Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kasiaszatanistka1994

Spis powszechny fanów metalu na kafeterii!

Polecane posty

Gość gość
Kasiaszatanistka1994 wczoraj Aha i dodam jeszcze, że gdy podalam mu link do tego tematu, to powiedział, że nie wierzy że jestescie z roczników, które podajecie, bo macie pomaranczowe nicki, więc jesteście niewiarygodni cool.gif 1.Metal to "młodzieńcza niesłuchalna muzyka, z której sie wyrasta", i że "za 5 lat sie o tym przekonam", a to dlatego, że "ma kolege co ma 27 lat i kiedyś był metalem, ale z tego wyrósł" smiech.gifcool.gif xxx Aha czyli mam udowodnić, że nie jestem wielbłądem :) A niech sobie myśli co chce, niech się wypcha, gdzieś to mam. Powtórzę tylko, mam 37 lat, mój mąż 38 i oboje słuchamy metalu, ale on nie siedzi na kafe i nie dogryza Kaśce. :) Co do wyrastania, to wyrasta się z Hanny Montany :) Z metalu się nie wyrasta, tylko zmienia nurty, poszukuje szerszego bogatszego brzmienia, ponieważ z wiekiem ucho robi się inne, często delikatniejsze co zrozumiałe, bo się starzeje. Więc takie Cannibal Corpse, czy Morbid Angel wypiera coś bardziej melodyjnego i w/w słucha się sporadycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymek  ogoniasty
Imię: Szymon Rocznik: 1987 Od jak dawna słuchasz metalu? Od 6 lat Gdzie mieszkasz? Wielkopolska Jaki jest twój ulubiony zespół? black sabbath, candlemass, dio, dragonforce, edguy, ensiferum, fairyland, gaia epicus, gamma ray, gallows end, helloween, iron maiden, judas priest, katatonia, lordi, megadeth, primal fear, reinxeed, riverside, running wild, sabaton, saxon, vision divine, wasp, aria, epidemia (rus), ac dc, accept, my dying bride, nightwish, rage, sentenced, xandria, unsun, turisas Które gatunki metalu lubisz najbardziej? klasyczny, heavy , power, symfoniczny, death, doom Jak często chodzisz na koncerty? Jeszcze nie byłem nigdy :( - nie mam z kim :( :) Najlepszy koncert życia? - jak wyżej Potrafisz grać na jakims instrumencie? chyba nie..... :) Ubierasz sie jak "metal"? Tak. Słuchasz muzyki na komputerze czy na czymś lepszym? zależy co znaczy "coś lepsze" ogólnie to z komputera - mam zestaw: głośniki - paradigm studio 20v5 , końcówke mocy rotel rb-990bx i dac/przedwzmacniacz audio-gd nfb10es3 Kupujesz płyty, czy ściągasz mp3 z internetu? Tylko z internetu w formacie flac i mp3 (nie mam w komputerze ani w domu odtwarzacza cd !:(:) Czego słuchasz oprócz metalu? raczej niczego - ale poniekąd muzyka filmowa i zespół "desert rose band" - country

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co myślisz o nowym wokaliście dragonforce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zacząłeś słuchać metalu mając 21 lat? W życiu nie spotkałam osoby, która zaczeła słuchac metalu dopiero jako osoba dorosla :) Ani takiej, która nigdy nie była na koncercie, choć nie, takie osoby spotykałam, ale były zwykle bardzo młode :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a zanim spotkalas sie pierwszy arz metalem kasiaszatanistka to czegos sluchalas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja na szczescie mialem rodzine, ktora sluchala metalu, wujek i w ogole i oni mi pokazali rock, limp bizkit, jak mialem 3 lata czy 2 to mi wujek slayera wlaczal w sluchawkach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasia - trochę jak u mnie, moja siostra też za metalem nie przepada, słucha głównie rapu i popu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale jak mozna w ktoryms momencie stwierdzic, o slucham metalu od 6 lat. przeciez jak ktos jest muzyczny, to muzyka powinna byc z nim od dziecka, co to za slucham metalu od 8 lat :/. ja moge powiedziec np gram na perkusji 10 lat, ale slucham metalu? A co metal to nie muzyka tylko metal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo ktoś mógł wcześniej nie słuchać/nie znać metali, nie być zainteresowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no ale co traktujecei jakby metal nei byl muzyka, tylko czyms innym. to muzyki wczesniej nie sluchaliscie?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mogli słuchać innej muzyki, niekoniecznie metalu. Do niedawna nie słuchałam indie, dlatego mówię, że słucham indie od roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tego nie rozumiem k******. to jest jakies p********e szufladkowanie muzyki i ograniczanie sie... Nie slucham hiphopu slucham indie, nie sluchamr ocka slucham metalu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobra, znowu leków nie wziąłeś. Muzyka ma swoje gatunki, szufladkuje się dla ułatwienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znowu lekow nie wziales xd. muzyka to muzyka, jak ktos p******i ze tego nie slucha bo slucha tego to jest zwyczajnie ograniczony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie, nie słucha się jednego, a słucha się drugiego bo akurat taki się ma gust. Nie trzeba lubić każdego gatunku. Ja np. nie lubię hiphopu i r&b, drażnią mnie te gatunki muzyczne, ale nie stoi za tym żadna idea.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można nie lubic danego gatunku, ale to nie znaczy, ze dany gatunek jest slaby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy powiedziałam, że jest słaby? Tylko tyle, że nie lubię. Po to jest to szufladkowanie, pomaga określić preferencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oki. Ale tez jak ktos jest wszechstronny to nie powie nie lubie tego gatunku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak ktoś nie jest pretensjonalnym dupkiem to nie będzie się czepiał, że ktoś nie lubi danego gatunku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja sie nie czepiam, po prostu zwracam uwage na to ze jest to oznaka ograniczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie jestem muzykiem, słucham tylko tego co mi się podoba, nie będę zmuszała się do "lubienia" czegokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szymek ogoniasty
"co myślisz o nowym wokaliście dragonforce?" wg mnie ujdzie - ale poprzedni był o wiele lepszy ich ostatni album - też ujdzie - ale i tak gorszy niż poprzednie. najbardziej ze wszystkich przeze mnie wymienionych lubię: wasp, running wild, helloween, gamma ray, black sabbath (ale tylko ich albumy od 1986-1995r) , judas priest, katatonia , Eluveitie, nightwish, megadeth @MizantropiaOdraza1994 przedtem słuchałem vocal/melodic trance i deczko country , co do "W życiu nie spotkałam osoby, która zaczeła słuchac metalu dopiero jako osoba dorosla Ani takiej, która nigdy nie była na koncercie" - ANo widzisz - każdy jest inny :) A miałbym do was pytanie: Jeśli chodzicie ubrani "na czarno - metalowo" - to z regóły w czym? np kurtka skórzana - tak z ciekawośći pytam - bo gdzieś czytałem iż szufladkuje się "metalowców" po ubiorze - np ci w skórzanych kurtkach słuchają black metal itp itd. Bo ja na codzień "wyjśćiowo" chodzę w: -czarna kurtka m65 (8 letnia) -buty glany czarno-bordowe -czarna koszulka z długim rękawem/sweter -spodnie z regóły czarne sztruksowe dzwony (lub skórzane) albo"bojówki" - :(:)samochód też mam niestety czarny (bmw e87 2008r 2.0 170km) :):( A wy - co ubieracie - żeby lepiej się identyfikować z muzyką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szymek ogoniasty
"co myślisz o nowym wokaliście dragonforce?" wg mnie ujdzie - ale poprzedni był o wiele lepszy ich ostatni album - też ujdzie - ale i tak gorszy niż poprzednie. najbardziej ze wszystkich przeze mnie wymienionych lubię: wasp, running wild, helloween, gamma ray, black sabbath (ale tylko ich albumy od 1986-1995r) , judas priest, katatonia , Eluveitie, nightwish, megadeth @MizantropiaOdraza1994 przedtem słuchałem vocal/melodic trance i deczko country , co do "W życiu nie spotkałam osoby, która zaczeła słuchac metalu dopiero jako osoba dorosla Ani takiej, która nigdy nie była na koncercie" - ANo widzisz - każdy jest inny :) A miałbym do was pytanie: Jeśli chodzicie ubrani "na czarno - metalowo" - to z regóły w czym? np kurtka skórzana - tak z ciekawośći pytam - bo gdzieś czytałem iż szufladkuje się "metalowców" po ubiorze - np ci w skórzanych kurtkach słuchają black metal itp itd. Bo ja na codzień "wyjśćiowo" chodzę w: -czarna kurtka m65 (8 letnia) -buty glany czarno-bordowe -czarna koszulka z długim rękawem/sweter -spodnie z regóły czarne sztruksowe dzwony (lub skórzane) albo"bojówki" -włosy brązowe naturalne związane w "kucyk" o długośći 60cm - :(:)samochód też mam niestety czarny (bmw e87 2008r 2.0 170km) :):( A wy - co ubieracie - żeby lepiej się identyfikować z muzyką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"tylko ile osób sie nim interesuje, wbrew pozorom, nad czym ubolewam, tylko niewielki procent fanów metalu." No niestety masz rację, bo mimo iż dzisiaj są bancampy, youtube itp., dzięki czemu jest łatwiej zagłębić się w underground i nie trzeba zamawiać zinów, z których można by się dowiedzieć o zespołach, o których nie piszą w chłammerze. Poza tym, dema, albumy, single, EPki i splity, można zamówić przez allegro, albo stronę wykonawcy, bądź wytwórni, a przesyłki na poczcie nie giną tak często, jak miało to miejsce jeszcze w latach 90-tych. "A niech sobie myśli co chce" Dokładnie! Zresztą pisałem niedawno, że on się z nią tylko droczy, do czego sam się przyznał. "Z metalu się nie wyrasta, tylko zmienia nurty, poszukuje szerszego bogatszego brzmienia, ponieważ z wiekiem ucho robi się inne, często delikatniejsze co zrozumiałe, bo się starzeje. Więc takie Cannibal Corpse, czy Morbid Angel wypiera coś bardziej melodyjnego i w/w słucha się sporadycznie." To zależy, bo mój kuzyn, który jest po 40scte, ogranicza się do Black, Death i Thrash. Ja najczęściej słucham głównie War (podgatunek Black Metalu) i szwedzkiego Death Metalu, choć obecnie słucham więcej Rocka progresywnego, niż dawniej. ostatnio zagłębiam się w nurt zwany Retro Prog, który odkryłem dzięki niemieckojęzycznej wikipedii ( po prostu artykuł o Rocku progresywnym, właśnie w tym języku był napisany na medal), ale niestety w większości przypadków, to po prostu Neoprog, Pop-Rock lub Rock alternatywny. Na szczęście są ciekawe zespoły z tego nurtu, inspirujące się klasykami z lat 70-tych i tu na szczególne wyróżnienie zasługuje amerykański zespół Astra. Ich debiut z 2009 brzmi tak, jakby był nagrany w 1973, ale jednocześnie nie jest kalką klasyków. ich muzyka, to wypadkowa King Crimson, Yes, Pink Floyd i Black Sabbath. Poniżej wklejam tytułowy kawałek z debiutu w wersji koncertowej z festiwalu Roadburn: https://www.youtube.com/watch?v=C7uog8kI2kk Jak słychać, jest to wypadkowa King Crimson z okresu "Lizard", Yes z okresu "Closer To The Edge" i Pink Floyd oraz Black Sabbath z lat 70-tych (w obu przypadkach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podobno jest jakaś segregacja, ale ja się na tym nie znam. Na co dzień noszę spodnie rurki (czarne, granatowe, czasami "acid-wash"), dzwony, albo zwykłe proste jeansy z dziurami. do tego koszulka (czarna), biżuteria i tyle. Nic specjalnego. Zimą dorzucam swetry (zazwyczaj długie, obszerne), kurtkę parkę i czapkę "kondoma".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Jeśli chodzicie ubrani "na czarno - metalowo" - to z regóły w czym?" Ja na co dzień chodzę w ramonesce z narzuconą kataną, białych adidasach za kostkę, wpuszczone w klasyczne niebieskie, bądź grafitowe jeansy, ew. w bojówki camo metro. Kiedyś miałem białe jeansy, ale obecnie klasyczne jest ciężko zdobyć.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×