Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobietka**

skutki uboczne diane 35

Polecane posty

Gość Paulka_19
Ja ta mialam po dłuższym braniu bardzo czesto, zmienilam tabletki i bóle znikneły :)) DObie radze to samo :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska sz
witam wszystkie panie jem od 3 lat Diane 35 i jestem bardzo z nich zadowolona poprawial mi sie ciera i co najwazniejsze dla mnie juz nie mam bolacych miesiaczek i sa one nieci krodsze.polecilabym te tabletki kazdej mlodej i nie tylko kobiecie ktora ma problemy i cera i bolesna miesiaczka,kaska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska sz
witam was kochane panie. ja juz jem Diane35 od 3 lat i przez te lata nie przytylam ani 1kg mimo to ze bardzo buzo jem caly czas waze 55kg. na poczatku bralam je jako srodek leczniczya od pewnego czasu stosuje je jako antykoncepcje.gdyrz uwazam je jest to jeden z najstarszych i najlepszych srodkow antykoncepcyjnych. panie ktore przytyly to niapewno nie od Diany35 tylko od tego ze tak czesto zmieniaja tabletki antykoncepcyjne.moje drogie panie nie nalezy sie bac tylko z glowa je stosowac bo tabletki to nie byle co i nalezy je pielegnowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastolatka18
Zgadzam sie z poprzednią opinia, tabletki sa Ok ale pod kontrola lekarza:) Ja biore chyba ostatnie opakowanie i robie przerwe, porozmawiam o tym jeszcze z lekarzem... Jak jest z okresem po zmianie? Jest normalnie? Prosze o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spa
Witam wszystkie panie i dziewczenta.Biore Diane ok 6 lat. Odrazu chcę wspomnieć, że dobór tabletek jest indywidualny i zależy od naszego organizmu. Musimy pamiętać ,że żadna ingerencja tabletek na dłuższą metę nikomu nie służy a z wiekiem wszystko się w naszym organiźmie zmienia. Wpływ ma środowisko, odżywianie i życie jakie w obecnych czasach mamy. Dlatego osobiście polecam kontrole, dobredo ginekologa i zaryzykować . Każda z nas może mieć odmienne zdanie. Zaczełam brać na trądzi, tłustą cerę i antykoncepcje. Byłam bardzo zadowolona. Ustąpiły bolesne i obfite miesiączki, cera się poprawiła. Teraz po tak długim braniu mam kilka podstawowych problemów: migrena(okropne bóle głowy,nudności,wachani nastroju z przewagą ciądłej irytacji- występuje ona głównie w przerwie oczekiwania na okres), pajączki i żylaki(ale na to ma wpływ szereg innych czynników, napewno tabletki pogorszają stan żył w moim przypatku),brak ochoty na sex(ale to normalne w przypadku brabia tab. zwłaszcza dłóższy czas), suchość pochwy( i to jest dopiero problem bo stosunki nie są w ogóle przyjemne a wręcz sprawiają ból- i ten objaw świadczy o tym że trzeba zrobić przerwą lub zmienić tab.). Jestem w trakcie podejmowania takiej decyzji. Jeszcze nie wiem co zrobię chcę odstawić ale miałam kiedyś jeszcze przed braniem Diany problemy z jajnikami. Ona napewno mi pomogła ale teraz nie wiem co będzie jak je odstawię? Zobaczymy, będę obserwować wszystko i kontrolować i napewno zrobię to wraz z moim ginekologiem bo to najważniejsze. Nic samemu nie róbcie bo zabawa z jakimikolwiek chormonami może się żle skończyć. Wybieżcie dobrego lekarza, mój pierwszy był do kitu ale następny uratował mi jajniki. Razem z mężem myślimy o pierwszym dziecku więc chcę odstawić diane i oczyścić się . Pamiętajcie oczyszczenie się jest bardzo ważne nawet jeśli lekarz mówi że nie. Organizm musi na nowo nauczyć się funkcjonować bez dodatkowych hormonów. A na to potrzeba trochę czasu i jest to też indywidualna sprawa-czas może być różny, dlatego też po odstawieniu mogą być różne reakcje i miesiączka może być opóźniona. Trochę się rozpisałam ale to już koniec. Powodzenia. Napiszę co się u mnie dalej dzieje po odstawieniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spa
Witam wszystkie panie i dziewczenta.Biore Diane ok 6 lat. Odrazu chcę wspomnieć, że dobór tabletek jest indywidualny i zależy od naszego organizmu. Musimy pamiętać ,że żadna ingerencja tabletek na dłuższą metę nikomu nie służy a z wiekiem wszystko się w naszym organiźmie zmienia. Wpływ ma środowisko, odżywianie i życie jakie w obecnych czasach mamy. Dlatego osobiście polecam kontrole, dobredo ginekologa i zaryzykować . Każda z nas może mieć odmienne zdanie. Zaczełam brać na trądzi, tłustą cerę i antykoncepcje. Byłam bardzo zadowolona. Ustąpiły bolesne i obfite miesiączki, cera się poprawiła. Teraz po tak długim braniu mam kilka podstawowych problemów: migrena(okropne bóle głowy,nudności,wachani nastroju z przewagą ciądłej irytacji- występuje ona głównie w przerwie oczekiwania na okres), pajączki i żylaki(ale na to ma wpływ szereg innych czynników, napewno tabletki pogorszają stan żył w moim przypatku),brak ochoty na sex(ale to normalne w przypadku brabia tab. zwłaszcza dłóższy czas), suchość pochwy( i to jest dopiero problem bo stosunki nie są w ogóle przyjemne a wręcz sprawiają ból- i ten objaw świadczy o tym że trzeba zrobić przerwą lub zmienić tab.). Jestem w trakcie podejmowania takiej decyzji. Jeszcze nie wiem co zrobię chcę odstawić ale miałam kiedyś jeszcze przed braniem Diany problemy z jajnikami. Ona napewno mi pomogła ale teraz nie wiem co będzie jak je odstawię? Zobaczymy, będę obserwować wszystko i kontrolować i napewno zrobię to wraz z moim ginekologiem bo to najważniejsze. Nic samemu nie róbcie bo zabawa z jakimikolwiek chormonami może się żle skończyć. Wybieżcie dobrego lekarza, mój pierwszy był do kitu ale następny uratował mi jajniki. Razem z mężem myślimy o pierwszym dziecku więc chcę odstawić diane i oczyścić się . Pamiętajcie oczyszczenie się jest bardzo ważne nawet jeśli lekarz mówi że nie. Organizm musi na nowo nauczyć się funkcjonować bez dodatkowych hormonów. A na to potrzeba trochę czasu i jest to też indywidualna sprawa-czas może być różny, dlatego też po odstawieniu mogą być różne reakcje i miesiączka może być opóźniona. Trochę się rozpisałam ale to już koniec. Powodzenia. Napiszę co się u mnie dalej dzieje po odstawieniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elcia_81
Lekarz zapisał mi Diane35 na poprawę wyglądy cery, ale też i jako antykoncepcję. Dziś jestem właśnie na 11 tabletce i póki co czuję się dobrze, generalnie nie widzę żadnej różnicy w samopoczuciu. Cera może niekoniecznie mi się jakoś poprawiła, no ale to dopiero półtora tygodnia. Apetytu większego nie mam, wręcz przeciwnie, tak jak bym nawet go straciła. Jedynym odczuwalnym skutkiem przyjmowania tabletek są na razie nabrzmiałe – bardziej niż zazwyczaj przed miesiączką – piersi. Nie to żebym się nie cieszyła, bo teraz przynajmniej moje „maleństwa” są bardziej pełnym A :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaaaaaa
mam pytanie, w poniedzialek skonczylam brac pierwsze opakowanie diany, nie mam nadal okresu, dzis jest 4 dzien po odstawieniu, niby w ulotce pisze ze najczesciej krwawienie wystepuje w 2, 3 dniu po odstawieniu, wiec narazie nie wpadam w panike, w ktorym dniu wy dostajecie okres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ostatnio dostaje bardzo dziwnie okres w przerwie, bo w ostani dzien przez zażyciem tabletki, czyli w 6, powinnam się tym martwić, czy Wam też tak wypada? Dawno nie pisałam, ogólnie cera bardzo dobrze, jestem przy 6 opakowaniu. Jedynie teraz muszę się uprać z bliznami po trądziku, macie coś do polecenia? A co do minusów tabletek: - troszkę przytyłam (biust też się powiększył - ale to nie minus) - jestem senna, bardzo dużo spie, szczególnie popołudniami - oczywiście duży apetyt - jest mi niedobrze i boli mnie głowa po zażyciu tabletki:/ i niestety Dziewczyny, ale to chyba przychodzi z czasem, bo ja napoczątku czułam się bardzo dobrze.. Teraz zastanawiam się nad zmainom na sindy 35, czy któraś z Was po zmianie na te tabletki jest zadowolona, polecacie? Mam kilka pytań co do nich: 1. Czy wystąpiło pogorszenie cery? 2. Czy powiększył się łojotok, tłustsza cera? 3. Czy biust się powiększył? 4. Jak się po nich czujecie w porównaniu z danie 35? - duży apetyt? czy wręcz schudłyście? - senność? - ból głowy, badź brzucha? Bardzo Was proszę o wyczerpujące odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastolatka18
Do Antypesypistka:) -> Ja biorę Syndi 35, jest lepsza od Diane 35 co brałam też i ona podobno podtrzymuje efekty po Diane 35. Ja osobiście po Syndi lepiej się czułam, schidłam nawet, biust ok- nie zmniejszyl sie;) Tylko czasami niedobrze mi jest i boli głowa ale przy Diane bylo gorzej i czesciej te przykre objawy:/ możesz zapytac swojego lekarza o zmiane tabletek na te 2, spróbować mozna... Ja teraz robie sobie przerwę w tabletkach ( bo razem wybralam 8 opakowań- Diane 35 ( 5 ), Syndi 35 ( 3 ). Cera jest wyleczona ( mam nadzieje ze jak odstawie hormony to tak bardzo nie popsuje sie yy:/ ) Ale do tabletek napewno jeszcze wrócę, pozdrawiam:* :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniśka 20
witam wszystkie!biore diane 2 tygodnie i zauwazylam znaczne pogorszenie sie cery! mam takie podskorne twarde kule ze nawet boli jak dotykam czy zmywam twarz.To moje pierwsz tego typu tabletki.czy moge je odstawic natychmiastowo czy musz dokonczyc opakowanie?pomozcie mi prosze bo jestem zalamna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastolatka18
Do Miśka20-> Na poczatku może tak być, pogorszenie cery. Poczekaj, poprawa jest zazwyczaj dopiero po 3, 4 opakowaniach;) Mnie na poczatku też bardziej ssypało a potem było lepiej:) Jeśli bardzo źle sie czujesz to odstawić możesz po dokończeniu 1 opakowania... Ja radze ci poczekac jeszcze. pozdrawiam:):*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wątróbka
mnie diane 35 tak zjechała wątrobę ... - dziewczyny rządajcie badań wątrobowych jak używacie diane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia 27
Czy to normalne, że nie ma pierwszego krwawienia z odstawienia? Dziś jest piąty dzień, a okresu jak nie widać tak nie widać (co najwyżej jakieś brunatne śluzowate strzępki). Trzeciego i czwartego dnia czułam się tak jak to było do tej pory pierwszego dnia miesiączki. Poza tym jakoś nie widzę poprawy cery... Mogę nawet powiedzieć, że teraz to dosłownie w oczach pojawiają mi się jakieś krostki. W święta ku mojemu przerażeniu na dekoldzie pojawiło się pięć "pięknych" pryszczy, co nigdy mi się nie zdarzylo... :( Poza tym jakichś innych dolegliwości/skutków ubocznych nie mam. Więc sama nie wiem... Chyba jednak wytrwam z Diane 35 te 3-4 cykle, a potem zobaczę, może poproszę lekarza o zmianę tabletek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniśka 20
Hej:) Pisalam 31.12, od tamtej pory minęło 5 dni czyli 5 nowych tabletek...no i nie jest gorzej! Teraz nie pojawiło mi się nic nowego na twarzy,czasem sa pod skórą jakieś bolące kulki ale przeważnie trwa to jeden dzień.Mam nadzieję,że co ma sie wysypać to się wysypie i bedzie tylko lepiej....Jak widzicie piszę już inaczej niż ostatnio,jakoś bardziej optymistycznie.Bo niestety chyba te tabletki działają również na to,że ma się zmienne nastroje;/No ale jeden plus widzę-piersi się powiększyły:)Ciekawa jestem tylko,czy jak przestane brać tabletki,to czy one wrócą do poprzednich rozmiarów? aha no i czy mozna chodzić na solarium?Byłam tydzieńtemu na 5 minut i nic się nie stało,no ale czy będzie się coś dziać jak dalej będę chodzić? Pozdrawiam wszystkie!Głowa do góry!:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiki-miki
hej Dziewczyny ja sie martwilam wlasnie tymi plamieniami dlatego tu zajrzalam ale widze ze nietylko mnie to dotyczy, chociaz czytalam w ulotce ze moze to wystapic, ale rzadko kiedy odczuwam skutki uboczne z zazywania jakichkolwiek lekow, wiec troche mnie to zaniepokoilo, no i te nabrzamile piersi (ale to mnie akurat cieszy:)) dopiero 10dni biore a moj facet juz zauwazyl ze sa wieksze;) ale co innego najbardziej mnie martwi mianowicie krwawienie po stosunku, czy to jest normalne? no i te obfite uplawy o rozowym zabarwieniu to tez niezbyt ciekawa sprawa, a cera mi sie poprawila chociaz nie mialam z nia wiekszych problemow, to sa moje pierwsze tabletki anty i moj gin przepisal mi tylko jedno opakowanie aby mnie "wygladzic" i mowi ze jak je skoncze to zmienimy na cileste, no ale nie wazne... powiedzcie mi Drogie Panie jak to jest, czy Wy tez krwawicie po stosunku? taki gesty krwawy sluz, przeraza mnie to troche i moj mis tez sie o mnie zaczal martwic, dlatego w przyszlym tygu wybiore sie do ginka ale chcialabym uslyszec tez Wasze zdanie na ten temat pozdrawiam goraco i czekam na odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A po odstawieniu, jak dostałyście pierwszy NORMALNY okres, to też z was tak leciało jak z wiadra?? Bo u mnie to była masakra - normalnie nie wiedziałam gdzie się schować ;/ Teraz czekam na drugi okres i już się boje! Chyba muszę się zaopatrzyć w pampersy.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniśka 20
co z tym solarium? mozna chodzic czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiutka18
Mam pytanko ! od kilku dni biore diane 35 Moze ktos zwas wie czy u kobiet otyłych ma ono mniejsza skutecznosc jesli chodzi o antykoncepcje??Prosze o szybka odp. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnestia
Ja biorę te tabletki już chyba z 4, czy 5 miesięcy. Przez pierwszy miesiąc miałam okres chyba z 2 tygodnie, ale potem było już OK. Skutków ubocznych praktycznie nie mam, są tylko pozytywne - mam większy biust i poprawiła się cera :D Jest jeden mały minusik, może trochę spadło libido, ale tylko troszkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skrzat2222
witam wszytskie! ja biore tab od niespelna roku na poczatu byly straszne krwawienia ale po jednym cyklu przeszlo, jesli chodzi o cere to widoczna poprawa ale od niedawna mam nowy problem, otoz mam straszne wahania nastroju i to nie tylko przed miesiaczka;/ nie wiem co sie dzieje i nie wiem czy to moze byc spowodowane tabletkami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka 23
JA biore Diane od 3 miesiecy...przepisała mi ją pani endokrynolog gdyz mam zaburzenia hormonalne tarczycy,a dokladnie niedoczynnośc tarczycy...jesli chodzi o antykoncepcje to w moim przypadku moge brac tylko Diane,yasminelle lub yasmin...gdyz tylko one mnie zabezpieczaja,chronia jajniki i chronia przed bezpłodnoscia...jesli chodzi o skutki uboczne...hm...ja w ogole nie odczuwam ze ja biore,niby konska dawka hormonow ale wszystko jest ok,moze to dlatego ze mam niedobor hormonow i ona mi wyrównuje...zaczełam ja brac w 3 dniu okresu(wtorek),w czasie 7 dniowej przerwy okres zawsze dostaje w niedziele wiec wychodzi z tego ze nastepne opakowanie zaczynam równiez w 3 dniu okresu:) o tak jak poprzedniczki pisały,wyskakiwały mi podskorne guzki-bolace,szczegolnie na plecach,w 2 opakowaniu miałam wysyp na twarzy a 3 juz praktycznie zadnej niespodzianki....hm chyba tak musi byc...pierwsze wysyp pozniej nieskazitelna skora:)wole troche pocierpiec i miec juz spokoj w przyszłosci z tym tradzikiem...moze teraz to mi sie uda:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabela18
Witam!Mam 18 lat,poprosilam ginekologa o tabletki m.in. ze wzglendu na tradzik...!Biore Diane 35 od 5 miesiecy,a teraz mam miesieczna przerwe!Ogolnie jestem zadowolona,lecz boje sie i nie wiem co by bylo jesli bym przestala je zupelnie brac,albo zmienila na inne?!Po 2,3 listkach skonczyly sie moje problemy z cera...!W duzym stopniu zmniejszyly mi sie bole menstruacyjne,krotsze i mniej krwawe mam miesiaczki!:)Na poczatku bolaly mnie strasznie piersi,ale chociaz urosly o rozmiar!;)Poza tym sie zle po nich czuje!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdesperowana miska
hey! biore diane35 od 3 miesiecy. w pewnym okresie cyklu okresu zaczynam miewac depresje. trace ochote na seks. al enajgorsze jest to ze po stosunku piecze mnie pochwa. to nie jest zadna choroba weneryczna czy rana. wlasciwie to nei mam pojecia dlaczego tak sie dzieje. moze ktoras z was miala taki sam problem?? czekam na pomoc. pozdrwaiam:-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abece
jak tak czytalam opinie Diane 35 (z reguly zle - ze nie mozna ich dlugo brac, mnostwo skutkow ubocznych itd itp) postanowilam porozmawiac powaznie na ich temat z moja lekarka ginekolog. na forach pisza czesto ze branie dluzej niz 6miesiecy wplywa tragicznie na organizm, a ja mam swietne wyniki i lekarka powiedziala mi ze moge je brac spokojnie jeszcze przez 3 lata (oczywiscie min co 6miesiecy trzeba zrobic badania zeby kontrolowac czy nic zlego sie nie dzieje). jestem z nich bardzo zadowolona: 1. strasznie przetluszczaly mi sie wlosy, byly slabe i czesto wypadaly, a teraz juz nie mam tego problemu :) 2. cera fenomenalna - gladziudka, bez najmniejszych skaz, zawsze mialam cere bardzo tlusta teraz moge stwierdzic ze jest \"mieszana\" - swieci sie o wiele mniej niz kiedys 3. miesiaczka fenomenalnie reguralna (moze nie co do godziny ale mozna powiedziec ze co do \"nocy\" :) 4.biust - bylam prawie plaska (miseczka A) biust mi urosl do rozmiaru B jest bardzo jedrny i ksztaltny, gdy bylam zmuszona okolicznosciami zrobic miesieczna przerwe w ciagu tygodnia zmalal mi o jakies 3cm w obwodzie, a gdy powrocilam do abletek urosl do rozmiaru C i to mnie troche przeraza...lubilam swoje male piersiatka bo uprawialam biegi i nic mi \"nie skakalo\" a teraz sa tak duze ze musze obwiazywac sie bandazem zeby mi za bardzo nie lataly podczas joggingu (nie moge sie przyzyczaic, ale moj chlopak jest w siodmym niebie :P) 5.WADA- wiekszy apetyt(da sie nad tym panowac - jesli nie uprawia sie sportu to na prawde mozna sporo przytyc (zdarzylo mi sie przybrac na wadze 12kg gdy przestalam biegac ale udalo mi sie 9kg spalic (reszta kilogramow to mozna powiedziec ze ukryla sie w cyckach ;) 6.o wiele wieksza ochota na sex(jak ma sie wolny dzien to mogla bym to robic co godzine niestety moj chlopak nie wyrabia...) poza tym czuje sie bardzo dobrze, tabletki nie maja wplywu na moje samopoczucie (jedyne co sie zmienilo to fakt ze nie odczuwam zadnych boli przed miesiaczka ani nie \"swiruje\" podczas napiecia miesiaczkowego co najwyzej jesli przesune termin miesiaczki wtedy w okresie kiedy powiennam ja miec mam jazdy i jestem nie do wytrzymania chce mi sie plakac i robie problemy z niczego dlatego jesli to nie jest konieczne to nie radze przesuwac jej terminu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POMOCY !! !! !! Mam 17 lat. Diane 35 biorę od sierpnia. To czy pomaga na cerę stawiam pod wielkim znakiem zapytania, bo nie widzę dużej różnicy niestety:( Od początku dobrze się po niej czułam, nie miałam żadnych nudności, jedynie te plamienia, ale tylko przy 1 opakowaniu. Powiększyły się piersi (oo tak. z A do małego C :O :O :O ). Ale największym problemem jest to, że na wakacjach udało mi się dojśc do wagi 48 kg i chciałam to utrzymać. Niestety po tych tabletkach przy wzroście 160 waze 53 kg!! Nigdy nie byłam aż tak duża. Bo to nawet nie chodzi o samą wagę, tylko o to, że ja się jakaś większa stałam:| Czytałam gdzieś, że te tabletki zatrzymują wodę w organiźmie, ale w takim razie jak się jej pozbyć? Bardzo chciałabym schdnąć do wiosny. Gdy je zażywam to mogę nawet nic nie jeść i ćwiczyć, a i tak nie chudnę. Teraz minie 6 opakowanie. Czy mogę przerwać gdzieś na 2 miesiące a później poprosić lekarza o inne tabletki?:> No i czy moje piersi znowu wrócą do A?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panna20stka
Biorę Diane 35 od 2 miesięcy co mogę napisać na ich temat....? niewątpliwię zgadzam się z opinią jednej z koleżanek , skutki uboczne występują prawdopodobnie po wszystkich anty. Nie jest tak ze Diane jest najgorsza z nich .Nie mogę napisac czy pomagaja bo nie jestem w stanie tego na chwilę obecną ocenić.jedno jest pewne ogromne to szczęście gdy można ich nie brac. u mnie ginekolodzy niejednokrotnie stwierdzili zespół policystycznych jajników (więc jesli kiedykolwiek chcę zajść w ciąże a bardzo chce, musze sie leczyć hormonalnie lub operacyjnie , puki co wybieram tabletki). U mnie Diane 35 idzie w parze z bólami piersi ,mdłościami pod koniec opakowania , zmiennym popędem płciowym ...to jednak nie stanowiłoby większego problemu gdyby nie to iż JUŻ po pierwszym opakowaniu przytyłam 10 kilogramów !!! :( i niestety nie było to przybieranie wagi stopniowe ale nagłe...:( w dodatku te zmiany nastroju - mniej więcej po 10 tabletce staje sie nieznośna, dopada mnie okropna depresja ,zupełnie bez powodu ciagle płacze a przy tym uprzykszam życie wszystkim w koło. Zastanawiam sie czy tak będzie już zawsze podczas "brania". Narazie nie przekreslam Diane 35 . Dlaczego? A choćby dlatego ze nie są to moje pierwsze tabletki które biotrę głównie w celach leczniczych , wczesniej brałam Jasmin - lek stosunkowo "nowy" , chwalony przez lekarzy ..... Ja jednak w tym wypadku byłam zmuszona do przerwania . Przez pierwsze 4 opakowania czułam sie dobrze , zero skutków ubocznych aż pewnego dnia zauważyłam dziwne plamy na ciele , które z dnia na dzień pokrywały coraz większa partkie mojej skóry.....To było okropne czerwone plamy , szorstkie ...wyglądały jak liszaje....Udałam sie do ginekologa , ten nakazał mi je odstawić , gdyż jak sie okazało byłam uczulona na jeden ze składników Jasminu. Podsumowująz Diane , Jasmin czy jakiekolwiek inne...skutki uboczne uzależnione są indywidualnie od typu organizmu każdej z nas.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alie
Witam dziewczeta :) Ja rowniez biore Diane 35, i co ??? Hmm... 1) Rosnie mi biust (co mnie cieszy) 2) Moj okres trwal 4 dni (zwyle bylo to 6 dni) 3) Nie mialam zadnych plamien 4) Nie przytylam (ale fakt, ze mam wiekszy apetyt) :P 5) Powiedzialabym ze moje libido sie zwiekszylo 6) Cera bez zmian (ale nie mialam z nia klopotow) Jesli macie jakies pytania to piszcie :))) Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pssssst
Diane używam z 2 powodów, pierwszym jest oczywiście antykoncepcja a drugim cera. Po 2gim opakowaniu radykalnie poprawiła mi się buźka:) Przytyłam jakies 2,3kg ale to nie pierwszy raz po tych tabletkach a waga wraca do normy po odstawieniu leku. Piersi są pełniejsze a to chyba wielki plus:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×