Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kasiaszatanistka1994

Spis powszechny fanów metalu na kafeterii!

Polecane posty

Już założylam dziś podobny temat, ale utonął w deibiliźmie i podszywach. Wiem, że jest was tutaj troche, drodzy kafeteryjni fani metalu. Chciałabym wiedziec ilu was tu jest, i dowiedziec sie czegoś o was, bo często z wami dyskutuje, a nic o was nie wiem. :P wypelnijcie prosze poniższą ankietę, ja ją wypełnie jako pierwsza aby was ośmielić: Imię: Kamila Rocznik: 1994 Od jak dawna słuchasz metalu? Od 6 lat Gdzie mieszkasz? Małopolska Jaki jest twój ulubiony zespół? Death Które gatunki metalu lubisz najbardziej? thrash, death, black, folk, klasyczny heavy Jak często chodzisz na koncerty? Obecnie dośc rzadko, raz na kilka miesięcy, kiedyś częściej Najlepszy koncert życia? Slayer, Megadeth i Vader w Łodzi 11.04.2011 Potrafisz grać na jakims instrumencie? Oczywiscie. Ubierasz sie jak "metal"? Tak. Słuchasz muzyki na komputerze czy na czymś lepszym? różnie Kupujesz płyty, czy ściągasz mp3 z internetu? staram sie kupować płyty, ale mp3 tez nie pogardzę. Czego słuchasz oprócz metalu? Punku, klasycznego rocka, troche rapu, folku, jakiś ambient itd. zapraszam do wypełnienia ankiety :) teraz wychodze z domu i nie bedzie mnie na forum do późnego wieczora, mam nadzieje że jak wróce to sie nie zawiode odpowiedziami, bo lubie czytać jak ludzie piszą o sobie:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up ! za to że sie starasz !@

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imię: Kamila Rocznik: 199... Od jak dawna słuchasz metalu? Od roku, od kiedy dostałam pracę na skupie złomu słucham różnego metalu. Nierdzewnego, aluminium, mosiądzu. Miedź na przykład prawie wcale nie dźwięczy. Gdzie mieszkasz? W bloku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kasiaszatanistka1994 dziś , przecież wiadomo że to ty jesteś the best.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co mi tam podniose ci temat
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Imię: Moorland Rocznik: 3 era przed chrystusem Od jak dawna słuchasz metalu? Od dziecka Gdzie mieszkasz? UK Jaki jest twój ulubiony zespół? Hammerfall w tej chwili Które gatunki metalu lubisz najbardziej? power, folk, nu, hard Jak często chodzisz na koncerty? Nieczęsto Najlepszy koncert życia? Sabaton kilka lat temu Potrafisz grać na jakims instrumencie? Nie Ubierasz sie jak "metal"? Tak Słuchasz muzyki na komputerze czy na czymś lepszym? Mam dobre głośniki :P Kupujesz płyty, czy ściągasz mp3 z internetu? staram się kupować pliki Czego słuchasz oprócz metalu? rocka, popu, wszystkiego "alternatywnego", indie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moorland wypier/dalaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I TAK KAŚKA JEST THE BEST !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o, kogucik też tu jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gimbaza Kasia dalej truje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Imię: Anka Rocznik: 1985 Od jak dawna słuchasz metalu?: 15 lat Gdzie mieszkasz? podkarpacie Jaki jest twój ulubiony zespół? iron maiden Które gatunki metalu lubisz najbardziej?: heavy, trash Jak często chodzisz na koncerty? rzadko Najlepszy koncert życia? kult Potrafisz grać na jakims instrumencie? nie Ubierasz sie jak "metal"? czasem Słuchasz muzyki na komputerze czy na czymś lepszym? na kompie Kupujesz płyty, czy ściągasz mp3 z internetu? mp3 Czego słuchasz oprócz metalu? rock, hard rock,reggae, punk, blues

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No już jestem :) No, no, ktoś odpisał tak jak chciałam, nie spodziewałam się :P Moorland, 3 era przed chrystusem, oznacza, ze masz 30 lat? Wiek chrystusowy to 33 lata, jeśli "erą" nazywasz rok, to 33 lata - 3 lata = 30 lat :P a może to jakiś bardziej skomplikowany szyfr? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie, tak mi się tylko napisało, ale logiką mnie zaskoczyłaś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moorland, ale HammerFall i Sabaton to Neopower, a nie Power. Klasyczny Power Metal z lat 80-tych, jak Riot, Jag Panzer, Liege Lord, Griffin, Helstar, Medieval Steel, Warlord (HammerFall ich coverovał), Agent Steel, Attacker, Abattoir, Lääz Rockit, czy Metal Church, jest bliższy Heavy, Speed, czy nawet Thrashowi, ale niestety mainstreamowa prasa metalowa, od lat 90-tych, wrzuca neopowerowe zespoły do wora z napisem "Power Metal", wprowadzając wiele osób w błąd. Poniżej klasyczny US Power Metal, na przykładzie Liege Lord: https://www.youtube.com/watch?v=H2wCu3qwUpM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Imię: Puolan naarassusi Rocznik: 1982 Od jak dawna słuchasz metalu? Od 21 lat. Gdzie mieszkasz? Warmia Jaki jest Twój ulubiony zespół? Obecnie Mgła, Blut Aus Nord, Panopticon i Electric Wizard Które gatunki metalu lubisz najbardziej? Black i doom, oczywiście. :P Choć tak naprawdę lubię wszystkie oprócz tzw. new metalu i wszystkiego, co ma w nazwie "core". Jak często chodzisz na koncerty? Nie tak często, jak bym chciała. :( Najlepszy koncert życia? Jeszcze przede mną. Potrafisz grać na jakims instrumencie? Dajcie mi gitarę, to zobaczymy, czy dalej potrafię. :P Ubierasz sie jak "metal"? Tak. Ale tylko po godzinach. Słuchasz muzyki na komputerze czy na czymś lepszym? Różnie Kupujesz płyty, czy ściągasz mp3 z internetu? Jedno i drugie. Czego słuchasz oprócz metalu? Rock, blues, jazz, folk, muzyka klasyczna (w tym opera), darkwave, czasem jakiś punk z lat 70. i 80. Kocham Depeche Mode. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakie to nowoczesne nazywać wszystko co nowe "neo", jeszcze zarzuć sobie okulary zerówki. Ja to nazywam power metalem, to JEST powermetal. Od twojej młodości minęło 30 lat (jak nie lepiej), rynek muzyczny się zmienił. Czas się z tym pogodzić. Sorry, ale nie będę się wykłócała o nazewnictwo, mam uczulenie na muzyczne snoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
siem zgłaszam siem :) Imię Marcin rocznik 78 Ulubiony zespół Samael i Impaled Nazaren Ja to taki black ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"jakie to nowoczesne nazywać wszystko co nowe "neo"" Ale to nie jest mój wymysł. Ta szufladka istnieje właśnie od lat 90-tych i np. kiedyś w Empiku widziałem jakąś kasetę Rhapsody z Mystic Production z okrągłą czarną naklejką z białym napisem "Melodic Symphonic Neopower Metal from Italy". Po drugie, czy nazywanie Rockiem neoprogresywnym (to też nie mój wymysł) takich zespołów, jak Marillion, Pallas, Pendragon, Arena, Asia, Eloy od 1980 wzwyż, czy Emerson Lake & Palmer z lat 90-tych, gdyż różnią się od prog rockowych z lat 60-tych i 70-tych, jak King Crimson, Pink Floyd, Eloy z lat 1971-79, wczesne Yes, Rush, Genesis, Emerson Lake & Palmer, Pulsar, Magma itp., jest pejoratywne? Nie sądzę. "nie będę się wykłócała o nazewnictwo" Ale ja NIE CHCĘ się z nikim wykłócać. Wyraziłem jedynie swoje zdanie, ale skoro ja jestem złym snobem, to co w takim razie powiesz o tym dość znanym gościu? https://www.youtube.com/watch?v=iVn9Ny3BDbs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodawanie kolejnych śmiesznych kategorii przypomina mi trochę zabieg marketingowy HIM i ich "love" metal, a ta nalepka jest czymś z czego się można pośmiać za jej pretensjonalność (i ludzie się śmieją, bo to jest głupota). Ciekawe co sami muzycy powiedzieliby na takie określenie. Gościa nie znam i jakoś mnie nie interesuje. Jak dla mnie - jeżeli zespół (lub producent) sam siebie określa w dany sposób to ja to po prostu przyjmuję, skoro Sabaton jest w kategorii "power metal" to nie będę z racji daty dodawała neo. Może być śmiesznie za kolejne 20 lat bo jak wtedy nazwiesz rozwój muzyki? Superneopower metal? Zaraz wyjdą z tego kolejne ligi Pokemonów :P Druga dochodzi...idę spać. Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasię przerósł poziom dyskusji. Ona ma raptem 13 lat.... ludzie, z kim wy dyskutujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nazywam power metalem własnie zespoły takie jak Sabaton i Hammerfall, i nazwa" power metal" kojazy i kojazyła mi sie zawsze negatywnie, z takim właśnie cukierkowym kiczem reprezentowanym przez większośc takich zespołów, natomiast starsze grupy takie jak Helloween(stare Helloween z samego początku twórczości, lat 80), czy Running Wild to dla mnie "klasyczny power metal" i je szanuje :) Zresztą, przeciez to takie nieistotne bzdety, choć nie zgadzam sie z Moorland, że należy przyporządkować zespół do tego gatunku, do którego sami sie przyznają, np. takie Evanescence nazywa sie samo zespołem gothic metalowym co nie znaczy, że nim jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
akurat nie masz racji bo to jest po prostu rock/goth rock. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie, to zawsze był rock, możesz nawet sama sprawdzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No sprawdziłam na angielskiej wikipedii, faktycznie określają sie sami jako rock, ale media muzyczne okreslały ich jako gothic metal, nu metal, metal symfoniczny, metal alternatywny, metal progresywny, heavy metal itd. :P Nie wiem w sumie po co kłócić sie nad etykietkami, przeciez oznaczenia gatunków mają tylko charakter pomocniczy, i moga sie zmieniac z czasem, według mnie do dzisiejszych czasów bardzie pasuje podział: klasyczny power metal(stary) - power metal(współczesna stylistyka), niż power metal(stary) - neopower(współczesna stylistyka) bo ta druga propozycja to nazywanie gatunku z perspektywy czasowej lat 80/90, natomiast moja propozycja to perspektywa czasów dzisiejszych. Zreszta po co to pisze, dyskusje o szufladkach są jałowe, niektórzy pogrązają sie w takich nie prowadzących do niczego rozważaniach, zamiast skupić sie na tym, co naprawde istotne, tutaj jest to np. sama muzyka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pamiętam ich tylko określanych mianem rocka (czasami gotyckiego co szczerze mówiąc pasuje, to był ten sam wór co HIM, the Rasmus i inne perełki tego okresu). :P Tak poza tym sama w to nie wierzę ale zgadzam się z tobą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moorland, termin Neopower Metal powstał w 1997, jako określenie muzyki HammerFall, Edguy itp. Gdzieś tak pod koniec lat 90-tych, zaczęto ten termin stosować jedynie na określenie muzyki zespołów, jak Stratovarius, Sonata Arctica, czy Rhapsody, u których klawisze stanowią jeden z głównych instrumentów, zamiennie z terminem "Melodic Power" lub "Symphonic Power", natomiast HammerFall, prasa zaczęła określać po prostu "Power Metalem", później termin już funkcjonował dla ogółu neopowerowych zespołów. "nazwa" power metal" kojazy i kojazyła mi sie zawsze negatywnie, z takim właśnie cukierkowym kiczem reprezentowanym przez większośc takich zespołów" Jak większości ludzi i właśnie dlatego chciałem na to zwrócić uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pytanie - co to wnosi do dyskusji i czy w ogóle jest sens o tym wspominać ;) chciałam pominąć chamstwo kasi, ale skoro je popierasz to zwrócę uwagę - nazywanie muzyki którą ktoś słucha i lubi "cukierkowym kiczem" to właśnie taki muzyczny snobizm i nie przystoi nikomu kto ma więcej niż 15 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×