Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zaje...fajna

Wymiary po porodzie

Polecane posty

Czy wy też macie po porodzie szersze biodra? Ja już ładnie doszłam do formy, wszystko pięknie, waga niższa niz przed ciążą, w talii 58 a w biodrach całe 6 cm więcej niż przedtem :o Jak myśli cie, czy to mozliwe żeby sie wszystko tak rozlazło w czasie porodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To niby miało się cofnąć ale ja jakoś u siebie tego nie zauważyłam;). Nie mierzyłam ale na pewno kilka centymetrów więcej pozostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u nas różnie
u mnie "rozlazło się" już w ciąży i rzeczywiście nie wróciło, ale jakoś mi to nie przeszkadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi tez nie przeszkadza jakoś strasznie i nawet nie zmieniło za bardzo figury ale zastanawiam sie czy to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yu768i7ui7gt
nie to tkanka tłuszczowa zgromadzona przez organizm na czas ciąży i karmienia chyba naprawdę nie myślisz, że kości miednicy mogą się przesunąc w czasie porodu ? to dziecko się dopasowuje do kanału rodnego, a nie odwrotnie, gdyby tak było to nieistniałyby ciężkie porody i nacięcia krocza, czasem dziecko nawet utknie w kanale rodnym pomogą na to konkretne cwiczenia np. z hula hop, taniec, ogólenie cwiczenia aerodynamiczne i wiele innych ja mam w biodrach dokładnie tyle samo co i przed ciążą, a może nawet i mniej, bo spodnie luźniejsze są, ale dużo cwiczyłam poczytaj jakie cwiczenia są na biodra, bo nie chce mi się ich dokladnie opisywac, znajdziesz w googlach http://www.poradnikzdrowie.pl/eksperci/pytania/wyszczuplanie-ud-i-bioder/5425/1/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie zgadzam się z
Poprzedniczką. Co prawda i u mnie wszystko wróciło do normy i waga po porodzie była niższa niż przed ciążą i w biodrach też nic nie zostało, ale z tym, ze kości miednicy się nie przesuwają to bzdura. Między innymi spojenie łonowe ma w sobie elementy tkanki łącznej, która może pozwalać na zmiany kostne, ze tak powiem. Bywa nawet coś takiego jak rozejście się spojenia łonowego, ale to już generalnie jest do leczenia i rehabilitacji. To, ze więzadła w okolicach miednicy i spojenie łonowe "pracuje" jeszcze pod koniec ciąży to jest oczywiste i naturalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kręcę hula hopem :) Może to rzeczywiście tłuszcz, ale dziwne że gdzie indziej schudłam a tam akurat nie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kości miednicy się rozrzeżają w ostatnim etapie przed porodem i to wcale nie bzdura! Inaczej dziecko nawet nie mogłoby się dopasować. Stawy się rozluźniają i kości rozchodzą się troszeczkę na boki (dlatego często ten kaczy chód w ciąży) potem zazwyczaj wszystko wraca do normy ale nie u każdego niestety (troszkę zawsze się wstąpi ale niecałkowicie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yu768i7ui7gt
a gdzie miednica a gdzie spojenie ŁONOWE !!!!!!!!!!!! baby ! spojenie łonowe nie jest w biodrach ! kłaniają się lekcje anatomii owszem spojenie łonowe zawiera elementy chrzęstne, ale nie miednica i tu się nic nie zmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yu768i7ui7gt
widzę, że wy rodzicie dzieci przez miednicę..., hmmm ja miałam inaczej, u mnie dziecko nie wyszło przez biodra, chyba jestem jakaś inna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem szersza w biodrach nadal-19 miesięcy po porodzie,ale bez przesady nie kilka cm,róznica jest mala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem 4 miesiące po porodzie, w ciąży poszerzyły się biodra o 11cm, ale z miesiąc temu sę mierzyłąm i było tyle co przed ciażą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×