Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

wierzycie w boga

Polecane posty

Gość gość

wierzycie w boga?ale tak serio bo ja nie.Jak można wierzyć w coś na co nie ma dowodów .Różni ludzie mówią mi że trzeba próbować,modlić się .Skąd oni wiedzą że bóg istnieje?skąd oni mogą wiedzieć że inny bóg nie jest prawdziwy na przykład budda jak tak mówią żeby spróbować wierzyć to niech przecztyają koran albo spróbują zaczerpnąć wiedzy o innej religii.Dla mnie to jest po prostu głupota wierzyć w takie brednie .Taki ksiądz w kościele przemawia na mszy i może być pedofilem i do tego wam karze wierzyć w boga.Ludziom wpaja sie to od małego ze bóg istnieje ,chodzą do kościoła się modlą a i tak na starość z emerytury im nie starcza żeby żyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz rozwinąć sens ostatniego zdania? Co ma modlitwa i wiara w Boga, do niskiej emerytury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co ma modlitwa i wiara w Boga, do niskiej emerytury? Bóg zapewne nie dba o swoich wyznawców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
emerytura ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiara z definicji polega na wewnętrznym przekonaniu o czymś, na co nie ma dowodów. Gdyby były dowody, to to już nie byłaby wiara, tylko wiedza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wierze, i tez tego nie rozumiem. moje dziecko-lat 6, zapytalo mnie co to jest bog- uslyszalo cos w telewizji, gdy probowalam mu wytlumaczyc co to jest i jak to jest ze ludzie wierza w niego, moj syn powiedzial ze to glupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wierzę w Boga, przecież to nielogiczne żeby cały wszechświat i życie na ziemi powstało samo z siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
głupota i zabobon to prawda, że wszechświat to jedna wielka energia i tak to trzeba rozumieć, że jest to pewnego rodzaju absolut a człowiek sam w sobie jest tym absolutem, chociaż pozornie jest człowiekiem x ale te pieprzenie i przedstawianie boga na głupkowaty sposob to jest zalosne, ciemnota, glupota, dno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja nie wierzę w Boga. Jestem dobrym człowiekiem pomimo tego, lepszym niż mnóstwo pobożnych katolików jakich znam, którzy co niedziele mkną do Kościoła. Nigdy nikogo nie skrzywdziłam i nawet nikomu źle nie życzę. Nie ma osoby, której nienawidzę, z założenia darzę ludzi sympatią z czysto biologicznego punktu widzenia (uważam, że to niesamowite istoty powstałe w drodze ewolucji), darzę szacunkiem każde życie na Ziemi, nawet jak zabijam jakieś robale to mi w gruncie rzeczy trochę przykro. I jeżeli ja mam iść do piekła jako ta zła a zakłamani Katolicy, którzy walnęli sobie spowiedź przed śmiercią pójdą do raju to ja bardzo chętnie do tego piekła pójdę z podniesioną głową. Bo w takim wypadku ten cały raj jest goowno warty 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pooglądaj sobie wywiady z ludzmi którzy przeżyli smierc kliniczna wyciągnij średniąi i wtedy bedziesz wiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tam w Boga nie wierze. Gdyby był nie było by tyle tragedii na świecie, chorób, ludzi niepełnosprawnych, ludzi żyjących w skrajnej biedzie i nieludzkich warunkach. Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszyscy którzy przeżyli smierc kliniczna dośwaitczyli ; przejscia przez tunel do innego swiata filmu z własnego zycia spodkania z bliskimi zobaczyli boga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dośiadczyli wszechwiedzy doświadczyli pełni szczęscia wiekszośc widziłą jezusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylu ludzi z rurznych stron swiata z różnych religi niemogą sie mylic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona teolog
Nie można sprowadzać Boga to rzeczy materialnej, którą można dotknąc, zmierzyć czy policzyć. Bóg jest Duchem. Jedynie Chrystus przyjał człowieczeństwo. Prosty przykład z powietrzem, którego nie widac a wiadomo, że jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mogli sobie widzieć nawet supernową. Ich relacje są dla mnie tak samo wiarygodne jak Biblia czyli w ogóle. Nie wierzę i tyle. I nie uwierzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona teolog
Jezus Chrystus jest postacią historyczną, tzn, że istniał w konkretnym czasie i historii jako człowiek, jak np Napoleon i królowa Elżbieta. Oczywiście są na to dowody historyczne, pozachrześcijańskie, jak np świadectwa historyków takich jak: Józef Flawiusz, czy Pliniusz Młodszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poza tym sorry ale zdanie kogokolwiek kto pisze "rurznych" mam w głębokim poważaniu, bo równie dobrze mogę rozmawiać z upośledzonymi dziećmi. Właściwie wolałabym upośledzone dzieci, bo przynajmniej nie będą mi narzucać swojego zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przecież bóg to energia w niego wierzą nawet ateiści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"rurznych " ?:D musiałam to na głos przeczytać bo nie mogłam pojąc sensu tego słowa :D kafeteria mnie fascynuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
słuchj lepiej niezależnych opini jak wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikt nie lubi jak mu sie robi kolo piora, wiec gdyby bog istnial to by rozgniotl jak pluskwe kazdego ksiedza pedofila, ktory ponoc wyslannikiem boga jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio też zastanawiałam się czy wierzę w Boga. Przypomniałam sobie wtedy swoją śmierć kliniczną, w której dążyłam do światła. A na drodze były, a właściwie wirowały różne , nieznane mi twarze. Całą wizję zakończyło wołanie pielęgniarki i innych ludzi. Nie wiem czy to moja dusza wędrowała, czy to był poprostu sen. I znowu jestem w punkcie wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego tylko pedofila ? a żyjących w związkach z kobietami to juz nie ?:) albo i nawet z facetami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×