Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ewusku

CYPREST nowy środek hormonalny na trądzik a DIANE 35?

Polecane posty

Gość ewusku

Witam! Dziś ginekolog przepisał mi na moje problemy trądzikowe CYPREST - jest to podobno nowy lek bardzo podobny do Diane 35 ale bezpieczniejszy. Czy któraś z Was słyszała już o tym, może go brała? I jeszcze jedna sprawa - czy którejś z Was przydarzyło się tak, że brała Diane powiedzmy do 3-4 m-cy, max pół roku i trądzik wrócił? Przeglądając forum zauważyłam, że chyba częściej na nawrót skarżą się dziewczyny, które brały Diane dłużej - jak myślicie czy to prawda? Być może jeśli będę brać ten Cyprest (lub Diane) np tylko 4 m-ce,a potem przesiądę się stopniowo na jakieś pigułki o mniejszej dawce hormonów to będzie mniejsze prawdopodobieństwo nawrotu? Pozdrawiam, Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daniela
Bralam Diane 35 9miesiecy,tradzik zniknal,miesiaczki si uregulowaly,nie przytylam nie schudlam nie mialam mdlosci.Teraz odstawilam nie biore tabsow juz ze 2 mce i odpukac tradziu nie widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do danieli
a po jakim czasie tabletki zaczęły działać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewusku
powiedzice coś jeszcze dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewusku
no cóż wielka szkoda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na początku brałam Diane przez 3 m-ce, tak krótko ponieważ pozbyłam się trądziku całkowicie, a cera była idealna. Po kilku miesiącach trądzik powrócił ze zdwojoną siłą, brałam Diane 2 m-ce, miałam co prawda blizny i podskórne pryszcze, ale z czasem wszystko wróciło do normy i od roku nie mam nawrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sloniowo20
ja brałam diane pol roku po 3 miesiacach widzialam poprawe w postaci praktycznie gladkiej cery,czasem mialam jaka krostke przed okresem ale nic wiecej,profilaktycznie stosowalam ja jakis czas.po pol roku od przestania stosowania diany zaczelo mnie delikatnie wysypywac,wydaje mis ie ze od wizyt na solarium i ogolnego goraca na dworze,jestem w trakcie 1 opakowania cyprestu i juz widze ze jest lepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wlasnie dzisiaj zaczelam
brac Cyprest - lekarz powiedzial mi ze to nie zamiennik Diane (ktorej nie chcialam brac) ale raczej jej unowoczesniona wersja,na probe dal mi 2 opakowania. Ja raczej nie wlacze z tradzikiem bo cere mam OK, wiekszy problem to troche za duzo wloskow - moze nie jest to hirsutyzm ale jednak mam jasne wlosy na udach, przedramionach, okolicach kosci krzyzowej, od pepka w dol... troche mi to przeszkadza :-( jesli bede sie dobrze czula zamierzam brac Cypres pol roku a potem przejde na cos lzejszego bo tabletki to jedyna skuteczna dla mnie forma antykoncepcji (zespol policystycznych jajnikow - nigdy nie wiem czy i kiedy bedzie owulacja plus alergia na lateks,metody naturalne i prezerwatywy u mnie odpadaja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goldendzidzia
jakim cudem cyprest to unowoczesniona wersja diany skoro maja identyczny sklad czegos tu nierozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie też się zastanawiam jak to jest z tym składem. Dostałam receptę na Cyprest, ale raczej nie będę go brać. Mój problem to naprwdę cieżkie objawy PMS i ciut za dużo owłosienia, ale nie jest to histuryzm podobna sprawa jak pisała poprzedniczka. Mówiłam ginowi, że nie chcę tabletek anty, bo planuję niedługo dziecko, a już tym bardziej nie wezmę Diane 35, którą kiedyś barłam i to były jedne z najgorszych tabletek anty jakie zażywałam. Dostałam Cyprest...brak komentarza, bo skład ma taki sam jak diane - więc jaka to różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Chomika
Słuchaj, to nie jets tak, że jeśli tableki mają ten sam skład to działają identycznie. Np. tabletki Harmont i Logest maja taki sam skład, a mimo to kobiety inaczej na nie reagują. Niektóre nie moga brać Harmonetu a biorą Logest. Powoduje to różnica produkcji i środki wspomagające, które mogą powodować skutki uboczne. Ja właśnie wykupiłam opakowanie Cyprestu, zaczynam brać od najbliższego okresu. Wierzę, że będzie inaczej, bo czytałam, że wielu działań niepożądanych jakie były u Diane w tym wypadku nie ma. Pozdrawiam! Maddy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowaaa
czesc ja dostalam cyprest na owlosienie ktore pokrywa prawie kazda czesc mojego ciala a do tego dochodza nieregularne miesiaczki, pytanie mam czy bardzo utyje po nich i czy wlosy naprawde przynjmniej na czas jakis znikna? dzieki pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halo halo haaaloooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to kto uzywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palcia
A jak z piciem alkoholu podczas brania leku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak sie ten odpowiednik
tak jak w przypadku innych anty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bejatka
Ja biore Cyprest juz 2 miesiac, zaczelam je brac z powodów nadmiernego owłosienia i nieregularnych miesiaczek (czasem nawet poł roku nie mialam). Teraz jest już dobrze, i przyznam, że co do włosków to minimalnie widzę efekt, juz nie moge sie doczekac nastepnych miesiecy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta16
Mam pytanie. Okres zaczął mi się w środę późnym wieczorem wiec postanowiłam, że 1 tabletke wezmę dopiero w czwartek po południu i tak też zrobiłam. I w piątek ani śladu po okresie nie było. Czy to jest normalne? A moze to nie był okres? Czy coś mi się stanie jeśli zacznę brać cyprest nie podczas okresu? I jeszcze jedno pytanie - od którego dnia brania tabletek jest gwarantowana ochrona antykoncepcyjna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak zaczal sie okres w srode
to trzeba bylo wziac w srode na noc pierwsza tabletke a nie w czwartek, poza tym zwykle peirwsze opakowanie tabletek wydluza okres, prawidlowo zastosowane tabletki daja ochrone od 1. tabletki, w Twoim przypadku to nie mam pojecia - mecz lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sporo sie naczytalam na temat tych wszystkich tabletek.... I wydaje mi sie,ze rzeczywiscie osoby,ktore braly dluzej,czesciej narzekaly na nawroty.Ale tez smiem stwierdzic ( na podstawie przeczytanych info) ,ze na powrot narzekaly tez czesciej osoby,ktore braly te tabsy glownie jako srodek anty,a nie problem na tradzik (tylko przy okazji zwalczalo im pryszcze). Jesli ktos mial problemy z hormonami to mu pomoglo,a jesli nie mial to pogorszylo poniewaz skoro z hormonami bylo ok,a osoba zaczela przyjmowac tabletki,to porabaly one cala gospodarke hormonalna. Ja przyjmuje diane.Wprawdzie dopiero pierwszy listek,ale nic sie nie dzieje,zadnych nudnosci,wymiotow,bolow glowy.... Tylko serce troche mnie kilka razy zaklulo.Ale zyje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość impasse
ja brałam cyprest pol roku, na tardzik na owlosicenie na nieregularne miesiaczki i oczywiscie jako zabezpieczenie. ani tradzik ani owlosienie specjalnie sie nie zmieniło chcociaz w ulotce jest napisane ze zmiany widac po 3 miesiacach przyjmowania. przestałam, bo poszlam do innego ginekologa ktory jak zobaczyl co biore ( chodzilo o moj wiek 19 lat) to zawyl! ten lek ma podobo makabryczna dawke hormonu, a mlode dziewczyny powinny brac jak najmniej sie da. wiec zmienilam, ale czy nowy lek bedzie zadawalajacy to sie okaze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IMPASSE-No ja mam 18 lat... Ale nic mi innego nie pomoze,bo to zmiany hormonalne powoduja u mnie tradzik.Minely dopiero 2 tyg. odkad biore te tabletki.Ginekolog powiedzial,ze moge je brac nawet 3 lata.On chyba jest nienormalny! Zabic mnie chyba chce.Bez przesady.Ja mam dopiero 18 lat i chcialabym miec w przyszlosci dzieci.. Takze po 3-6 miesiacach robie przerwe.Zobaczymy czy bedzie konieczne przyjmowanie dalej tego swinstwa,ale innego ratunku dla mnie nie ma-probowalam praktycznie wszystkiego-pomimo tak mlodego wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vicfkka
Oczywiście, że trądzik wróci po odstawieniu pigułek, niezależnie czy to będą Diane czy inne. Potem po prostu hormony zaczynaja znow pracowac jak wczesniej. A nie mozesz brac pigulek przez kilka lat? W tym czasie moze juz hormony sie uspokoją i tradzik bedzie mniejszy. Ja brałam Diane 3 lata i bylam super zadowolona, zadnych skutków ubocznych, a same korzysci. Duza ochota na seks, ładna cera, duzo wolniej odrastały wlosy po depilacji itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stosuję lek Cyprest trzeci miesiąc i jeśli chodzi o trądzik to widzę znaczną poprawę tylko że na skórze pojawiły mi się ciemniejsze plamy – brązowe czy któraś z was miała takie objawy i czy to może być spowodowane słońcem na przykład od opalania i przede wszystkim czy to zniknie, może powinnam go odstawić? Bardzo proszę o odpowiedź .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irminka
hej. mam 19 lat. stosuje cyprest juz 5 miesiecy a poprawa widoczna byla juz po 2,ustapil tradzik i nadmierne owlosienie. toleruje go zdecydowanie lepiej od diane 35, przerwe zrobie po 7-8 miesiacach i zabaczymy co dalej. co wazne- po cyprescie nie przytylam..!! w przeciwienstwie do diane ktora bralam wczesniej przez pol roku:/cyprest jest lekiem nowej generacji, decyduje o tym sposob produkcji i dodatki, wykorzystywane sa nowe technologie a jak w przypadku diane35:/ starocie 15letnie:/ cyprest jest na prawde dobrym lekiem. .pozdrawiam i polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewwuniaa
hej biore cyprest na tradzik i nieregularne miesiaczki i jestem na prawde zadowolona w przeciwienstwie do diane po ktorej zle sie czulam i tylam:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elizabethhh
mam 18 lat i biore cyprest juz 4 miesiace poprawa jest znaczaca cera jest gladka bez wloskow i chrost (a wygladalam strasznie)zadnych plam nie mam wiec pewnie te brazowe plamy od slonca masz. cyprest jest swietny jestem zadowolona. diane slyszalam ze jest przestazaly i sie tyje;/ po cyprescie nie przytylam ani grama:) co wiecej widze tylko same korzysci a co do wieku... to od 18 spokojnie mozna brac.. bez obaw.moja mama jest ginekologiem i raczej nie przepisalaby mi trucizny!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roolez
ja tez biore cyprest po diane 35 i widze znaczaca roznice z korzyscia dla cyprestu. nie tyje po cyprescie. nie cierpie na depresje a po dianie to mialam takiego dola:/ no i nie mam wysieku z sutkow co w przypadku diany bylo non stop:/ cyprest jest lepszy od diane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×