Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ola684

Mamy na Październik 2016 cz.2

Polecane posty

Gość ola684
mam nadzieje nasze posty beda widoczne ... w koncu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Day and night
Mój smyk tez się przesikuje,nie wiem jak on to robi,córka tak nie sikala :-P Dzieciak mój potrafi nie spać w dzień łącznie 6 godzin,za to w nocy nie ma większych problemów,zje odkładam do łóżeczka i śpi,czasami daje smoczka ale nie za bardzo lubi. Dziewczyny po cc kiedy mialyscie ściągane szwy? U nad pogoda okropna więc odpadają spacery wietrznie,zimno brr normalnie jakby śnieg miał spaść. Jadzia to już urodziła czy dalej w dwu paku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga z
Jak to u was że smoczkami wlasnie. Ja nie daje naszemu ale czasem ciągnie kciuka że się wtedy zastanawiam. Ale póki co się trzymam nawet jak ma seanse z płaczem to nie daje smoka póki co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy sa tu mamy ktorych dzieci nie lubia kąpielu i pielęgnacji? Macie jakieś sposoby aby dziecko nie plakało? Bo moj syn krzyczy jakby go ze skory mieli obdzierac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga z
Dziewczyny co ile napięcie maluchy ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga z
Nasz pierwsze dwa razy też darł się strasznie a teraz już ok jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość natalia
Witam doswiadczone mamy. Mam pytanie do was moj bobas ma 2 tygodnie i nie je z piersi , napoczatku z.pania od laktacji probowalysmy. Nakladkani ale tez sie wkurza. Czy sluszalyscie.moze ze jak odciaga sie tylko laktatorem do laktacja zanika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jak na razie 3 tygodnie ściągam pokarm i jest go dużo. Zaczynałam tak pierwsze po 3 minuty z jeden piersi i z drugiej później po 7 z jedniej i drugiej i 5 minut. Tak se w sumie wyszło po 15 na każdą pierś. I tak co trzy godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jak na razie 3 tygodnie ściągam pokarm i jest go dużo. Zaczynałam tak pierwsze po 3 minuty z jeden piersi i z drugiej później po 7 z jedniej i drugiej i 5 minut. Tak se w sumie wyszło po 15 na każdą pierś. I tak co trzy godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Nasz maluch tez zaczal wkładać piastke do reki a w szpitalu nam pediatra powiedziala, ze ma silna potrzebe ssania, bo ciągle chciał ciumkac. Stwierdzilismy, ze w takim razie damy smoka. Narazie mu wszystko jedno czy damy smoczek nr 1 czy nr 2. W nocy nie dajemy mu, tylko w dzień i to czasami jesli on wyraza chec, bo czesto nie chce wziąć albo mu wypada. Nie miałabym sily chyba wstawać co kilka nawet sekund i wkładać mu do buzi. Czasem jak sobie lezy to mu przytrzymam chwilke w buzi. Czasem sie przyssa czasem nie :) dla mnie kciuk czy piastka sa chyba gorsze niz smoczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
My nie kapiemy malego codziennie, tylko co 2 dni. Gosc ja zauwazylam, ze jak polewam malego ciagle woda po brzuszku, nozkach podczas kapieli to jest spokojniejszy. Później szybciutko w recznik otulamy az będzie spokojny i balsamujemy (tego chyba bardziej nie lubi :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Oczywiscie piastke do buzi nie do ręki ;) źle napisałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Moja smoczka nie chce a tez piąstke lize myslslam ze moze jest glodna sle po jedzeniu tez tak robi. Smoczka nie chce. Dwa razy sie skusila na smiczek jak bylam z soba u gina na kontroli i jak mala byla na szczepieniu. Nasza tez pierwsze kilka kapieli plakala to okrywalam ją pieluszką w kompieli a teraz tak jak sepik pisala polewamy ciagle brzuszek wodą. Mąż trzyma i polewa brzuszek a ja myje. Kapiemy codziennie a oluwkujemy co drugi dzien. W dni bez oliwkibsmaruje faldki kremikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Wolalabym by polubila smoczek niz lizanie raczki:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola684
sepik mas racje dzis zdjecia wydaly mi sie ladniejsze niz poprzednio, ale i tak brakuje mi jednego ujecia. w niedziele sama zrobilam mala sesjee synkowi, szkoda ze nie da sie miec takiej jakosci, ale juz sie pogodzilam i podziwiam to co mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola684
ja tez kapie co 2 dni, malutki zachwycony spokojny nawet jak myje wloski. bez smoczka sie nie ruszam, wole zeby signal smoczka niz piers tylko po to zeby zasnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola684
moj tez pprzesikuje. trzeba wieksza pieluszke??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ja ze swoja juz przeszlam na rozmiar 2 pieluszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga z
Kurcze No to ja k25 chyba wolę lizanie rączki niż smoka :) jakoś z góry jestem przeciwniczką i jak się uda to nigdy nie dam smoka ;) Z tym przesikiwaniem to nie pomyślałam że może by większy rozmiar pieluszki dac ;) moze trzeba spróbować 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Aga Z tylko od lizania raczek dzieciom sie moze robic taka skóra pomarszczona jak po dlugiej kąpieli a niektire co kciuka ssą to mają rozmiękczonego paznokcia:/ to nie dobre, dlatego wolalabym smoczek a najlepuej to ani to ani to bo jak potem smoka oduczyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ja dalam rizmiar dwa bo u mnie znow kupki az na plecy sie zdarzaly i dlatego jestesmy juz na kolejnym rozmiarku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Aga z można spróbować z większymi pieluszkami jak K25i tylko pamiętaj ze Twój Dzidzius jest o miesiąc młodszy od malutkiej ;) ale sprawdzić można. U nas to nie jest problem przesikanej pieluszki bo siku się nie zmiescilo tylko gdzieś boczkiem to ucieka jak chyba nie rozlozy się dokladnie tych wszystkich faldek i skrzydelek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Moja kuzynka ssala tak kciuka i miała straszne problemy z tym palcem. Bo to jednak ciagle wilgotna skóra i paznokiec. Teraz ma przez to troszkę znieksztalcony palec. Oczywiście najlepiej żeby dziecko nie korzystalo ze smoczka, no ale... trzeba mieć silna wole :D no i dziecko ewidentnie musi z nami wspolpracowac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aga z brawo! Ja mam dwójkę bezsmoczkową i się da. Dzieci wkładają rączki do buzi, bo poznają świat, dlatego też nie powinno się zakładać rękawiczek. Moje wkładały, wyrosły i nie są zdeformowane :P Natura smoczka nie stworzyła tylko człowiek dla wygody, ale np jak chcesz, aby dziecko Cię nie gryzło to smoczek w niczym nie pomoże, jak chcesz aby laktacja się utrzymywała to ma ssać pierś a nie gumę choćby miało to trwać godzinami - na początku to normalne. Smoczek oszukuje dziecko, bo myśli, że zaraz coś z niego poleci - ja wychodzę z założenia, że jeżeli dziecko płacze to potrzebuje matki, potrzebuje ponoszenia, dostawienia do cyca a nie zapchanie smoczkiem. Może pomyślicie, że jestem nawiedzona, ale z dziećmi nie ma nic na skróty, od samego początku uczymy dziecko, że może na nas polegać, bo od takich drobnych rzeczy się zaczyna, później włączymy mu bajkę zamiast poczytać książkę dla świętego spokoju... już teraz uczymy się cierpliwości do dziecka i tylko od nas zależy jak to wykorzystamy... A jak byłam mega zmęczona na początku to kładłam się, cyc na wierzch i tak leżeliśmy. Do tej pory cyc służy do zasypiania i zupełnie mi to nie przeszkadza, mały przy cycu, jedną rękę szuram córkę po plecach a w drugiej bajka i tak usypiam dzieci... co prawda siebie też często uśpię przy okazji :D Laktator rozbudza laktację na początku, ale używanie tylko laktatora powoduje zanik laktacji i tutaj jest to sprawa indywidualna - czasem wystarczy na pół roku, czasem na 10 m-cy, ale na dłuższą metę zwykle matka stwierdza, że mleko jej zanikło - jeżeli nie bezpośrednio z piersi to oczywiście odciąganie ma jeden wielki plus, że cały czas to mleko matki pije dziecko a nie jakieś nie wiadomo co, ze składem, że jak kiedyś czytałam to sama nie wiedziałam czego skład czytam... zresztą mi samo słowo modyfikowane nie przechodzi. Mój też darł się w kąpieli tak, że okna zamykałam :D i uwaga trwało to pierwsze pół roku, jak wyciągałam z wody to jak ręką odjął i kombinowałam z temperaturą, bo myślałam, że za ciepła, zimna, za dużo, za mało a może za mokra :D :D nic nie wymyśliłam i później po prostu robiłam to ekspresowo, aby mi bębenki w uszach nie popękały i kiedyś w końcu polubił a teraz może nie wychodzić z wody, w wannie pełno zabawek i siedzi sobie tak długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ty_nka
Witajcie dziewczyny!! Dawno mnie tu nie było pozdrawiam was serdecznie. Dużo obowiązków i problemów ale dajemy radę :) Pisze w sprawie szczepień, muszę się nad tym zastanawiać już pomału. Na co szczepicie? Ja M pewno 6 w 1 ale co dalej? Doszczepiac rotawirusy i pneumokoki? Kurcze strasznie drogie te szczepinki a tak naprawdę nigdy nie słyszałam żeby ktoś zachorował na pneumokoki. Skłaniam się na rotawirusy żeby szczepić. A jak wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola684
Tynka - ja szczepic bede na wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Tynka ja rotawirusa nie szczepie. My juz po pierwszym szczepieniu. Pytalam doktor o masc by szczepienie nie bolalo to wkucie ale doktor polecila plasterki i kupilam na kolejne bede miec. Po szczepienou bylo ciezko. Bolalo malą:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poczytajcie stronę STOP NOP. Zastanawiam się dlaczego rodzice fundują dzieciom 6w1 a sami na połowę tego się nie szczepią. Każdy podejmuje decyzje samodzielnie, ale decyzja musi być świadoma i muszą być przemyślane wszystkie zza i przeciw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga z
Ja będę szczepić na wszystkie zwykle z NFZ . Nie żadne skojarzone. Plus pneumokoki. Rotawirusy nie. Więc z tego co die orientuje to będę płaciła tylko za pneumokoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×