Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Gość mdzia23
do iguana 22 KLINIKA ENDOKRYNOLOGII GINEKOLOGICZNEJ AKADEMI MEDYCZNEJ W WARSZAWIESZPITAL KLINICZNY IM. KS. ANNY MAZOWIECKIJ UL.KAROWA 2 WARSZAWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mdzia23
DO Nina_ acha:) badanie miałam robione w lutym....a słodycze mogą dla mnie nie istnieć:):)nie mam napadów wię to chyba nie to:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anecik
Do Jagus. Mam stwierdzone PCOS na podstawie usg, czekam na wyniki badan hormonalnych.Lekarz tez mi mówił o laparoskopii. Nie orientujesz sie kiedy mozna próbowac zajsc w ciaze po takim zabiegu i czy taki zabieg robi sie jednorazowo , czy po jakims czasie trzeba go powtórzyć? Dowiem sie pewnie wszystkiego na wizycie ale to dopiero za 3 tygodnie a może któras z was ma to juz za soba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JAGUŚ
do Anecik: laparoskopia jest po to by moc zajsc w ciaze poniewaz przywraca owulacje. lekarz tlumaczyl mi to tak ze rozbija sie takie oslonki jaknikow (ktore sie tworza przy PCOS) i przy okazji mozna sprawdzic droznosc jajnikow. zasada jest taka ze zajsc w ciaze trzeba do pol roku po zabiegu poniewaz do tego czasu jajniki nie zdaza jeszcze okryc sie ta oslonka i bedzie normalna owulacja. lekarz mowil rowniez ze nie jest powiedziane ze owulacja bedzie wystepowac tylko pol roku bo moze i dluzej ale w przeciagu 6 miesiecy trzeba sie mocno postarac o dzidziusia bo ten okres jest pewny. dlatego zabiegu tego nie stosuje sie u kobiet ktore nie planuja macierzynstwa. co do tego czy trzeba powtarzac zabieg kiedy chce sie kolejny raz zajsc w ciaze to nie wiem, ale wydaje mi sie ze jest to mozliwe. powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maratana
hej! no to jestem kolejna, wiem o tym od roku ale dopiero teraz was znalazłam. Lekarz stwierdził u mnie zespół po badaniu USG i poziomie chormonów, na początku się przeraziłam. Po metformaxsie miałąm mdłosci i biegunki, wytrzymałam na nim tylkko 3 tyg. Często się boję, czy będę mogła mieć dzieci, ale nie tracę nadzei.. Fajnie , że jesteście:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaha23
cześć..jestem tu nowa, 2 dni temu dowiedziałam sie że i mnie dotyczy PCOS.Początkowo były to problemy z prolaktyną,ale po badaniach hormonalnych i USG wiem ze mam policystyczne jejniki:( mam do Was pytanie czy bierzecie leki takie jak: siofor500 - jak go znosicie i ile on kosztuje?? spiranol - ile kosztuje??? i tez czy też przyjmuje sie ok? aha i czy to sie już bierze do końca życia? ???? bo pozostałe to harmonet i bromergon,który już biore od 3 miesięcy i przyzwyczaiłąm sie do neigo. Harmonet to jeszcze nie wiem ale to pigułki jedne z tych nowych więc licze na to ze nie przytyje... dziewczyny pocieszcie mnie prosze........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaha23
aha jak endo przepisywała mi hormony to jej powiedziąłam ze tylko nie diane35 na to ona że nie uznaje w ogóle tego leku, nie przepisuje go w ogóle...ja go brałam 2 lata temu na tradzik i nie pomogło mi nic a nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iguana22
Do kaha23: mi genekolog ostatnio przepisala spironol powiedziala ze to ostatnia deska ratunku w moim przypadku Jeszcze nie wiem jak na niego bede reagowala bo zaczne brac pod koniec tygodnia wtedy dam znac a jezeli chodzi o koszt opakowania to okolo 4 zlotych P.S. diane 35 tez nie moge brac niestety chociaz mi pomogl bardzo na tradzik pozdrawiam i trzymaj sie pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onawewlasnejosobie
mi spironol bardzo pomogl, zrzucilam chyha z 6 kg wody z komorek i wreszcire moge brac tabletki i SKUTECZNIE sie odchudzac. ale uwaga, pierwszy tydzien to sie lata do WC doslownie po wypiciu czegokolwiek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IWANOWNA
Witam! dowiedziałam się o moim PCO wczoraj... Objawy? pęcherzykowatość jajników, nieregularny okres lub jego brak, dziwne od czasu do czasu krostki na twarzy, otyłość, nie mam jakiegoś nadmiernego owłosienia na twarzy lub klatce piersiowej, ale nogi i okolice miejsc intymnych okropnie "zarośnięte" (ale pamiętam, że mam tak od zawsze). Na szczęście włosy na głowie nie wypadają... Nie wiem, jakie leczenie zastosuje mój NOWY lekarz (zmieniałam chyba 10 razy lekarzy, bo każdy stawiał inną diagnozę i żaden mi nie pomógł). Chciałabym się leczyć, by kiedyś zostać matką... Mam 25 lat, a jestem gruba jak beczka... Po prostu rozpacz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AGNUS
Stwierdzono u mnie pco jakieś 6 lat temu , ale od 2 lat staram sie o dzidziusia.Nigdy nie miałam regularnych miesiączek. Biorę metformax 2 razy dziennie, duphaston żeby w ogóle mieć miesiączkę i clostilbegyt, żeby wspomóc owulację. I nic................................... Dwa dni temu byłam u mojej pani doktor, która powiedziała, "że muszę być w ciąży. Jeśli nie zajdę do września to czeka mnie laparoskopia".Strasznie się boję bo nigdy nie miałam żadnej operacji, może któraś z Was miała juz laparo i opowie mi jak to wygląda, ile trwa, ile się leży w szpitalu i tak dalej...... Pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AGNUS
I jeszcze dodam, że mam 35 lat i niewiele czasu na urodzenie dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaha23
dzięki dziewczyny za odpowiedź to ze pomogą mi schudnąć to mnie bardzo cieszy ale nie chciałabym się od tego jakby uzależnić tzn ze tylko na lekach bedę szczupła. Póki co mam 172 cm i waże 65-67 jest lekka nadwaga sle nie tragiczna. Te leki są taniutkie więc chyba kupie i zobacze jak będę je znosić.... dziś farmaceutka wyśmiała mnie jak zapytałam czy nabawie się cukrzycy po tych lekach ale chodziło mi o uzależnienie, podobno cukrzyca jest genetycznie uwarunkowana czy to prawda????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anecik
Hej. Idę w poniedziałek walczyc z moimi policystycznymi jajnikiami do szpitala. Będe miec laparoskopie i dodatakowo usuniecie przegrody w macicy którą ponoc gdzies tam mam gdzie nie trzeba. Mam nadzieje ze da to wszystko efekt. Jak wszystko bedzie dobrze to za 3 miesiace mozemy znow sie starac o dzidzie :) Boje sie jak cholera ale chce juz miec to za sobą. Trzymajcie kciuki. Pa Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Stopklatka
Witam, Mam pytanko, u jakiego lekarza w Warszawie sie leczysz i czy moglays mi podac namiar, Dzięki bardzo, czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stop_klatka
podam ci adres internetowy tego lekarza, zreszta jeszcze chodze do kliniki na Domaniewskiej. Koleżanka powiedziała, że dobrzy sa też lekarze w LuxMedzie ale jest drogo. http://www.endo-gin.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i dołączam! Dziś zdiagnozowano u mnie zespół policystycznych jajników. Mam mnóstwo cyst na jajnikach, niektóre sa bardzo duże. mam nadwagę- w ciągu ostatnich 3-4 lat ciągle tyję mimo diet, sportu itp. Sporo poczytałam o tym w internecie i tu na forum. Mam 29 lat i na razie nie myslę o dziecku, ale lekarz był przerażony gdy dowiedział się, że od 5 lat praktycznie się nie zabezpeczamy (tylko stosunek przerywany) i nie mamy dzieci z mężem! No cóz...teraz musze odczekac miesiąc, by w 7 dniu cyklu oznaczyć hormony i wtedy zobaczymy co dalej. Po lekturze kilku fachowych artykułów napewno poprosze lekarza o przepisanie mi Metformax-u, bo wiem już że ten lek pomaga zbić wagę takim,ludzikom jak my :) Czeka mnie tez chyba laparoskopia, ale doczytałam, że ten zabieg ma sens wtedy, gdy chce się mieć dziecko....ja jeszcze nie jestem do tego przekonana....z drugiej strony zegar tyka..... Pozdrawiam was bardzo serdecznie i piszcie proszę! Najbardziej mnie interesuje temat przyjmowania leków hormonalnych- co się wtedy bierze i jaki to ma wpływ na wasze samoopoczucie i wagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia25
Cześć! Wczoraj postawiono mi diagnozę "zespół policystycznych jajników" przeraziłam się okrutnie...tym bardziej, że mam już 25 lat i faceta, który BARDZO chce mieć dziecko (ja oczywiście też nie marzę o niczym innym). Od wczoraj mam głęboki dołek psychiczny, ale przypadkim trafiłam na tą stronę i przeczytałam Wasze wypowiedzi, co podniosło mnie na duchu! WIELKIE DZIĘKI! Będę zaglądać tu częściej, może też w czymś pomogę kiedy już zacznę leczenie :o) POZDRAWIAM SERDECZNIE!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaworek
w dniu wczorajszym dowiedizałam się że prawdopodobnie posiadam zespół policystycznych jajników. umnie zaczęło sie wszystkko od kiedy odstawiłam tabletki antykoncepcyjneponieważ z mężem postanowilismy zajść wciązę. okazało sie że mam rozregulowany cykl a w zasadze jego brak. poszłam do lekarzapo proszki wywołujacemiesiaczkę ale zamiast tego dostałam skierowanie na usg narzadów rodnych. kiedy lekarzmnie badał już wiedizałam ze coś nie jest tak. poszłam ponownie do lekarza i wtedypowiedziała mi że z badania usg wynika że mam ten zespół.czeka mnie teraz sporo badań. zaczynamyoczywiscie od wywołania miesiaczki by móc robić badania hormolnalne w dni 7, 14 i 21 dniu cyklu. wtedy dopiero czeka mnie ponowna wizyta u ginekologa. odwczoraj szukam w internecie wszystkiegona temat tej choroby. najpierwtrzeba u mnie sprawdzic czy mam owulację która skończy sie apłodnieniem czy nie. szansamoże być taka że 12miesięcy mogę 11razy mieć cykl w którym nie mogę zajśc w ciąze a 1 w którym mogę. oczywiscie może to również wyglądać odwrotnie ale tego nikt w chwili obecnej nie jest pewien. wiem żelekarka troche mnie pocieszyła mówiacże jesli chodzi o moją grubą otoczkę jajnków to można ją potraktować prądem i wtedy szybko sie zachodzi w ciążę po w przeciagu (najdłużej) 6 miesięcy pozdrawiam wszystkie kobiety które są w takiej samej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AGNUS
Przepraszam o jaki prąd chodzi, bo o ile wiem to robi się laparoskopię???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaworek- jaki prąd? Owszem leczono tak kiedyś, ale to stara metoda! Teraz robi się laparoskopię- daje najlepsze efekty, chociaz to już jest ingerencja hirurgiczna i z każdym takim zabiegiem na jajnikach robią się po prostu blizny-zrosty, które tym bardziej utrudniają zapłodnienie.... Po laparoskopii przez 6 m-cy jajniki sa drozne i wedy trzeba się intensywnie starać o dziecko, przyjmowac przepisane \"wspomagacze\" czyli hormony, kwas foliowy itp. Wpsz sobie na www.gogle.pl w wyszukiwarkę hasło : zespół policystycznych jajników - i będziesz miała kilkanaście ważnych informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koci lapki
czesc dziewczyny, czy ktoras bardziej doswiadczona moglaby mi doradzic w jakich dniach cyklu najlepiej robic badania hormonalne jesli staram sie o dzidziusia, lecze sie na podwyzszona prolaktyne a teraz jeszcze wlosy mi zaczely niemilosiernie wypadac. podejrzewam ze podwyzszyl sie testosteron z ktorym mialam juz kilka lat letu problem albo spadly estrogeny (po odstawianiu pigulek kilka m-cy temu). chcialam zrobic testosteron, prolaktyne, estrogeny i progesteron z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ONA 21
Czesc! Mam do Was kilka pytań dla mnie bardzo waznych a dotyczą one leku: Spironol. Otóz moja ginekolog przepisała mi go na PCO - stwierdziła ze to dla mnie ostatnia deska ratunku po nieudanej terapii octanem cyproteronu. A teraz moje pytania: Jak długo utrzymuje sie efekt moczopędny Spironolu? Czy jest jakaś poprawa w trakcie jego przyjmowania ( chodzi mi o zmniejszenie tradziku) i jezeli jest lepiej to po jakim czasie od rozpoczęcia leczenia . Czy sa jekieś efekty uboczne np.: obniżony nastrój, znaczace spadki ciśnienia? I od jakich dawek Spironolu zaczynałyscie leczenie? Piszcie wszystko co wiecie na temat Spironolu bo chciałabym wiedziec czy warto w ogóle rozpoczynac nim terapie (łudzę sie że mój makabryczny trądzik wreszcie troche sie zmniejszy). Z góry dziękuję za odpowiedzi! Pozdrawiam Was trzymajcie sie! pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klora
mi wlasnie ginekolog przepisal spironol tydzien temu i od 5 dni biore...efekt moczopedny jest jak dla mnie nie do zniesienia, co pol godziny odwiedzam ubikacje ;) wczoraj pol dnia czytalam informacje o tym leku i inne dziewczyny nie narzekaly na dzialanie moczopedne , mnie jeszcze dodatkowo pobolewa zoladek...chyba mi nie sluzy ten spironol , ale zobaczymy co dalej, biore 75 mg dziennie. moja kuracja octanem tez nie byla zadowalajaca, stad spironol ale zaczynam watpic w niego bo prawie kazdej dziwczynie i cera,i wlosy polepszaja sie a pozniej po zaprzestaniu sa w stanie gorszym niz przed :( choc byly osoby ktorych poprawa byla duza i utrzymujaca sie po odstawieniu , takze chyba pozostaje probowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wziuuum
hej dziewczyny! no cóż o PCO pewno wiem tyle ile Wy i sama sie męcze,ale nie slyszałam jeszcze o leczeniu PCO spironolem czyli spironolaktonem lekiem stosowanym głównie na nadciśnienie i wszelkie obrzęki. Fakt ze jest to antagonista hormonów kory nadnerczy ale wówczas wskazaniem do jego zastosowania musialaby być nadczynność kory ,natomiast jesli Wasze PCO wynika z nadczynnosci jajników a nie kory nadnerczy to nie rozumiem po co brac ten lek. Upewnijcie sie , ale jestem farmaceutą i mam jakies pojęcie o lekach ;) powodzenia ! acha i spironol tez moze dawac efekty uboczne podobne do diane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy nawracające torbiele na jajnikach to ta sama choroba o której piszecie?Ja miałam dwa mieśiące temu laparaskopię i usunięto mi cystę wielkości małej pomarańczy ale nikt mi nie wspominał że to jakaś przewlekła choroba.Błagam o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
czarownica..... jsa w poniedziałek ide na laparo... podejrzewają endmoetriozę, mam torbiel na jajniku 25mm , napisz mi ie byłas w szpitalu i co Ci mowili z tym nawracaniem...? dzięki z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmija u mnie też podejrzewali endometriozę która miała być przyczyną torbieli.Okazalo sie jednak że byly tylko jakieś tam pojedyńcze ogniska endometriozy a torbiel to skutek czegoś innego i nie wiem czego .Podczas tej operacji stwierdzono u mnie dwie macice a lekarz nie obiecał braku nawrotów.Stwierdził ze raczej spotkamy się na usunięcie jajnika.Czyli jak sama widzisz-prędzej czy później nawracają się.Gówno jedno!A jescze muszę złożyć reklamację za pępek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×