Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

laporushi27

glowka starsza o 6 tyg od nozek, 33 tydzien ciazy

Polecane posty

jestem w 33 tygodniu ciazy, nozki wskazuja na 33 tydzien brzuszek 34, bpd-komory na 36 a sama glowka na 39.. bylam u specjalisty ona tylko popatrzyla na wykres i powiedziala no faktycznie wychodzi poza normy.. to wszystko.. mam przyjsc za 3 tyg na kolejne usg, zapytalam sie czy to moze byc wogodoglowie , ona powiedziala ze raczej, gdyby bylo inaczej panie z usg by mi o tym powiedzialy ( tu gdzie mieszkam pielegniarka robi usg), czy ktos mial taki przypadek i wszystko bylo ok??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w 28tc miałam ostatnie usg i: nózki 28 brzuszek 30 główka 31 a w 25tc wszystko było idealnie, więc ta różnica zrobiła się w ciągu miesiąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie przejmuj się na zapas
Wiem, że łatwo mi powiedzieć, ale napiszę Ci mój przypadek. Miesiąc przed porodem miałam zrobione usg i lekarz stwierdził, że wszystko w normie oprócz długości nóżek /bardzo krótkie/, strasznie przezywałam, oboje z mężem jesteśmy wysocy, starsza córeczka urodziła się malutka tylko 50cm. Tłumaczyłam sobie, że pewnie drugie tez będzie małe, ale po nocach nie spałam. Tydzień przed planowanym porodem miałam kolejne usg i znowu wszystko symetrycznie urosło a nóżki mimo, że urosły dalej za krótkie. Urodziłam chłopczyka 59 cm , wszystko dobrze, proporcjonalnie. Dziś ma 1,5 roku i jest wyższy od dwulatków. Wszystko będzie dobrze. Tylko stres może Tobie i dziecku zaszkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie nawet mi nie przyszło do głowy, że moje 3tyg. odbiegają od normy :( lekarka powiedziała, że wszystko ok, a ja nie wnikałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowalijka tu
kochana, nie zamartwiaj sie. U mnie od połowy ciązy (usg robione co 3 tygodnie na roznych sprzetach przez roznych lekarzy) nożki i raczki byly o kilka tygodni do tylu w porownaniu z innymi wymiarami. Bardzo sie balam, nieprzespane noce, morze lez przez tyle tygodni. Urodzilam zdrowego synka, a ze ani ja ani jego tata nie nalezymy do wielkoludow, nie jest wysoki ale jak najbardziej proporcjonalny. Prosze Cię, nie wkrecaj sobie bani, na pewno wszystko bedzie ok bo usg to tylko pomiary, gdzie kilka mm robi wielka roznice na siatkach centylowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwszy raz slysze ze usg
robi pielegniarka ! gdzie Ty mieszkasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w UK, Irlandii zazwyczaj nie widzisz lekarza całą ciążę. Nie wiem, jak w innych krajach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie byłam z ciekawości zobaczyć jak to na moim usg wyglądało - też każda część ciała w innym wieku więc myśle że nie ma czym się denerwować. niedługo dzidzia się urodzi cała i zdrowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwszy raz slysze ze usg
W Polsce usg zawsze robi lekarz . A nie mozesz isc do jakiegos lekarza ginekologa - prywatnie , skoro masz obawy ? Moze pielegniarka zle odczytala pomiary z usg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byly 2 pielegniarki, watpie zeby zle odczytala pomiar bo byly bardzo zdziwione i powtarzaly pomiar 2 x, na na prawde b. dobrym sprzecie mysle ze poczekam te 3 tyg. bo do lekarza prwatnie mam 2 gdz jazdy samochodem i dokladnie mieszkam w uk , widzialam lekarke na drugi dzien po usg..pseudospecjalistke ktora spojrzala na kartke i jak wyzej wspomnialam powiedziala tylko no faktycznie za duze i ze mam sie modlic;] doslownie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czasami trzeba............
moj synek zawsze przy badaniu usg mial wieksza glowke o 4 tyg. od brzuszka czy reszty ciala...urodzil sie zdrowiutki i wcale nie z taka duzo glowka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślę że jakby było podejrzenie wodogłowia to by ci o tym powiedzieli :) główka zawsze wychodzi starsza niż reszta parametrów a to że aż o tyle hmmm może źle zmierzyła przecież to sa kwestie milimetrów :) nie denerwuj się skoro nic nie mówili ze chore dzieciątko to bądz dobrej myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki wszystkim za odp:) staram sie o tym nie myslec, jak juz to pozytywnie, ja tez mam calkiem spora glowe, takze tlumacze to sobie ze to moze genetyczne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spf-tester
6 tygodni to już faktycznie duża różnica. Jeśśli pomiar był prawidłowy to jest to powód do zmartwień. Czy nic nie mówiła na temat szerokości komór mózgowych? bo to że sama główka większa to może być taki jej kształt że ma większy obwód , ale powinna ci określić czy komory boczne mózgu są lub nie są poszerzone. W Polsce z takim wynikiem miałabyś skierowanie na dalszą diagnostykę albo w szpitalu albo u specjalisty pod kątem obserwacji w kierunku wodogłowia u dziecka. Przykro mi że cię nie uspokoiłam ale czym szybciej zacznie się taką diagnostykę tym lepiej dla dzieciątka. Proponuję nie czekać tych 3 tygodni tylko jechać do specjalisty i albo rozwiać swoje wątpliwości albo zacząć leczenie jeśli faktycznie coś jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×