Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kffiatuszeek

Jakie witaminy brać na początku ciąży ?

Polecane posty

Gość kffiatuszeek

Witam dzisiaj dowiedziałam że jestem w ciąży. Do lekarza idę za 2 tyg bo wtedy wraca moja pani doktor. I moje pytanie jakie mogę zakupić sobie witaminy ? Wiem że kwas foliowy - biorę go już od 3 miesięcy i ASMAG i piję codziennie plusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kffiatuszeek
pluszu tez pic nie mogę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie pij, bo tam może byc jakaś substancja, której nie powinnaś brać w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kffiatuszeek
Ok to w takim razie już nie piję i nie biorę asmagu Asmag przepisała pani doktor mojej siostrze na początku ciąży na pierwszej wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kffiatuszeek
To odstawiam i ja. :) A wy jakie miałyście na początku ciąży witaminy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przy kazdej ciazy bralam feminatal,nie czekalam do II trymestru.Przy pierwszej ciazy bralam trzy miesiace przed zajsciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masia26
Ja od początku brałam prenatal teraz do tego biorę prenatal DHA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyny....
Jestem farmaceutka i sie wypowiem w tej kwestii. Asmag jak najbardziej jako magnez jest zalecany w ciazy. Najlepiej jednak magnez taki z vit B6 bo sie lepiej wchlania. Co do witamin, to od drugiego trymestru. Moj lekarz mi w ogole nie kazal brac bo mialam dobre wyniki krwi. A tak szczerze, witaminy to witamity, te dla kobiet w ciazy to marketing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamaj
Dokładnie, jedynie kwas foliowy jest potrzebny do prawidłowego rozwoju układu nerwowego u dziecka to wystarczy tylko folik brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja brałam Femibion, najpierw I poźniej II, czułam się po nim dobrze, ma jod, kwas foliowy, później kwasy DHA, polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kwas foliowy lykalam przed zajsciem w ciaze jakies pol roku jak zaszlam w ciaze to jeszcze przez 3 miesiace potem zadnych suplementow nie bralam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja to zaczęłam przyjmować folik podczas łykania pigułek anty. Lekarz mówi, ze wtedy jej jego najmniej w organizmie bo pigułki zaburzają wchłanianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na początek sam kwas foliowy , potem brałam witaminki zalecane przez moją panią prof - Ladeevit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati02067
Z czystym sumieniem moge polecić Femibion Natal. Trzeba tylko zwrócić uwagę na wariant odpowiedni do wieku ciąży. Sama go zażywam i powiem Wam że wyniki mam wręcz idealne..:)) Maleństwo zdrowo się rozwija.:)) może cena nie jest zbyt super(zalezy od apteki i regionu), ale wiem, że spełnia swoją rolę w 100%..:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renago
Z czystym sumieniem to tylko kwas foliowy można przyjmować, reszta może być zbędna, co za dużo to nie zdrowo także dla maluszka. Nadmiar witamin może prowadzić do zbyt dużej wagi urodzeniowej, a folik chroni dziecko od wad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość semni
Na początku ciąży rozwija się cewa nerwowa, zaraz chyba między 8 a 28 dniem od zapłodnienia to ten początek jest najważniejszy i musimy mieć w organizmie wystarczającą ilość kwasu foliowego aby zamknęła się ta cewa prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serdanka
Moim zdaniem, z diety nigdy nie dostarczysz do organizmu tyle kwasu foliowego ile potrzeba, bo foliany giną i nie ma pewności ze wystarczy aby uchronić dziecko od wad. Zawsze trzeba brać folik, nawet jak się dużo warzyw zielonych je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem w 6 tygodniu ciazy i biore juz 3 miesiace przed zajsciem tabletki dla kobiet w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja biorę pregnaker orginal, poleciła mi go pani ginekolog - podobnież wszystkie najważniejsze składniki ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witaminy zalecane sa od 2 trymestru, w 1 kwas foliowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irenka33
Macie rację, kwas foliowy to podstawa i na nim trzeba się skupić już nawet podczas łykania pigułek antykoncepcyjnych, bo zaburzają one wchłanianie kwasu foliowego i wtedy mamy największe braki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do 3msc wystarcza sam kwas foliowy, dopiero po 3 msc jest wskazana dalsza suplementacja - co wybierzesz od ciebie zalezy, jest mnóstwo preparatów. Zalezy jak sie bedziesz czuła bo sa np tabl z imbirem (chyba, nie pamietam ale chyba imbir) które ponoc łagodza mdłosci. NIe kazde tabl mozesz tolerowac. Ja np po zwyklym prenatalu wymiotowałam a prenatal clasic juz sie przyjął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W pierwszym trymestrze brałam tylko kwas foliowy. Później zaczęłam stosować witaminy LadeeVit i czułam się po nich dobrze. Dodatkowo praktycznie przez całą ciąże zażywałam dopochwowo Lactovaginal - 2 globulki dopochwowo na tydzień, ponieważ miałam wcześniej problemy z grzybicą i w ciąży chciałam ich uniknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyjmowałam Femibion 1, a po 3mc Maturelle. Wyniki całą ciążę b.dobre. Jadłam też zdrowo, ale bez przesady;) Dziecko z wagą 3300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivka01
W sumie ta cała suplementacja to powinna być konsultowana z lekarzem, jedynie kwas foliowy każda mam powinna brać obowiązkowo ze względu na zdrowie dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam, moje objawy ciąży wyglądały jak przeziębienie i infekcja intymna/dużo wodnistych upławów/ zaczęłam więc od invagu dopochwowo i rutinoscorbinu.Jak już zrobiłam test to wiadomo kwas foliowy-wiem że powinien być wcześniej-ale ciąża nie była planowana.Dopiero po 2 m-cu lekarz kazał odstawić kwas foliowy i brać kompleks witamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiesja
W sumie lekarz miał rację, cewa nerwowa zamyka się u płodu między 8 a 28 dniem od zapłodnienia a dawka chroniąca przed wystąpieniem wad wrodzonych wynosi 0,4 mg folika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bralam kwas foliowy dopiero w 2 trym3strze lekarz kazal brac mi witaminy.biore pregna plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem we wczesnej ciąży biorę pregna plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×