Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

konkubinat a małżeństwo

Polecane posty

Gość gość

Co dla was jest lepsze i dlaczego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przez 8 lat żyliśmy w- można by rzec- konkubinacie, potem wzięliśmy ślub- nie widzę żadnej różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O!!!! będzie wojenka, bo żonki nie będą mogły zakończyć po prostu na obstawieniu swojego tylko będą musiały podosrywać od patoli i niepoważnych związków w których facet się nie żeni, a konkubiny zamiast zlać przygłupie suczydła to będą się z nimi wykłócać :D Idę po popcorn :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żyje w konkubinacie, mamy dziecko, jak narazie problemu nie ma w urzędach itp itd, ślub może ale nie teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie mogłabym żyć w konkubinacie, a już na pewno nie mieć w nim dziecko! chyba bym ze wstydu umarła gdybym musiała z konkubentem musiał przed urzędnikiem się upokarzać żeby on uznał dziecko :o no ale na szczęście ja nie byłam panienka na chwilę i mój mężczyzna się ze mną ożenił, bo jesteśmy dorośli i się kochamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie mogłabym żyć w małżeństwie chyba bym ze wstydu umarła gdyby czarnuchowi ( czytaj klecha ksiądz) musiała kopertę dawać żeby łaskawie ślub odprawił, jeszcze isc do ślubu z brzuchem a feeeeeee :) nie bądź taka pewna ze twój mężuś nie ma nikogo na boku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie widze roznicy, może tylko z nazwy, mamy- dwoje dzieci, wspólny dom, samochody, psa i kota. zyjemy tak od 9 lat bez rozstan, klotni i slubu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem w związku 7 lat- 6 w konkubinacie i rok po slubie, jest tak samo jak było:) myslę że slub o ile nie oznacza zmiany w zwiazku typu początek wspólnego mieszkania, dzielenia się obowiązkami, nie zmienia zbyt wiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o cywilnym ślubie nie słyszałaś zapewne :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaręczyny,ślub,dziecko Dla mnie taka kolejność jest bardzo ważna . Konkubinat dla mnie to za mało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś ojej co za jad heheh nie posraj sie :) wypije melise czy cos innego na uspokojenie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no dobrze gadasz wypij zatem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
konkubinat to żałosna alternatywa dla kobiety i namiastka prawdziwego związku przyjdzie czas to się wasz facet ożeni i będzie chciał z inną i już nie będzie taki nowuczejsny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a dlaczego konkubinat jest alternatywa związku? czym rozni się związek malzenski od związku nieformalnego twoim zdaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co za roznica jak ktos zyje, sa zle malzenstwa i dobre kkonkubinaty i odwrotnie, nie rozumiem sporu, ja jestem 10lat po slubie i jest dobrze, moja mama w konkubinacie 20lat i jest bardzo dobrze, nie potrzebna dyskusja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
małżeństwo to rodzina konkubinat nie jest rodzina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co to wg ciebie rodzina, bo ja myslalam ze rodzina to matka i ojciec ich dzieci, wspólne problemy i ich rowiazywanie, dbanie o siebie nawzajem, szacunek i milosc wiec nadal nie widze roznicy miedzy związkiem malzenskim i nieformalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mysle że w dojrzałym związku pełnym zaufania nie sa potrzebne żadne obrączki. Jak ma być źle to źle będzie, czy to w małżeństwie czy w konkubinacie. Z konkubinatu łatwiej uciec, a w małżenstwie czesto trzeba trwać bo tak;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10:05 rodzina to kobieta, męzczyzna i dziecko. Kobieta i mezczyzna to tylko małżenstwo:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie maź i żona to rodzina konkubent i konkubina nie jest rodzina prawo jest takie a nie inne wiec mozecie pluc sie jak głupie ale konkubinat nie jest rodzina .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlaczego z konkubinatu latwiej uciec, skoro mamy te same obowiązki wobec siebie i naszych dzieci, jesteśmy wspolwlascicielami "rzeczy materialnych", podejmujemy decyzje dotyczące naszej rodziny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" Kobieta i mezczyzna to tylko małżenstwousmiech.gif" Małżeństwo to rodzina . Posiadanie dzieci nie ma z tym nic wspolnego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Led Zeppeled
Tylko małżeństwo, kościelne, bo cywilne mi powiewa. Życie w konkubinacie? A fe, a fuj! Grzesznicy na stos!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli mówimy o związku w swietle prawa to dyskusja jest zbedna ale jsli poruszasz sprawy uczuciowe, bytowe, etyczne to związki nieformalne sa taka sama rodzina jak malzenstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i co, że prawo jest takie? dla nas jesteśmy rodziną i nie obchodzi mnie twoje tupanie nóżkami :) żebys się tym prawem nie posrała czasem :P Miałam męża i co z tego jak nie czułam się jego rodziną. Teraz mam partnera i czuję się jego częścią no i mamy razem dziecko. Jest cudownie i jesteśmy dla siebie rodziną. Pozdrawiam i zyczę więcej słońca w życiu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale wy jestescie zacofane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Led Zeppeled
Konkubiny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Led myślałam że umarłaś szkoda, że już nie ma naszej dawnej błękitnej elity słowa nie można było napisać, bo byłyśmy poebane i co tylko :P hahaha teraz z nami gadają i dyskutują i juz nie jesteśmy poebane :P hahaha kafe idiotki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"gość dziś No i co, że prawo jest takie? dla nas jesteśmy rodziną i nie obchodzi mnie twoje tupanie nóżkami usmiech.gif żebys się tym prawem nie posrała czasem jezyk.gif" ale to nie zmienia faktu ze z punktu prawa nie jesteście rodzina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i nie są, no i napisała o tym, że ma w nosie prawo i dla siebie samych są rodziną a ty jak je/bnięta kataryna :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×