Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Wierzycie w Boga? Bo ja przestałam kiedy

Polecane posty

Gość gość

zostałam zgwałcona, matka umarła na raka, poroniłam i złamałam kręgosłup, będąc potrąconą przez pijanego kierowce (na zielonym świetle).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wierzycie w czlowieka? bo ja przestalem kiedy wyjasniono mi ze skoro nie jestem piekny inteligentny bogaty i cwany a do tego nie sprzedaje swojej d**y za pseudoprzyjazn ktorej jedyna zaleta jest to ze mam komu odwalac czarna robote na telefon to czeka mnie wylacznie krematorium 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wierzę w boga ale nie w chrześcijaństwo. Uważam , że istnieje reinkarnacja i niektórzy muszą odpracować złą karmę. W następnym wcieleniu będzie lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a mozesz sie poruszać po tym złamaniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba ze odrodzisz sie jako szczur to jest zalozenie reinkarnacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jak urodzisz się tym szczurem, to musisz prowadzić dobre życie aby awansować, np. na psa, później będąc dobrym psem, możesz znów awansować na człowieka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gorzej jak bedac psem bedziesz mial nawyki szczura a bedzc czlowiekiem nawyki psa :D halo tu ziemia pobudka skarbie :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, ale reinkarnacja jest oparta na faktach. Dlaczego niektóre zwierzęta są spokojne, miłe, grzeczne a inne są wrogie? Jedne chcą awansować na organizm wyższy, a inne to zaniedbują i zostaną zdegradowane. Nawet na logikę wziąć, to ma to sens. Inaczej jak wytłumaczysz fakt, że w każdej chwili gdy jakieś żywe stworzenie umiera, inne, dokładnie w tej samej chwili się rodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie to maja wyobraznie :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 143
nie wierze .. Nic nie wskazuje na jego istnienie .. PRzeciez jak stworzył 10 przykazań to powienien też sie do nich stosować .. Chodzi mi do 5 przykazania nie zabijaj.. Tworząc cholere , ospe , raki , trzesienia ziemi własnie popełnia grzech cięzki czyli zabija .. Jesli ktos jest mocniejszy, to tym bardziej obowiązują go reguły, bo jest ich swiadom .. Czlowiek jest mocniejszy od kota . Dlatego kotu mozna pozwolić na rozne wybryki i nie zmuszamy kotów do do mycia garnków po sobie .. Ten na górze powinien myć garnki po sobie i stosowac sie nie do 10 przykazań jak człowiek, tylko do 50 przykazań . Dlaczgo? Bo jest mocniejszy od nas ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale wy mało wiecie o Bogu. To nie on jest winien ludzkich problemów a władca tego świata Szatan. Co wy spodziewacie się raju pod panowaniem Złego? Jaki władca taki świat. A to że Bóg dopuszcza do pewnych rzeczy nie czyni z Niego wykonawcy tego wszystkiego. Ludzie sami sobie gotują taki a nie inny los bo chcą się sami rządzić na własną rękę. A tak się po prostu nie da. To tak jak kilkuletnie dziecko puścić w samopas. Człowiek potrzebuje wskazówek od Boga jak żyć i postępować. dopóki sam tego nie zrozumie nigdy nie będzie podejmował mądrych i sprawiedliwych decyzji. No ale skoro każdy wie lepiej jak żyć to co się dziwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A to czasem nie Bóg jest twórcą szatana? Bo chyba tak. I jako byt omniscjentny dobrze wiedział co tworzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie p*****l jak skonczyl salomon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja z kolei wierze w Boga i wierze że człowiek nie głosi do końca tego co Bóg mu nakazał, tylko przekształcił to na swoją własną modłę by czerpać z tego korzyści. Wierzę że Bóg jest na tyle dobry by odpowiedzieć na każde nasze wezwanie go, wierzę że stoi tuż obok i czeka aż się odezwiemy do niego. I tak jak prawdziwy ojciec chce czuć się potrzebny i kochany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawictwo pospolite- a ja jestem ciekawa ile przykazań Ty przestrzegasz? Drugiego pewnie nawet nie znasz bo zostało przez kościół usunięte a z Twojej wypowiedzi od razu widać, że Biblii w ręku nie miałeś. Chcesz być mądrzejszy od Boga ale bez względu na to jak na niego najeżdżasz jesteś od Niego glupszy. Ciekawe co by było jakby On tak zaczął Ci Twoją głupotę wytykać? Na szczęście On taki nie jest i w każdym człowieku doszukuje się dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bóg Jahwe
E człowieczki! Zamknąć ryje bo na was plagi ześle. Macie mnie wielbić i mi służyć, bo jesteście MOJĄ WŁASNOŚCIĄ. Chcecie jak niewierne czarnuchy w Afryce skończyć? Na was też mam jakąś epidemie zesłać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9:41 nie, Bóg nie jest twórcą Szatana. Szatan sam w sobie rozwinął złe pragnienia. Tak samo jak tysiące innych aniołów które stały się demonami i tak samo jak ludzie którzy wchodzą na złą drogę. Z własnego wyboru. To że każdy ma taki wybór świadczy o Bożej miłości że nie jesteśmy zaprogramowanymi robotami tylko myślącymi istotami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Wątpię żeby Bóg był twórcą szatana. Z tego co napisane szatan to upadły anioł który zbuntował się przeciwko Bogu-zatem kiedyś był dobrą i pozytywną istotą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha wiec szatan się sam stworzył i sam stworzył zło, a wszechwiedzący bóg o wszechpotężnych możliwościach nic z tym nie mógł zrobić. Aaaa no tak, przecież religijni głupi nie kierują się logiką, szkoda dyskutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro się zbuntował, to miał ku temu solidny powód. Buntują się ci, którzy są krzywdzeni, więc pewnie wasz Bóg lubił posuwać anioły w dupsko i ci powiedzieli w końcu "NIE". Później zesłał na ludzi cierpienie i powiedział, że to te upadłe anioły :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Więc dziecko które żyje w jakimś tam plemieniu i o bogu nigdy nie słyszało a jest złe, to jest to tylko i wyłącznie jego wina, więc po śmierci zostanie ukarane. Ale ci religijni mają pusto w głowach. Aż mi ich żal. Całe życie pokornie służyć swojemu władcy, po to, żeby później móc służyć mi przez wieczność po śmierci. Islamiści to przynajmniej mają spokój po śmierci, wojownicy dostają hurysy do bzykania, pewnie i kawał ziemi, zdrowie, wieczny dobrobyt, a katolicy co? Możliwość niewolniczego służenia swojemu stwórcy. Zresztą, jak ktoś ma psa i ten pies z wolnej woli, nasra mu na dywan, to też zostaje ukarany. Pies może robić co chce, nikt mu nie broni, ale hej, będą kary za nieposłuszeństwo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9:53 słuchaj chcesz się opierać na własnym rozumowaniu to proszę bardzo. Ja wierzę w to co zawiera Pismo Święte a tam jest odpowiedź na każde pytanie. Nie muszę gdybać jak to mogło być bo dzięki Biblii wiem jak to było. A Ty jeśli chcesz wymyślać swoje teorie to rób jak chcesz. Zobaczymy kto na tym lepiej wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 143
ja nie wierze w kogoś , kto kreuje zasady , do których sam się nie stosuje nawet w jednym procencie .. A wymaga by inni stosowali sie do nich w 100 procentach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 143
a tak całkiem serio- Oczwyiscie , że nie wierze .. dlaczego miałbym wierzyć ? Gdybym wierzył , to straciłbym sens życia .. Wiara w kogoś , kto czyni ``Wątpliwe Dobro ``jest sprzeczna z moimi zasadami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak na logikę Czy byłbyś szczęśliwy gdybyś urodził się we wspaniałym pałacu i wszyscy cały dzień skakaliby wokół ciebie tak byś nie doświadczył żadnej przeszkody życiowej, żadnego problemu i nawet nie wiedziałbyś jak to jest mieć katar? Po prostu byłbyś izolowany od jakikolwiek emocji. Myślę że człowiek w raju potrafił być szczęśliwy mimo braku życiowych przeszkód, ale szatan chciał to szczęście zmącić i teraz tu na ziemi, potrzebujemy upaść, żeby wstać i docenić to, co mamy a wówczas jesteśmy więcej warci dla siebie nawzajem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wierzę ani w Boga ani tym bardziej w instytucje, które tym kierują. Wierzę za to, że religia nie jest nikomu potrzebna, żeby być dobrym człowiekiem. I bez niej wiemy co jest dobre a co złe. Taka jest nasza natura. Wiele plemion przeżyło setki lat bez 10 przykazań, i radzili sobie. I co więcej wcale nie mieli w społeczeństwie nieustających gwałtów, większej ilości wojen itd. Byli dokładnie tacy sami jak my teraz. A kościół i tak nieustannie próbuje nam wcisnąć kit, że tylko oni mają monopol na dobro, a bez nich świat zawalił by się w mroku. Akurat! A przestałam wierzyć gdzieś pod koniec Liceum. Zaczęło się od zauważania drobnych nieścisłości w ich nauczaniu, a na dobre obiecałam sobie z tym skończyć jak usłyszałam od jednego księdza, że jestem złą osobą, bo słucham metalu i rocka. Oczywiście nie było to takie proste, bo trudno od razu pozbyć się lęków i przyzwyczajeń wpajanych przez całe dzieciństwo. Ale udało mi się przebrnąć przez ten proces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 143
mam ci to wyłumaczyć ? Tutaj nie chodzi o równośc i o pałace .. Teraz przesadzasz .. Chodzi o normalnośc .. JA nie mam nic przeciwko tworzeniu chorym ludzi bez rąk czy nóg .. Ale mam przeciwko wiele , ze przez fakt , ze ci ludzie istnieją oni czują sie gorsi niż zwykli zdrowi ludzie .... Czują sie zerem .. Problemem nie są zatem choroby , tylko fakt ze ci ludzie czują sie niepotrzebni .. A przez kogo czują sie niepotrzebni ? Przez tego kto wymyslił te choroby ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie do 9  47
Czy post z 9:47 był odpowiedzią na post z 9:46? Proszę o odpowiedź i ustosunkowanie się do postu z 9:46

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9:59 nie zamykaj wszystkich "religijnych" do jednego wora. Ja nie wierzę w życie po śmierci i w to że będziemy karani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Post 9:47 był odpowiedzią do gościa o nicku prawictwo pospolite z 9:04

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×