Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

43 lata to mama czy babcia

Polecane posty

Gość gość

Co byście wolały w tym wieku: zostać mamą (po raz pierwszy albo kolejny), czy zostać babcią? Bo ja jednak mamą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja urodziłam w wieku 20 lat wiec kto wie w wieku 43 mogę zostać babcią. Nie przeszkadzałoby mi to, znam jednak mamy w tym wieku rodzace kolejne już dziecko, takiej która rodzi 1sze w tym wieku nie znam żadnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwsze dziecko urodziłam w wieku 28 lat, więć w wieku 43 lat zdecydowanie wolałabym urodzić czwarte niż zostać babcią!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggtrhrth
Tylko i aż rola mamy wchodzi dla mnie w grę w tym wieku. Pochodzę ze środowiska inteligenckiego jednego z większych miast polski, dla mnie więc czterdziestotrzyletnia babcia to zjawisko równie egzotyczne, co wielodzietna rodzina z Bangladeszu czy inne ekstremalne zjawiska z trzeciego świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 42 lata dwie najstarsze corki sa juz dorosle 24 i 23 lata wiec babcia moge juz byc,ale corkom sie nie spieszy,a jesli mialabym zostac znowu mama no coz w zyciu roznie bywa,zreszta teraz kobiety po 40-stce bardzo czesto decyduja sie na macierzynstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ggtrhrth Nie pochlebiaj sobie, z twojej wypowiedzi wynika że jesteś na poziomie slamsu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak to nie...Kożuchowska....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie to nie taka znowu egzotyka, bo moja babcia swoje ostatnie dziecko urodziła w tym wieku. Oczywiście wtedy nie była jeszcze babcią, ale między najsatrszym a najmłodszym dzieckiem było 20 lat różnicy. Babcią po raz pierwszy została 6 lat później :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hm... z lenistwa to babcią ;P ale nie życzę synowi, żeby tak szybko został ojcem więc mamą :) ale ogólnie to słaby wiek na zaczynanie rodzicielstwa jeśli zostaje się mamą po raz pierwszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja siostra kilka miesięcy temu w tym wieku została babcią:) dzieciaki ma już dorosłe,jest zadbana,pracuje a w wolnym czasie zajmuje się wnuczkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diablica tasmańska
Zdecydowanie wolałabym zostać matka niz babcią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ggtrhrth dziś uuu powiało dekadencją ;P zdradź rąbek tajemnicy i powiedz nam jakiej inteligencji jesteś przedstawicielką ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzę,że większość tutaj chyba nie potrafi pogodzić się z upływającym czasem:) dziewczyny nie oszukujcie się,że wiek czterdziestu trzech lat jest idealny do rodzenia dzieci.Przecież to już tylko 7 lat do pięćdziesiątki.I potem nie wiadomo czy mama czy babcia przyszła na wywiadówkę.Wolałabym sie w tym wieku doczekać zdrowego wnuczka niż urodzić być może chore dziecko,bo wiadomo,ze z wiekiem wzrasta ryzyka chorób u płodu.Po drugie urodzę i co?Nie wiadomo jak długo pożyję,może do 60,70,90 a może tylko do 50,i osierocę małe dziecko.Bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Argument "jak długo pożyję" - w świetle śmierci 36-letniej Ani Przybylskiej, matki trójki małych dzieci, słaby, oj słaby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Urodzilam syna majac 24, wiec syn bedzie mial 19 lat... Za stary na rodzenstwo, a za mlody na ojca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja mama zostając babcią miała skończone 40 lat. Mój syn, gdy ja będę miała 43 lata będzie miał 21 lat więc mogę jak najbardziej być babcią, a co bym chciała? Raczej być babcią :) rodzić do maks 35 rż później bym się nie zdecydowała z własnej woli-aczkolwiek zabezpieczenia są zawodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No, zarabisty ten argument z dlugoscia zycia ! ;D U mojego syna w szkole jest odwrotna sytuacja.. a propos tej babci na wywiadówce :P Same "babcie ' i "dziadkowie " czekaja na dzieci pod szkola :D Z calej klasy tylko 3 rodziców jest przed 35 rokiem zycia :P Zreszta jak ktos sie czuje bbci cy diadkiem w wieku 43 lat.. to ma problem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13:22,przestań już z tą przybylską:O czy tylko ona zmarła w tym wieku?A po drugie chyba nie zrozumiałaś.W wieku43 lat człowiek zdaje sobie sprawę,ze może pożyć zarówno 50 lat jak i 10,więc decydując się na dziecko to czysty egoizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja mama ma w tym roku kończy 42 lata, ma niespełna 2 letniego wnuka i uwierz mi ani nie czuje się ani nie wygląda na "babcie", aczkolwiek pomaga mi przy synu, świetnie się dogadują :] większość myśli, że to jego ciocia bo "za młoda na babcię". Moja mama i na balety potrafi iść i na imprezę, także to, że ktoś zostaj***abcią, nie znaczy, że czuję się na 60 czy 70 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zostalam mama drugi raz i jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie czuję się babcią w tym wieku bo mam dopiero 31 lat:) ale nie oszukuję sie,że mając 43 lata będę młódką gotową do rodzenia,jest czas na rodzenie dzieci i jest czas na wnuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 42 lata w lutym zostanę mama a babcia też jestem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja mama w wieku 43 lat została babcią. Czy czuje się babcią ? Ciągle mówi 'nie będę robiła na drutach tylko dlatego, że mam wnuczęta'. Babcią jest przecudowną, rozpieszcza dzieci do granic możliwości ale z rozsądkiem. Chce dla swoich dzieci i wnuków jak najlepiej. Dla mnie najważniejsze jest to, że jest przy nas, a to jak się czuje hm. trzeba by było zapytać się mojej mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak juz to wolalabym zostać babcia . Narzeczona mojego brat pochodzi z rodziny gdzie bardzo młodo rodzi sie dzieci . Wszyscy mlodzi i pelni i energi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ej,baby co tak boicie się zostać tą babcią?:D Nie bójcie się,wraz z pojawieniem sie wnuka na świecie ,nie dostaje się zmarszczek, siwych włosów i nikt wam nie da laski do ręki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takie probelmy to tylko w Polsce - i tylko teraz, kiedy rodzi się po góra dwoje dzieci. Kiedyś kobiety rodziły dopóki mogły, więc i po 40stce rodziły jak były zdrowe, i nikt z tego historii ani histerii nie robił i nie zastanawiał się, czy jest za młody na babcię albo za stary na mamę. W zdrowych rodzinach rodziców kocha się i szanuje bez względu na wiek, w jakim dali nam życie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tam nie mam ochoty zostawać babcią wcześniej niż przed 60 rokiem zycia, a najlepiej to jak już będę na emeryturze - ale ja sobie mogę gdybać, bo my dopiero "robimy" pierwsze dziecko (jesteśmy po 30stce), i spokojnie jesteśmy zdecydowani robić je choćby do 45tki - ile fabryka da. Mąz dopiero teraz dojrzał do rodzicielstwa, a ja zawsze chciałam mieć kilkoro dzieci - i pozwalam sobie na ten "egoizm" bez wyrzutów sumienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla mnie to byłaby porażka zostać babcią w wieku 40 lat. masakra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×