Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Poród profamilia Łódź

Polecane posty

Gość gość

Czy ktoś ma jakieś informacje dotyczące nowej porodów ki profamilia w łodzi? Dzielnie się proszę informacjami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
http://m.lodz.gazeta.pl/lodz/1,106512,17953674,Nowy_szpital_w_Lodzi__Dla_pacjentek_szykuja_luksusy.html szczegółowy artykuł odpowiadający na początkowe pytania dot. otwarcia nowego szpitala, też jestesm zainteresowana rodzę na początku października. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniczka_84
Też mam termin na początku października i również liczę że zdążą się otworzyć i podpisać umowę z NFZ. Na Facebooku mają swój profil i od czasu do czasu dodają jakieś zdjęcia i informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie widziałam ten profil mam nadzieje z czasem będą tam dodawać jakieś konkretne informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lodzianka82
Moniczka a na kiedy masz dokladnie termin, bo ja na 12.10 ale przez cc i zastanawiam się właśnie gdzie rodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniczka_84
Wg OM na 6.10. Jak Pro-familia się nie zdąży otworzyć to myślę o Gamecie a jak nie będzie miejsca to MP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lodzianka82
Z tego co słyszałam to podobno rusza 1.09. A Ty cc czy sn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniczka_84
Niby ma ruszyć od września, ale zawsze coś może się przesunąć, choć to prywatny szpital to pewnie im bardziej zależy... No i muszą podpisać umowę z NFZ aby było bezpłatnie. Ciekawi mnie też jaki personel medyczny zatrudnili. Jeśli chodzi o mój poród to wolę sn i póki co przeciwwskazań nie ma, ale nigdy nic nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniczka_84
Niby ma ruszyć od września, ale zawsze coś może się przesunąć, choć to prywatny szpital to pewnie im bardziej zależy... No i muszą podpisać umowę z NFZ aby było bezpłatnie. Ciekawi mnie też jaki personel medyczny zatrudnili. Jeśli chodzi o mój poród to wolę sn i póki co przeciwwskazań nie ma, ale nigdy nic nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lodzianka82
Jeśli chodzi o personel to też mnie to zastanawia. Czytałam na temat ich dofinansowania z NFZ kilka artykułów i mam sprzeczne odczucia. Profamilia inf że czekają na dotację a w art w wyborczej napisali że NFZ będzie dofinansowywał od 1.09. Ja też się zastanawiam nad gametą i salve. Pierwszą córkę rok i 3 m-ce temu urodziłam w salve przez cc i byłam zadowolona. Ale jakoś teraz nie do końca jestem przekonana żeby ponownie płacić taką kasę skoro jest już tyle prywatnych porodówek. Bardzo możliwe że się gdzieś na którymś oddziale spotkamy, bo cc robią ok tydzień przed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba komuś się w głowie poprzewracało :) Obleśne dziecioroby :) Czy dochodzą do Was jakieś plotki kto z lekarzy będzie pracował w Pro Familii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja słyszałam że dr Sosnowski z Madurowicza i dr Kaczmarek z Matki Polki. No i cala ekipa z neonatologia z Madurowicza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elaw
...podobno z MP ma też pracować dr Ciesielski, też słyszałam, że ruszają od 01.09, mam termin na 01.11(wg USG na 20.10) więc mam jeszcze chwilę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam termin na koniec października także gorąco liczę na relacje kobiet które tam urodza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elaw
...jeszcze chwila do pierwszych relacji...na razie pozostaje podglądanie zdjęć na FB ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tam jakoś dziwnie znikają niektóre posty np. z Panią położną albo tylko mi się tak dzieje. Juz się nie mogę doczekac aż rusza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzn
hej dziewczyny tez jestem zainteresowana porodem w pro familia. Termin mam na pierwszą połowe października. Dosałam odpowiedź na FB od nich że nawet jak nie będą miali umowy jeszcze z nfzetem to poród będzie bezpłatny. ruszają od połowy września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O to ciekawe. Dzięki za informacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elaw
W takim razie Dzn spokojnie czekam do października na Twoją relację ;), a już wiesz czy poród będziesz miała przez cc czy sn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzn
jeszcze nie wiem jaki poród. wolałabym sn. Zastanawiam się jeszcze nad gametą bo jak jednak nie zdążą otworzyć pro familii na czas to mogę zostać na lodzie.... . Zwłaszcza że mam niewydolność szyjkową więc moge urodzić wcześniej. Zobaczymy . Zdam relacje jakby co:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lodzianka82
Dzn dobrze że ci odpisali bo ja czekam na odpowiedź od połowy lipca i cisza.. Chyba za dużo pytań im zadałam. Ja też się zastanawiam nad pro familią ale jakoś dużo niewiadomych jest. Cały czas obserwuję forum gamety i z postu na post dziewczyny wypowiadają się gorzej. I gdzie tu rodzić??;) a termin coraz bliżej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzn
lodzianka82 widzę że masz termin mniej więcej wtedy kiedy ja:) i pewnie podobny dylemat co ja. Też śledze forum gamety i wydaje mi się że opinie sa dośc dobre poza tym że podobna tamtejszy anastezjolog ma problemy ze zrobieniem ZOP, ale największym mankamentem wydaje mi się fakt że można wyłożyć tam kase na wizyte kwalifikacyjną, potem być może jeszcze jedną ew. usg i ktg 1-2 razy w tyg czyli jakieś 500-600 zł a finalnie może się okazać że nie ma miejsc w dniu porodu... odprawią z kwitkiem. przeglądałam tez forum pro familii z rzeszowa no i tam tez mieli ukryte opłaty np. 800 zł za konsultację anastezjologiczną dla tych co mieli mieć cc albo ZOP.... wysłałam maila do pro familiii z zapytaniem o te opłaty ale odpowiedzi brak... a do gamety jesteś już umówiona na wizytę kwalifikacyjną??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzn
a czemu odpuściłaś gametę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzn
moniczka to masz wizyte w ten sam dzien co ja :) tylko ja u dr . Struzynskiego. Matke Polke Ci odradzam. Rodzilam tam 2 razy. Kobity traktuja jak worki kartofli . wiele kobiet tam rodzi bo w razie problemow z dzieckiem to oni maja sprzet i fachowcow. Moze i maja ale ci fachowcy maja cie totalnie gdzies. Ja przez ich bledy mam niepelnosprawnego synka, bo jak na ktg tetno spadlo dziecku do 40 to lekarz raczyl zjawic sie po godzinie i stwierdzil ze zesadniczo trzeba ciac ale on woli poczekac az sama urodze. Synek wazyl ponaf 4 kg a ja jestem drobna wiec nie moglam go urodzic wiec lekarz byl tak mily ze wypchnal go ze mnie skaczac mi na brzuch, przy czym prawie mnie udusil przy mojej astmie. No i efekt porodu jest taki ze moje dzieciatko bedzie chore do konca zycia, przez niedotlenienie. Takze odradzam kazdemu MP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzn
właśnie dostałam maila od pro familii: W dalszym ciagu mamy zamiar otworzyc szpital dla Ciezarnych we wrzesniu. Pacjentki ktore zglosza sie do Szpitala z rozpoczetym porodem beda przyjete bez wzgledu na tydzien ciazy. W naszym Szpitalu bedzie oddzial neonatologii w Najwyzszym stopniu referencyjnosci. Pacjentka ktora przyjedzie do porodu nie bedzie musiala ponosic zadnych kosztow. Pozdrawiam dyrektor medyczny Dariusz Borowski Ps w razie pytan prosze o kontakt pod telefonem 600 004 449

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lodzianka82
Dzn dostałam identycznego maila. Jeśli chodzi o gametę to odpuściłam po postach innych dziewczyn. -brak zainteresowania lekarzy, wypuszczają po 2 dniach, możliwość odesłania do CZMP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elaw
Też wstępnie myślałam o Gamecie, USG w 13 i 21 tyg. robiłam tam u dr Kozarzewskiego. Jednak fakt, iż mam prawie 100 km do Gamety i w razie porodu mogę być odesłana+opinie dziewczyn, które tam rodziły spowodowały, że zaczęłam szukać innego miejsca. Od lekarza, który mnie teraz prowadzi usłyszałam o ProFamilii i póki co skłaniam się do porodu tam, ostatecznie CZMP. ...rozumiem Cię Dzn, że po takich przejściach szukasz dobrego miejsca na urodzenie dziecka...ja też jestem drobna i też małego w końcu mi wypychali, zresztą ja końca porodu nie pamiętam...to cud, że mały miał "tylko" złamany obojczyk (do tej pory ma częściowo zblokowaną prawą stronę, bo przecież po co było mnie o tym informować), częściowe niedotlenienie, które wyszło dopiero przy nauce mówienia...ogólnie wiem że skutki tego mojego porodu mogły być jeszcze gorsze, ale jak człowiek dba o siebie i dziecko w ciąży to chciałby by to dziecko przyszło na świat w takim stanie jak powinno...chyba zbyt wiele nie oczekujemy? Dziewczyny dobrze, że dzielicie się swoimi opiniami, dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, a czy w Pro-Famili jest cos takiego jak kwalifikacja do porodu? Czy przyjmą pacjentkę z poza województwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lodzianka82
Z tego co czytałam bodajże na fb to siłami natury nie ma kwalifikacji-przyjmują z ulicy. Co do cc napiszę jutro bo będę do nich dzwonić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lodzianka82
Tak jak obiecałam, piszę czego się dowiedziałam z rozmowy z p. Borowskim. Rozpoczęte porody fizjologiczne będą przyjmowane mniej więcej od połowy września (szpital natomiast rusza od 1.09). Za nie, nie ważne czy zakończone w sposób naturalny czy przez cc pacjentki nie będą musiały płacić. Szpital wystawi f-rę NFZ-owi. Jeśli natomiast chodzi o planowane cc, nie będą na tą chwilę przyjmować bo nie mają podpisanego kontraktu. Wszystko w tym temacie wyjaśni się z końcem września. Od początku września będzie można oglądać porodówki i sale bo do końca tygodnia ma przyjechać już cały sprzęt. Więcej inf. nie posiadam :D Pozdrawiam wszystkie ciężarówki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×