Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ola684

Mamy na Październik 2016 cz.2

Polecane posty

Gość sepik
K25i a jaka jest cena 6w1? To pewnie zalezy od miasta, ale napisz prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
180zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Day and night
Sepik ja juz mówiłam pielęgniarce ze chce 5 w 1 powiedziała ze ok więc chyba nie wycofują bo pewnie poinformowała by mnie o tym. Zobaczymy na szczepieniu a koszt szczepionki podobny do tej 6vw 1. Jadzia u nas tez po nowym roku chyba chrzciny. I tym razem będę mądrzejsza i zrobimy w restauracji a nie w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mogę spokojnie w domu robić bo.obiad odpada. W kościele o 17 dopiero. Więc tylko ciasto, tort i kolacja. Gości też dużo nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Mnie powiedziano ze 5w1 nie ma ze mam wybor albo na nfz albo 6w1. A co do chrztu to ja nawet bym nie pomyslala w domu:) w kosciele o 13.15 a gosci 47 osob:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga z
Dziewczyny karmiące piersią mam pytanko jak wasze dzieciaczki spia . Mój ma dziś miesiąc i przespał w nocy ponad 6 godzin. Nigdy go nie budzilam. Raczej karmię na żądanie ale budzil się co 3-4 godzinki. I dziś jak przespał te 6 godzin to się zastanawiam czy go nie powinnam wcześniej zbudzić na jedzenie. Jak to u was jest? Ile spia wasze maluchy po cycku w nocy? Pytam o karmiące bo wiem że po mm maluchy spia dłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Day and night
Aga jak juz dałam mm to i tak nie spał więcej wstaje po 3-4 godzinach. Kiedyś w nocy spał 7 i 5 godzin nie budzilam żeby żołądek odpoczal. Moim zdaniem nie warto budzić skoro dziecko akurat tego nie potrzebuje ale to moje zdanie. Córkę tez nie budzilam,gdy skończyła miesiąc przesypiala prawie całą noc nie budzilam żyję i ma się dobrze ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Moja dosc szybko te 5h zaczela przesypiac po tym karmieniu po kapieli i na początku po 4h budzilam a teraz sama wstaje po okolo 4-5h ale minelo jej juz 2mies. Chuba jednak to budzenie jest bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Day and night a czemu wybralas 5w1 a nie 6w1 ? Aga z ja bym nie budzila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga z ja nawet gdybym nie chciała to muszę budzić małego góra co 3,5 godziny. Miał żółtaczkę po urodzeniu i położna kazała budzić aby znowu nie dostał. Chyba tylko 2 razy spał po cycu 5-6 godzin. Teraz sam się budzi co 3 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola8912
Aga jesli ladnie przybiera to nie budz. Korzystaj ze snu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Nasz mały jak się obudzi w nocy to tak ciężko jest mi go znow polozyc :( nie wiem jak to ogarnac... cyca ciągnie może 5-10 minut wiec nie ma szans żeby przy nim zasnal. Macie jakieś metody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga z
Sepik u nas działa szumiący miś whisbear. Staramy się go nie używać za często ale w nocy się przydaje. A co do tego wybudzania to mały dobrze przybiera na wadze więc macie rację żeby go nie budzić na karmienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Jak moja sie przebudzi albo nie chce spac to ją smeram po glowie i moment zasypia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola8912
Aga moj sie dzis obudził o polnocy i o 5 A zasnal przed 21. Rany ale jestem wyspana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Karola chyba ta noc dzieciom sprzyjala:) moja 22:30 zasnela wstala 5:40 zjadla i wstal 8:20:) oczywiscie w nocy ja sie obudzilam i zagladalam do niej kiedy wstanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Moj chyba to spanie rozklada sobie na całą dobę. Chociaż nie jest tak źle w nocy. Idzie codziennie spać o tej 21. Wstaje okolo 12-1. Później okolo 3-4, czasem 5, 6-7 i np dzisiaj juz znowu spi ( Wstal przed 7). Czesto jeszcze zdazy przed 11 zasnąć na chwile. Potem spi 3 godziny od 12-13 do 15-16. Okolo18 kimnie do 19, bo kapiel. No i 21 znow spanie. Tylko to odkladanie w nocy...i glaszcze i śpiewam i nosze na rekach. Ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Sepik tu to chyba tylko cierpliwosc potrzebna ja tez na początku to tylko nosilam i spiewalam a teraz albo zasnie juz przy cycku albo mosze i spiewam bo nie chce spac. Albo lezy po jedzeniu ja cos do niej mowie i mowie i ona tam po swojemu i zasypia:) nie mam jednego sposobu ale nie narzekam. Wczesniej kąpalam o 20tej potem jesc i spac to mi sie wczesnie budzila a teraz to drugie budzenie to juz jest praktycznie rano i maz zaraz sie zbiera do pracy i ja tez jestem wyspana i mam sile na caly dzien:) i kąpiac o 21 mam meza w domu a o 20 to nie zawsze. Sepik a moze lepiej mu sie spi po kąpieli moze powinnas codziennie kąpac. Ja kąpe codziennie a moja siostra chciala kąpac co dwa dni na początku bylo ok a potem bez kąpieli bylo darcie wiec kąpala codziennie ale nie codziennie myla wlosy bo mial ich bardzo duzo to sie darł gdy mu wlosow nie umyla. I teraz kąpie codziennie z wlosami juz ma ponad dwa lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
K25i od prawie dwoch tygodni kapiemy malego codziennie (dostał uczulenia prawdopodobnie po mango). Jak go wykapiemy o 19 to często usnie okolo 20, ale na chwilke tylko, bo dopiero o 21 usnie na dłużej tak do 12-1. Nie wiem jak on to wylicza :D gdybym chciała go później wykąpać to mozliwe, ze by usnal zanim doszlo by do kapieli. Raz go wybudzalam żeby wykapac i byl wielki placz:/ tak jak piszesz, ratuje mnie cierpliwość chyba tylko :D dzisiaj nam szlo jakos szybciej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Nasz tez ma dlugie włosy, chociaz nie sa wybitnie geste. Wszyscy zwracaja uwage na te jego kudelki. W szpitalu tez wyróżniał sie i kazdy komentowal. Narazie mu sie nie wycieraja, ale to pewnie kwestia czasu :D planujemy chrzest na święta, wiec pewnie będzie juz lysolkiem :D K25i a Twoja mała nadal ma czuprynke? Synek dziewczyny, która lezala ze mną na sali, prawie lysy :) na gorze nie ma włoskow, tylko po bokach mu zostały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
A co do kąpieli jeszcze to moze spróbuję go kiedyś przetrzymac :) jak kapiecie nawet o 21.00 to o 20.00 też powinno być ok. A ja myślałam, że to za późno już, bo większość chyba kapie dzieci 18-19. Szczerze to na początku kapalismy dziecko o 18, wiec jak przesunelismy na 19 to martwilam się, że to tez za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jadzia1981
U mnie kąpiel małego ok 20. Jednak nie zasypia. Hihi wtedy się rozbudza i zasypia dopiero 23-24 ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Sepil mojej sie nic moe wyciera miala dlugosc taką ze wchodzily jej do uszu a teraz ms dluzsze od uszu i smerają po szyji do tego blond:) nic sie nie wycierają i je zawsze rano i po kapieli czesze mieciutką szczoteczką bo ma poplatane:) ponoc wlosy sie nie wycierają tylko jak ktos ma taki meszek to sie wyciera. :) a jak zakladam jej czapke na wyjscie to tak slodko grzyweczka spod czapki wystaje:) z tylu ma wiecej wloskow jak z przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka2710
W końcu Was znalazłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
No mojemu też narazie czuprynka się trzyma, ale jest miesiąc młodszy od marcelinki. A pije któras z Was koperek? Bo dziecku nie można podawać a nam wolno pic na brzuszek dzidziusia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
W sensie ze tak wcześnie nie powinno się podawać, w kilku aptekach tak powiedzieli. Sa jakieś herbatki od 4,6 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka2710
W koncu Was znalazła:) ale z telefonu dalej nie mogę dodawać :) To tak my byłysmy wczoraj na szczepieniu. Zdecydowalismy sie na refundowane. Mała po szczepieniu troche była marudna ale w koncu jak zasnela to spala 5 godzin :O Odczynów poki co nie ma, nawet nie ma sladu gdzie była klóta. Tylko na rączce widać slad ale nic sie nie dzieje ;). I jak na razie na nic innego nie szczepimy. Na odparzenia nigdy nie uzywałam zadnego kremu, jak widzialam ze pupa robi sie czerwona to smaruje mączką ziemniaczana jeden dzien i po klopocie. Chusteczki nawilzane tez uzywamy. Pampersy to mamy pampers premium care i jak dla mnie na razie najlepsze. Mialysmy dady te białe ale sie nie sprawidzły, bo gdy mala miala nasiusiane to pupa mokra i wtedy sie robią te odparzenia. A w pampersie wytrzyma te 5 godzin i pupa sucha a pampers ciezki. Cene maja spoko 37 zł za 80szt w rossmannie, jeszcze zalezy gdzie :) mamy rozmiar 2 i dlugo bedziemy pewnie mialy bo mala ma 4200kg i skonczy zaraz 7 tygodni ;). Kąpiemy co 2 do 3 dni. Kiedys budziłam mała do mycia bo musialam miec wszystko jak w zegarku. Tyle, że wtedy była marudna.Wyluzowałam, nie budzie widocznie potrzebuje tyle snu i spi ;) Wychodze z załozenia ze wie kiedy jest glodna kiedy w pieluszcze cos przeszkadza i sie obudzi ;). Dziecko wyspane dzieco szczęsliwe ;) Karmimy mieszanie i pierś i mm. Strasznie mi marudzila przy piersi nie wiedzialam o co chodzi biedne dziecko meczyłam bo za wszelka cene chcialam kp karmic, ze butelka to zlo. Dostała mm i nie to dziecko, najedzona to szczesliwa. Kp karmie nocą i co drugie karmienie w dzien ;). A mleko kupiłam BEBIKO COMFORT NA WZDECIA I KOLKI. Kupki sa takze jest ok ;). Gdy mi nie robila 5 dni kupy ale puszczala "pachnace" baczki to kupiłam czopki glicerynowe i dałam pół czopka przekrojonego wzdłuż. Ledwno zdazyłam pampersa zamknąć i tez inne dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka2710
Za dużo czytałam na internecie, skonczyłam z tym. Dziewczyny kazda mama wie najlepiej co jest dobre dla jej dziecka. Chce karmic mm niech karmi .:) Chce tylko i wyłacznie piersią nie ma problemu i nikt nie powinien nikogo za to krytykować. Zrobila sie mam wrazenie taka moda, która mama lepsza, której dziecko wie wiecej potrafi wiecej. Moda na karmienie piersia, a to ze dziecko nie dojada bo sa takie przypadki to nie wazne.... Tez myslalam ze mam duzo pokarmu bo lecialo ze mnie, a sie okazalo ze był malo tresciwy i sie nie najadała. Sądzilam przeciez to nie mozliwe wszedzie trąbia ze kazda matka wykarmi swoje dziecko itp, itd. ale nikt nie mowi ze kosztem dziecka, bynajmniej u nas tak bylo. Mała budziła sie co pól godziny co godzine tez była nie wyspana, rozdrazniona. Po kp tez mi zasypia do 3 godzin po mm tez tyle sa dni ze dłuzej spi. Takze jak dla mnie nie ma znaczenia ze mm to dziecko spi dluzej...Dla mnie wazne ze nie jest glodna a ze nie wystarczyla sama piers trudno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×