Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobietka**

skutki uboczne diane 35

Polecane posty

Byłam u ginekologa, poprosiłam o tabletki na problemy skórne, i aby był antykoncepcyjny, czyli od razu wiedziałam ze dostanę Diane;) Monitorowałam ten temat przez jakies czas przeczytalam wszystkie posty, i musze przyznać że załapałam przez nie niezłego doła:P BiŁam się z myślami czy isc czy nie, czy brać czy nie... Zdążyłam nawet zerwać przez to z facetem;p No i jestem w punkcie wyjścia, wóz albo przewóz, dostalam dzis okres więc to dziś jest ten wielki dzień, czyli 1tabletka;) (dodam ze mam 18 lat, i po raz pierwszy sięgam po hormony) Liczę że będa tą z mniejszości u której nie będzie takich skutków ubocznych i tak mam pryszcze więc nie będę bała sie ich odstawić, moim jedynym zmartwieniem jest waga.... okropnie boję sie przytyć bo przy 176 ważę 63kgm a to sporo;/ I ginekolog powiedział mi że przytyć to można tylko od obżarstwa a nie od tabletek:P A tak serio to po prostu nie należy nadmiernie pić, ani jeść, trochę samokontroli i ćwiczeń.. myślę, ze nie będzie tak źle... A co do złego charakteru i nastrojów... jestem choleryczką i panikarą i bez tabletek wiec nic gorszego mi sie nie przytrafi:P Pozdrawiam was wszystkie serdecznie, 3majcie się:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniusia90
Hej! Biorę Diane od 9 dni. I na razie jest ok. Jednego dnia miałam tylko podły nastrój i pokłóciłam się z chłopakiem.. NAdal boję się wagi. Nie mogę przytyć a nie potrafię znaleźć w sobie motywacji.. Muszę dodać co do Diane, że odkąd ją biorę to jakoś słodycze przestają mi smakowa. Zjem troszkę wicej i mnie mdli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Czy możecie mi pomóc bo sama już nie wiem... Niedawno temu zaczęłam jesc Dianę- lekarz przpisał mi ją jak tabsy antykoncepcyjne. Pierwszego dnia jak zaczęłam krwawić(mam okres nieregularny) zaczęłam brać Diane. Tylko że następnego dnia krwawienie całkowicie ustąpiło. Wzięłam o tej samej porze drugą tabletkę i w poniedziałek skończylam brac całe pierwsze opakowanie. Dziś jest piątek a ja nie mam żadnego krwawienia. I nie wiem co robić? czy jestem w ciązy czy też nie? Dodam że tydzien temu w piatek mialam usuwanego zęba, dostałam dość duże znieczulenie a od poniedziałku biorę mocny antybiotyk bo robił mi się szczękościsk. Jeszcze od dwóch dni łapie mnie przeziębienie...? Czy to normalne po takich przejsciach czy jest nie normalne? doradźcie jak możecie co robić? bo nie wiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loroline
Czy po tych tabletkach powiększają się piersi? Mojej kumpeli urosły piersi o 1 czy nwet 1.5 razmiarów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anecia30
hej,dzis wziełam 11ta tabletke,przez 9 dni miałam okres 1 dzien przerwy i dzis znowu mam krwawienie.Czy to znowu okres?moze ktoras z was tez tak miała?pomozcie bo strasznie sie boje nigdy wczesniej nie bralam tabletek antykoncepcyjnych,a te biore bo mam za wysoki pozim hormonów(ale nie pamietam dokladnie o co chodzi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frutts
hej. czy po braniu diane35 idziecie na calosc i chlopak w was ... no wieie o co chodzi;)nikt nie zaszedl w ciaze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARZEN 29
Witam ja zaczełam brać Diane 35 od czternastu dni i na razie efektów nie widze a biore go tylko na zmiany trądzikowe i mam ptanie o co chodzi z tym opalaniem . Ja chodze dwa razy na tydzień do solarjum i czy mogę mieć jakieś problemy .Zaznaczam że ja nie jestem nastolatką , mam 29 lat i dwoje dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARZEN 29
Witam ja zaczełam brać Diane 35 od czternastu dni i na razie efektów nie widze a biore go tylko na zmiany trądzikowe i mam ptanie o co chodzi z tym opalaniem . Ja chodze dwa razy na tydzień do solarjum i czy mogę mieć jakieś problemy .Zaznaczam że ja nie jestem nastolatką , mam 29 lat i dwoje dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam mytanie dotyczące tebletek Diane - 35. Dzisiaj byłam u ginekologa, który podczas badania stwierdził torbiel (3 cm) na prawym jajniku. Zalecił mi stosowanie tych tabletek przez okres 3 miesięcy. Nigdy nie stosowałm tabletek hormonalnych więc nie wiem jak zareaguje na nie mój organizm. Czy ktoś miał może podobny problem i czy są jakieś wskazania dotyczące zażywanie Diane 35 (chodzi mi o trzymanie diety, odstawienie słodyczy itp.) żeby nie przytyć czy tez nie mież wyprysków na twarzy. Bardzo proszę oodpowieź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli ginekolog przepisał na torbiel Diane to wszystko powinno zniknąć, bez obaw;) CO do opalania, moja przyjaciółka zażywa 2opakowanie diane i chodzi na solarium, niepożądanych skutków brak, ja sama chodzę raz na 2tygodnie po 10 minut, i nie boję się opalac z tytułu brania tabletek, jeśli wystąpią silne skutki uboczne wtedy nie należy wystawiać sie na słonce i pod okiem ginekologa odstawić tabletki. A co do rezultatów... dziewczyny od razu wam te pryszcze nie zejdą, na to trzeba czasu wiec nie marudźcie tylko zażywajcie tabletki, coś sie poprawi widocznie po 3 miesiącach dopiero, co do przytycia... to od razu nie staniecie sie wielkimi beczkami;p Ja osobiście, jem tyle ile jadlam, kontroluje plyny, ćwiczę codziennie.. Naczytalam sie tutaj ze od 1 tabletki już niektóre dziewczyny wszystko bolało i w ogóle umierały, ja osobiście czuję się wspaniale i nie narzekam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za informację sieeej90. Poczytałam dzisiaj trochę fachowej literatury w tym temacie i tak jak piszesz, to są tabletki hormonalne więc wpływ na organizm mają tak jak i inne hormony (każdy organizm reguja inaczej), więc nie dajmy się zwariować. Należy starać się trzymać dietę, nie narzekać i wcinać tabletki. Zdrowie ważniejsze. Pozdrowionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulankaaaa
hejka.Ja wzięłam wczoraj wieczorem pierwszą tabletkę a dziś napieprza mnie bebech jak cholera.A te tabletki miały mi rzekomo pomóc;/no ale to może nie tak od razu.Mam pytanie o co chodzi z tymi płynami,bo ja nie kumata za bardzo:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie bierzcie
tego syfu!!!!!!!!!!uwierzcie mi teraz bym się wolała borykać 10000000000x z tradzikiem niż z tym co mi ta wspaniała:( :( :( diana narobiła!!!! Dostałam ja na trądzik tradzik ma się w dalszym ciągu dobrze (jest tam gdzie był) cera poprawiła mi sie troszeczkę po odstawieniu ale jeszcze potem po odstawieniu wylądowałam u ginekologa-endokrynologa mam bardzo powazne zaburzenia bo te cholerne tabletki zrobiły rewolucję w moim organiżmie, leczę sie już długo końca nie widać całą pensję wydaję bez mała na leki i nie wiadomo czy kiedykolwiek będę miała dzidziusia:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agulankaaaa,Z płynami chodzi o to że na przykład ja zanim zaczęłam brać tabletki potrafiłam wypić ponad 3litry płynów(soki, herbata, kawa, woda...)w ciągu jednego dnia. To normalne ze przytyje sie 2kg, bo ta woda i tak sie zbierze, ale mój ginekolog powiedział że jeśli zrezygnuję z mojego \"opijania\" się to skutki, jeśli w ogóle wystąpią będą znikome;) Co do bólu brzucha to ja nie zrzucałabym od razu wszystkiego na tabletki, mnie brzuch bolał tylko w dniu w którym wzięłam pierwszą tabletkę... powód? osobiście miałam bolesne pierwsze dni cyklu więc to dla mnie norma. Mam nadzieję, że wszystko Ci sie ustabilizuje i że będziesz mogła mieć dzidziusia. Moim zdaniem po prostu każdy reaguje inaczej więc, jak nie wyprubujesz to sie nie przekonasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulankaaaa
sieeej 90 dzięki za wyjaśnionka:) kurka jedni straszą drudzy mówią że jest ok.Mam tylko nadzieję że nie będę musiała potem opłakiwać mojej otyłości czy też trądziku albo jeszcze czegoś:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reniaaaa
hej, ja bralam diane 35 bardzo dlugo i bylam z nich zadowolona, zadnych problemow, cera, wlosy i paznokcie mialam zdrowsze, zadnego bolu brzucha podczas miesiaczki ani wogole podczas calego cyklu, kochalam sie z chlopakiem zawsze do konca i czulam sie pewnie, po dlugiej przerwie postanowilam zmienic tablewtki na takie ktore beda mialy mniej hormonow i lekarka przepisala mi novynette. mam nadzieje ze z tymi tez bedzie tak dobrze jak z diane35, jesli nie to napewno wroce do diane 35. czytam rozne fora i widze ze nie mozna sugerowac sie opiniami innych, tak naprawde trzeba sprobowac i przekonac sie samemu bo ile kobiet tyle roznych opinii i objawow, pozdrawiam wszytkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość missmax
Hej. Biore już 1 tydzien tabletki DIANE-35. Zdecydowalam sie glownie z pwoodu trądziku. Zawsze mialam okres 5-6 dni cyklu, teraz jest 8 dzien cuklu i ... nadal mam krwawienie, czyli jakby okres mi sie przedluzyl! ale dlaczego ? nic na ulotce takiego nie jest napisane, ze mogą byc takie objawy.. poza tym, dziwne jest to krwawienie, wygląda jak jakis kompot z czarnych wiśni, w ogole kolor bardzo ciemny, jak kawa.... czy isc do ginekologa sie spytac co i jak?? NO I OCZYWISCIE PO KAZDYM ZARZYCIU TABLETKI mam BÓL GŁOWY, LEKKIE ZAWROTY GŁOWY- jakby wzrost ciesnienia, choc jak mierze to wysokiego nie mam....- BÓL ŻOŁĄDKA, OGOLNIE ZŁE SAMOPOCZUCIE .W miare czasu ustępuje... BIORĘ TABLETKI PÓŹNYM WIECZOREM - czy lepiej rano ???? Proszę o jakieś odpowiedzi, wskazówki. Czy którejs tez przedłuzało sie krawawienie podczas pierwszego brania DIANE-35? Takze miala problemy z ogólnie złym samopoczuciem? M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulankaaaa
missmax wiesz ja wzięłam dziś 3 tabletkę i szczerze pisząc jestem nie do życia:/ samopoczucie kiepskie.Podobnie jak Ty mam zawroty, czuję się jakbym nie spała z dwie noce.Ból brzucha miał przejść niby ale wręcz przeciwnie jest on okropny.Co do krwawienia też jest jakieś takie inne:/Może to tylko tak na początku. W końcu to dopiero 3 tabletka także za dużo napisać tu nie mogę,ale oby było lepiej bo jak ma być jak jest teraz to ja dziękuje za takie draże:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimulaa
missmax ja też mam taki dziwny kolor krwawienia i tez biore te tabletki ok tygodnia. Moj ginekolog Diane-35 przepisał jako srodek antykoncepcyjny i jakies witaminy na tradzik narazie nie zauwazylam zadnych zmian... a co do tego bólu glowy to tez go doczuwam ale dzis mogie powiedziec ze juz mnie nie boli tak mocno ;) a co do godziny brania tabletek to wg mnie nie ma znaczenia o ktorej godzinie bierzez tylko chodzi o to zebys brala dokladnie. ja biore o 17 :) Aaa i chcialam jeszcze dodac ze bardzo boje sie przytyc !! i mam diete odkad je biore :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bąbelki
Czesc, ja biore Diane juz 8 miesiący ze wzgledu na hirsutyzm. Teraz tak zauważam, że odrobine pomogła ale nie za wiele i nadal mam ten uporczywy problem. Jeśli chodzi o jakies skutki uboczne, to niezauwazyłam, a ochotę na sex mam ogromną ale tak samo miałam zanim zaczęlam przyjmować te tabletki.Nie przytyłam, nie miałam zadnych plamien, piersi mnie bola ale tak jak przed tabletkami, z ta roznica ze wczesniej mnie bolaly jak okres sie zblizal a teraz w okolicach polowy cyklu. Czy ktos moze walczyl z hirsutyzmem i zwyciezyl? Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babelkowna
Czesc, ja biore Diane juz 8 miesiący ze wzgledu na hirsutyzm. Teraz tak zauważam, że odrobine pomogła ale nie za wiele i nadal mam ten uporczywy problem. Jeśli chodzi o jakies skutki uboczne, to niezauwazyłam, a ochotę na sex mam ogromną ale tak samo miałam zanim zaczęlam przyjmować te tabletki.Nie przytyłam, nie miałam zadnych plamien, piersi mnie bola ale tak jak przed tabletkami, z ta roznica ze wczesniej mnie bolaly jak okres sie zblizal a teraz w okolicach polowy cyklu. Czy ktos moze walczyl z hirsutyzmem i zwyciezyl? Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm ja ogolnie biore te tabletki na cere i jako antykoncpcje:) cera juz lepiej ale zawsze cos wyskoczy-moze po tych slodyczach ktore jem:P i ogolnie stosuje je jako anty. z moim nazeczonym nie zabezpieczamy sie innaczej tylko polegam na diance;) a wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ViBe
Ja biore diane 35 juz ponad rok i nie mialam ani nie mam zadnych skutkow ubocznych :) pozdro .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DIANKA35
biorę już 5 opakowanie, cera sie troche poprawiła. Troche i tak narzekam bo mam przebarwienia po trądziku, których na razie usunąć nie mogę bo zawsze z jeden prszcz wyskoczy :( Czy to prawdę, że leczenie trądziku dianą może potrwac kilka ładnych miesięcy? bo jestem pewna, że 6 opakowań mi nie wystarczy.. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>DIANKA35 mysle ze po pol roku stosowania cera powinna sie poprawic ale nie w 100%;/ zawsze costam zostanie. ja ma tak samo. zawsze cos wyskoczy i wlasnie mam plamki po pojedynczych pryszczach ale codze na solarium i stosuje lekki podklad i tego nie widac:) mam nadzieje ze do wakacji bedzie cera idealna:))) 3mam kciuki tez za ciebie!:) ja jak naraze nie zrezygnjez tych tabletek - boje sie tego co by bylo po przestaniu ich brania;/;) heh bede je brac ile tylko mozna:))) ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feniks 87
Stosuje od 6 dni Syndi 35, w czwartym dniu stosowania tabletek zaczełam odczuwac dziwne sędzenie całego ciała..;/;/(napady swedzenia) czy jest to spowodowane tabletkami?? mam powód do zmartwienia?? powinnam je odstawic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Feniks 87 - idź do lekarza, nie można problemów zdrowotnych opierac na wypowiedziach przypadkowych osób na forum... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość missmax
Moge powiedziec, ze juz wszytsko ok... :) Po 10 dniach brania Diane 35 ciemne krwawienie "pomiesiaczkowe" minelo (trwalo po miesiaczce takie 3-4 dni). Takze juz lepiej sie czuje, czyli juz mniej glowa boli (prawie w ogole) ani nie bije az tak/nie boli serduszko. Zauwazylam tylko jeden objaw, ktory wciaz trwa, jak wezmę tabletke - chce mi sie ogromnie spac !, dziala jak nasenna, w sumie dobrze,ze biore tabletke poznym wieczorem (teraz tak 21), bo strasznie jestem po tabletce przemeczona, senna, rozleniwiona. Takze zauwazylam, ze pobolewaja mnie piersi, tak jak przed okresem - są jedrne, napeczniale - tak jakby leciutko sie powiekszyly . Rowniez mam apetyt :( No ale zawsze mialam, nie odmawialam sobie - a teraz na Wielkanoc to tym bardziej ;) troche przytylam , ale to nie pewnie przez tabletki, ale przez swoja mentalnosc. Trzeba zaczac dbac o siebie - a nie żreć ! (ze sie tak brzydko wyraze).Mam takie brzydkie oponki na brzuszki...az ciezko sie chodzi ! :( ;). a przy wzroscie 162 waze ok 61 kg. do konca pierwszego opakowania zostaly mi 4 tabletki. Musze isc do ginekologa po drugie. Napisze napewno pozniej co zauwazylam nowego w trakcie brania :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zimulaa
Ja moge powiedziec ze dalej mam krwawienie takie ciemne moze nie duzo ale cos jest... a okres mi sie zaczal 14 marca ;/ a tak to moge powiedziec ze glowa mnie juz nie boli piersi mi urosly:) ale mam straszmy tradzik... jeszcze takiego niemialam... moze mi ktos powiedziec czy tez tak mial jak ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marti=
Hej,ja biorę Diane od grudnia,ze względu na cerę...skończyłam 4 listek,ale poprawy nie widzę...Wiecie,po ilu cyklach powinno się poprawić?Słyszałam,ze właśnie po czterech i jestem przyłamana(i gdzieś wywaliłam ulotkę). Też nie jestem raczej jakąś brzydulą ,ale z trądzikiem walczę już bardzo długo i dokucza mi ten fakt. No i po diane przytyłam chyba 2 kilo i biust mi urósł(choć i tak wcześniej miałam D)+nieprzyjemna wydzielina,odkąd zaczęłam ją brać. Nie wiem sama,co robić. Chodzi mi głównie o cerę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×