Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość obolała ja

dentysta - uszkodzenie nerwu bródkowego

Polecane posty

Gość obolała ja

Witam, podczas chirurgicznego usuwania zęba dentysta uszkodził mi nerw trójdzielny. Prawą część dolnej wargi i kawałek brody mam zdrętwiałe i wciąż czuję nieprzyjemne mrowienie. Czy kogoś może spotkało to samo? Jak długo nerw się regeneruje i czy w ogóle się regeneruje. Z góry dziękuję za odpowiedzi:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anonimus anonimis
o kurde, oby ci tak nie zostało:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupup
upup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obolała 2
Witaj, mam dokladnie te same objawy co Ty 'obolała ja' tylko ze z lewej strony, rowniez jestem po wizycie u stomatologa. Napisz prosze czy ten paraliz Ci minal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatuszekkkkkkkk
up up up!! podnoszę temat ponieważ i mnie się to przydażyło. Szperam teraz na wszelkich forach i szukam wiadomości w tym temacie. Ja usuwaną ósemke miałam tydzień temu. Nie mam czucia w dolnej wardze, brodzie oraz dziąśle. Najgorsze jest to że nie odczuwam też ów mrowienia które świadczyło by o rychłym powrocie do normalności. Obawiam się że doszło do zerwania nerwu ale staram się tych myśli nie dopuszczac do głowy. Proszę napiszcie czy miał któs podobne objawy i czy czucie powróciło. Bardzo jest to dla mnie ważne. Piszcie proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szal
Jestem własnie 6 dzień po ekstrakcji 5 zębów! zatrzymana 5, dwie 8ki, i dwie 9ki! i tez mam odretwiałą brodę, mrówki chodzą mi po dziąsłach i wargach tak, że zaraz oszaleję! Ale mam nadzieję, że nerw się odbuduje... Niech mnie ktoś pocieszy... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisduai
wszyscy umarli chyba... mam to samo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dens
Witaminy B complex i czekać.To może trwać nawet do pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Belladona1
Mialam usuwany tylko jeden żab staly do tej pory i od razu sie przyznam, ze pod narkozą. Nie mam zamiaru narażac się na klucie. Na szczęście wszystko bylo okej i po zabiegu nawet nie musialam brać żadnych leków. Życzę każdemu takiej opieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lekarz twierdzi, że się regeneruje. Można to przyspieszyć zabiegami fizykoterapeutycznymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werak
adasiu nieuku spadaj stąd!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14lat temu znany chirurg szczękowy uszkodził mi nerw brodkowy po usunięciu 8.ki do tej pory dretwieje lewa str brody połowa języka koszmar!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joannnnnna
2 lata temu podczas leczenia kanałowego dolnej 6 dentystka podajac znieczulenie chyba trafila mi w nerw, podczas podawania tego znieczulenia poczulam jakby prad na połowie jezyka, znieczulenie zadziałało, zab został wyleczony ale kilka dni pozniej zaczał sie mój koszmar...nie ma dnia zebym nie czula pradów po tej stronie jezyka, to straszne uczucie ktore rujnuje mi zycie, zadna wit b nie pomaga, zaczynam sie bac ze to cos powaznego bo nie spotkalam jeszcze nikogo z takim problemem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też nie czułam połowy języka po znieczuleniu. czucie wróciło po pół roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Minęły dziś dokładnie 3 tygodnie od usunięcia 8. Nie czuję połowy brody i dolnej wargi. Najgorszy jest piekący ból od rana do wieczora- czasami jest słaby i mogę o tym nie myśleć. Lekarze twierdzą, że ból jest oznaką odbudowy nerwu i może to potrwać pół roku. Czy ktoś ma jakieś pozytywne doświadczenia? Coś na pocieszenie?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tak miałam. Po usunięciu ósemki została mi odrętwiała broda i warga. Codziennie mimo bólu i cholernego mrowienia masowałam te miejsca, przykładałam ciepłe kompresy i zażywałam vit. B. Od zabiegu minęły 4 miesiące i czucie wróciło w 90% Odczuwam jeszcze lekki ból i mrowienie gdy dotykam wargi i brody, ale już jest o niebo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może pomogę komuś:przygotowanie do zalozenia implantu i uszkodzony nerw mam juz 7 dzien.Prawdopodobnie krwiak uciska na nerw bródkowy lub zostal uszkodzony podczas wprowadzania leku podczas blokady nerwu.Brak czucia w polowie wargi dolnej i brody. Biore Nivalin 10 zastrzykow podskornie co 2 dzien+Cocarboxylasum 10 amp domiesniowo /wymiennie z Nivalinem -tez co 2 dzien.Oba leki drogie szczegolnie cocarboxylaza/5amp 100zl ale znalazlam apteke internetową i cena 43zl za 5amp/.Do tego laser 10 naswietlan/rehabilitacja bierze 5-8zl za 1 zabieg/,stomatolog zaproponowal za free bo akurat takowy sprzet ma u siebie.Podjadam tabletki wit.B comp 1x1 i wit B1 tbl 3x1.Pomalutku przechodzi ale to dopiero tydzien,najwazniejszy jest pierwszy miesiac,potem szanse maleją na 100% regeneracje.Pozdrawiam i życze 100% wyzdrowień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość millionme
Jestem po usunięciu piątki zatrzymanej i mam dokładnie takie same objawy. Boje się ze mi tak zostanie. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przejdzie,tak do pół roku max. Możesz wspomóc chodząc na zabiegi laserowe,pytaj swojego dentystę gdzie to mógłbyś zrobić. Mój miał w swoim gabinecie. Witamina B comp pomaga w regeneracji nerwów. Ja miałam paskudnie bo dolna warga mi wisiała jak po udarze.Bierz przeciwbólowe,mnie pyralgina pomagała.Teraz czucie wróciło na 99%. Będzie dobrze ale wkurzająca dolegliwość ,niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alidar
W uzupełnieniu poprzedniej wypowiedzi -nie zapisało- lekarz neurolog powiedział, że z tym nic się nie da zrobić. Tak już będzie trzeba żyć i się do tego przyzwyczaić. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olzunia
Też miałam problem po znieczuleniu do leczenia kanałowego, zdrętwiałe pół języka i policzka. Trzymało około 6 tygodni, ale w końcu przeszło, mój dent mi powiedział, że to przechodzi - u jednego szybciej, u jednego wolniej, ale przechodzi. Tak że cierpliwości i bądź dobrej myśli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćReGa
W sierpniu,czyli już 7miesiècy temu, usunięto mi prawą dolną ósemkę,po tygodniu,tak bolało że wróciłam do stomatolog, okazało się że coś tam odstaje że szczęki, dała znieczulenie i piłowała,teraz dopiero zaczął się ból,promieniował do gardła na dół,do ucha,do policzka i do brody aż na drugą stronę.stomatolog leczyła mi ból laserem,nic to nie dało, antybiotyki, tabletki,nic.wyslala mnie do chirurga, byłam 9razy,oni nic złego tam nie widzą, zaczął mnie boleć ząb z drugiej strony szóstka, usunięto.boli ,rwie,szczypie,patrzący ból,nic nie pomaga nikt mnie nie leczy bo rana fajnie zagojona według chirurgów,a mnie rwie nie do wytrzymania.w końcu dali mi skierowanie do kliniki chirurgii,tam zrobili RTG, już trzeciego i też nic tam nie wyszło,rana ok.jak nalegalam to doradził mi iść prywatnie na tomograf.i dopiero tam wyszło że Suchodół nie jest po 6 miesiącach zagojony jak powinien i coś tam jest.. Więc na czyszczenie,po zabiegu okazało się że mam dziurę w ścianie kości szczękowej i wycięli cyste!!!Po 8 miesiącach strasznego bólu... Dopiero coś znaleźli.niestety jestem 4 tydzień po zabiegu i nic to nie dało,dalej straszny ból,po usunięciu tej ósemnki,jakby dziura w zębie, ból promieniuje do ucha,do górnej szczęki,do brody i do karku...Masakra, jadę już na tramalu i ciągle na antybiotykach.Nie wytrzymuje już z bólu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie jestem 10 dni po usunięciu lewej dolnej ósemki. Broda sztywna, dolna warga częściowo również, ale najgorszy jest ciągły ból. Boli mnie lewa strona twarzy, głowa i wszystkie zęby od jedynek w lewo, i dół i góra....Biorę wit. B i przeciwbólowe, antybiotyk był na 7 dni, ale jak czytam, że to może trwać pół roku...?!!!! Byle chociaż ten ból minął..!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika Wajz
Minęło 2,5 miesiąca od wyrwania prawej dolnej ósemki. Ból był okropny, opuchlizna bardzo duża, niestety nerw zębowodołowy został naruszony - nie czułam brody, prawej dolnej strony ust, dziąseł i prawej strony zębów. Po 2 tygodniach miałam wrażenie, że nic się nie poprawiło, pomimo 10 zabiegów laserem i codziennym naświetlaniem lampą bioptron. Na szczęście chcę wszystkich pocieszyć - czucie wraca, odzyskałam je w 70-80%, a mam nadzieję, że za kilka tygodni wróci zupełnie. Najważniejsze są pierwsze 2 miesiące - tak mi powiedział również neurolog - w ciągu tych 2 miesięcy zrobiłam 10 zabiegów laserem, 2 razy dziennie naświetlenie lampą bioptron, 2 razy dziennie elektro akupunktura na brodę i cały nerw trójdzielny. Systematyczność przyniosła efekty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja 3 tygodnie temu usunęłam zatrzymaną dolną ósemkę, mam zdrętwiałą do połowy brodę i wargę, ale najgorsze jest to, że bolą mnie zęby i dziąsło, najbardziej dokucza mi kieł, nie wiem jak długo to jeszcze wytrzymam. Nie jest to ból chorego zęba, taki mrowiejący ucisk. Czy to minie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi po znieczuleniu 6-tki zosta odretwiała broda i pół wargi co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, Jestem po ekstrakcji dolnej ósemki. Zabieg dość ciężki. Duża opuchlizna i stan zapalny po. Niestety brak czucia w dziąśle, wardze i brodzie. Czy komuś z was się to cofnęło? Jakie macie opinie na temat biostymulacji laserowej czy farmakoterapii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a kiedy miałeś zabieg? i gdzie robiony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W łodzi. Zabieg tydzień temu. Rana goi się nieźle. Niestety brak czucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość hub
Mnie wróciło czucie. Jestem już 2 lata po usunięciu ósemki. Nie miałam czucia po lewej stronie brody i ust. Nadal jednak czuje delikatne mówienie gdy dotykam. W niczym to nie przeszkadza. Bardzo długo nie miałam czucia. Na pewno ponad 9 miesięcy jeśli nie dłużej. To było takie stopniowe powracanie czucia. Na środku brody najdłużej nie miałam czucia. Nerwy bardzo długo się regenerują. Na początku bardzo bolało z kilka dni i było nie do zniesienia. Życzę cierpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×