarczy że ja mam zły dzień... dostałam właśnie okres :/ równo 28 dni jestem zła bo myślałam że może się uda w tym cyklu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania31
Ja ważę 54, 55, a mam 160 cm wzrostu. Tkanka tłuszczowa głównie osadza mi się na udach i biodrach trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania31
Kurcze ja mam przepisany Yasmin, który podobno ma taki sam składnik jak Spironolakton. Już kiedyś go brałam ale wtedy nie wiedziałam ze mam PCOS, bo jakoś nikomu nie przyszło do głowy żeby mnie dobrze zdiagnozować. Ja mam podobno też niski poziom progesteronu bo ja rzadko dostaje okresu sama z siebie. Najczęsciej mam wywoływany. Dziewczyny a testosteron nie przeszkadza w zajściu a później w jej utrzymaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania31 a jaki Ty masz problem jeśli zauważę z wagą? bo przy 160cm taaka waga to ideał miodzio :) ja mam nie pełne 160 i najlepsza waga jaką miałam z wieeeelkim wysiłkiem to 57kg i ciężko utrzymać:)Tylko Ci pozazdrościć ! A teraz w ciąży już przekroczyłam 63lub juz nawet 64:O ale nie spase sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania, spironolactone na pewno nie ma takiego skladu jak Yasmin, poniewaz przede wszystkim nie jest lekiem antkoncepcyjnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Hej dziewczyny pisalam wczesniej, ale zadna nie odpowiedziala:P czy mialyscie moze po duphastonie zawroty glowy? bralam go 10 dni, odstawilam, dostalam takiego leciutenkiego okresu,a przez ten tydzien od odstawienia codziennie kreci mi sie w glowie i to mocno, czasami boje sie ze zemdleje:( czy to jest normalne, mam poczekac kilka cykli i zobaczyc czy tk bedzie dalej? Tez mam dzis jakiegos dola- chyba przez pogode, szykuja sie majowki, grill piwko a czlowiek musi sobie odmawiac ze starchu przed wzrostem wagi:(buuuuuu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania31
dunia ja ogólnie problemów z wagą nie mam, przeszkadzają mi trochę za grube uda i różnica duża między talią a biodrami z tego wzgędu trudno mi czasami dobrać ubrania no i dość pokaźny biust.Ja tyłam tylko przy luteinie która brałam pół roku przez 10 dni w miesiącu ale jak odstawiłam to zrzuciłam. Najwyższa waga po hormonach to 63 kilo. Tyłam również po Jeanine która brałam przez rok i Diane ale to tylko 3 miesiace bo strasznie sie zle czułam. Jedynie po Yasminie nie tyje a nawet chudnę tak ze 3 kilo. Ale to chyba dobrze ze mam taką wagę po podobno przy PCOS to nadwaga jest problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
choineczka- moze to @- czego ci zycze:) a moze to cos sie dzieje z jajnikami:/ mnie tez zaczely strasznie bolec jak nie mialam dosc dlugo okresu- nawet myslalam ze jestem w ciazy, bo byl to bol inny niz dotychczas,a tu na USG wyszedl prawy jajnik dwukrotnie powiekszony z licznymi pecherzykami no i lewy tez mial te pecherze:( Radze dobrze jak nie dostaniesz przez ten dlugi weekend @ lec do lekarza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Choineczka :) pewnie że damy radę :) trzymaj się, to napewno @. Surfitka przepraszam, że Cię nie zaprosiłam, ale nie mogłam Cię skojarzyć :) Nie spojrzałam na NY :) Repetytorium po duphastonie czułam się normalnie. Żadnych niepokojących objawów. Brałam 2 miesiące. Nie mam okresu tylko jakieś plamienie, ehhhhhhhhhhhhhhhh... :( buziaki słodziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
fafforek- ja tez jak go bralam czulam sie bardzo dobrze, ale po odstawieniu moj organizm szaleje, te zawroty glowy bardzo mnie nie pokoja, choc to moze nawet nie przez duphaston?! sama nie wiem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny czy przy tym metformaxie naprawdę można do solarium iść?? ja byłam dziś na 10 minut i teraz mam takie uda dziwnie czerwone jakbym miała jakieś uczulenie takie zlewające się aż!! co za looooos!!! a jak nie przejdzie do jutra tylko zajmie całe ciało!! ?? :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×