Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobietka**

skutki uboczne diane 35

Polecane posty

Gość lolitaaaaa_ktosik
mi po tych (do tej pory jednym i troche opak.) diane skóra przetłuszcza sie jeszcze bardziej niż wcześniej.. tylko na czole.cholera jasna jak to możliwe ze nie mam zadnego trądziku na twarzy nigdzie i tylko na czole :-/???u mnie z nastrojem fatalnie istna huśtawka 360-stopniowa. krosty mam małe ale jest ich sporo i sa to jakby powiekszone pory..nie ropne ale sporo takich małych no i to jest denerwujące.Kurcze jak czytam to forum to boję sie ze jak przestane brac diane to mi wywali pryszcze. boze o płodnośći wole nie wspominac modle sie aby wszystko było tak jak wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolitaaaaa_ktosik
ja gdy zapomne wziąc tabletke to przypomina mi o tym ból jajników!!gdy nie wezme tabletki to naprawde mnie strasznie bola. ale gdy wezme juz jest ok. po pryszczach zostają mi przebarwienia:-(mam mrowienie w rękach czasem w nogach.ale ostatnio miałam jakby skurcz w stopie.Jeej piersi mi urosły nawet fajnie choc trudno sie przyzwyczaić no i trzeba kupic nowe staniki..bolą mnie za to ale już nie są nabrzmiałe..przez diane chyba mam coraz większe kompleksy bo mam ciągle "doła".Do Asia 27: mi też sie ostatnio zaczęly pojawiać jakies krostki w oczach chociaż myślałam ze to jęczmień a teraz na drugim oku mam małą. na dkoldzie gdzie nigdy!!! nie miałam krost pojawił mi sie zaskórnik i bedzie krosta gees

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blondusia
Stosuje dopiero drugie opakowanie Diane 35 i juz mam dosyć!! czuje się cały czas zmęczona,jest mi nie dobrze, puchną mi stopy i dłonie - czuje się jak napompowana! Jedyny plus to, to że piersi mi urosły o rozmiar ale pupa też!!!!!!!! Albo poproszę o przepisanie innych albo całkiem zrezygnuje z tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iveta
z tego co wiem to Diane 35 sa odpowiednikiem Bella hexal(w Niemczech). Ja zaczełam brac drugie opakowanie , ale w dniu dzisiejszym JE ODLOZYLAM !!! Jestem Rok po porodzie i probuje zrzucic nadmiar kilogramow (powrocic do swojej figury:)) Tyle staran na marne - NIestety odkad zaczlam brac te tabletki, zaczęlam dosłownie puchnac! Piersi mam kolosalnie olbrzymie - jak zaraz po porodzie, albo i lepiej, przytylam, no i mam duze problemy z oddychaniem - czuje ze sie dusze. Za jakis czas dam znac, jak sie czuje po ich odlozeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pociesze Was trochę gdyż zauważyłam, że te dziewczyny które dobrze sie czują nic nie piszą;] biorę Diane od 4 miesięcy, nie mam ŻADNYCH skutków ubocznych, nie przytyłam, skóra sie nie przetłuszcza, pryszcze jeszcze troche są. pozdrawiam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a, tylko piersi mi urosły, z pełnego B, do małego C, a pół rozmiaru, nie jest źle;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna30
Diane zaczęłam brać miesiąc temu, troszkę przytyłam, piersi :)))))))))))) a ochotę na seks mam taką jak przedtem, czasem mam dni gdy czuję zobojętnienie na sex ale mój mężczyzna wie jak mnie pobudzić, po Yasminelle obawiałam się tych tabletek ale jest na razie ok. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jadwiga
Uważam ze tabletki i skutki uboczne to bardzo INDYWIDUALNA sprawa!!!! kazdy organizm reaguje inaczej, bralam Diane 35 i nic mi po nich nie bylo , lepiej zrobic dokladne badania, ale niestety ginekolodzy ograniczaja sie tylko to wypisania recepty ... szkoda bo kiedys kazda z nas moze tego zalowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salima21
ja brałam diane 35 przez 1,5 roku i nigdy więcej!!! miałam nadmiar androgenów w organiźmie, więc lek. przepisał mi diane żeby zlikwidować trądzik i nadmierne owłosienie. Pomogło od razu, ale przytyłam 5kg, z czego połowa to płyny zatrzymywane w organiźmie. Po odstawieniu w ciągu tygodnia zrzuciłam 3kg (czyt. pozbyłam sie jakiś 2l wody z prganizmu) i sylwetka wrocila do normy. osobiscie nie polcem, pomijajac zwiekszony apetyt i bole glowy, najgorsze jest zatrzymywanie plynow w tkankach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Józia1888
Kobiety ja biorę dianę już około pół roku, znacznie poprawiła mi się cera, biust urósł troszeczke, nie mam widocznych skutków ubocznych, jednak zaczęłam brać dianę ponieważ myślałam że chociaż trochę przytyję bo nie chcę juz być aż tak szczupła, ale ja chudnę,,, nie wiecie dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martuśka89
A może mi ktoś powiedzieć,czy podczas przyjmowania diane można bez problemu się opalać i chodzić do solarium? Biorę 7 listek... A co do efektów raz jest lepiej,raz gorzej. Ja zaczęłam brać hormony,ponieważ mam problemy z cerą,ale najwyraźniej one ich nie rozwiązały,tak jak tetracykliny:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie przylanczam do klubu, przez ponad 8 lat bralam marvelon, teraz zaczelam miec problemy z cera, lekarka powiedziala ze mozliwe iz dlugo przyjmowany hormon zaczal dzialac inaczej, przepisala diane 35 i po tych wszystkich informacjach troche sie boje.....najbardziej o przytycie i cere eh....no i nie chcialabym miec zmiany nastroju....ale jak to z tabletkami bywa, wszystko zalezy od organizmu. Ja mam tylko pytanie, po jak dlugim czasie od zaczecia przyjmowania tabletek zauwazylyscie ze cos jest np nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się normalnie opalam i nic mi jak do tej pory nie jest.chciałam sie trochę opalić przed latem i zaplanowałam kilkakrotne wypady na solarium i nic mi się nie stało. niby nie powinno sie opalać, no ale.. kosmetyczka mi mówiła, że przebarwienia od tabletek anty moga się robić na twarzy jak jest coś nie tak z wątrobą. ja mam podobną sytuację do Ciebie.tertacyklina mi nic nie dała, teraz zaczynam 6. listek diane i zastanawiam się czy go zaczynać, czy iść zrobić badania hormonalne, których wcześniej nie zrobiłam.ale lepiej późno niż wcale.tylko musiałabym odczekać 2 tygodnie. jestem akurat w fazie \"jest lepiej\" i nie wiem co zrobić. jeszcze się zastanawiam czy brać to dalej, bo najpierw sobie postanowiłam, że jak już się z tym tak męcze to wezme 6 opakowan i potem zobacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zauważyłam bardzo szybko, może nie przytycie,bo wagę mam właściwie tą samą, ale mam takie "napompowane" nogi-pewnie efekt zatrzymania wody,co przy wczesniejszych tabletkach mi sie nie zdarzało.poza tym,poczatkowo mialam tragiczne zmiany nastroju,bylam wrecz wredna,teraz sie troche kontroluje.no i przed czym bym najbardziej przestrzegala:najpierw probowalam sie leczyc harmonetem,nie powodowal on zadnych plam na skorze,a przy dianie prawie kazdy pryszcz zamienia sie w ciemne przebarwienie.spotkalam sie z tym juz u kilku osob.to jest naprawde ucializwe.zrobilam juz chyba z 8 zabiegow lagodnymi kwasami,wydalam kilkaset zlotych,a usunelam moze polowe tego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za odpowiedz, bede sie uwaznie przygladac wszystkiemu. juz nawet postanowilam sie ograniczyc z jedzeniem, ogolnie jem bardzo duzo czasami nie patrze co leci. nienarzekam na wage ani troszke ale jakby mi tu nagle 6-10kg wskoczylo, to nie bylabym zaszczesliwa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martuśka89
Dziękuję za odpowiedź:* Właściwie na ulotce nie jest napisane,czy można się opalać czy nie. A z tym ,że "niby nie można" chodziło Ci o solarium czy również o zwykłe opalanie?Teraz cieplutko się zrobiło,słoneczko grzeje,aż się prosi ,żeby się na nim wygrzać. Pieprzę te hormoniska,wolę ekspozycje słoneczne! Piszesz,że teraz masz taki lepszy okres(buzia). Ja też tak miałam- po chyba 5 listku...teraz biorę 7 i nie pomaga mi,a nawet powiem,że jest gorzej!Już nie wiem,czy rzucić te tabletki w cholerę czy nie...Ale jedno jest pewne-mam ich serdecznie dość! Po braniu przez 4-5 miesięcy tetracyklin miałam bużkę jak pupcia niemowlaka,ale po odstawieniu -po około 2-3 miesiącach od odstawienia wszystko wróciło z podwojoną siłą! Boję się dlatego odstawić diane,a mój stan cery jest dla mnie cholernie ważny! zawsze był,ale też od zawsze mam z nim problemy:( Najświeższe wnioski z mojej głowy???Trądziku najlepiej nie leczyć niczym,bo albo zrypie się wątrobę albo doprowadzi się do rozstroju hormonalnego i tyle!Ja już nie wiem naprawdę,co robić-ręce opadają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja skończyłam teraz 5 listek, już wcześniej miałam na zmianę polepszenia i pogorszenia.teraz chyba mój organizm mnie w końcu posłuchał,bo tak ładnej cery jeszcze nie miałam.jeśli chodzi o tetracyklinę,to u mnie wszytko powróciło do status quo dosłownie od razu po jej odstawieniunie musiałam nawet czekać 2 miesiące :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczeta, zaczelam brac diane i po 4 tabletce podziekowalam!!!! przez ok 8 lat bralam marvelon, bylo ok. Teraz diane ze wzgledu na cere i nigdy w zyciu tak zle sie nie czulam. Zaczely puchnac mi nogi, od kolan w dol jakbym nie wiem co robila! niespalam po nocach, mialam silne nudnosci, bole glowy ktore nie przechodzily po tabletkach nawet, duze problemy z oddychaniem i z sercem. Ogolnie chyba caly uklad krazenia mi poszedl w tym czasie. I bylam tak senna ze mi sie same oczy zamykaly, nawet po duzej ilosci kawy! To bylo cos strasznego dla mnie.....teraz czekam do okresu a przed pojde do lekarza i poprosze o inne. chialabym tez zrobic badania hormonalne, bo nie chce sie tak czuc ponownie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzydziecha trzydziecha
Brałam Dianę przez 7 lat, przedtem przez krótki czas Rigevidon i Cilest. Przed tabsami nie miałam żadnych problemów, okresy regularne, cytologia I, żadnego PMS czy bolesnych miesiaczek.... Dianę zaczełam brac jako środek anty oraz chciałam trochę pozbyc się owłosienia z nóg, rąk....nie miałam problemu z trądzikiem czy zbytnim przetłuszczaniem cery czy włosów.... i wszystko było ładnie pięknie, ze skutków ubocznych w trakcie brania tabsów było tylko lekkie obrzmienie piersi, ale to wiadomo ustąpiło po kilku cyklach. Zdarzały się sporadyczne plamienia, w tym po stosunku....wtedy jeszcze nie wiedziałam że mogą one oznaczac nadżerkę....ginekolg nie uświadomił mnie że branie tabsów może powodowac zaburzenia hormonalne czyli sprzyjają powstawaniu nadżerek, grzybicy i infekcjom pochwy.....(zaburzenia hormonalne zmieniają ph pochwy z kwaśnego na zasadowe i łatwiej o grzybicę) cyrki zaczeły się na jakiś rok po odstawieniu tabsów: zaczeły się bardzo bolesne miesiączki, okropne skurcze jakich nigdy nie miałąm wcześniej, gin wykrył nadżerkę, grupa cytologii II i mimo leczenia nie chce się zmienic, upławy, podejrzenie grzybicy, kolejne leki i globulki.... gin wmawiał mi że te bolesne miesiaczki to taka moja uroda (dziwne tylko że wcześniej nic mnie nie bolało nawet PRZED tabsami) w końcu po kolejnych trzech latach męczarni i łykaniu tabletek przeciwbólowych zmieniłam lekarza: diagnoza przerost endometrium (wyściółki macicy), polip 1,5 cm !!!!!!! prawdopodobnie niedobór progesteronu..... tak właśnie się dzieje gdy trafia się do niekompetentnych lekarzy, którzy wypisują receptę na lek zanim zrobią badania hormonalne dziś czeka mnie zabieg w szpitalu i bardzo żałuję że brałam tabsy i nie zmieniłam lekarza wcześniej zabieg muszę miec wykonany bo pozostawienie polipa w macicy ma działanie poronne.... jesli chcecie brac leki, koniecznie upewnijcie się że wasze hormony są jak należy i lek jest dobrze dobrany trzymajcie za mnie kciuku dziewczyny bym mogła miec maluszka, ja będę trzymac kciuki za to byście były zdrowe i miały ładne, czyste buzie bez trądzika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martuśka89
Dobrze,niech Ci się wszystko powiedzie!!!Życzę z całego serca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolaina
siema .tabletki biore od 2 miechów. pleienia mialam przez pare dni ale to normalne. I to dla mnie jedyny skutek uboczny . mialam straszne bole menstruacyjne teraz wystarczy 1 tabletka nurofenu i prechodzi , nie mam zesopolu napiecia przed miesiaczkowego a normalnie mnie mdlilo ryczalam na glupiej reklamie . poprostu mi hormony mi sie uspokoily :) mam wieksza ochote na seks i uwaga piersi mi sie troche powiekszyly . Wiec uwielbiem te tabletki !!!!!!!!XD i oczywiscie polecam !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przerażonaa
Hej Dziewczyny! Wasze forum odkryłam dziś, po to by Was przestrzec przed świństwem jakim jest Diana! Brałam ją przez kilka miesięcy z powodu hirsutyzmu. W czasie brania tabletek zauważyłam dużą poprawę cery, włosy o wiele mniej się przetłuszczały, miesiączki były bezbolesne. Ale po ok.2 miesiącach zaczęłam mocno tyć, po 6 miesiącach pojawił się obrzęk nogi, a hormony zaczęły szaleć. Nie miałam sił do życia, wszystko widziałam w czarnych barwach. Oprócz tego podskoczyło mi znacznie cisnienie, zaczęły sie problemy z jelitem. Lekarz widząc co się dzieje kazał jak najprędzej odstawić leki. Ale było juz za poźno, diana zrobiła swoje. Teraz chodzę po lekarzach z powodu skutków ubocznych Diane, m.in. zakrzepicy. I własnie dziś dowiedziałam się , że DIANE MA BYĆ WYCOFANA Z RYNKU!!! Ponieważ powoduje zbyt wiele skutków ubocznych, w tym zmianę DNA!!!!! Nie wiem jak Wy, ale ja jestem przerażona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dostalam tez diane 35 ale zauwazylam ze lekarze maja podpisana umowe z producentem bo maja pieczatki i kalendarze z ich logiem. kiedys tez czytalam ze w usa sa wycofane. ja sie zastanawiam nad zmiana tabletek. oczywiscie jezeli nie okaze sie ze jestem teraz w ciazy bo pominelam w pierwszych 2 tygodniach 3 tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leya_88
Witam Was! Mam 20 lat i 3 miesiące temu dowiedziałam się,że mam zespół policystycznych jajników.Lekarz przepisał mi Diane.Już wcześniej słyszałam wiele negatywnych opinii nt tego leku i bardzo mnie przeraziło,że muszę to zażywać.Jednak spróbowałam.Jestem na etapie 3 opakowania.Na początku było ok,nawet teraz zauważyłam,że nie muszę aż tak często depilować nóg.Z racji,że mam niskie ciśnienie,Diane poprawia mi krążenie,pozytywnie działa na zapamiętywanie przy nauce.Ale na tym się kończą plusy tego leku.Przy drugim opakowaniu powyskakiwały mi straszne pryszcze na..nogach!uda po prostu tragiczne!!Na szczęście,zeszło w krótkim czasie-ucieszyłam się z teog powodu,ale teraz mam mnóstwo syfów na rękach i dekolcie!A muszę przyznać,że nigdy nie miałam problemu z pryszczami.To jest strasznie,bardzo swędzi i brzydko wygląda.Aż strach pomyśleć,jakie miejsca jeszcze zaatakuje ta wysypka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Różowiutka
Czesc Wam wszystkim.....masakra....jak przeczytalam te opinie wasze na temat Diane to sie przeraziłam....zaczynam dzis pierwszy dzien brania tabletek...i nie wiem czy wogole mam zaczac je brać...najbardziej boje sie że przytyje gdyż obsesyjnie dbam o wage...dziewczyny pomóżcie mi, doradźcie....zaryzykować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam po dianie w ogóle nie przytyłam.może trochę mi się woda zatrzymała,ale nic poza tym.sama musisz zobaczyć jak te tabletki będą na Ciebie działać. Dla mnie najgorsze były pierwsze miesiące,wahania nastroju itp. Ale teraz jest ok, a zaczełam 6. (i ostatnie) opakowanie. Znam dziewczyny, które biora dianę nawet przez kilka lat,robią badania i nic im nie jest. To jest naprawdę kwestia indywidualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość devon
czy któraś z was odstawiła diane-35 bez konsultacji z lekarzem? i czy jakieś skutki to powoduje?, bo zapomniałam wykupić opakowania a teraz już 3 dzień mija jak je powinnam brać i nie wiem czy tak sobie można je odstawić i czy po pominięciu jednego opakowania mogę potem zgodnie z czasem w którym powinnam zacząć następne wziąć je bez konsultacji z lekarzem? bo pamiętam że zanim zaczęłam brać diane lekarz przepisał mi luteinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suri1986
Witam wszystkich:) ja dopiero zaczelam brac diane i rano mam nudnosci, czasami suchosc w ustach:/ i bol glowy, niechec do wszystkiego a tak to ok;)...skonczyl mi sie niby okres jak zwykle..ale mam jakies plamienia.Kazdy pisze cos innego i mam juz mentlik:/biore pierwsze w swoim zyciu tabletki anty ( jako na cere i zabezpieczenie) i jakos boje sie wspolzyc z chlopakiem bez prezerwatywy:/jak to u Was bylo?wiem niby na ulotce pisze ze 1 tabletka zabezpiecza,ale ginekolog powiedzial mi ze mam 12dni stosowac jednak prezerwatywe:/prosze o odpowiedz.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suri1986
Witam wszystkich:) ja dopiero zaczelam brac diane i rano mam nudnosci, czasami suchosc w ustach:/ i bol glowy, niechec do wszystkiego a tak to ok;)...skonczyl mi sie niby okres jak zwykle..ale mam jakies plamienia.Kazdy pisze cos innego i mam juz mentlik:/biore pierwsze w swoim zyciu tabletki anty ( jako na cere i zabezpieczenie) i jakos boje sie wspolzyc z chlopakiem bez prezerwatywy:/jak to u Was bylo?wiem niby na ulotce pisze ze 1 tabletka zabezpiecza,ale ginekolog powiedzial mi ze mam 12dni stosowac jednak prezerwatywe:/prosze o odpowiedz.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suri1986
Witam wszystkich:) ja dopiero zaczelam brac diane i rano mam nudnosci, czasami suchosc w ustach:/ i bol glowy, niechec do wszystkiego a tak to ok;)...skonczyl mi sie niby okres jak zwykle..ale mam jakies plamienia.Kazdy pisze cos innego i mam juz mentlik:/biore pierwsze w swoim zyciu tabletki anty ( jako na cere i zabezpieczenie) i jakos boje sie wspolzyc z chlopakiem bez prezerwatywy:/jak to u Was bylo?wiem niby na ulotce pisze ze 1 tabletka zabezpiecza,ale ginekolog powiedzial mi ze mam 12dni stosowac jednak prezerwatywe:/prosze o odpowiedz.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×