Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Hej Dziewczynki!!! nie miałam neta przez kilka dni:( ale już nadrobiłam zaległości w czytaniu i widzę, że się trochę działo!!! Bercia 28 GRATULACJE!!! nawet nie wiesz, jak się cieszę, że Ci się udało!!!! Aż łza mi się w oku zakręciła, gdy czytałam tą radosną nowinę!!! Dbaj o siebie!!!! Ja biedna, a może Twój mąż chciał Ci zrobić przyjemność, w końcu Ty pierwsza coś wspomniałaś o sukienkach, a faceci nie znają naszych dusz i czasami jak coś palną w dobrej wierze, to aż płakać się chce.... Koleżanka na Twoje słowa na pewno by zareagowała inaczej i próbowała Ci pokazać ile jest plusów z posiadania syna..... A z tymi zabawkami dla chłopców to racja. Pamiętam jak mój chrześniak dostał na urodziny taki samochód na baterie i jak się chciał nim pobawić , to pierwsze słowa jakie jego tatuś powiedział, to: \"nie ruszaj, bo zepsujesz, najpierw tatuś musi zobaczyć jak to działa\" i tak dwóch ojców nie było przez dwie godziny bo testowali nową zabawkę malucha! :) repetytorium, gdzieś czytałam o tych ziołach i chętnie je wypróbuję, ale tam napisali, że nie wolno ich brać podczas kuracji hormonalnej, a ja takową najprawdopodobniej będę przechodzić.... ja powoli wracam do formy. Dzisiaj byłam na ściągnięciu szwów i na pociechę sobie kupiłam kawałek sernika... i tak czytając Was myślałam, że go powoli zjem, ale przypałętał się kot mojego brata i tak po trochu mu dawałam i zanim się spostrzegłam to zjadł mi 3/4 porcji!!! może to i lepiej, będę chudsza..... a tak się zastanawiam, bo jak mam tą endometriozę to może nie mam PCOS, bo chyba nie można mieć obydwu schorzeń na raz.... ale i tak nie wiem co gorsze... Kurcze, ktoś kiedyś postawił błędną diagnozę i potem tak się ciągnęło...... A jak nie mam PCOS to chyba mnie tu już nie będziecie chciały...:( Pozdrowienia dla wszystkich starych i nowych bywalczyń!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki !!! Ja własnie czekam na wyniki badania hormonów za które musiałam zapłacic 118zł. Koszmar. Beda w pponiedziałek. W tej chwili juz wiem za mam PCO. Wszystko zaczeło sie w 2001 roku ale dopiero teraz to wyszło. Zaczeło sie ze nie miałam okresu przez 3 mc. A ze wczesniej brała teb. anty. to zgodziłam sie zeby znowu je brac bo tak jest wygodniej. Do marca 2008r brałam microgynon 21. Czułam sie dobrze. Po odstawieniu pierwszy okres dostałam po 64 dniach, nastepny po 62 itd. Do tego mam straszny bóle jajników i bardzo długotrwałe (5 godzin) zawroty głowy. Chodze jak pijana czasami mam bóle głowy. Nie wiem jak długo trwa leczenie i w jakim czasie jest możliwosc zajscia w caze po leczemiu. Mam 29 lat i czas ucieka. Anya81 ja tez nie mam zbednego owłosiemia tylko troche w okolicach pepka waga w normie nawet ostatnio szybki spadek wagi. Schorzenie to jest wykrywalne przez USG ja dodatkowo miałam badanie hormonów. Trzymajcie sie pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia, ja mówiłam o zdrowej, fizjologicznej ciąży. Nie o problemowej. Patiana, ja z kolei nie zamierzam wykorzystywać swojeg stanu. Może przyjść moment kiedy będę tych pocałunków potrzebować dużo bardziej. Albo po prostu taka moja natura. Jako jedynaczka zawsze wszystko sama sama... Aniasz, chyba można mieć te dwie choroby jednocześnie. Ja mam PCOS i podejrzenie endometriozy. Dorka, tak PCO może być wykrywalne przez samo USG, ale już zespół, czyli PCOS nie. Tu konieczny jest komplet badań. A nie mówiłam, że się gromy posypią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sarah 28 agnieszko porozmawiałam z mężem szczerze,wyjaśniliśmy sobie co od każdego oczekujemy i wiecie co ulżyło mi trochę,chodż nieznałyście szczegółów naszego kryzysu to dziś przekonałam sie,że niepowinnam nigdy wątpić w to że mnie kocha,a kocha bardzo mocno tylko niepotrfi mi to w należyty sposób okazać.Mam nadzieję że teraz już miedzy nami będzie dobrze i razem uda nam się przez wszystko przejść. Dziękuję wam dziewczyny za wsparcie z całego serca👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sarah 28
Niesiu! Bardzo sie ciesze ze porozmawialas szczerze z mezem i ze rozmowa dala pozytywny skutek! Wiesz moj maz tez miewa problemy w okazywniu milosci. Wiem, ze kocha mnie z calego serca ale niestety, pokazuje to inaczej, niz tego oczekuje. On zawsze jest bardzo odpowiedzialny i mysli ze zarabiajac sporo, dbajac o mnie i o syna oraz pomagajac mi w domowych obowiazkach okazuje mi szczyt milosci.... A wlasnie wtedy kobiecie wydaje sie ze facet nie kocha jak dawniej. Wystarczyloby, aby okazal troche czulosci, wyszeptal 'kocham Cie' do uszka, przytulil nietylko wtedy kiedy ma ochote na sex.... Na szczescie my, kobiety jestesmy madrzejsze i wiemy, ze oni nas kochaja i musimy im podpowiadac jak to okazac. Nesiu wiec trzymam kciuki i wierze ze teraz bedzie Wam latwiej w waszej milosci. Powodzenia! Pozdrawiam all na forum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agagreg
hey dzieczyny sorry ale niewiem co znaczy CYKL MONITOROWANY :/ ten zaszczyk dostalam dzisiaj trzy ampulki i trzy rozpuszalniki,tzn cale opakowanie. Sarah mieszkam blisko Berlina a Ty?? pozdrowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sarah 28
Agagreg ja niestety dalej, blisko Dortmundu. Trzymam kciuki za Ciebie i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agagreg
aa SARAH no to dosc kawalek,mam nadzieje ze wkoncu nam sie uda!!!!!!! jakos jestem teraz pozytywnie nastawiona!!!!!!!! tylko boje sie znow rozczarowac :( a za Ciebie tez trzymam kciuki razem bedzie nam razniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
choineczka, kochana, martwiłyśmy się o Ciebie, odzywaj się częściej.... agagreg, z tego co tu doczytałam to przy cyklu monitorowanym masz sprawdzane na usg czy rosną Ci pęcherzyki i czy jest owulka i kiedy... masz robione usg kilka razy w czasie cyklu Pierniczku, ja miałam podejrzenie endometroizy i okazało się że słusznie.... a robiłaś sobie Ca-125??? podobno podwyższony świadczy o tym, że endometroiza jest na 80%, ale na 100% można stwierdzić tylko podczas laparo.... chociaż czytałam, że niektórym dziewczynom lekarze stwierdzili na podst. usg. Buziaki dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agagreg
mam zawsze sprawdzane jajniki przez usg.pecherzyki zawsze som a miesiaczka tylko przez wywolanie,tak to nawet po pol roku niemialam i wiecej,ostatnio baralam antykoncepcje,jajniki sie polepszyly ale nie na tyle aby byla owulacja i mogla bym zajsc w ciaze dlatego teraz te hormony w tabletkach i ten zastrzyk :( pozdrowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agagreg cykl monitorowany przy stymulacji jest wtedy jesli bierzesz np. te swoje tabletki clo od3-7 dnia lub inaczejod2-6 w zaleznosci jak lekarz ci zaleci i później ok 12-13 dnia cyklu bedziesz miała zrobione usg zeby określic czy pecherzyki po tym leku rosna i sprawdzic kiedy należy podać zastrzyk czyli kiedy pecherzyk bedzie na tyle dojrzały aby peknac czyli ok 20mm, później powinna wystapić owulacja i ok 17 dnia cyklu powinnas miec zrobione badanie usg w kierunku LUF czyli sprawdzenia czy po zastrzyku pecherzyki pekły i miałas owulacje tak to ogólnie wyglada ja miałam tak robi\\one i wiem ze kilka lasek też podobnie powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basiamm, ale Ty ranny ptaszek jesteś, ja dopiero wstałam i już żałuję!!! Jak w taką pogodę człowiek ma zdrowieć i mieć dobre myśli.... Słońca dla wszystkich 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniasz no kochana ja tez bym nie wstawała ale musze:( bo w soboty pracuje,niestety ale na pocieszenie mam wolne poniedziałki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, u mnie pogoda całkiem znośna, przynajmniej przestało padać, wybieram się na targ po owocki i inne takie... męża nie ma a coś jeść muszę :) tak mnie dzisiaj zakuło na dole brzucha po lewej stronie jak się przekręcałam w nocy że aż się obudziłam.... co do cyklu monitorowanego to ja miałam, usg w 3, 7,10, 13 i 17 dniu cyklu. Wydaje mi się że przynajmniej na początku stosowania zestawu clo+pregnyl+luteina należy cykl monitorować żeby zobaczyć czy w ogóle działa :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
hmmm... czyli przypuszczam ze to o tej ciazy to bylo jednak do mnie skoro nie do Duni - bo ona ma zagrozona i musi lezec, do oli tez nie bo to przeciez kobieta pracujaca :) bercia dopiero zaciazyla wiec ona tez pewnie nie wiec zostalam ja... wiec w woli wyjasnienia - owszem nie pracuje ale mam taka sytuacje zyciowa ze nie moge podjac pracy chocbym nawet chciala bo jest to dla mnie w tym momencie nieoplacalne ze wzgledow finansowych - tzn. mam rente po zmarlym ojcu i by mi ja zabrali w momencie podjecia pracy a nie zarobie tyle w zyciu ile mam teraz. to po pierwsze. po drugie renta nie jest "za darmo" za siedzenie w domu tylko musze dalej studiowac co tez zamierzam zrobic. (zaznaczam ze w tym roku obronilam licencjat w lipcu, teraz we wrzesniu bronie magistra no i mam zamiar podjac podyplomowe studia), dalej - dzieki takiemu ukladowi - tzn. bedac na rencie i jezdzac sobie od czasu do czasu na studia zaoczne bede mogla byc przez najblizsze 2 lata razem z dzieckiem!) po 3 nie uwazam sie za "chora" bo do czegos daze - ... np. robie - podkreslam -BEDAC W CIAZY - prawo jazy. Co wiecej mimo posiadanej kasy, ktora mi stracza na wszystkie podstwaowe potzrzeby nie chce siedziec "na dupie "- tak juz o tym kikakrotnie pisalam tylko cos robic - dlatego daje korepetycje zeby czuc sie "potrzebna" i zeby "cos" robic... ponad to dziewczyny mnie tu ochrzanialy ostatnio jak sobie poszlam myc okna ktorych podobno kobiety w ciazy myc nie powinny wiec tu kolkejny argumant za tym ze nie czuje sie "chora". fakt - obiadow nie gotuje bo po prostu nie mam talentu kulinarnego - moj menio robi to 100 razy lepiej wiec on gotuje ale taki mamy uklad. tak sobie ustalilismy i tak nam pasuje!... jakby nie bylo to tez miesiac temu odstawilam leki podtrzymujace ciaze, od czasu do czasu mam okropne bole w leweym boku i inne dolegliwosci - jednak nie leze plackiem! ...wiec naprawde jezeli ktos mnie odbiera jako jakiegos "nieroba" bo ja z kolei tak to zrozumialam, to ten post jest wlasnie po to, aby pozostale dziewczyny tu zgromadzone mialy prawdziwy obraz mojej sytuacji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
sarah 28 gratuluje utraty wagi! masz dziewczyno silna wole! rewelacja!!! :) zazdroszcze samozaparcia - ja bym chyba nie dala rady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
witaj choineczko! zagladaj czesciej bo brakuje nam tu Ciebie!!! niesia to suuuuuuper ze wszystko z mezem dogadane i ze wkoncu zapanowala harmonia medzy Wami :) tak 3mac!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biedna ja nigdy nie miałam Cię za nieroba wprost przeciwnie;) nie zauważyłam też aby którakolwiek z któryś zaciążonych już jakoś się tu wyżalała że ciąża jej \'\'ciąży\'\' :) a to co odebrałaś jak odebrałaś było najprędzej skierowane do mnie bo ja nie pracuje,zwolnionko mam od samego początku i \"nic\" zupełnie w porównaniu do Was nie robię a zajmuję sie tylko domem tj.gotuję jak co dzień,sprzątam,odkurzam ot po prostu zajmuję się domem jak każda nie pracujaca kobieta:) w każdym razie u mnie nikomu to nie przeszkadza i każdy świetnie rozumie moją sytuację bo dziecko najważniejsze.Ja tam się nie gniewam ani nic podobnego bo każdemu zdarzają się złośliwości w stosunku do innych i gorszy nastrój i dzień i nawet mnie przecież bo nie raz się szczerze aż nadto wypowiadam i też się sypią na mnie gromy choćby jak na początku samym kiedy pojawiła się Agnieszka opisując swoją syt. też wyraziłam swoją opinię i choćby Pierniczek stanął w jej obronie a jak każdy ma swoje zdanie i wcale nie musi być takie samo jak moje:) więc ja biedna wrzuć na luz jak ja uczyniłam bo po co się denerwować bez powodu i dzidzie?! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emiememilka
Kobietki! Dziś jest smutny dzień, bardzo smutny.. Kuję do egzaminu i ciągle myślami jestem gdzie indziej. ehhh... ;( Jak u was mija czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
jasne ze kazdy moze miec swoje zdanie - tylko ja nie rozumiem dlaczego i na jakiej podstawie to bylo pwiedziane i tyle... a poniewasz w tym naszym gronie tez jestem "zaciazona" to troche mnie to dotknelo zwazywszy ze szczerze mowiac sie nie poczuwam do "bycia chorej w ciazy" i nie widze tez innych "chorych" "ciezarowek" tutaj... no ale widocznie inni odbieraja mnie/was inaczej...a ze ogolnie jestem typewm takim ze mnie obchodzi opinia innych i bardzo wszystkie uwagi biore do siebie wiec tez chcialam w tej spawie zabrac glos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
pisalam wczoraj o tym bolu w nocy ktory mi nie daje spac i wiecie co doszlam do wniosku chyba mi sie zebra rozsuwaja na skutek rosnacego brzdaca bo dzisiaj mi cos tam "zachrupotalo" w kosciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agagreg
hey dziewczyny !!!!!!! dzieki bardzo za objasnienie tego cyklu monitorowanego!!!!!!!! :* u nas dzisiaj super pogoda sloneczko swieci a ja nawet mam humor!!!!!hehhehe i pomyslalam sobie ze podetne sobie wloski,bo ostatnio mi sie podniszczyly:( no ale cos wykombinuje.a jak u was mija dzien?? Musze Wam podziekowac,od czasu gdy znalazlam sie na tym forum moje zycie wydaje sie lepsze!!!!!!Wiem ze niejestem sama!!!!!!!! :************** zycze Wam wszystkim powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja_biedna, rozumiem, że ten post to pije do mnie. Już się wytłumaczyłam i przeprosiłam. Kajać się nie będę. Bez przesady. Mówi się, że tłumaczy się osoba, która czuje się zagrożona, więc po co ten cały post... Na forum każdy ma prawo powiedzieć co mu lezy na wątrobie i czas do tego przywyknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biedna i pierniczku chyba to wszystko co tu wyczytałam to sa bardziej niedomówienia i źle odczytane intencje więc już nie ma sensu tego chyba dalej rozbijać na części pierwsze... co wy na to:))) ja biedna myślę że dobrze jest że robisz tak jak piszesz ok masz okazje więc wykorzystaj ją na maksa...ja też jeszcze studia robię ale muszę pracować bo nie mam innego wyboru. basiamm i ty także nie czuj się gorsza bo to co robisz też jest ważne pomyśł jakby twój mąż miał sobie gotowac sprzatc i prać to by mu nie starczyło z wyplaty jakby za to musiał zapłacić osobie do tych celów zatrudnionych:)))) więc jak najbardziej niech sie cieszy ze ma tak dobrze jak wraca z pracy::):)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patiana spoko nie ma problemu ja np. uwielbiam być kurą domowa ,uwielbiam sprzątać gotować,prasować,myć okna itp. nie wstydzę sie tego nawet się troche martiwe ze jakbym kiedyś była w ciązy to nie bede mogła sobie okien co 2 tygodnie umyć.hahahaha a jeśli chodzi o l4 to ja mam zamiar od razu iść jak tylko sie dowiem że jestem w ciąży bo pracuje w budżetówce a tu kasa jest kiepska a i nikt Ci nawet dziękuje nie powie za to ze chodzisz do pracy w ciązy, koleżanka chodziła do 8 miesiąca i nawet premii wyższej nie dostała:( no takie są u mnie reali wiec pewno jak sie kiedyś uda to bede miał 9 miesięcy wakacji-kurde to naet lepiej niż w szkole:) buźka dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sarah 28
Do Ja biedna: Witam cieplo:) No milo sie czyta takie slowa ktore w moja strone skierowalas, dziekuje za slowa uznania, aczkolwiek gdybys wazyla cos w okolicach 100 kg to wierz mi... w koncu bys sie na sama siebie obrazila i powiedziala pewnego dnia DOSC:) Tak bylo wlasnie ze mna... wiec nie mialam wyjscia, musialam sie zaprzec i solidnie odchudzic. A tak poza tym witam serdecznie wszystkie babki:) Dzis mam termin na @ ale chyba tyle emocji sie we mnie nazbieralo ostatnio z powodu obsesji spowodowanej checia bycia w ciazy ze cos mi sie pomieszalo w organizmie i poki co ani widu ani slychu. Zamiast tego od dwoch dni tak mnie mdli ze szok. Niestety na ciaze raczej nie mam szans poki co...:( A moj maz chodzi i obserwuje mnie dziwnie i wiecie co... jak tak to widze... i wiem, jak on bardzo chcialby... to az mi sie plakac chce. :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
pierniczek - a czy ja Ci sie kaze kajac? to Ty nie przesadzaj... znowu kasliwa uwaga z Twojej strony... a skoro na forum kazdy moze sie wypowiedziec wiec i ja przedstawilam swoj punkt widzenia. i dobra. zakonczmy juz ta kwestie bo robi sie tu nieprzyjemnie... jak dla mnie sprawa zamknieta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×