Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Łukaaszz

Pozytywny test ciążowy

Polecane posty

Gość Łukaaszz

Witam Kochałem się z moją dziewczyna ostatnio 21.07, po kilku dniach od stosunku zrobiła sobie test ciążowy i wyszedł on pozytywnie (test ciążowy robiła jakoś po 4-5 dniach po stosunku). Dziewczyna bierze tabletki antykoncepcyjne (dzień przed naszym spotkaniem pominęła jedna tabletkę). Myślałem, że test może się mylić ale parę dni później, nie wiem dokładnie czy 2-3 dni zrobiła kolejny test i również wyszedł pozytywnie. Wczoraj po 11stu dniach od stosunku była w ginekologa, zrobił jej badanie USG ale niczego nie wykrył, żadnego zarodka kompletnie nic. Dziewczyna ma dostać okres 8mego sierpnia i lekarz powiedział, że jak się zacznie spóźniać to możliwe, że jest w ciąży. Mam pytanie czy test ciążowy może pokazać po tych paru dniach(między 5-8), że dziewczyna jest w ciąży?? Lekarz sprawdzając na USG po tych 11 stu dniach powinien chyba coś widzieć, że się zagnieżdża?? Czy jednak test mógł się mylić i dziewczyna jednak dostanie okresu? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Łukasz niech twoja dziewczyna idzie na badanie krwi beta hcg i wszystko będziecie wiedzieć powyżej 5 to oznacza ciążę może być niższy wynik ale on się podwaja rośnie np dziś zrobicie i będzie 2 ale za dwa dni może być już 6 .usg jest ok w ok 6-7tyg czyli dwa tygodnie po okresie wtedy widać już serduszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukaaszz
Wszystko fajnie tylko czy biorąc tabletki antykoncepcyjne i pomijając jedną z nich można od tak odrazu zajść w ciążę?? Przecież te związki chemiczne, które są w tabletce anty utrzymują się w organizmie jeszcze przez jakiś czas i powinny działać?? Ehhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Tak.Biorąc tabletki antykoncepcyjne i pomijając jedną z nich MOŻNA tak od razu zajść w ciążę.Pigułki działają na zasadzie hamowania dojrzewania jajeczka, ale jeśli zapomni się o pigułce, to zahamowane jajeczkowanie może zajść prawie natychmiast (w ciągu 12 godzin).W przypadku zapomnienia tabletki należy co najmniej przez 7 dni stosować dodatkowo prezerwatywę (czasem dłużej, według wskazówek w ulotce).A dwa pozytywne testy wskazują raczej na ciążę, niż na cokolwiek innego.Tabletki antykoncepcyjne na ogół nie zaburzają wyniku.Niech Twoja dziewczyna zrobi trzeci test, 21 dni po stosunku.Będzie wiarygodny w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Łukasz, mi kiedyś znajomy lekarz powiedział, ze test wykonany po 7 dniach powinien dać wiarygodny wynik. Zrobiliście test wcześniej, cóż, moze akurat tak czuły, ze juz pokazał wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Testy ciążowe zbyt wcześnie wykonane z reguły są fałszywie negatywne (tzn.nie pokazują ciąży, mimo że kobieta w niej jest).Jeżeli jednak dwa wczesne testy pokazały wynik pozytywny, to na 99% ona jest w ciąży.Przykro mi.Czy może raczej: gratuluję.Bo z powodu dziecka nikomu nie powinno być przykro.Ktoś, kto się decyduje na uprawianie seksu, powinien wiedzieć, że:1.Nie ma 100% antykoncepcji.2.Nieprawidłowe stosowanie antykoncepcji zwiększa ryzyko niepożądanej ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie też się wydaje jak dwa testy są pozytywne to tylko gratulować będziecie rodzicami,za 2-3 tyg idźcie na kolejne usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi pierwszy test ciążowy wyszedł 12 dni po stosunku więc ona musiała zająć w ciążę wcześniej , test 5-8 dni po stosunku by nie wyszedł !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukaaszz
Wszystko fajnie niektórzy już składają gratulację... To teraz podajcie mi jakiś link do takiego testu (z moczu), który można kupić w aptece czy w sklepie i wykrywa ciąże po kilku dniach od stosunku??? Po 4-5 dniach mogło nawet nie dojść do zapłodnienia a co dopiero do ciąży.. Poza tym chyba na usg dopochwowym lekarz by już widział jakiś malutki pęcherzyk??? Jeśli ten super czuły test coś pokazał?? Zresztą organizm wytwarza hormon HCG (który odpowiedzialny jest za uzyskiwany wynik na teście) który pojawia się już po 7 dniach od zapłodnienia (a nie od stosunku). Nie możliwe jest aby organizm wytwarzał ten hormon już od pierwszych dni po stosunku... Piszę tutaj nie z doświadczenia tylko z różnych wypowiedzi lekarzy na necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super czuły jest test z krwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Łukasz.Niech dziewczyna zrobi test z krwi.Ten jest wiarygodny nawet w 99,99%, wystarczy Ci? Po drugie, jak tu już pisały dziewczyny, ona mogła zajść w ciążę nieco wcześniej, niż przypuszczacie (ta zapomniana tabletka mogła wcale nie być przyczyną).Nawet przy prawidłowym stosowaniu to się zdarza w kilku przypadkach na 1000.A po trzecie, do zapłodnienia dochodzi z reguły w ciągu pierwszych 72 godzin po stosunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukaaszz
Dziewczyna dostała w czwartek wieczorem okres :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Jeśli miała wcześniej dwa pozytywne testy, to raczej nie był zwykły okres.Może po prostu zapłodnione jajeczko obumarło-tak się zdarza nawet w 40% zapłodnień.Dla pewności powtórzcie test za około 2 tygodnie (jeśli było to wczesne poronienie, wcześniej nadal może być pozytywny).Krwawienia z dróg rodnych po teście pozytywnym trzeba obserwować, bo czasami może to wskazywać np.na ciążę pozamaciczną.Wszystkiego dobrego Wam życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukaaszz
Noi dupa... ja już sam zgłupiałem... Nie dostała okresu.. mówiła mi tak specjalnie bo widziała jak się martwię w pracy i powiedziała, że dostała okres... Teraz okres spóźnia się jej 2 dni ale to może przez te tabletki antykoncepcyjne.... Bo przestała je brać przez jakieś 4 dni i po wizycie u gina zaczęła je brać spowrotem, to może coś się jej rozregulowało... Ja i tak nie jestem do końca przekonany co do tej ciąży.... nie istnieje taki test, który pokaże ciążę po 4 dniach od stosunku... możliwe, że pozytywny test pokazał jej z poprzedniego stosunku sam już nie wiem... W duchu liczymy, że dostanie jeszcze okres :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A widziałeś ten test ciążowu z wynikiem pozytywnym w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Niech powtórzy test.Albo zaprowadź ją na badanie krwi.Oj, dzieci, dzieci.Co to da, że się będziecie oszukiwać? Posłuchaj, to jest tak: JEDEN test czasami może dać błędny wynik.Dwa-bardzo rzadko.Ale trzy (lub test z krwi)-to niemal niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukaaszz
Pogadam z nią o teście na krew.. Ale ja i tak nie wierzę w to, że testy po tak krótkim czasie od stosunku wyszły pozytywnie (macie rację nie widziałem tych testów). Chyba, że nagle jest jedyną kobietą na świecie, u której testy wykryły ciążę tak szybko hmmm.. Wątpię, że kłamie z tymi testami.... ona też nie chce być w ciąży... ehhh Zanim pewnie ogarnie ten test na krew to ja się chyba szybciej wykończę psychicznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukaaszz
Mam jeszcze jedno pytanie ciąża jest liczona od daty ostatniej miesiączki?? (gdzieś tak wyczytałem..chyba za dużo czytam) Czyli jeśli ostania miesiączkę miła coś koło 7-8 lipca to po naszym stosunku 21.07 i pójściu do ginekologa 1.08 powinno być już coś widać na usg?? (a lekarka mówiła, że kompletnie nic nie widzi) W necie każdy pisze co innego ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po niespełna 2 tygodniach od stosunku żaden lekarz na usg nie wykryje ciaży, nie ma to szans, zbyt wcześnie. a o jakim spóźnieniu okresu mówisz skoro na początku pisałeś że okres ma mieć 8.08?! Test czasem może wyjść fałszywie pozytywny. A poza tym skoro nie widziałeś tych testów a z tego co widzę to oboje już panikujecie więc może jej test wcale nie był pozytywny tylko ona np. wzięła miejsce na drugą kreskę za kreskę. Albo spojrzała zbyt późno i zaszły reakcje na teście ale nie przez ciążę. a dlaczego ona w ogóle tak prędko zrobiła test ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukaaszz
Ja nie wiem czemu zrobiła tak szybko test sam się zdziwiłem... W aptece jej podobno taki super czuły test polecili, który już wychodzi po paru dniach od stosunku... hmmm Co do okresu powinna mieć 8.08 ale może przez te tabletki antykoncepcyjne coś się jej poprzestawiało w czasie ?? No sama mi tak powiedział, że się jej okres już 2 dni spóźnia hmmm W sumie jeśli doszło do stosunku 21.07 to od tej daty, nie wiedząc kiedy doszło do zapłodnienia (najszybsza możliwość to chyba 72 godziny po stosunku) to w jakim terminie na usg może być coś widać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyna robi Cię w balona. Pewnie z innym jest w ciazy a tobie wmawia ze to twoje i dlatego test wyszedł tak szybko pozytywny. Ja na twoim miejscu dokładnie bym wszystko przeanalizował. Mówi Ci że nic nie widać bo wie że to jeszcze za wcześnie będzie Cię tak oszukiwać a potem powie że to wcześniak. Ta sprawa śmierdzi na kilometr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaaaaania
Słuchaj generalnie do zapłodnienia potrzebny jest plemnik i jajo. Wiesz, że plemniki dostały się do dróg rodnych 21. Nie wiesz i nie jestes absolutnie w stanie stwierdzic kiedy mogło dojsc do owulacji - jajo moglo tego dnia już czekać w jajowodzie albo zostać uwolnione nawet 2-3 dni później wiec mozliwa data zaołodnienia oscyluje w okresie 21-24.07. Po zaplodnieniu zarodek bruzdkuje i migruje do macicy. Ta droga zajmuje średnio tydzień. Dopieropo tym czasie zarodek sie zagnieżdża i możemy realnie mówić o ciąży. Wtedy też zaczyna byc wytwarzana gonadotropina kosmowkowa (hcg) czyli hormon utrzymujacy ciążę. To ten hormon wykrywaja testy ciążowe. Najczulsze testy ciazowe z moczu teoretycznie wykryja ciaze po 7-11 dniach od zapłodnienia, ale z realną pewnością dopiero w dni spodziewanej miesiączki. Ja znając dokładną date owulacji pozytywny wynik dostalam dopiero 13 dni po zaplodnieniu. Ciąża jest śmiesznie liczona od ostatniej miesiaczki, podczas gdy do zapłodnienia dochodzi ok 14 dni po niej więcej przez pierwsze 2 tygodnie ciąży nie ma jeszcze ciąży :) Do implantacji zachodzi pod koniec 3 tygodnia ciąży i teoretycznie wtedy wykrywaja ja testy. Na usg zarodek widać kolo 6-8 tygodnia. Zrobcie test z krwi - wynik jest wtedy w pelni wiarygodny. Co więcej na podstawie ilości hormonu mozna oszacowac z grubsza ktory to tydzień ciąży. Czasen niektóre choroby dają pozytywny test ciążowy przy jej braku, absolutnie nie można tego zlekcewazyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Ciąża jest liczona od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, ponieważ większość kobiet (już o lekarzach nawet nie wspominając) nie jest w stanie stwierdzić, kiedy realnie doszło do zapłodnienia.Ja jednak się obserwowałam, i ustalałam datę porodu na podstawie ostatnich dni płodnych, a nie miesiączki.U mnie to nie miałoby sensu, bo mam nieregularne cykle.Ostatnią miesiączkę przed ciążą miałam pod koniec lutego, ale OWULACJA i zapłodnienie były dopiero w kwietniu.:) Dlatego dziś wiek ciąży podaje się na DWA sposoby.Tradycyjnie, wg ostatniej miesiączki-oraz na podstawie usg.Ten drugi jest bliski rzeczywistej dacie zapłodnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Jeżeli dwa testy wyszły pozytywnie, to istnieją w zasadzie dwie możliwości:1.albo testy były wadliwe (czytałam nawet o dziewczynach, które kupują już zużyte pozytywne testy ciążowe, by zmusić faceta do ślubu), 2.albo ona była w ciąży już wcześniej. Niech dziewczyna zrobi trzeci test-przy Tobie.Jej opór przed testem z krwi może wynikać z tego, że takie badanie pokazuje nie tylko, CZY kobieta jest w ciąży, ale także-JAK DŁUGO w niej jest.Co do usg to w 6 tygodniu ciąży (licząc od daty możliwego zapłodnienia) zarodek jest już dobrze widoczny na usg.W 3-4 tygodniu-jeszcze nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyna najzwyczajniej Cię wrabia w dziecko. Niech zrobi bhcg i wtedy można odczytać mniej więcej który to tydzień. Następna sprawa jak pójdziesz z nią na usg lekarz ci powie który to tydzień ciazy. Dziewczyna kłamie a Ty jej wierzysz w jakieś bzdury. To dziecko jeśli test był pozytywny to raczej nie jest z tego stosunku o którym pisałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukaaszz
dzięki za odpowiedzi... W piątek się mam z nią spotkać to jej powiem żeby poszła na betę. Jestem tylko ciekaw czy istnieje jakiekolwiek prawdopodobieństwo, że to dziecko jest jednak moje?? Rozumiem, że jak pójdzie na betę powiedzmy w przyszłym tygodniu to po wyniku np. będzie wiadome, że jest to 3ci tydzień ciąży i rozumiem, że to moje dziecko? Jeśli wyszły jej te pozytywne testy tak szybko to 11.08 miną 3 tydzień od stosunku.... Czyli beta powinna pokazać 3tygodniową ciąże?? No bo tak by wynikało z testów, że już ten hormon odpowiedzialny na pozytywny wynik testów się wytwarzał w organizmie... Chyba, że poziom hormonu będzie większy i np. będzie to ciążą 4ro tygodniowa to na 100% nie jest moje dziecko..... Zresztą jakby wykazało 3 tygodnie po stosunku ciążę 3tygodniową to też nie będzie moje dziecko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Wiesz.Gdyby pokazało 3 tygodnie od stosunku trzytygodniową ciążę, to to raczej jest Twoje dziecko.Problem zacznie się, jeśli ciąża jest starsza, niż Wasz ostatni stosunek.Mój mąż (wtedy chłopak) nie miał takich problemów.Wiedział, że kochaliśmy się w sam dzień mojej owulacji, więc powiedział:"Do zobaczenia, synu, za 9 miesięcy!"-nie było możliwości, żeby to nie był jego syn.:) Dlatego, moim zdaniem, mężczyźni powinni także notować sobie, kiedy uprawiali seks.Byłoby mniej takich, którzy wychowują nie swoje dzieci.Powiedz dziewczynie, że beta-hcg pozwala też sprawdzić, czy to nie jest ciąża pozamaciczna.A to może ocalić jej życie.Wtedy może łatwiej się zgodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukaaszz
Ja mam tylko ciągle jedną sprawę, której nie mogę skumać.... jakim cudem 4-5 dni po stosunku testy wyszły pozytywne.. Kogo bym się nie pytał, gdzie nie czytam to jest niemożliwe.... Po prostu nie ma takich testów nawet do kupienia... hmmm Czyli wychodzi na to, że jeśli jest w ciąży to nie jest moje dziecko.. Chociaż liczymy, że jeszcze dostanie ten okres... Ona też nie chce być w ciąży..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nieciekawa sytuacja dla Ciebie bo masz rację 4dni po stosunku pozytywny test jest raczej mało prawdopodobny, coś tu jest nie halo.A może pamiętasz przed ostatnie zbliżenie ? Jeśli Ona jest w ciąży to może to jednak twoje dziecko.Jak masz podejrzenia to testy na ojcostwo ale to jak urodzi się dziecko.powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie osoba wyżej ma rację. Uczepiles się tego 21.07 a skoro wtedy był ostatni jak piszesz stosunek to znaczy że wcześniej też współżyliscie. W takiej sytuacji test faktycznie mógł wyjść bo ciąża jest starsza niż myślisz. Choć nie na tyle żeby lekarz wykrył ja na USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×