Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CorazSzczuplejsza738724

Schudłam 12 kg w 1 miesiąc.

Polecane posty

Gość CorazSzczuplejsza738724

Jadłam dużo białka i tłuszczów, a węglowodany ograniczyłam do 100 g dziennie (tylko i wyłącznie z warzyw (szpinak,sok pomidorowy,pomidory,buraki(nie więcej niż 3 łyżki do obiadu),brokuły, orzechy, jem 1 owoc dziennie np. jabłko, jogurt) to daje ok. 100 g węglowodanów dziennie. Odstawiłam wszystkie produkty zawierające mnóstwo skrobi, np. chleb, ziemniaki, makaron, ryż, kasze. Skupiam się tylko na rzeczach o indeksie maxymalnie do 50. Dziś na przykład mój dzisiejszy bilans: Podsumowanie b:135,5 g t:120,3 g w:80,6 g błonnik:19,7 g kcal: 1812 kcal Miesiąc temu ważyłam 72 kg przy 165. Dziś 60 kg i dalej leci w dół. Zgubiłam boczki, zniknęły szyneczki na udach i bułeczki z wewnętrznych stron ud. Ćwiczę codziennie 30 min na hula-hop. To tyle. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jadlas smazone potrawy
??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CorazSzczuplejsza738724
Aha, i jeszcze piję czerwoną herbatę pu-erh (3 filiżanki, nie więcej, bo jest niezdrowa w za dużych ilościach, a 3-5 filiżanek dziennie powoduje naturalne gubienie wagi), też 2 filiżanki zielonej herbaty ze skórką grejfruta, bratek, sok z cytryny, wodę z różnymi witaminami, np. multiwitamina rano, po pracy wapno i magnez, przed snem witamina C na wzmocnienie. Przyjmuję KELP (ok. 20 zł za 200 tabletek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CorazSzczuplejsza738724
Pewnie, przed chwilą zjadłam udko z kurczaka z rożna obciekające tłuszczem. Mam taką miłą panią w kebabie, która mi podaje kcal z fast-foodów. Do tego brokuły, szpinak przygotowanych na 10 g masełka. Jestem syta, teraz zabieram się za czerwoną herbatkę. :-) A o 20:00 idę na NA WSPÓLNEJ i będę kręcić hula-hopem. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakbys mogla podaj 1 dzien
przykladowej diety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CorazSzczuplejsza738724
Myślę, że cały sekret tkwi w ideksie glikemicznym. Spożywanie nadmiaru węglowodanów powoduje wzrost poziomu insuliny, która transportuje tłuszcz do komórek tłuszczowych. Organizm ludzki nie jest przystosowany do trawienia dużych ilości cukrów, dlatego są zamieniane w tłuszcz (najlepsza energia dla człowieka). Ale jeśli dajemy organizmowi to czego potrzebuje, to nie ma potrzeby niczego przerabiać i walczyć o zdrowie. Proste. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CorazSzczuplejsza738724
Myślę, że cały sekret tkwi w ideksie glikemicznym. Spożywanie nadmiaru węglowodanów powoduje wzrost poziomu insuliny, która transportuje tłuszcz do komórek tłuszczowych. Organizm ludzki nie jest przystosowany do trawienia dużych ilości cukrów, dlatego są zamieniane w tłuszcz (najlepsza energia dla człowieka). Ale jeśli dajemy organizmowi to czego potrzebuje, to nie ma potrzeby niczego przerabiać i walczyć o zdrowie. Proste. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam sie calkowicie j ja bedac na niskim indeksie schudalm w 2 miesiace 15, 5 kg i najwiecej spadl mi brzuch bylo to 4 lata temu z 70 kg zeszalm do prawie 55 kg teraz tez staram sie od dzisiaj jesc tak i zobaczymy jak dalej bezdie to wygladalo :) mam nadzieje ze te 4kg szybko spadna bedac na niskim indeksie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i dodam ze chciałam tylko 10 schudnac a nie 15 ( ale nie wiem kiedy tak szybko spadlo) aha 2 tygodnie bylam na indeksie do 50 a 6 tygodni by lam na ineksie do 70 po 2 tygodniach juz właczalam do diety ciemne pieczywo, brazowy ryz itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CorazSzczuplejsza738724
Podałam dzisiejszy jadłospis, jest u góry. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam pytanie.....
czym zastapiłas pieczywo??? podaj przykladowy jadlospis na co dzien zastapiłas je odpowiednikam? cukier i slodycze ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za pozno napisalam z tym jadlospisem. moze bralas to z jakiejs strony z neta albo z jakiejs ksiązki,bo chcialabym dowiedziec sie jakie produkty mozna jesc,bo wielu z twoich podanych po prostu nie lubie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CorazSzczuplejsza738724
Tylko zapomniałam dopisać, że obiadek też przygotowałam na masełku. :-) Ale tego nie trzeba aż tak przesadnie liczyć, bo od tego się nie tyje, jeśli nie łączy się z węglowodanami typu kasza, ryż itp. Warzywa mają mało węglowodanów, więc z tym to łączyć! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam pytanie.....
czy to zmodyfikowany Dunkan?? czy optymalna na czym wzorowalas sie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2938928392
Daj jeszcze jakies inne jadłospisy, najlepiej niezbyt wyszukane. Ile kcal jesz dzienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CorazSzczuplejsza738724
Skąd wzięłam? Niestety nigdzie nie znajdziesz podobnego jadłospidu, bo ludzie są nieświadomi tego, że węglowodany tuczą i wypisują bzdury typu: Śniadanie 2 kromki chleba cienko posmarowane margaryna. Jak sobie przypomnę ile ja tego jadłam, to mnie krew zalewa.... Obejrzałam film ,,Grubsi Nie Głupsi'', który jest na YouTube. Po obejrzeniu ułożyłam sama dietę według informacji stamtąd zdobytych. W planach mam prejście na Dietę Optymalną, bo jest bardzo podobna, tylko tam ograniczamy się do 50 g węgli. Już mam kupioną książkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jadlas smazone potrawy
podaj jakie produkty jadlas np zamiast chleba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CorazSzczuplejsza738724
Od 1500-2000 kcal. Ale ja tego naprawdę aż tak nie liczę, bo jak jestem głodna, to jem, jak mam dzień taki bardziej lekki, to jem mniejj. :-) Po prostu nie okradam organizmu z tego, co jest mu niezbędne, a że wyjdzie 1600 czy 1800 kcal to znaczy, że tyle potrzebuję i już. Jak nie zjem, organizm powiekszy komórki tłuszczowe aby dostarczały mu odpowiednio duzych porcji paliwa i będzie robił zapasy. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CorazSzczuplejsza738724
Nie jem nic zamiast chleba. Ale właśnie to jest mały kłopot, bo ludzie dziwnie się na mnie patrzą, gdy jem tylko ten jogurt albo jabłko. W ksiąźce dr. Jana Kwaśniewskiego jest przepis na chleb, jest pyszny, wiem, bo byłam na tej diecie razem z rodziną dawno temu i byłam zadowolona. Teraz chcę do tego wrócić. Przez jedzenie chleba pełnoziarnistego z chudą szyneczką przytyłam 15 kg. To przykre, bo lekarze dalej oszukują ludzi... Robią wodę z mózgu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CorazSzczuplejsza738724
Mam nadzieję, że poczynicie podobne kroki do moich i schudniecie i będziecie czuć się zdrowo, atrakcyjnie, lekko, zniknie Wam ten uporczywy cellulit. Ja odzyskuję wagę sprzed tylu lat. Znowu czuję się jakbym miała 15 lat....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajshd
BEZ PRZESADY JAK SIE JE Z UMIAREM NA SNAIDANIE KROMKE LUB DWIE CIEMNEGO PIECZYWA TO SIE NIE PRZYTYJE TO TY LEJESZ T\U WODE Z MOZGU ZEBY PRZYTYC 1 KG TRZEBA ZJESC 7000 KCAL NADPROGRAMOWO WIEC NIE LEJ WODY CHYBA ZE JADLAS CALY BOCHENEK NA 1 POSIEDZENIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coś w tym jest
Moja mama zawsze lubiła sobie zjeść mięsko, jajka, kiełbasę wiejską z majonezem najlepiej. Za to zupełnie nie jada chleba, warzywa też bez przesady i ma 50 lat wazy 48 kg i wagę utrzymuje. U niej to żadna specjalna dieta po prostu tak się żywi od zawsze bo to jej smakuje. Może faktycznie tłuszcze nie tuczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CorazSzczuplejsza738724
Tylko proszę nie kłóćmy się i nie obrażajmy, bo tego bym nie chciała. Ja dzielę się tylko swoją wiedzą, jakimiś spostrzeżeniami. nikomu nie robię wody z mózgu. Po prostu spozywanie chleba kłóci się z biologią człowieka. Czy ludzie w dziczy jedliby chleb? Nie. Jeśli Tobie słuzy, to jedz jak najbardziej, pewnie jesteś szczuplutka i masz syzbki metabolizm, ja niestety jestem słonikiem i szybko tyję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajshd
SA ZDROWE TŁUSZCZE I TE NIEZDROWE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jadlas smazone potrawy
czyli mozna jesc na oleju smazone potrawy byle ograniczyc weglowodany w tym warzywa tez rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajshd
a ta dieta ma jakąś nazwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzlandia___
Autorko, a jak wcześniej jadłaś? 12 kg to sporo, zmiana sposobu jedzenia musiała być dość drastyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajshd
powinno się używac oliwy z oliwek albo oleju rzepakowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CorazSzczuplejsza738724
Nie będzie efektu jojo, jak będziesz jadła tyle ile potrzebujesz, nie można się głodzić, to powoduje efekt jojo. Badanie wykazały, że tłuszcze nasycone (słonica, smalec, masło) są azdrowsze, a tłuszcze nienasycone w postaci przeworzonych olejów roślinnych typu olej lniany, kukurydziany itp są niezdrowe powodują stany zapalne, raka, uszkodzenie tkanek, miażdżycy. Tłuszcze nienasycone jeść pod postacią orzechów, są najlepsze i najwartościowsze. A smażyć bym radziła na masełku albo smalcu, bo są z tego korzyści dla zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×