Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Gość monises
Do SAWOJ Oczywiście rozumiem Twoja sytaucję ale nie miałam w swoim tekście na mysli kobiet które maja problem z zajściem w ciążę. To zupełnie inna sprawa, o wiele poważniejsza i tu faktycznie farmakologia jest wskazana. Chodziło mi raczej o rzecze młodych kobiet, które traktuje sie instrumentalnie. Jestem dziennikarką i chce wykorzystać sposobność i nagłośnic sprawę, opierając się na doświadczeniach własnych i innych. Jesli chodzi o Ciebie - życzę Ci aby w Twoim organizmie szybciutko zagnieżdziła się mała istotka i uszczęśliwiła Cię!!! Życze też dużo spokoju i pozytywnego nastawienia. PS. szkoda że Twój podany mail nie istnieje. Pozdrawiam, Monika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monises---> PCOS to choroba, która daje bardzo różnorodny obraz. To, że dziewczyna nie ma nadmiernego owłosiecia, trądziku i nadwagi nie przesądza o tym, że nie ma PCOS. Życie które prowadzimy, nieregularne, w biegu, niezgodne z naturalnym biologicznym zegarem świata a przede wszystkim kobiety tylko pomaga w zaburzeniu naszej kobiecości. W tym wszystkim przedmiotowe traktowanie kobiety przez ginekologów i innych lekarzy jest tematem bardzo ważnym i drazliwym ale zbyt obszernym aby łaczyc je w jedno zagadnienie. Sama jestem chora na PCOS lecz należęto tej grupy kobiet których najwiekszym problemem jest zajście w ciąże. Wyobraź sobie, że choc mam jedno dziecko, nie mam nadwagi, trądziku i nadmiernego owłosienia też cierpie z powodu Zespołu Policystycznych Jajników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monises
Rozumiem hot ze pogodziłaś sie z faktem ze masz PCO. Ja nie! Dlatego poszłam do innego lekarza który uznał ze nic mi nie dolega! I właśnie o tym piszę, a Ty omylnie odebrałaś moje słowa. Interesuje mnie nieprofesjonalne traktowanie pacjentek, nieprzekazywanie wiedzy, badanie po łebkach. Każda z nas jest tak samo ważna a od naszego kobiecego zdrowia zalezy przyszłość kolejnych pokoleń. Nie wszyscy muszą się ze mną zgadzać, rozumiem to i szanuję odmienne poglądy. Jednocześnie wiem z czym sie spotkałam i nie chce pozostawić swojego losu dwóm pierwszym zdaniom lekarza i działaniu pierwszych lepszych tabletek. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie absolutnie nie pogodzilam się z faktem, że jestem chora. Wręcz przeciwnie jestem zła i bezsilna. Ja jednak trafiłam na dobrego lekarza który nie bada po łebkach i nie poświęca mi 5 minut. Wręcz przeciwnie, każda wizyta to przynajmniej godzina poswięcona na rozmowę i szukanie nowych mozliwości. Chciałam Ci tylko pokazać, że fakt iż coraz wieksza liczba kobiet ma PCOS to juz sam w sobie wielki społeczny problem i dramat każdej z tych którym doskiera ta choroba. Całkiem odrębnym choć dodatkowo wpływającym na dramaturgie sytuacji jest przedmiotowe traktowanie przez lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mdzia 23
dziewczyny zaczynam sie denerwowac, wiem ze mam pco ale nie obie z tego jakiegos ogromnego problemu bo bym sie chyba zalamala mówicie ze to choroba i wogóle ,zaczynam sie zastanawiac czy nie powinnam zaczac przezywac i sie dołowac... ale czy jest w tym jakis sens ???przeciez nie umieramy...u mnie w rodzinie sa kobiety ktore to maja, maja dzieci ,to chyba nie jest jakis wielki problem, najwazniejsze zeby wczesnie rozpoczac leczenie, bo widomo ze zegar biologiczny tyka,ale wiem ze kobiety z pco maja taka sama szanse na zajscie w ciaze jak kazda inna kobieta, trzeba tez tyci wiecej dobrego nastawienia...przeciez pco to nie jest bezpłodność!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisienkaa
Masz racje mdzia23, przeciez z tym schorzeniem da sie normalnie funkcjonowac , realizowac swoje plany , marzenia. Wszystko moze być dobrze , grunt , to dobre nastawienie. Kiedys tak sobie pomyślałam , ze nie mogę z tego faktu , ze mam problemy z zajsciem w ciążę zrobic tragedii zyciowej . Najbardziej , czego teraz pragne , to urodzic zdrowego maluszka . Nie moze jednak ta myśl ,ze moge mieć z tym problemy zdominować mojego myslenia , mojego życia . Mam wspaniałego męża, nasze działania w kierunku poczęcia dzidziusia jeszcze bardziej nas wzmacniają, ale doskaonale wiem , ze skrzywdziłabym go , gdybym pominęłą jego uczucia, gdybym zrezygnowała ze swoich pasj.Zyjemy normalnie, zyjemy dla siebie , dla naszych rodzin , przyjaciół. Realizujemy sie w swoich zawodach, czerpiemy z zycia to co najlepsze . I oczywiwście wierzymy , ze nadejdzie taki dzień , ze małe serduszko zacznie bic w moim łonie, mamy tak duzo miłości , ze przeciez mozemy nia obdarowac Małego Gościa. Kobietki , głowa do góry , wiara góry przenosi!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO MONISES DZĘKI ZA MIŁE SŁOWA A MEILA NIE PODAŁAM podaję teraz admin@sawoj-wojtek.strefa.pl POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cicho tu......nie gadacie ja dzis byłam na bad jajeczkowanie i chyba mam tylko aby moj pechezyk pekl to może nie ma pco?? ja peknie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JAGUŚ
NA PEWNO DOBRY. BADZ DOBREJ MYSLI! znow pytanie mam. pojawil mi sie okres po 2 tygodniach,i to nie pierwszy raz. czy to moze miec zwiazek z PCO? poza tym np 2 cykl bola mnie piersi, bez przerwy. nie wiem co z tym zrobiec. bo lekarz troche mnie olewa czyli pewnie nie wie jak sie do tego wziac. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monises
Na krwawienia i dolegliwości pms możesz brać zioła o nazwie CASTAGNUS, poczytaj o leku na stronie herbapolu i zapytaj swojego lekarza. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej u mnie owy zespol stwierdzil lekarz przy badaniu ginekologicznym a czego wczesniej nie zauwazyl, powiedzial ze polowe miesiaczek mam bezowulacyjnych :( i ze bede miala problemy z zajsciem w ciaze,dodam jednak ze mam w miare regularne okresy - wachaja mi sie od 2 do 4 dni ale przewaznie sa spoko, a pozatym nic nie mam zadnyuch innych objawo jedynie czeste uplawy i zapalenia pochwy a wczeniej leczylam sie na torbiele janikow lecz teraz jest ok a hormony tez sa w porzadku i juz sama nie wiem jak to jest czytajkac te wszytskie opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Jagus
te krwawienia moga byc srodcykliczne (w okolicy owulacji). Musisz isc do gina :) Do WSZYSTKICH Niby nie umieramy od PCOS ale nieleczone moze miec bardzo powazne skutki. Do tego ta terapia hormonalna. Powinnam sie leczyc Diane 9 miesiecy i 3 miesiace przerwy. Ale jak robie te 3 miechy przerwy to momentalnie wygladam jak orangutan :( Co brac na te wlochy?? Moze wy cos poradzicie bo mi gina daje spironol ktory nie dziala, wiec biore teraz od dwoch lat diane, bez zadnej przerwy (w czasie przerwy jakiejkolwiek momentalnie wzrasta pozoiom androgenow :( )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JAGUŚ
srodcykliczne to nie sa. no bo po pierwsze potrafilabym je rozpoznac, a poza tym konsultowalam to z ginem. porazka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamiasta
Mam 19 lat i wczoraj dowiedzialam sie ze mam PCO. Lekarz, nie powiem, byl bardzo pomocny, ale hmm.... chcialabym poznac opinie innych pacjentek. Co to wlasciwie znaczy, czy to bardzo zmienia normalne zycie? Pozatym zawsze mialam problemy z waga i mimo rygorystycznej diety i cwiczen nie udaje mi sie schudnac? Czy teraz to bedzie mozliwe? Czy jak zaczne brac diane to przytyje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam PCOS i na Diane schudlam
poczytaj caly topik duzo tutaj napisalysmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szoppracz
7 lat temu po badaniach na oddziale endokrynologii i chorób młodzieży wykryto u mnie PCOS, ginekolog przepisał mi Diane! Potem leczyłam się na zmianę Diane i Logestem, nie robiąc żadnych przerw bo przecież mogę nie mieć okresu. Przytyłam co zaniepokoiło moją Mamę i jestem strasznie senna. Nie wspomnę o powracającej jak zły duch drożdżycy. Tydzień temu wybrałyśmy się do lekarza (prywatnie): ginekolog powiedział że wszystko jest ok, endokrynolog zapytał kiedy planuję dziecko. Jestem w stałym związku od prawie dwóch lat, jednak mam dopiero 23 lata a mój chłopak- 22. Powiedziałam, że nie wcześniej niż za 5 lat. Na co On odparł, że to chyba trochę za długo i zaproponował leczenie. Odstawiłam tabletki i we wrześniu mam zrobić sobie badania, poczym zacznę leczenie farmakologiczne, jeśli ono nie poskutkuje to przejdę zabieg. Jeśli jedna z moich przedmówczyń ma rację to chyba nigdy nie będę mieć dzieci bo mój partner stwierdził, że jest jeszcze za młody. Na co ja, że też jestem za młoda ale to może być nasza ostatnia szansa. Usłyszałam tylko, że nie mogę Go doniczego zmuszać. Mam całe mnóstwo koleżanek i kolegów którzy mają dzieci. Kiedyś dziwiłam się. Teraz im zazdroszczę, strasznie... Zawsze chciałam mieć dziecko, ale trochę później. Teraz po prostu CHCE JE MIEĆ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iguana 21
Witam Was! W moim przypadku PCO stwierdzono jakies pol roku temu choc zawsze mialam problemy z cera , nadmiernym owlosieniem i nieregularnymi miesiaczkami ale nigdy nie mialam problemow z nadwaga Bylam wczesniej u innego ginekologa ale ona powiedziala ze to nadmierne owlosienie i tradzik sa spowodowane nadwrazliwoscia mieszkow wlosowych na meskie hormony a nie podwyzszonym ich poziomem Jak sie pozniej okazalo byla w bledzie Przepisala mi dane32 ale po dluzszej kuracji zaczelam miec problemy ze zdrowiem i samopoczuciem: tracilam przytomnosc , strasznie bolala mnie glowa , wpadlam w depresje Wiec lek musialam odstawic Pozniej trafilam do lekarki ktora zechciala dac mi skierowanie na hormony i co sie okazalo : androstendion przekroczony o jakies 200% przepisala mi androcur ale po nim czulam sie jeszcze gorzej niz po diane i mialam na dodatek krwawienia miedzy miesiaczkami Androcur tez musialam odstawic bo stwierdzila ze jesli trace przytomnosc po nim to grozi mi wylew krwi do mozgu! Tak wiec teraz nic nie biore z wyjatkiem luteiny na wywolywanie miesiaczek ale to tylko 5 dni w miesiacu Szczerze mowiac jestem troche podlamana cala to choroba dosyc ze takie nieprzyjemne objawy: tradzik , hirsutyzm to jeszcze te problemy z zajsciem w ciaze Moze ktoras z was zna jakiegos dobrego ginekologa czy endokrynologa najlepiej na terenie wojewodztwa kujawsko-pomorskiego lub wielkopolskiego? Z gory dzieki za odpowiedzi Jesli wiecie cos jeszcze na temat PCO niz to co juz zostalo tu napisane to dajcie znac albo piszcie maile Musimy sie wspierac dziewczyny ! Nie dajmy sie chorobie musi byc dobrze pozdrawiam PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga 20
ja właśnie sie dowiedziałam o mojej chorobie przeczytałam też że jednym z objawów jest otyłość czy któraś z was też ma z tym problem bo ja od paru lat mocno tyje czy lekarz mi na to pomorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JAGUŚ
do aga 20 otylosc ma czesto duzo wspolnego z PCO, gdzy chodzi tutaj o niewlasciwe odzywianie. u mnie tez jest a raczej bylo kilka kilogramow za duzo i lekarz po porstu kazal mi zmienic diete. zrobilam to (oczywiscie z poczatku bylo ciezko) i od razu polepszylo mi sie samopoczucie ze o wygladzie nie wspomne:) zrezygnowalam z chleba, makaronu, ryzu i oczywiscie slodyczy czyli weglowodanow w zbednej ilosci. nie mowie - czasem grzesze i zjem sobie cos slodkiego, ale bardzo sie pilnuje. pozdrawiam i radze porozmawiac z lekarzem. powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stop_klatka
witam!!! ja również należę do chorych. Ja też borykałam się z problemem nadwagi z którą za nic nie ogłam sobie sama poradzić. Zmiaiałam lekarzy ze 4 razy w między czasie przepisywali mi oni różne farmaceutyki np. metformax 500. On podziałał na mnie tzn schudłam 12 kg ale jednocześnie zarzywanie tego leku skończyło się dla mnie pobytem w szpitalu gdyż powoduje on u osób, które maja poziom cukru w normie o ostrozne zarzywanie go. Ja zemdlałam na schodach i jeszcze z nich spadłam pod wpływem działania tego leku tzn. spadł mi bardzo poziom cukru we krwi. Polecam go ale oczywiście zapytajcie sie swoich lekarzy czy wam akurat jest on wskazany jezeli macie problemy z wagą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga 20
do stop_klatki jak długo zajeło ci schudniecie tych 12 kilo jesteś z trójmiasta jak tak to u jakiego lekarza sie leczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stop_klatka
Jeżeli dobrze pamiętam 12 kg schudłam w ok. 2,5 miesiąca. Niestety mieszkam w Warszawie, ale myśle że jak się zapytasz swojego lekarza o te leki powie ci czy one są dobre dla ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paollla
cześć dziewczyny, wybieralam sie dziś do ginekologa, bo bardzo spóźnial mi sie okres (dziś 54 dzień cyklu) ale nie pójde, bo właśnie dostalam. obawiam się tego PCO, bo mam sporo objawów (nieregularne i bolesne miesiączki, nadwaga, nadmierne owłosienie), czy myślicie, że takie spóźnienie okresu może potwierdzać jeszcze bardziej moje obawy? pójdę do lekarza, jak się skończy okres, w przyszłym tygodniu, ale chciałabym usłyszeć coś od was, może jakie powinnam zrobić badania... dzieki z góry za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moni 2005
Hej. U mnie PCO stwierdziła endokrynolog (bo ginekolog sądził, że to zespół cushinga, czy jakoś tak). Nie wiem jak długo już mam tą chorobę, ale problemy z wagą, cerą i nadmiernym owłosieniem mam od czasu dojrzewania. I tu się wszystko zgadza. Ale ponieważ jeszcze nie współżyłam i jestem otyła nie można przeprowadzić u mnie badania (czyli USG) jajników. Moja endokrynolog stwierdziła PCO na podstawie wyników badań hormonalnych i z powodu wszystkich typowych objawów. Ale nie biorę tabletek anty, ani Diane. Mój lekarz przepisał mi Siofor 500 (tabletki na cukrzycę) i letrox (tabletki na tarczycę) i to na tyle. A no i oczywiście muszę schudnąć, co na razie nie bardzo mi się udaje, choć cały czas próbuję. Czy to normalne, że nie dostaję tabletek anty? Mój lekarz jest podobno najlepszy w Trójmieście, ale po przeczytaniu waszych opinii zaczynam się zastanawiać czy go nie zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stop_klatka
do Paollla Podstawa to badanie hormonalne. Ja miałam ich osobiście strasznie dużo, na bardzo dużą ilość hormonów. Mój lekarz zresztą bardzo dobry i życzliwy człowiek, powiedział że różne obiawy mogą brać się z różnych przyczyn. Dzięki tym badaniom mozna ustalić czy np nadmierny zarost nie jest spowodowany zaburzeniami jajników, nadnerczy co wskazywało by na zespół Cushinga lub na tarczycę ale wydaje mi sie że tarczyca odpada. W sumie mój lekarz bardzo duzo mi opowiadał o PCO, o objawach i charaktersytycznych oznakach na ciele. Oczywiście jednym z objawów jest otyłośc, zarost, brak lub nie regularne miesiączki ale także tak jak mi lekarz powiedział, otyłośc typu brzysznego, także w niektórych przypadkach brwi zdradzają chorobę, są ciemne i gęste to tak w skrócie. Zrób także usg jajników. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szoppracz
do stop_klatka: Ja jestem z Lublina i szukam lekarza w okolicach! Jeśli sądzisz, że Twój jest dobry to możesz mi podać jego namiary? Ja przytyłam 16 kg w niecały rok i teraz nie mogę się tego pozbyć, pomimo zmiany diety i ćwiczeń. Mój ginekolog powiedział, że to nie od tabletek, zmieniam go bo mnie wkurza, a poza tym endokrynolog powiedział mi co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bhuuu
hej ja też jestem z LUBLIN i szukam dobrego lekarza z okolic, moje Pco stwierdzono na podstawie usg dano mi tabletki hormonalne i koniec badań. Ja nie jestem otyła, nie mam nadmiernego owłosienia, miałam tylko nieregularne miesiączki ale o to się lekarz wogóle nie pytał. A może moje pęcherzyki w jajnikach to nie typowe Pco tylko jakies zaburzenia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mdzia 23
Ja mam stwierdzone pco na podstawie objawówo kórych już wcześniej dużo pisałam, oczywiście miałam szereg badań hormonalnych, kóre potwierdziły diagnozę lekarza, także badania usg, na którym żadnych torbieli nie widać(w klinice, kórej się lecze lekarze twierdzą,że torbielki nie są wyznacznikiem tej "choroby"), więc można mieć pco nie posiadając ich. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stop_klatka
Niestety nie moge wam pomóc co do lekarza w okolicahc Lublina bo ja mieszkam w Warszawie i mój lekarz tez ma swój gabinet w Warszawie. Do Szopa: to nie jest tak łatwo schudnąć stosując diety, najlepiej wybraz się do jakiegoś dietetyka któremu wyjśni się co się ma. Oczywiście dieta wsparta lekami skutkuje oraz dobre nastawienie. Do Bhuuu: to że jesteś szczupła, nie masz owłosienia to nie oznacza że niemasz pco. Głównym zadaniem lekarza, który prowadzi troja chorobą jest to abyś miała jajeczkowanie. Zrób sobie badanie krwi na hormony jajników, tarczycy i hormony nadnerczy. Pochodzi ze swoimi badaniami do kilku lekarzy i zobacz co oni ci powiedzą.Mój lekarz bez zadnych badań tylko jak mnie zobaczył odrazu wiedział co mi jest, ale potem potwierdził to badaniami. Do Mdzia 23: pco prócz objawów klinicznych to problem z jajeczkowaniem i jednocześnie z niemożnościa zajścia w ciążę. Może pocztaj jeszcze o pco z bardziej fachowych ksiązek np medycznych tam jest napewno wszystko opisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×